Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gone Girl (2014)

4 posters

Go down

Gone Girl (2014) Empty Gone Girl (2014)

Postaj by Neu čet lis 02, 2014 12:17 pm

Gone Girl (2014)

REDATELJ: David Fincher  |  ŽANR: triler, drama
ULOGE: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris
TRAJANJE FILMA: 145 minuta  

[You must be registered and logged in to see this image.]


imdb: [You must be registered and logged in to see this link.]


“U ovoj je eri jako teško biti osoba, jednostavno stvarna, prava osoba, umjesto zbirke tragova osobnosti izabranih iz beskrajnog Automata likova. I ako svi mi glumatamo, ne može postojati srodna duša.”
? Gillian Flynn, Nestala

David Fincher snimio je mračnu komediju Nestala prema romanu o kulturi modernih medija i mračnoj strani američkog braka, obećanjima kojima se ne može vjerovati i neizbježnim obmanama. U središtu priče su bivši njujorški pisac Nick Dunne i njegova supruga Amy, nekoć cool girl koja u današnjoj recesiji pokušava sastaviti kraj s krajem. Oni su prava slika današnjeg bračnog blagoslova. No, na petu godišnjicu braka Amy nestane. Nick je glavni sumnjivac, a njegovo ponašanje je sumnjivo. Mediji su zaslužni za ludilo potrage, a svijet je željan otkriti gdje je - živa ili mrtva. Amy svojim nestankom pretvara svijet u dvoranu ogledala u kojoj okrutne tajne istine izlaze na vidjelo. Događaji su šokantni i komplicirani, a ostaju sasvim precizna pitanja - Tko je Nick? Tko je Amy? Tko smo svi mi u brakovima - i društvu - koji se temelje na opasnim projiciranim vizijama i krinkama?

Twentieth Century Fox i Regency Entertainment predstavljaju film Nestala Davida Finchera u kojem glume Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris i Tyler Perry. Scenarij je prema svojem romanu napisala Gillian Flynn. Producenti su Arnon Milchan, Joshua Donen, Reese Witherspoon i Cean Chaffin, a izvršne producentice Leslie Dixon i Bruna Papandrea. Glazbu su skladali Trent Reznor i Atticus Ross, snimatelj je Jeff Cronenworth, montažer Kirk Baxter, scenograf Donald Graham Burt, kostimografkinja Trish Summerville, montažer zvuka Ren Klyce, a podjelu uloga potpisuje Laray Mayfield.

Gillian Flynn objavila je 2012. godine roman Gone Girl (Nestala) koji je odmah postao nevjerojatno popularan i hvaljen zbog silne napetosti i narativne originalnosti te spremnosti za istraživanje najmračnijih dubina ljudskog ponašanja, braka, posjedovanja, javnog i privatnog života, privlačnosti prijetvornosti i snage istine. U njemu se spajaju dva neviđeno nepouzdana naratora - dvije polovice rastrganog braka - koji manipuliraju jedan drugime i uvlače čitatelje u svoju mrežu obmana. Glasovi u knjizi toliko su snažni da se činilo nemogućim prilagoditi knjigu za film. Srećom, Flynn se primila tog teškog zadatka i napisala scenarij koji prenosi srž pomno osmišljenog zapleta i mračne unutrašnjosti. Spoj njenog nemilosrdnog uvida u život i redateljevog stila snažna je mješavina iz koje izvire crni humor i jedinstveni pogled na brak, slavu i način na koji oblikujemo i preoblikujemo svoje životne priče.

Ben Affleck kaže: “Činilo se da David prevodi ono što je Gillian napisala, da bi ona to ponovno prevela. Tijekom tog procesa svemu je pridodano još uma, inteligencije i promatranja u tišini. To se sjajno uklapa u Davidov rad.” Flynn objašnjava: “Roman ima stvarno komplicirani zaplet i svaki je njegov djelić povezan s ostalima, pa me najviše brinulo kako da ostanem vjerna zapletu, a da se film ne pretvori u stroj. Morala sam biti sigurna da ću ostaviti dovoljno prostora za nijanse, za odnose među likovima, crni humor i čudne trenutke koji su srž zastrašujućeg, otrovnog srca priče.” Flynn nastavlja: “Još dok sam pisala roman neke sam scene zamišljala snimljene Fincherovom kamerom. Znala sam da će najbolje moći prenijeti osjećaj, napetost i klaustrofobiju priče i - mračnu stranu humora.” Fincher tvrdi: “Uživam raditi s Gillian. Marljiva je, predana i spremna poklati svoje dražesne likove. Poštujem njenu radnu etiku, ali i stil pisanja.” Fincher je njen humor iskoristio kao tamnu marinadu u koju je uronio svoje slike i izvedbe: “Ljudi se, gledajući filmove, smiju istinama koje u njima vide. Tako u mraku izlaze iz svojih ljuštura. Imate li prave ljude koji mogu iznijeti dramu i potaknete li ih da pronađu ljudsku stranu priče, sigurno ćete joj udahnuti život.” Fincher za sad ipak vjeruje da je najbolje reći što manje o zapletu filma: “Mislim da ćete u njemu najviše uživati što manje budete unaprijed znali. Ljudi odlaze u kina zato da bi ih nešto iznenadilo.”

Nick Dunne

Nick Dunne stiže kući na petu godišnjicu braka i nalazi nered, ali ni traga njegovoj lijepoj, polu-poznatoj supruzi. Tog trenutka počinje njegova preobrazba od oženjenog sretnika u čovjeka koji se nađe pod reflektorima javnosti. Prvi je sumnjivac koji se zaplete u niz laži, obmana i neprikladnih poteza koji mu ne idu u prilog. Njegova slika u medijima nije lijepa – puna je razočaranja, odbijanja, tajni koje potiču maštu. No, je li Nick ubojica? Glumi ga Ben Affleck, o kojem Fincher kaže: “Knjiga je koncipirana tako da ‘on kaže’ pa ‘ona kaže’, ali film je subjektivniji, ‘on doživi’ pa ‘ona doživi’; nema dara svih onih unutarnjih monologa. Zato je za ovu ulogu trebao istinski vješt glumac. To je kao trodimenzionalni šah, a ne obična igra dame.” Affleck kaže: “Fincher mi je odmah rekao da očekuje da pred kamerom izložim najosjetljivije dijelove sebe i da ne želi vidjeti da se ‘pravim da me sram’ niti da ‘glumim sram’ i znao sam da je u pravu i da se to samo tako može napraviti. No, kasnije, kad sam se osjećao ponižen kao Nick, morao sam se prisjetiti da se to upravo očekivalo od mene.” Affleck o snimanju kaže: “Na snimanju većine filmova provodite 2/3 vremena sjedeći, a samo 1/3 vremena snimajući. No, kad režira David, imate možda tek 10 % odmora. Puno sam naučio od njega. Učinkovit je i pravi vođa, s jasnom vizijom onoga što želi. Izvrstan je poznavatelj tehnologije, a takva kombinacija inženjerskog uma i umjetničkog duha prava je rijetkost.” Affleck kaže da ga je impresionirala glumačka ekipa čiji svaki član proučava Nicka pod mikroskopom – istražuje Nicka, brani Nicka, osumnjiči Nicka… Tyler Perry, Carrie Coon i Neil su bili sjajni. Ovakva podjela uloga obilježje je redatelja koji želi uvijek iznenađivati gledatelje.”


Amy Dunne

Amy Dunne je nestala. Ali, istovremeno, postala je sveprisutna – zahvaljujući medijima. Paragon je ljepote, krhkosti i svega što je u svijetu lako izgubiti. Amy nikad nije bila samo jedna ličnost. Odrasla je pod dugom sjenom popularnih dječjih knjiga njenih roditelja (psihologa) o njenom alter-egu: nevjerojatno savršene “Amazing Amy”. Kasnije se pretvorila u ženu kakvu je vjerovala da Nick najviše želi: savršenu cool girl, seksi i zaigranu, koja sve s lakoćom drži pod kontrolom. Nakon što se preselila u Nickov rodni grad u Missouriu kojeg je uništila recesija Amy dobija nova lica. Tko je zapravo Amy Dunne? U taj ambis bacila se londonska glumica Rosamund Pike, poznata po ulogama u Die Another Day, Pride and Prejudice, An Education, Jack Reacher i World’s End. Pike kaže: “Knjizi me odmah privukao jasno ocrtan, rendgenski pogled na negativne strane bračne sreće. Zaintrigirala me ideja braka kao igre obmane u kojoj svi prodajemo neku verziju sebe. Amy je sjajna. Neprekidno nastupa, a sve što joj se događa nije baš onakvo kakvim se čini na površini. U tome vidim i izazov i privlačnost. Pike nastavlja: “Glumeći ju istražila sam različite aspekte ženskog uma. U nekim scenama Amy glumi dvije različite stvari prema dvoje različitih ljudi u istoj sobi – a gledatelji moraju vidjeti obje. Ležerna je, seksi i opuštena, ali pod tom površinom teku snažne struje. To je i životna istina – svi mi često uređujemo verzije sebe.” Pike opisuje: “Vjerujem da se Amy na početku nadala da će stvoriti savršenu vezu. I uživala je. No, roditelji su joj zapali u financijske teškoće, a Nickova je majka oboljela od raka i njihov se brak promijenio. Mislim da je Amy osjetila da je pokazala svoje pravo lice koje se Nicku nije svidjelo.”


Desi Collings

Među osumnjičenima za Amyn nestanak su njeni bivši dečki, a jedan od njih je zapanjujuće bogat Desi Collings koji joj i dalje piše ljubavna pisma. Glumi ga Neil Patrick Harris koji kaže: “To mi je jedna od najdražih knjiga. Sviđa mi se što je napisana iz perspektive oba spola. Skršila je mit o vezama i bajkovitom idealu da partneri mogu uvijek sve podijeliti.” Harris nastavlja: “Desi ima svoju bajkovitu ideju o tome tko je Amy i kako bi mogli završiti zajedno. Sam sebe obmanjuje, ali ona je ipak njegova prva ljubav. Zaslijepljen je vječnom idejom da im je suđeno biti zajedno. Amy izgleda da snažno djeluje na sve ljude u životu, posebno na muškarce koji ju žele. Kao da vas usisa u svoj vakuum. Desi nije baš socijaliziran. Bogat je, ali novac nikad nije zaradio i nema baš razvijenu svijest o sebi. Na čudan je način krhak.” Harris o Fincheru kaže: “Zaljubljenik sam u njegove filmove, ali vidjeti kako ih snima posebno je iskustvo. Osjeća istinsku strast prema sveukupnom procesu – od odbijanja svjetlosti i do tempa i pisane riječi. On je pravi redatelj u najdinamičnijem smislu. Osjećali smo se kao da zajedno meditiramo. Kad bi David bio sretan, znali smo da je scena destilirana do srži. On je vizualni poeta, kipar.”


Tanner Bolt

Nick angažira najpoznatijeg stručnjaka (Tanner Bolt) za situacije nalik onoj u kojoj se našao, odvjetnika kojeg nazivaju “svetac zaštitnik ženoubojica”. Glumi ga Tyler Perry koji kaže: “Ovo je za mene nešto sasvim novo i drugačije. Kad sam shvatio težinu ovog projekta znao sam da želim u njemu sudjelovati. Živim u mjehuru i, iako sam čuo za Finchera, nisam bio svjestan da je mnoštvo meni najdražih filmova režirao upravo on. To govori o njegovoj genijalnosti i umješnosti da svakom projektu da poseban stil i udahne zaseban život.” Perry o svojem liku kaže: “Gillian ga je sjajno opisala – on je tip kojeg želite na svojoj strani ako ste krivi, ali je također i tip kojeg želite na svojoj strani ako ste nevini. Njemu nije važno što je istinito. On će odraditi svoj posao. Silno je vješt odvjetnik i majstor manipuliranja medijima i okrutnim ljudima koji se bave odnosima s javnošću. Specijalizirao se za izvrtanje priče, namjerno skretanje pažnje, jer zna da se 99 % onoga što ljudi misle o bilo kojoj javnoj ličnosti svodi na percepciju.” Perry nastavlja: “Tanner ispočetka ne želi razmišljati o Nicku, ali se s vremenom počne pitati je li on samo šmokljan kojeg varaju.”


Margo

Osoba koja navabi Nicka kao sina razmetnoga da se vrati u Missouri je jedina osoba koja vjeruje da ga najbolje poznaje – njegova sestra blizanka “Go”. Danas zajedno vode lokalni bar, a kad Amy nestane, Go postaje Nickova osoba od povjerenja, jedina koja još uvijek vjeruje u njegovu nevinost… možda. Glumi ju Carrie Coon poznata po ulogama u Who’s Afraid of Virginia Woolf i The Leftovers (HBO) kojoj je ovo prvi dugometražni film. Rodom je iz Chicagoana. Coon kaže: “Knjigu su mi dali roditelji i dijelovi o tome što jedni drugima radimo u vezama čine ju daleko većom od trilera. Mislim da iz svake veze izlazimo oštećeni, makar samo malo.” Coon o svojem liku kaže: “Go je za gledatelje neka vrsta sidra, ona je jedna od rijetkih likova koji se ne pretvaraju. Odrasla je s trojicom braće i uvijek bila ‘jedna od dečkiju’. U mojoj obitelji ljubav se pokazuje kroz sarkazam, a to je upravo velik dio odnosa između Go i Nicka. Ona je direktna i na neki način ona je prava cool girl. Istovremeno, nije ispunila svoj život, vratila se kući, odustala – a to je istinito u našem gospodarskom trenutku. Njih dvoje preživjelo je teško djetinjstvo i jasno je da se i danas osjećaju povezanijima nego itko drugi. Njena vjera u njegovu nevinost biva poljuljana, ali duboko ju muči što je takvo što uopće pomislila.”


Rhonda Boney

Kad Nick prijavi nestanak supruge počinje trnoviti odnos s detektivkom Boney koju privlači samo hladna, čvrsta istina. Glumi ju Kim Dickens poznata po ulogama u The Blind Side, “Deadwood”, “Friday Night Lights” i “Sons of Anarchy”, koja kaže: “Ta je žena sol zemlje – pragmatična, skromna i zaista sasvim dobra u svojem poslu.” Dickens opisuje: “Iako zna da je u velikom broju takvih slučajeva umiješan suprug, pravi se da vjeruje Nicku i da je na njegovoj strani, ne bi li se otvorio i povjerio joj. Poznavala ga je još dok je bio dijete, a sad mora otkriti u kakvog je čovjeka odrastao – što nije baš jasno na početku. No, instinkt joj govori da mora ostaviti prostora i za mogućnost da je nevin. Medijsko praćenje doživljava samo kao jednu u nizu prepreka koje mora riješiti.” Patrick Fugit glumi njenog ne-baš-intuitivnog partnera Gilpina, a Dickens kaže: “Boney i Gilpin su kompanjoni koji se sporazumijevaju stenografski. Među njima nema borbe za vlast, što je lijepa promjena.”


Andie

Nickovu angažiranu studenticu Andie glumi Emily Ratajkowski, model koja se proslavila glavnom ulogom u kontroverznom glazbenom video spotu “Blurred Lines” (Robin Thicke). Ovo je njen prvi dugometražni film. Ratajkowski kaže: “Dok sam čitala knjigu, nisam ju mogla ispustiti iz ruku. Toliko je toga u njoj rečeno i već tad sam znala da stvarno razumijem Andie. Ona je sjajna djevojka, malo previše slobodna za svoj gradić, ali trudi se učiniti sve što može kad je Nick optužen. Ona ga doživljava kao pametnog i sofisticiranog njujorškog pisca koji bi joj mogao otvoriti vrata u svijet za kojim žudi. On je simbol budućnosti kakvu želi.”


O scenografiji

Fizički svijet filma Nestala odraz je unutarnjeg stanja njegovih likova – ili je možda obrnuto – uz portret Amerike u recesiji s predivnim fasadama koje se, pogledate li izbliže, ljušte. Rezultat je noir Americana, mračan hipnotički pogled na izmješteni američki san. Fincher je ponovo odabrao svoje bivše suradnike među kojima su snimatelj Jeff Cronenworth, scenograf Donald Graham Burt, kostimografkinja Trish Summerville i montažer Kirk Baxter. Cronenworth i Fincher surađivali su na Fight Club, The Social Network i The Girl With The Dragon Tattoo. Na odluke vezane uz film Nestala utjecale su fotografije Joela Sternfelda. Film je sniman u Cape Girardeau, gradiću na rijeci Missouri, oko 160 km udaljenom od St. Louisa. Dunnesovi žive u kućerini koja nalikuje izoliranom dvorcu sa spuštenim roletama. Dio filma snimljen je u Los Angelesu, u napuštenom dućanu Montgomery Ward i ogromnom Hawthorne Mall.


O glazbi

David Fincher, Trent Reznor i Atticus Ross surađivali su već na The Social Network i The Girl With The Dragon Tattoo. Raznor kaže: “Krenulo je kad smo zamislili ugodnu glazbu koju možete čuti na stolu za masažu. Pomislili smo da bi bilo dobro početi s nečim slatkim, a tek kasnije otkriti što je pod površinom. Više smo koristili organske nego sintetičke zvukove, a ritam je u nekim trenucima bio samo moje lupkanje po drvenoj kutiji.”


O GLUMCIMA

BEN AFFLECK (Nick Dunne) dvostruki je dobitnik Oscara te priznati redatelj, glumac, scenarist i producent. Affleck je režirao, producirao i glumio u nagrađivanom hitu Argo koji je dobio Oscara, Zlatni globus i BAFTA-u za najbolji film. Affleck je dobio Zlatni globus, BAFTA-u i nagradu Critics’ Choice-a za režiju te bio nominiran za BAFTA-u za najboljeg glumca. Dobio je i nagrade Directors Guild of America, Producers Guild of America (podijelili su ju on, George Clooney i Grant Heslov) i Screen Actors Guild-a. Glumačka ekipa dobila je nagrade koje dodjeljuju National Board of Review, Hollywood Film i Palm Springs International Film Festival. Film je dobio i Oscare za scenarij i montažu te bio nominiran za još četiri Oscara, a American Film Institute (AFI) proglasio ga je jednim od najboljih 10 filmova godine. Affleck je 2007. godine režirao svoj prvi film Gone Baby Gone za koji je dobio nekoliko nagrada, uključujući one koje dodjeljuju National Board of Review i Hollywood Film Festival. Sudjelovao je i na pisanju scenarija prema romanu čiji je autor Dennis Lehane. 2010. godine bio je redatelj, koscenarist i glavni glumac u The Town za koji je bio nominiran za nagradu Writers Guild of America, dok je za svoju ulogu Jeremy Renner bio nominiran za Oscara, Zlatni globus i nagradu SAG-a. Njegovi novi projekti su Batman vs Superman i Live by Night (prema romanu koji je napisao Dennis Lehane).

Affleck se proslavio 1997. dramom Good Will Hunting za koju je zajedno s koscenaristom Damonom dobio Oscara za scenarij te Zlatni globus i Humanitas Prize. Godinu dana kasnije glumio je u Oscarom nagrađenom Shakespeare in Love (John Madden). 2006. godine glumio je u Hollywoodland za koji je u Veneciji dobio nagradu Volpi te bio nominiran za Zlatni globus i Critics’ Choice Award. Affleck je glumio u To the Wonder (Terrence Malick), The Company Men, State of Play, He’s Just Not That Into You, Jersey Girl, Daredevil, The Sum of All Fears, Changing Lanes, Pearl Harbor, Boiler Room, Forces of Nature i Armageddon.
2000. godine Affleck, Matt Damon, Chris Moore i Sean Bailey osnovali su LivePlanet, Inc i snimili “Project Greenlight” za HBO koji je svake od tri sezone prikazivanja bio nominiran za nagradu Emmy. Affleck je strastveni filantrop i politički aktivist. U ožujku 2010. osnovao je Eastern Congo Initiative (ECI), a pomaže i brojne dobrotvorne organizacije, uključujući Feeding America, Paralyzed Veterans of America, A-T Children’s Project i Jimmy Fund.

ROSAMUND PIKE (Amy Dunne) u novije je vrijeme radila na What We Did on Our Holiday (Andy Hamilton i Guy Jenkin, glume Billy Connolly i David Tennant) za BBC, Hector and the Search for Happiness (Peter Chelsom, glume Simon Pegg, Stellen Skarsgard i Toni Collette), A Long Way Down, The Worlds End (Edgar Wright, glumi Simon Pegg) Jack Reacher (Christopher McQuarrie, glumi Tom Cruise) i Wrath Of The Titans (režija Jonathan Liebesman, glume Sam Worthington, Bill Nighy, Ralph Riennes i Liam Neeson). 2010. glumila je u Made in Dagenham (glume Sally Hawkins, Miranda Richardson i Bob Hoskins) i bila nominirana za nagradu London Critics Circle-a te u Barneys Version (glumi Paul Giamatti) koji je premijerno prikazan u Veneciji, a kasnije i u Torontu te za koji je dobila nagradu London Critics Circle-a i bila nominirana za nagradu Genie.

Pike je glumila i u filmu An Education (Lone Scherfig, glume Peter Sarsgaard i Carey Mulligan) koji je bio nominiran za Oscara, Zlatni globus, BAFTA-u i nagradu Film Critics-a te dobio nagradu Independent Spirit za najbolji strani film. Glumila je i u Nedavno je snimila i špijunsku komediju Johnny English Reborn (glume Rowan Atkinson, Gillian Anderson i Dominic West, režija Oliver Parker), komediju The Big Year (David Frankel, glume Owen Wilson, Jack Black i Steve Martin), Women in Love za BBC, The Libertine (Laurence Dunmore, glume Johnny Depp, John Malkovich i Samantha Morton) za koji je dobila nagradu British Independent Film za najbolju sporednu ulogu, Pride and Prejudice (glume Kiera Knightley, Brenda Blethyn i Dame Judi Dench, režija Joe Wright) za koji je dobila nagradu London Film Critics-a, Fracture (glume Ryan Gosling i Anthony Hopkins, režija Gregory Hoblit), Fugitive Pieces (Jeremy Podeswa), Surrogates (glumi Bruce Willis) i Burning Palms (scenarij i režija Christopher Landon).
Prvu veću ulogu dobila je s 21 godinom, kao Bondova djevojka u Die Another Day (glume Halle Berry i Pierce Brosnan). Glumom se počela baviti u londonskim kazalištima. Glumila je u Gaslight (Patrick Hamilton; Old Vic Theater), Madame de Sade (The Wyndhams Theater, Patrick Hamilton; The Donmar Warehouse s Judi Dench) i Hitchcock Blonde (The Royal Court Theatre, režija Terry Johnson), koja je kasnije prešla u Lyric Theater na londonskom West Endu, te obišla Britaniju na turneji s hvaljenom produkcijom Hedda Gabler. Za televiziju radi na obnovi klasične dječje serije “Thunderbirds Are Go!” (glumi David Graham) za ITV.

NEIL PATRICK HARRIS (Desi) nedavno je glumio u CBS-ovoj seriji “How I Met Your Mother” za koju je nekoliko puta bio nominiran za nagrade Emmy i Zlatni globus te dobio dvije nagrade People’s Choice i nagradu Critics’ Choice. Pet nagrada Emmy i četiri nagrade Tony dobio je za gostujuće uloge u seriji "Glee”. Nedavno je objavio Neil Patrick Harris: Choose Your Own Autobiography (Crown Publishing Group / Random House, Inc.). Za ulogu u “Doogie Howser, M.D.“ bio je nominiran za Zlatni globus (autori Steven Bochco i David E. Kelley), a glumio je i u “Stark Raving Mad” (glumi Tony Shalhoub); mini-seriji “Joan of Arc” (glume Leelee Sobieski i Peter O’Toole); “The Man in the Attic”; Cold Sassy Tree s Faye Dunaway; “My Antonia” (glume Jason Robards i Eva Marie Saint); “The Wedding Dress” (glumi Tyne Daly) i The Christmas Blessing te gostovao u "Glee”, "Sesame Street”, “Numb3rs”, “Law & Order: Criminal Intent”, “Touched by an Angel”, "Ed”, "Will & Grace” i brojnim drugim serijama. Prvi film bio mu je Clara’s Heart s Whoopi Goldberg za koji je bio nominiran za Zlatni globus. Sinkronizirao je The Smurfs i The Smurfs 2 prema stripovima čiji je autor Peyo. Glumio je i u filmovima A Very Harold & Kumar 3D Christmas, Beastly, The Best and the Brightest, Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay, Harold & Kumar Go to White Castle, Undercover Brother, The Next Best Thing, The Proposition i Starship Troopers.

Sudjelovao je i u mini-seriji “Dr. Horrible’s Sing-Along Blog” (Joss Whedon) koja je dobila nagradu Emmy, internetskom hitu “Prop 8: The Musical” (glume Jack Black, John C. Reilly i Allison Janney) i web seriji “Neil’s Puppet Dreams” (The Jim Henson Company). Glumio je na Broadwayu u rock mjuziklu Hedwig and the Angry Inch (John Cameron Mitchell i Stephen Trask) za što je dobio nagradu Tony te bio nominiran za brojne druge nagrade, a prije toga je glumio u koncertnoj produkciji Njujorške filharmonije Company (Stephen Sondheim; Lincoln Center; glume Patti LuPone, Stephen Colbert, Jon Cryer, Christina Hendricks i Martha Plimpton). Harris je imao glavne uloge na Broadwayu u mjuziklu Assassins (Sondheim) koji je dobio nagradu Tony, Proof (Anne Heche) i Cabaret (Studio 54). Nastupao je i u Amadeus (Hollywood Bowl), All My Sons, tick, tick…BOOM! (Arthur Miller, Menier Chocolate Factory), The Paris Letter (Kirk Douglas Theatre), Sweeney Todd (San Francisco Symphony Orchestra), Romeo & Juliet (Old Globe Theater) i Rent (Los Angeles) za koji je dobio nagradu Drama Desk-a.

Za Hollywood Bowl je režirao mjuzikl Rent (Jonathan Larson, glume Nicole Scherzinger, Vanessa Hudgens i Wayne Brady), a režirao je i I Am Grock (El Portal Theatre), The Expert at the Card Table (Edinburgh Fringe Festival) te iluzionistički show Nothing to Hide (sudjeluju mađioničari Derek DelGaudio i Helder Guimaraes) za Geffen Playhouse. Harris je sinkronizirao Cloudy with a Chance of Meatballs 2, Cloudy with a Chance of Meatballs, The Good Dinosaur, “Adventure Time“, “The Penguins of Madagascar“, Spider-Man: Shattered Dimensions, Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore, “Batman: Under the Red Hood“, “Yes, Virginia“, “Robot Chicken”, “Batman: The Brave and the Bold“, “Family Guy“, Eat Lead: The Return of Matt Hazard, “Justice League: The New Frontier“, “Spider-Man“, “Justice League“, “Capitol Critters“ i “Saints Row 4”.

TYLER PERRY (Tanner Bolt) odrastao je u New Orleansu u siromaštvu i nasilju. Jednostavni savjet koji je čuo od Oprah Winfrey preokrenuo mu je život. Vodio je dnevnik razmišljanja i iskustava i počeo pisati niz pisama samome sebi koja su bila puna boli i, kasnije, oprosta. Inspirirala su mjuzikl I Know Ive Been Changed, a 1992. Tyler je svu ušteđevinu uložio u produkciju koju gledatelji jednostavno nisu došli gledati. Tyler se ponovo suočio sa siromaštvom, no nastavio je pisati. Upornost se isplatila i njegov mjuzikl se počeo prikazivati prvo u lokalnom crkvenom kazalištu, a zatim i u prestižnom Fox Theatre (Atlanta). Uslijedile su produkcije Woman Thou Art Loosed!, I Can Do Bad All By Myself, Madeas Family Reunion, Madeas Class Reunioni Madea Goes To Jail. Početkom 2005. snimio je prvi film Diary of a Mad Black Woman, a uslijedili su Madeas Family Reunion, Daddys Little Girls, Why Did I Get Married?, Meet The Browns, The Family That Preys, I Can Do Bad All by Myself, Why Did I Get Married Too?, For Colored Girls, Madeas Big, Happy Family, Good Deeds i Madeas Witness Protection. Glumio je i u Alex Cross (režija Rob Cohen).

2006. objavio je prvu knjigu Dont Make A Black Woman Take Off Her Earrings: Madeas Uninhibited Commentaries On Life And Love. Krajem 2012. Perry i Oprah Winfrey surađivali su na produkcijama “The Haves and The Have Nots” i “Love Thy Neighbor“ za OWN. 2008. godine osnovao je studio u Atlanti u kojem danas radi 350 ljudi, a njihovi su filmovi Temptation: Confessions of a Marriage Counselor i We The Peeples. Zalaže se za građanska prava i pomaže NAACP i NAN, Feeding America, Covenant House, Hosea Feed the Hungry, Project Adventure i Perry Place (20 kuća koje je sagradio za žrtve Katrine u New Orleansu).

CARRIE COON (Margot Dunne) bila je nominirana za nagradu Tony za ulogu u Who’s Afraid Of Virginia Woolf? na Broadwayu. Glumi u HBO-ovoj seriji “The Leftovers”, a ranije je glumila u “Intelligence“, “Ironside“, “Law And Order: SVU” i “The Playboy Club” U kazalištu je glumila u The Diary Of Anne Frank, Our Town, Three Sisters, The March, The Girl In The Yellow Dress, The Real Thing, Magnolia, Bronte i Anna Christie.

KIM DICKENS (detektivka Boney) rođena je u Huntsvilleu (Alabama) i diplomirala na Vanderbilt University (Nashville, Tennessee), nakon čega se preselila u New York i nastavila školovanje na Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Završila je dvogodišnji konzervatorij na American Academy of Dramatic Art. Od 2010. do 2013. glumila je u HBO-ovoj seriji “Treme” (David Simon), a 2009. u filmu The Blind Side (John Lee Hancock) koji je bio nominiran za Oscara. Od 2008. do 2009. glumila je u NBC-evoj “Friday Night Lights”, a od 2006. do 2009. gostovala je u ABC-ovoj seriji “Lost” koja je bila nominirana za Emmy i Zlatni globus. 2005. glumila je u Thank You for Smoking, a od 2004. do 2006. u HBO-ovoj seriji “Deadwood” (glumi Timothy Olyphant). 2001. snimila je The Things Behind the Sun (Allison Anders, glumi Gabriel Mann) i bila nominirana za Independent Spirit.

PATRICK FUGIT (detektiv Jim Gilpin) rođen je u Salt Lake Cityu (Utah). Majka Jan, učiteljica plesa, zainteresirala je svu svoju djecu za scenske nastupe, a Patrick je pohađao ljetnu kazališnu školu. Patrick je prvi holivudski film snimio 2000. - Almost Famous (Cameron Crowe). Uslijedili su White Oleander, Spun, Saved!, The Amateurs, Wristcutters, A Love Story i Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant. 2011. glumio je u HBO-ovom Cinema Verite (glume James Gandolfini, Diane Lane i Tim Robbins), a zatim i u We Bought A Zoo (Cameron Crowe, glume Matt Damon, Scarlett Johansson i Thomas Haden Church), Thanks For Sharing (Tim Robbins, Mark Ruffalo i Gwyneth Paltrow) i The List s Jennifer Morrison, Queen of Earth (glume Elisabeth Moss i Michelle Dockery), a uskoro ćemo ga vidjeti u drugoj sezoni serije “Full Circle”.

EMILY RATAJKOWSKI (Andie) model je i glumica kojoj je ovo prvi dugometražni film. Trenutačno snima We Are Your Friends, a uskoro ćemo ju vidjeti i u Entourage i Call of Duty (Peter Berg). Godinu dana pohađala je UCLA, nakon čega se odlučila za karijeru modela. Rođena je u Londonu a odrasla u Kaliforniji. Roditelji su joj umjetnici - otac joj je slikar, a majka profesorica engleskog i spisateljica.

MISSI PYLE (Ellen Abbot) i Viggo Mortensen glume u najnovijem filmu Captain Fantastic. Rođena je u Texasu, a odrasla u Tennesseeu. Završila je North Carolina School of the Arts, nakon čega se preselila u New York i nastupala u The Libertine (John Malkovich; Steppenwolf Theater Company). Zatim je dobila ulogu u As Good As It Gets s Helen Hunt te nekolko televizijskih i filmskih uloga. Njeni su filmovi The Artist koji je dobio Oscara; Spring Breakdown (glume Amy Poehler i Rachel Dratch), Charlie and the Chocolate Factory; Dodgeball: A True Underdog Story; BigFish; Bringing Down the House; Anchorman: The Legend of Ron Burgundy i Galaxy Quest (glume Tim Allen, Sigourney Weaver i Tony Shalhoub). Na televiziji je glumila u “Inside Amy Schumer“, “The Sarah Silverman Program“, “The Mindy Project“, “Two and a Half Men“, “Friends”, “Boston Legal” i “Jennifer Falls” (glume Jaime Pressley i Jessica Walter). Sa svojim bandom Smith & Pyle objavila je album “It’s Okay to be Happym” (producent Chris Goss). Živi u Los Angelesu s psom Ellie.

CASEY WILSON (Noelle) trenutačno za NBC snima seriju “Marry Me”. Glumila je u “Happy Endings” i dva puta bila nominirana za nagradu Critics Choice. Dvije sezone radila je za “Saturday Night Live” i gostovala u “Bored to Death” i “How I Met Your Mother”. Njeni su filmovi For Your Consideration (Christopher Guest), Julie and Julia (Nora Ephron) i C.O.G. (Kyle Alvarez). Rodom je iz Alexandrie, VA, a završila je NYUs Tisch School of the Arts, the Stella Adler Studio of Acting nakon čega je s June Raphael glumila u Rode Hard and Put Away Wet (Upright Citizens Brigade Theatre). Wilson i Raphael napisale su scenrij za Bride Wars s Anne Hathaway i Kate Hudson i za Assbackwards u kojem su i glumile (režija Chris Nelson, 2013 Sundance Film Festival).

DAVID CLENNON (Rand Elliot) glumio je u tri filma koje je režirao Hal Ashby i četiri koje je režirao Costa Gavras. Najpoznatiji je po ulogama u The Thing (John Carpenter) i Once and Again. Glumio je u Syriana (Steve Gaghan), The Untitled Crowley Project (Harrison Ford) i The Quiet American (glumi Michael Caine).

BOYD HOLBROOK (Jeff) glumio je u Little Accidents (Sara Colangelo, glume Elizabeth Banks i Chloe Sevigny) i Skeleton Twins (glume Kristen Wiig i Bill Hader). Osim toga, snimo je A Walk Among The Tombstones (režija Scott Frank, glumi Liam Neeson), Very Good Girls (glume Elizabeth Olsen, Dakota Fanning i Peter Saarsgard), run all night (glumi Liam Neeson), Jane Got A Gun (režija Gavin O’Connor, glume Natalie Portman i Ewan McGregor) i Cardboard Boxer (glume Terrence Howard i Thomas Hayden Church). Prema vlastitom scenariju režirao je kratkometražni film Peacock Killer koji se temelji na istoimenoj kratkoj priči koju je napisao Sam Shepard. Holbrook, Christian Bale i Zoe Saldana glumili su u Out Of The Furnace (Scott Cooper), a snimio je i The Host (režija Andrew Niccol), Higher Ground (Vera Farmiga) i MILK (Gus Van Sant). Glumio je i u “Behind The Candelabra” (glume Michael Douglas i Matt Damon), “Hatfields & Mccoys” (Kevin Reynold za History Channel) i “The Big C”. Njegovi kiparski radovi izlagani su u brojnim galerijama, uključujući njujoršku Rare Gallery.

LOLA KIRKE (Greta) živahna je mlada glumica pred kojom su serija “Mozart in the Jungle” (Roman Coppola, Jason Schwartzman i Alex Timbers) i filmovi Untitled Public School Project (Noah Baumbach, glumi Greta Gerwig) i Fallen (režija Scott Hicks). Glumila je u Reaching for the Moon i Another Happy Day. Rođena je u Londonu, a odrasla u New Yorku. Završila je Bard College gdje je rpoducirala, režirala i glumila u nekoliko filmova.

LISA BANES (Marybeth Elliot) rođena je u Clevelandu, Ohio, a s 5 godina ona i njen stariji brat Evan snimili su reklame za Oldsmobile koje je producirao njihov otac Ken. Obitelj Banes, uključujući majku, model Mary Lou, preselila su u Colorado kad je Lisa imala 10 godina. Lisa je u St. Louisu pohađala Webster College gdje je i glumila, a zatim ju je gostojući profesor s Juilliarda angažirao za produkciju The Crucible. Lisa se uskoro upisala na Juilliard, a nakon diplome pridružila se The Acting Company (osnivači su John Houseman i Margot Harley). Nagradu Theater World dobila je za ulogu u Look Back in Anger (Malcom McDowell; Roundabout Theater). Nagradu Obie donijela joj je uloga u My Sister in this House s Elizabeth McGovern, a nominaciju za Drama Desk Isnt It Romantic (Wendy Wasserstein). Glumila je i u The Three Sisters (glume Diane Weist, Sam Waterson i Jeff Daniels) i brodvejskim produkcijama Rumors (Neil Simon), Arcadia (Tom Stoppard; Lincoln Center) i Present Laughter (Noel Cowards, glumi Victor Garber). Prvu filmsku ulogu dobila je u The Hotel New Hampshire (režija Tony Richardson, glume Beau Bridges, Rob Lowe, Jodie Foster, Paul McCrane, Seth Greene i Jennifer Dundas), a uslijedili su Cocktail (glumi Tom Cruise), Marie: A True Story, Young Guns, Dragonfly, Without Limits i The Jackal. Na televiziji je glumila u serijama “The Trials of Rosie ONeil“, “Son of the Beach” i “Girls Club“ te gostovala u “China Beach“, “Six Feet Under”, “Royal Pains”, “Frasier“, “Roseanne“, “L.A. Law“, “Boston Legal“, “Desperate Housewives“, “Law and Order” i drugima.

.Izvor: cinestar
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Gone Girl (2014) Empty999 / 999999 / 999Gone Girl (2014) Empty

[Vrh] Go down

Gone Girl (2014) Empty Re: Gone Girl (2014)

Postaj by Neu sri pro 24, 2014 2:02 pm

Jučer smo pogledali Gone Girl.

Ova psihopatska drama držati će Vas u neizvjesnosti do samoga kraja te će Vas dovoditi do ludila nametanjem raznih zaključaka. Sam ishod Vam se vjerojatno neće svidjeti, no da je  David Fincher napravio majstorski film, napravio je!

[You must be registered and logged in to see this image.]

8/10 zbog kraja, inače bi mu dala desetku
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Gone Girl (2014) Empty999 / 999999 / 999Gone Girl (2014) Empty

[Vrh] Go down

Gone Girl (2014) Empty Re: Gone Girl (2014)

Postaj by MargaritaBulgakova uto pro 30, 2014 6:30 pm

Fincher me je uspio razočarati; nije film toliko loš, koliko sam očekivala nešto više i koliko su ostali njegovi filmovi bolji od ovoga.

Meni se, eto, baš kraj najviše svidio jer su Nick i Amy zaslužili patiti jedno uz drugo. Mislim da se pravi razlog toga što su na kraju ostali zajedno krije upravo u medijima koji su njihovu priču tako budno pratili i u pitanju koje se nameće: "A što će drugi reći?" Za druge će biti skladan par koji se raduje rođenju djeteta, a 'u slobodno vrijeme' će mrziti jedno drugo. Iako mi se čini da se oni tom mržnjom hrane.

Priznajem i da su mi dva i pol sata proletjela, držao me je film do kraja.
MargaritaBulgakova
MargaritaBulgakova
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 16.01.2014
Broj postova : 411
Reputacija Reputacija : 60
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Gone Girl (2014) Empty7 / 9997 / 999Gone Girl (2014) Empty

[Vrh] Go down

Gone Girl (2014) Empty Re: Gone Girl (2014)

Postaj by Prop pon sij 26, 2015 8:04 am

Neu je napisao/la:Jučer smo pogledali Gone Girl.

Ova psihopatska drama držati će Vas u neizvjesnosti do samoga kraja te će Vas dovoditi do ludila nametanjem raznih zaključaka. Sam ishod Vam se vjerojatno neće svidjeti, no da je  David Fincher napravio majstorski film, napravio je!

8/10 zbog kraja, inače bi mu dala desetku

Budi ozbiljna. Nakon pola sata jasno ti je kamo to ide. Potpuno promašena štorija. Ja čak ne zamjeram Fincheru puno, režirao je on to školski, ali priča je živi kaos. Potpuno bezlični likovi, nikakva pojašnjenja za njena djela osim što bi ja trebao prihvatiti da je ona luđakinja. Užas.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Gone Girl (2014) Empty108 / 999108 / 999Gone Girl (2014) Empty

[Vrh] Go down

Gone Girl (2014) Empty Re: Gone Girl (2014)

Postaj by Neu pon sij 26, 2015 8:54 am

da, nedostaju pojašnjenja... iako se daju nametnuti zaključci da je ona bila takva jer ju je on zapostavljao
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Gone Girl (2014) Empty999 / 999999 / 999Gone Girl (2014) Empty

[Vrh] Go down

Gone Girl (2014) Empty Re: Gone Girl (2014)

Postaj by Prop pon sij 26, 2015 9:28 am

Ali takva je ona bila prema svim svojim prethodnicima. Dakle, zaključak je kako je ona psihotična luđakinja koja ne trpi ostavljanje. Tek tako... Ajde, neka?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Gone Girl (2014) Empty108 / 999108 / 999Gone Girl (2014) Empty

[Vrh] Go down

Gone Girl (2014) Empty Re: Gone Girl (2014)

Postaj by rider331 pon sij 26, 2015 9:53 am

Sasvim je jasno da je ona luda i spremna ubiti zato jer ju netko ostavi. Nema šanse da bi se izvukla u stvarnom svijetu sa ovakvim forama.

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Gone Girl (2014) Empty0 / 9990 / 999Gone Girl (2014) Empty

[Vrh] Go down

Gone Girl (2014) Empty Re: Gone Girl (2014)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.