Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

+14
WEYLAND-YUTANI
m
rider331
minutus
damfisk
Hunnerkongen
Gabriel
RobinUd
eva kant
tanuki
FALKON 2
Teo
histrion
Neu
18 posters

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by tanuki uto pro 09, 2014 5:42 pm

da i jamci su bili dio te igre,
zašto danas banke ne traže jamce za kredite Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by histrion uto pro 09, 2014 6:11 pm

tanuki je napisao/la:
... zašto danas banke više ne mogu plasirati takve kredite?

Jer su ljudi postali malo pametniji. Malo!

tanuki je napisao/la:
ovaj tvoj prikaz mi je neprihvatljiv jer opet ulaziš u eure, ako bih kojim slučajno odlučio na kredit, onda on mora biti vezan uz kune a ne uz eure ...

Prije 35 godina (u srednjoj školi) obaveznu praksu imao sam u jednom (privatnom) servisu.
Vlasnik je svake godine zadnji radni dan pozvao sve svoje radnike na večeru i ponudio im ugovore za slijedeću godinu.
Svaki je radnik svoju plaću definirao markama, lirama ili količinom benzina ...

Neki su profitirali puno .... a neki malo. Da su izabrali dinare nitko ne bi profitirao.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by tanuki uto pro 09, 2014 7:48 pm

histrion je napisao/la:

Jer su ljudi postali malo pametniji. Malo!



Prije 35 godina (u srednjoj školi) obaveznu praksu imao sam u jednom (privatnom) servisu.
Vlasnik je svake godine zadnji radni dan pozvao sve svoje radnike na večeru i ponudio im ugovore za slijedeću godinu.
Svaki je radnik svoju plaću definirao markama, lirama ili količinom benzina ...

Neki su profitirali puno .... a neki malo. Da su izabrali dinare nitko ne bi profitirao.
nije mi jasno o čemu ti pričaš,
u socijalizmu, tko nije digao kredit taj je bio pušač iz te navike dizanja kredita, hrvatski narod je bio kao janjci za klanje.
ovaj tvoj primjer jest bila možda nekakva stilska vježba, ali zasigurno ne praksa, jest da su socijalizmu postojali nekakvi bodovi, koji su se pretvarali u dinare ali zasigurno u praksi nitko nije definirao plaću po ovom tvom primjeru!
ne da ja plačem za socijalizmom, ali tu je trebao biti jednostavno jedan period prilagodbe,
eto ceh su platili i jamci ni krivi ni dužni, banka im je otela novce, a oni su upućeni na privatne tužbe prema dužnicima, od kojih banka nije mogla naplatiti potraživanja!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by FALKON 2 sri pro 10, 2014 6:07 am

tanuki ali eto opet jednog pitanja.

Znači ti ako JAMČIŠ ( jamac si nekome za kredit) zar nije logično da i otplatiš to ako taj za koijeg si garantirao svojom plaćom/imovinom jer on nije uspio otplaćivati?

Problem je što kod nas pojedinci su u tome vidjeli dobru priliku, naći dobrog jamca i dići kredit, onda ne otplaćivati i jamac otplati, tuži te ali pošto mi nemamo pravosuđa , to se vuče godinama i godinama i nakraju pojela maca ... Laughing
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by RobinUd sri pro 10, 2014 9:30 am

histrion je napisao/la:Što ima država s tim ??!!??
Sve jasno ???


Itekako ima drzava ponesto s tim.
Nije nista jasno.

Materija je prilicno opsirna, ali evo samo nekoliko cinjenica:
U svakoj drzavi (nije za vjerovati, cak i u nasoj) drzava regulira direktno ili indirektno kamatne stope banaka. S jedne strane preko Nacionalne Banke, s druge strane preko objavljivanja sluzbene stope inflacije.
To, sto nasa drzava samo prepisuje naredbe Koje dobiva od MMF-a, Europske Banke... i drugih institucija (stiti tudje interese!!), sasvim je nesto drugo.
Druga stvar je ta, da u svakoj drzavi (pa cak i u nasoj) drzava jamci za banke.
Znaci, ako bi neka banka otisla u stecaj, onda drzava jamci za stedne uloge s jedne strane, i za Kredite s druge strane. Zato joj je (drzavi) itekako u interesu pratiti poslovanje banaka. I zato imamo tu hrpu gamadi (najcesce "potrosenih politicara"), koji sjede u Upravnim Odborima, Nadzornim Odborima... i sta ja znam kakvim jos odborima, i razumiju se u materiju kao Marica u kriv ..... (Krug se zatvara time, da prepisuju i potpisuju sve, sta im netko "odozgora" prezentira).

Razjebasmo temu...jel´....
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by tanuki sub pro 13, 2014 2:47 pm

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 0237007.63
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by tanuki sub pro 13, 2014 3:15 pm

Vilibor je u posljednji tren shvatio da će se drugi krug izbora održati u nedjelju 11. siječnja, a on mora izaći na kolokvij iz matematike sutra dan 12. siječnja. Taj kolokvij mu je izuzetno bitan jer je obećao mami da će ga položiti, stoga je zatražio od DIP-a da pomakne drugi krug izbora negdje sredinom veljače.

- Izbori mi nisu problem, ali tu večer ću slaviti pobjedu, svi će me prijatelji zvati, vjerojatno ću ići kasno spavati stoga se bojim da neću biti spreman za kolokvij sutra dan - poručio je Sinčić.

DIP je istog trena odbio zahtjev mladog sinčića s obrazloženjem kako elite koje mu zapovijedaju žele spriječiti Vilibora da postane predsjednik.

- Oni misle da ću ja zbog ovoga odustati od kandidature, ali ja sam spreman i pasti kolokvij ako treba. Samo nemojte ovo objaviti da mi ne čuj mama - poručio je Vilibor.

Viliborova djevojka Vladimira, buduća prva dama, slaže se s ovim prijedlogom. Ona bi samo željela da se termin izbora prebaci za srpanj 2015. jer joj laska ova medijska pažnja, i bilo bi lijepo da potraje još malo
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by Gabriel sub pro 13, 2014 3:32 pm

Ingrid Runtić je napisao/la:HOP.hr PRVI DONOSI: SINČIĆ I PERNAR birali deložacije koje su medijski atraktivnije, ostale izdali!

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 %C5%BEivi-zid-333-350x262




Do sad sam pisala objektivno. No, ovaj tekst bit će subjektivan, moglo bi se reći autobiografski. Umjetnici imaju nešto nižu tendenciju skrivati svoj život, njihova bit je da ono što učine i pokažu, otkriju, podijele i pruže svima na dlanu. Zbog toga ih često prozivaju naivnima, no mi to nismo, upravo naprotiv, izlažemo se udarcima i podsmijesima drugih, jer smo izloženi svima podjednako. Baš zato što toliko osjećamo i u stalnoj smo interakciji sa okolinom, ponekad jasnije vidimo opasnosti koje nam prijete kao društvu.

U trenutku kada su mene zadesile ovrhe i blokade, kao i stotine tisuća mojih supatnika, bila sam već iscrpljena dugogodišnjom borbom protiv njih. No, moja profesija je umjetnička, a kao slobodan umjetnik ustvari nemam prava na plaću, kredit, stan, atelje, a u današnjoj našoj svakodnevici ni na djecu, pa ni na život dostojan čovjeka. Ipak, sama sam stvorila uvjete za svoj rad i život, moja djeca su tu, hvala bogu zdrava i živa, pametna i željna života. Zbog njih i zbog svog posla kojeg neizmjerno volim i koji mi donosi ispunjenje vrijedilo se boriti, upravo zbog te dvije važne komponente. Nikada nisam živjela ni  rastrošno ni financijski neoprezno, ali kako su ministri financija stezali pojas narodu, tako je narod imao manje za potrošiti – a tako i na umjetnine. Posljedica takvog razvoja i najunosniju profesiju, firmu i tvrtku dovodi u stečaj, kako vidimo svakodnevno.

U najcrnjem beznađu ovršne žrtve  pojavljuje se Živi zid kao jedino svjetlo spasa. Kao lešinari skupljaju svoju klijentelu, vrebaju iz mraka, čekaju na trenutak u kojem ćete pristati na sve, prodati svoju dušu vragu samo za tračak nade. Ja nisam čekala taj trenutak. Ja sam još bila puna snage za borbu, prestravljena provalijom ovrhe koja mi se približavala, ali puna volje pomoći, učiniti nešto korisno. Takvih nas je bilo puno. Čudilo me kako nas nema više, ali tek kasnije sam spoznala da je to zbog toga jer su njih pet-šest u vodstvu ljude odbacivali kada bi ih iskoristili. Meni su dali odmah širok prostor, već na prvoj deložaciji ponudili: reci ti nešto u ime Živog zida za telku. Deložacije su bile pomno birane na one koje im mogu donijeti popularnost i na one koje to ne mogu. Gorljivo se raspravljalo, često u prisustvu same žrtve koja je ujutro trebala biti deložirana (čitaj: egzekutirana) , koja je uvijek okamenjena u stravi bila svedena na ulogu domaćina grupi neznanaca koji su, pored nje zbijali šale o – deložacijama. Naravno niti jedna od tih deložacija nije zbog djelovanja Živog zida bila TRAJNO RIJEŠENA, većina je bila odgođena, nekoliko njih nasilno sprovedeno, neki su se uz pomoć medija uspjeli nagoditi s bankama.

Što se mene tiče, sve je krenulo nabolje; znala sam govoriti, uobličiti u riječi, napravila logo i kulturni program, znala sam napisati iskreno poruku koju bi svi razumjeli, mediji su nas počeli slijediti. Stavili su me na listu kandidata za EU parlament, pojačano sam počela raditi na kampanji, sve drugo u svom životu stavila na sporedni kolosijek. Znakove njihovog sektaškog ponašanja sam, priznajem, tada ignorirala – zbog općeg dobra. Ali, već nakon 2-3 mjeseca predanog rada sam im kao individualac počela naglo smetati. I to baš kada sam počela skupljati oko sebe sve više branitelja, desnih birača, a skupljala sam sve ljude, bez razlike. Kamen spoticanja bila je uskršnja čestitka, za koju sam mislila da ju moramo poslati, kao i sve druge stranke –  jer je to kulturno i civilizirano. Moja spontana ideja je bila fotografirati Živi zid nakon obrane deložacije u Bilicama ispred šibenske katedrale. Pernar se zapjenio, bjesnio i bio protiv. Zašto? Uskršnja čestitka je kao što sam i očekivala bila oduševljeno prihvaćena na fb, no ja sam bila stavljena na led, isključena iz naših foruma, kažnjena. Kao jedna od kandidatkinja na njihovoj listi u predizborno vrijeme. Dočekali smo izbore a nakon njih je tek uslijedila katastrofa. „Ljudi su ovce ispranih mozgova“. Niti jedna zahvala rijetkim biračima, osim moje. Blokiranje, vrijeđanje, psovanje na sve strane na profilima glavnih ljudi tadašnjeg SP-a. Pokušala sam zaustaviti to verbalno nasilje, no bijes se okrenuo protiv mene. Odjednom, neposredno nakon izbora: objava i politička ucjena da se neće braniti one koji drugačije biraju, ukratko birače HDZ-a i SDP-a. Protestirala sam, pokušala ih odvratiti od toga, bez rezultata. Pričekala par dana te točno 5 dana nakon izbora, dakle 30.5. – javno izašla iz stranke i oprostila se od njih u grupi u kojoj smo se dogovarali o svemu. Već od Uskrsa su krenuli sa napadima, a nakon mog odlaska uslijedila su vrijeđanja, laži i prijetnje prema meni zaista šarolikog i gadljivog spektra, koja ne prestaju ni do danas.

Shvatite ovu ispovijest kao mali igrokaz onoga što bi moglo uslijediti poklonite li svoje povjerenje predsjedničkom kandidatu Sinčiću. Sjećam se njegovih izjava tipa: to će tako biti jer sam ja to odlučio, ja sam supredsjednik. Ako je on to kao su-čelnik male političke grupe mogao izreći u trenutku kada je bilo samo nekoliko tisuća pristaša Pernarove stranke, pitanje je što bi ta „politička beba“ kako ga nazivaju mogla učiniti kad odraste.

Ovo je opasni spin koji se ne bi mogao pokrenuti sam od sebe. Stvorena je moderna giljotina duga i istovremeno ponuđena opcija spasioca koji to nisu. Ti spasioci nemaju dugova, nemaju djece koju sami uzdržavaju, ti spasioci u svojim ranim i kasnim 20tima i 30tima žive od roditelja, do jučer nisu bili zaposleni niti bilo kako doprinosili društvu – osim u ulozi lažnih spasioca. Ti spasioci su puno puta hapšeni i privođeni, pa sada nose izborne liste DIP-u?! Komedija ovdje prerasta u tragediju, jer se ovršenicima treba dati malo nade i lažnog olakšanja u vidu Živog zida. Nepoželjno je da njihov birač politički razmišlja, on treba biti samo očajan i u dugu, to je sve. A od njih neće dobiti spasenje, nego samo odgodu giljotine, a možda niti to. Jer, novac nije dug, kao što skandiraju – novac je novac, a dug je dug. Kako ga vratiti, njih iskreno ne zanima, kao što ih ne zanima ni Hrvatska. Istu rabotu bi mogli prenijeti u bilo koju drugu zemlju obilježenu dugom. Kao što uostalom i svoju rabotu naša izdajnička vlada na čelu s Josipovićem može, što se mene tiče, prenijeti u Srbiju.

Ingrid Runtić


Neznam ja, otkud znam massy
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by tanuki sub pro 13, 2014 3:48 pm

Što se mene tiče Sinčić je ok . ali socijala je bolest, a bolest se uspješnije liječi kada se uklone uzroci,
nadobudni Sinčić vidi samo simptome, a ne uzroke bolesti, a čak da je i vidi, kao predsjednik ne bi mogao apsolutno ništa!
ne razumijem što mu je to trebalo?
godi mu medijska pozornost, popularnost?
u sučeljavanju je pobijedio svojim gandijevskim stavom arogantnog gada koji ga naziva sinko,
ali ga nije nadigrao,
ako ga voditeljica pita za križeve u crkvama i vatikanske ugovore, a on gandijevski odgovara da to nije trenutno bitno za hrvatsku onda zasigurno ni mene neće izazvati da izađem na izbore i glasujem za njega,
mada mi je moram priznati najsimpatičniji ,
on, pa Kolinda : lol :
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by Hunnerkongen ned pro 14, 2014 6:06 am

Teo je napisao/la:Samo što banka ide odmah na stan/kuću a ne na npr. ovrhu nad pokretninama. Od prodaje stana/kuće namiri dugovanje, a treći se okoristi koji je kupi po cijeni koja je najčešće niža od stvarne cijene.


Banka proda stvari u visini iznosa duga koji mora namiriti bez obzira na stvarnu vijednost dobra kojeg prodaje.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty39 / 99939 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by Teo ned pro 14, 2014 7:40 am

Hunnerkongen je napisao/la:


Banka proda stvari u visini iznosa duga koji mora namiriti bez obzira na stvarnu vijednost dobra kojeg prodaje.

O tome i pričam, treći se okoristi, netko kupi stan po niskoj cijeni, a banka namiri dug.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by FALKON 2 ned pro 14, 2014 8:43 am

A zašto se nebi okoristio, te kupio povoljno?
Prvenstveno vlasnik ima mogućnost prije ovrhe da proda sam kuću a kupac namiri dugovanje te razliku isplati vlasniku nkretnine.
A sada problem je ako se ne otplaćuje kredit a čeka se potez banke koja će se u svakom slučaju namiriti ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by Hunnerkongen ned pro 14, 2014 9:09 am

Teo je napisao/la:

O tome i pričam, treći se okoristi, netko kupi stan po niskoj cijeni, a banka namiri dug.

Krivo si postavio ovo. Tu je u cilju da se nauči pameti onog koji nešto posudi, uzeti mu nešto najdraže i prodat mu.

Najgadnija stvar je kad netko posudi nešto i onda ne vrati. A pogotovo je sve osjetljivije kad je novac u pitanju jer tu nitko ne prašta.

Znači jadan si i nemaš posla, posudiš novac koji nisi zaradio i moraš ga vratiti nakon određenog vremena i onda ti je ta osoba kriva dok dođe na naplatu za očajnu i bezizlaznu situaciju u kojoj se nalaziš.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty39 / 99939 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by Teo ned pro 14, 2014 9:28 am

Hunnerkongen je napisao/la:

Krivo si postavio ovo. Tu je u cilju da se nauči pameti onog koji nešto posudi, uzeti mu nešto najdraže i prodat mu.

Najgadnija stvar je kad netko posudi nešto i onda ne vrati. A pogotovo je sve osjetljivije kad je novac u pitanju jer tu nitko ne prašta.

Znači jadan si i nemaš posla, posudiš novac koji nisi zaradio i moraš ga vratiti nakon određenog vremena i onda ti je ta osoba kriva dok dođe na naplatu za očajnu i bezizlaznu situaciju u kojoj se nalaziš.

onak koji nema posla odnosno primanja da vrati novac ne može niti dobiti od banke posudbu odnosno kredit tako da je takovo što pričaš nema veze s bankarstvom
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by RobinUd ned pro 14, 2014 1:27 pm

histrion je napisao/la: Zašto bi država mora štititi glupe ???
Kredit su dobili u kunama ali su kalkulirali s kamatama. Rizik je sastavni dio kalkuliranja.


Nije to bas sasvim tako. Primjeri iz nekih drugih zemalja, koji su zavrsili na sudu, dokazuju to.
Kaze se da je banka u prednosti, kad nudi jedan takav kredit.
Kao prvo, ima opsirnije znanje, kao drugo, ima jednostranu moc povisivati rate kako joj se svidi.

Radi ravnopravnosti, pokusaj u takav ugovor ugraditi sljedecu klauzulu:
Ako mi se (na primjer) nakon dvije godine ne dopadaju uvjeti, vracam stan (u onom stanju, u kojem sam ga kupio na kredit), a banka ima vratiti sav moj uplaceni novac. Pa idemo ispocetka.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by histrion ned pro 14, 2014 2:24 pm

RobinUd je napisao/la:
Kaze se da je banka u prednosti, kad nudi jedan takav kredit.
Kao prvo, ima opsirnije znanje, kao drugo, ima jednostranu moc povisivati rate kako joj se svidi.

Radi ravnopravnosti, pokusaj u takav ugovor ugraditi sljedecu klauzulu:
Ako mi se (na primjer) nakon dvije godine ne dopadaju uvjeti, vracam stan (u onom stanju, u kojem sam ga kupio na kredit), a banka ima vratiti sav moj uplaceni novac. Pa idemo ispocetka.

Ignorantia iuris neminem excusat ... u (veoma) slobodnom prijevodu: Tko im je kriv što su glupi.

Banke ne povisuju rate kako im se digne kurac ... rate ostaju uvijek iste - mijenja se kamatna stopa - po unaprijed određenim pravilima.

Oni koji su htjeli fiksnu kamatnu stopu uzeli su kredit vezan na švicarski franak. Kad su vidjeli što se događa mogli su uzeti nov kredit i otplatiti onog starog ... ali su radije prestali plaćati u nadi da će ih spasiti država (koju naravno boli kurac za njih).

Kad kamate unište i glavnicu banka jednostavno uzme svoje ... ali opet ne kako im se digne.
Na prvoj dražbi postavi se realna cijena ... na drugoj se realna cijena smanji za 20-30% ... tek na trećoj dražbi banka ima pravo "ispod stola" odrediti cijenu.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by RobinUd ned pro 14, 2014 2:50 pm

Nije istina.
Banka nije samo izjednacavala razliku u gubitku vrijednosti, nego je na cijelom cirkusu dodatno zaradjivala.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by damfisk ned pro 14, 2014 3:39 pm

Teo je napisao/la:
O tome i pričam, treći se okoristi, netko kupi stan po niskoj cijeni, a banka namiri dug.

I u čemu je tu problem?

U činjenici da je banka namirila dug?
U činjenici da je netko treći kupio nekretninu po zakonitoj cijeni?
U činjenici da je dužnikov dug vraćen?

U čemu je problem?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by minutus ned pro 14, 2014 8:41 pm

histrion je napisao/la:Tko želi imati predsjednika koji ruši pravni sistem i otvoreno iskazuje simpatije glupim ljudima ??!!??
Ja ne.
pravni sistem? jebeš pravni sistem, koji tjera ljude iz kuće ili stana.
to je pravni sustav kladionice i kockarniceŽivi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Catan-raeuber
pljačkaša, palikuća i drumskih razbojnika simplicissimusovog katoličkog kroatenlagera,
a ne zastupništvo stanovništva. kc i njene savezne razbojničke zajednice su hrvate
pretvorili u priglupo, praznovjerno, bahato roblje profita i koristoljublja, lišeno svih ljudskih kriterija -
a ne u heroje, vitezove, umjetnike, naučnike, mislioce, socijalne, inteligentne, obrazovane
i čega sve se već nisu dosjetili.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by damfisk ned pro 14, 2014 8:44 pm

Je li?

A ti bi pravni sistem u kojem se dugovi ne moraju vraćat? U kojem lova koju posudiš ostaje tvoja zauvijek a onaj koji ti je lovu posudio može lajat na mjesec?

Ma vidio bi ja tebe da tebi dužnik ne vraća lovu nego cmizdri po televiziji, a tvoje novce je potrošio i nema ih otkud vratit...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by minutus ned pro 14, 2014 9:17 pm

pa da, izreži mu komad iz noge ili još bolje, neki organ, jetra ili oko - za to dobiš isto neku lovu. likovi poput tebe bi sve i svakog po pravilima svoje idiotske igre pretvorili u bitcoin. to se igraj doma sa svojim roditeljima, braćom, prijateljima i susjedima. možete si međusobno otimati večeru. koja radost može biti veća, kad si svima uzeo obrok! mama je mama, ali jegiba, dugove treba vratiti.
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 20090729161605%21Zungerausstreckender_smileyhaleluja


Zadnja promjena: minutus; ned pro 14, 2014 9:24 pm; ukupno mijenjano 1 put.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by damfisk ned pro 14, 2014 9:19 pm

Likovi poput tebe, salonski moralisti i teoretičari bez pokrića, bi tjerali neku kozmičku pravdu ali isključivo sa tuđim novcima. A kad se njihova kuna nađe u opasnosti, onda zazivaju "institucije" ili pak zgrabe bombu, pušku i/ili sjekiru pa zaborave na moral, skrupule i pravdu.

damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by histrion ned pro 14, 2014 9:31 pm

minutus je napisao/la:
... izreži mu komad iz noge ili još bolje, neki organ, jetra ili oko ...

Ideja je dobra ...

Možda bi oni koji znaju uzeti i potrošiti novac (a ne vratiti ga) slijedeći put malo bolje razmislili.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by histrion ned pro 14, 2014 9:31 pm

minutus je napisao/la:
... jebeš pravni sistem, koji tjera ljude iz kuće ili stana ...

Mene ovaj pravni sistem nije tjerao iz kuće.
Među ljudima koje poznajem nema nijednog kojeg bi istjerali iz kuće.

Možda je razlog u činjenici da svoje dugove (ako ih imamo) vraćamo ??!!??
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by minutus ned pro 14, 2014 10:15 pm

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Giphy

na tebi je, na koju igru pristaješ. možeš i ruski rulet igrati. ili bušmana. ili bezbroj varijanti između.
ja moram odraditi svoj doživotno i meni je moj život prešteta za ovako glupe igre i predodžbe.
meni se takva igra ne sviđa, točnije, serem na takvu igru. igraj ju s damfixom, njemu se to dopada.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić - Page 2 Empty Re: Živi zid & Ivan Vilibor Sinčić

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.