Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motiv fotografiranja:domaće životinje!

5 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki čet stu 21, 2013 10:29 pm

mislim  da  bi ovu temu  trebalo spojiti  sa  mačkama,  psima kokoškama i svim ostalim  domaćim  životinjama!
pa  evo moje jedne na tu temu:

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Rfa3
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Gost čet stu 21, 2013 11:21 pm

Studijska!!!
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Neu pet stu 22, 2013 12:54 pm

jebena fotka. pas i mačka nisu domaće životinje.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty999 / 999999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by eva kant ned stu 24, 2013 10:40 pm

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Fd5x
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty92 / 99992 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki uto vel 25, 2014 7:05 pm

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Ql9f
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Gost uto vel 25, 2014 7:26 pm

Jeli ovo iz "Za obitelj" serije Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki uto vel 25, 2014 7:58 pm

da, dobro pamtiš Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by histrion uto svi 06, 2014 3:39 pm

Neu je napisao/la:
... pas i mačka nisu domaće životinje ...

Gdje onda ovo staviti?


Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Jevgenija-i-leeloo

Jevgenija i Leeloo.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty0 / 9990 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Jørgen uto svi 06, 2014 5:28 pm

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Rr3k3y56cr8k6sg96df

Renata

Jørgen
Trajno baniran/a

Registriran/a : 08.06.2013
Broj postova : 2381
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty9 / 9999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Neu pon lip 16, 2014 8:56 am

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! 3l1v2caup7t5yp8higzc
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty999 / 999999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki pon lip 16, 2014 9:09 am

Neu je napisao/la:Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! 3l1v2caup7t5yp8higzc
jebeno dobra dobra dobra fotka neu!
ali taj okvir je apsolutno nepotreban!
čemu i zašto,
ako si htjela naglasiti vintage   dovoljan je taj sepia ton!
da bi fotka bila vrhunska smeta ta letva iznad glave konja;
da je to moja autorska fotka potrošio bi sate u PS-u da je maknem,
naravno da na natječaju u fotografiji to ne bi ništa promjenilo, jer svi koji glasuju, glasuju neodgovorno i smatraju  kako imaju pravo glasovati za bilo koju fotku uz debilno obrazloženje!
meni se ta fotka sviđa i možete mi popušiti!
i izvini nisam se mogao oduprjeti izazovu:
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! 357leky
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Neu pon lip 16, 2014 9:49 am

super izgleda bez letve, ali ta letva, doprinosi relanoj fotografiji. gdje ima konja, ima i letvi. konji obitavaju u prirodnim nastambama i drvenim skloništima

crni okvir mi nikako ne ide uz vintange design, zato ga nisma stavila
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty999 / 999999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Jørgen pon lip 16, 2014 9:53 am

Malo ti je pobjeglo to lišće iznad glave, tanuki.
Bolja je originalna varijanta od neu, prirodnija, životnija. Nije tu samo letva nego i ljuljačka, i jedno i drugo pridonose atmosferi.

Jørgen
Trajno baniran/a

Registriran/a : 08.06.2013
Broj postova : 2381
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty9 / 9999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki pon lip 16, 2014 10:08 am

Jørgen je napisao/la:Malo ti je pobjeglo to lišće iznad glave, tanuki.
Bolja je originalna varijanta od neu, prirodnija, životnija. Nije tu samo letva nego i ljuljačka, i jedno i drugo pridonose atmosferi.
nije mi pobjeglo jer sam potrošio samo par minuta a ne par sati!
fotografija jest bilježenje trenutka, ali isto tako i kreativni izražaj,
sve što odvrača pažnju od glavnog motiva jest gruba greška,
u analognoj fotografiji je to bilo potpuno jasno i nije bilo moguće u par  minuta izmjeniti pozadinu,
ali i u novoj eri digitalne fotografije, dobar fotograf mora  znati što je otvor blende i vrijeme ekspozicije,ali kao nekada tako i sada postoje pravila kompozicije koje se ne mogu zaobići!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Neu pon lip 16, 2014 10:12 am

Ne postoji savršenstvo, savršenstvo je u oko promatrača. Pa kako je tebi savršena fotografija ona na kojoj je samo izričiti motiv, bez usputnih detalja, tako je meni savršena fotogrfaija ona gdje je motiv, ali i okolni detalji.

Sve ono u čemu je fotošop bio sudionik je umjetno,i nije tako relano kao prirodno nastali fotografski uradci.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty999 / 999999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki pon lip 16, 2014 10:15 am

Neu je napisao/la:super izgleda bez letve, ali ta letva, doprinosi relanoj fotografiji. gdje ima konja, ima i letvi. konji obitavaju u prirodnim nastambama i drvenim skloništima

crni okvir mi nikako ne ide uz vintange design, zato ga nisma stavila
nebitno neu okvir ili bez okvira;
pitanje jest dali je ova tvoja fotka kreativna-umjetnička ili dokumentaristička hmm
ako misliš da je refa iza konja ok-
prihvačam i zaboravisve što sam natipkao Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Neu pon lip 16, 2014 10:18 am

dokumentarna je, bilježi dvenvni odmor jednog konja.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty999 / 999999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Jørgen pon lip 16, 2014 10:20 am

tanuki je napisao/la:
nije mi pobjeglo jer sam potrošio samo par minuta a ne par sati!
fotografija jest bilježenje trenutka, ali isto tako i kreativni izražaj,
sve što odvrača pažnju od glavnog motiva jest gruba greška,
u analognoj fotografiji je to bilo potpuno jasno i nije bilo moguće u par  minuta izmjeniti pozadinu,
ali i u novoj eri digitalne fotografije, dobar fotograf mora  znati što je otvor blende i vrijeme ekspozicije,ali kao nekada tako i sada postoje pravila kompozicije koje se ne mogu zaobići!
Živi motiv, kako si i sam par puta rekao, uvijek je izazovniji od mrtve prirode koju možeš satima namještati i birati pozicije.
No životinja je u svojem prirodnom okruženju pa očistiti to što tebe smeta znači fotku ogoliti i lišiti njezinih bitnih komponenti.

Jørgen
Trajno baniran/a

Registriran/a : 08.06.2013
Broj postova : 2381
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty9 / 9999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki pon lip 16, 2014 10:24 am

Neu je napisao/la:Ne postoji savršenstvo, savršenstvo je u oko promatrača. Pa kako je tebi savršena fotografija ona na kojoj je samo izričiti motiv, bez usputnih detalja, tako je meni savršena fotogrfaija ona gdje je motiv, ali i okolni detalji.

Sve ono u čemu je fotošop bio sudionik je umjetno,i nije tako relano kao prirodno nastali fotografski uradci.
izvini,ali fotografija jest umjetnička i kreativna disciplina koja je podložena kriterijima
od samog nastanka fotografije, fotografija je oduvijek bila element manipulacije!
gotovo svi slikari od izuma fotografije koriste fotografiju za svoj kreativni izražaj!
tvoja izuzetno uspješna fotka je isto manipulacija,
zašto nije prirodni kolorit i zašto bi refa odvlačila pogled ako se može jednostavno maknuti?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki pon lip 16, 2014 10:39 am

Jørgen je napisao/la:
Živi motiv, kako si i sam par puta rekao, uvijek je izazovniji od mrtve prirode koju možeš satima namještati i birati pozicije.
No životinja je u svojem prirodnom okruženju pa očistiti to što tebe smeta znači fotku ogoliti i lišiti njezinih bitnih komponenti.
ne,
stavi se u pozicju slikara koji apsolutno dominira nad svojim platnom
recimo da mu je u oko upala ta scena konja, dali misliš da bi unakazio svoju sliku, crtajući gredu iza glave konja hmm
ova fotka je super za jednog amatera poput neu. dali s pozadinom ili bez nje, nebitno
šoantno jest da na natječaju u fotografiji nije zaslužila čak ni treće mjesto!
zašto?
kako i zašto i koji su to kriteriji glasatelja da najbolja fotka ne zasluži čak ni treće mjesto!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Jørgen pon lip 16, 2014 10:45 am

tanuki je napisao/la:
ne,
stavi se u pozicju slikara koji apsolutno dominira nad svojim platnom
recimo da mu je u oko upala ta scena konja, dali misliš da bi unakazio svoju sliku, crtajući gredu iza glave konja hmm
ova fotka je super za jednog amatera poput neu. dali s pozadinom ili bez nje, nebitno
šoantno jest da na natječaju u fotografiji nije zaslužila čak ni treće mjesto!
zašto?
kako i zašto i koji su to kriteriji glasatelja da najbolja fotka ne zasluži čak ni treće mjesto!
Ne.
Stavi se u poziciju motritelja/mene.
Neu je konja ufotkala u njegovom prirodnom ambijentu. Iza konja je ljuljačka, jel to nju Bog drži?
Ne, nego je tanuki brljao po fotošopu. kiša

To što najbolja fotka nije pobrala zasluženu nagradu dokaz je besmislenog iživljavanja s novim pravilima.
Stari natječaj je bio dobar i nije ga se trebalo mijenjati.

Jørgen
Trajno baniran/a

Registriran/a : 08.06.2013
Broj postova : 2381
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty9 / 9999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by histrion pon lip 16, 2014 10:51 am

tanuki je napisao/la:
... koji su to kriteriji glasatelja da najbolja fotka ne zasluži čak ni treće mjesto!

Eto ne mogu iz svoje kože.

Čak i da sam tako pun sebe (kao što si ti) napisao bih:
koji su to kriteriji glasatelja da fotka koja je po mom mišljenju najbolja ne zasluži čak ni treće mjesto!

A možda ne bih ni riječ napisao ... i zamislio se nad samim sobom.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty0 / 9990 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Neu pon lip 16, 2014 10:53 am

Možda su ljudi mislili da je to tvoja fotka pa ti nisu htjeli dati bod. A možda im se fotka ne sviđa pa nisu dali bod.
U svakom slučaju, fotka je izazvala dosta veliki paffff, a to je ono što mene čini sretnom.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty999 / 999999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by tanuki pon lip 16, 2014 11:04 am

Jørgen je napisao/la:
Ne.
Stavi se u poziciju motritelja/mene.
Neu je konja ufotkala u njegovom prirodnom ambijentu. Iza konja je ljuljačka, jel to nju Bog drži?
Ne, nego je tanuki brljao po fotošopu. kiša

To što najbolja fotka nije pobrala zasluženu nagradu dokaz je besmislenog iživljavanja s novim pravilima.
Stari natječaj je bio dobar i nije ga se trebalo mijenjati.
stari ili novi natječaj, stara ili nova pravila?
brazil pobjedio hrvatsku odlukom sudca Laughing
ja jesam stara škola fotogafije koja još uvijek postoji
postoje fotografije umjetnika i umjetničke fotografije,
da je neu kojim slučajem priznati umjetnik, onda bi njena fotka bila umjetnički koncept sa svim priipadjućim detaljima,ali s obzirom da nije, onda moja malenkost ima pravo dati realnu kritiku na konkretnu fotografiju, koja kao najbolja na natjecanju, eto nije ćak zaslužila ni treće mjesto!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty700 / 999700 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Jørgen pon lip 16, 2014 11:06 am

Slažem se da je daleko najbolja (nije ni imala konkurenciju).

No fotošop intervencija na gredi ne popravlja opći dojam, naprotiv.


Zadnja promjena: Jørgen; pon lip 16, 2014 11:08 am; ukupno mijenjano 1 put.

Jørgen
Trajno baniran/a

Registriran/a : 08.06.2013
Broj postova : 2381
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty9 / 9999 / 999Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty

[Vrh] Go down

Motiv  fotografiranja:domaće  životinje! Empty Re: Motiv fotografiranja:domaće životinje!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.