Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se postaje ateist?

+11
Iron Man
m
silver fox
evitaa
VanGogh
zbracun
jozefk
Hell
pustinja
Neu
tanuki
15 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by VanGogh čet vel 16, 2012 1:11 pm

"Čovjek je neizlječivo religiozno biće", neko napisa prije skoro 1000 godina. I nije glupost napisao. Čovjek je zaista duhovan, od prapočetaka je znao na intuitivnoj bazi da ima nešto više od ove stvarnosti koja ovakva kakva jest zaista nema smisla. I tražio je to. Tako su nastale sve religije, od najprimitivnijih gdje je sunce ili mjesec bio prihvatljiv objekt štovanja do današnjih vjerskih i filozofskih koncepata koji su jako komplicirani, možda i previše.
Međutim, znanost i religija se sve više zbližavaju i to mi je jako simpatično.
Do kraja će ono što se znalo objavom biti potvrđeno i objašnjeno na "racionalan" način (šta god da to značilo) i bit će vrlo lijepo tome svjedočiti ko doživi. cudan smajlić

VanGogh
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 22.12.2011
Broj postova : 28
Reputacija Reputacija : 2
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by evitaa sri kol 01, 2012 12:04 pm

jozefk je napisao/la:
Svi ljudi su ateisti dok ne upoznaju Boga.


zbracun je napisao/la:
U ovome zapravo ima istine. A opet, po tome su većina vjernika ateisti. Zanimlivo je i to da sam puno puta razgovarao sa vjernicima o vjeri, Bogu, učenju Biblije. Nitko od njih nije pročitao bibliju, makar su je imali doma.

Meni tu nema logike vec da bi bilo vise ateista da je vise ljudi procitalo Bibliju.


zbracun je napisao/la:
Nitko od njih nije vjerovao u život poslije smrti, nitko nije potvrdio vjerovanje u Boga. Govorili su da ga nisu vidjeli, i dačjnjim komentarima zapravo potvrdili da ne vjeruju u njega. Nitko od njih ne vjeruje u oprost grijeha.
To su samo neke stvari koje su mi govorili.

Ateizam nema evandjelje. Ateizam ne prenosi poruku da nema Boga.

zbracun je napisao/la:
A svi uredno idu u crkvu, dižu svećenike u nebesa. Po tome ispada da su zapravo svi ti vjernici ateisti, jer su mi to u većini slučajeva rekli, većinom izravno, u manjem broju slučajeva neizravno.
Dakle, moglo bi se reći da su zapravo veći nevjernici od deklariranih ateista, samo se ne usude iz nekih razloga to javno i direktno priznati, nego samo u ovakvim razgovorima koje sam vodio sa njima. Opet ispada da su zapravo ne samo nevjernici, nego i licemjeri.


Ja nikada ne bi ni razmisljala o tome "da ne vjerujem" da mi nisu ispirali mozak time kako treba vjerovati.

U budućnosti kada razum nadvlada religiju, nitko nece razmisljati o tome da je ateist jer nece ni biti religije. Religija ce se spominjati samo kao dio povijesti i nece biti potrebe da se ljudi dijele na teiste i ateiste. Ateizam postoji samo dok postoji religija kao njena opozicija.



Ja se ne pomolim Dawkinsu ujutro kada ustanem. Ne zahvaljujem Dawkinsu na tome sto imam hranu, sto je baka ozdravila itd.
Ne odlazim jednom tjedno u zgradu gdje slavimo Dawkinsa i skupa citamo "The God delusion".
Dawkins ne zauzima mjesto u mom zivotu kao sto bog zauzima u vasem.

Ja ustanem, doruckujem, popijem kavu, citam nesto,pjevam, zivim zivot i ne sjetim se Dawkinsa, boga, krisne itd. (ne sjetim se ni toga da ih nema) dok ne vidim ovakve upise.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox sri kol 01, 2012 12:11 pm

hm , bog je ateist ? pa i ima smisla ...
silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by zbracun sri kol 01, 2012 12:30 pm

silver fox je napisao/la:hm , bog je ateist ? pa i ima smisla ...

Pa sigurno da ima. Bog ne vjeruje u Boga, šta je karakteristika ateista. On zna da Bog postoji, jer je to on. Dakle, on je čisti nevjernik hammer .
A je ova filozofija zajebana stvar hh1 .
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty3 / 9993 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by tanuki sri kol 01, 2012 12:38 pm

a da odjebete već jednom sa vašim vulgarnim stavom što je to ateist!
ateist ne postoji, ne nastaje, ne uči se!
ateizam je stav pojedinca naspram religije!
dakle to je stav pojedinca ponaosob, dakle to nije ni kult ni religija, to je jednostavno mišljenje da Bog ne postoji!
ateist može ali i ne mora prhivatiti teoriju evolucije!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by m sri kol 01, 2012 1:37 pm

tanuki je napisao/la:a da odjebete već jednom sa vašim vulgarnim stavom što je to ateist!

to bi se moglo i tebi reči u obrnutom slučaju .........

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty14 / 99914 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by Iron Man sri kol 01, 2012 2:24 pm

Nemoj tako Marko, vidiš da je ozbiljan...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty336 / 999336 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by m čet kol 02, 2012 9:57 am

a kaj ne , zakja , am pak zakaj , kad bi se to njemu tako reklo tipa ......

tanuki je napisao/la:a da odjebete već jednom sa vašim vulgarnim stavom što je to vjernik !



poludio bi , u roku od pet minuta bi otvorio pa bar tri iste teme , Tko je bio isus , tko je bio isus , što mislite o Isusu ....
nadalje bi se branio atakom na njegovu intimu jel htv prenosi misu a on redovito gleda kiša
i na kraju da ne zaboravim slobodu govora ,to bi 100 % spomenuo ...
ah da i tajne službe koje ga prate poradi njegovi upisa u religijske teme ....

kiša

on je ozbiljan , on je sve samo ne to ..



m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty14 / 99914 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox sub kol 04, 2012 8:24 am

tanuki je napisao/la:a da odjebete već jednom sa vašim vulgarnim stavom što je to ateist!
ateist ne postoji, ne nastaje, ne uči se!
ateizam je stav pojedinca naspram religije!
dakle to je stav pojedinca ponaosob, dakle to nije ni kult ni religija, to je jednostavno mišljenje da Bog ne postoji!
ateist može ali i ne mora prhivatiti teoriju evolucije!


hm , ja sam ateist a ateizam ne postoji ...ne nastaje ... ne uči se ...ateizam je mišljenje da ne postoji ...

ateizam je korijen nihilizma ... mi niš ne znamo jer ne učimo i ne vjerujemo da išta postoji ...

a onda pročitam da je ateista krstio sina ... Laughing

silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by tanuki sub kol 04, 2012 8:46 am


vrlo zanimljiv stav!

dali čin krštenja određuje vjeru ili je to samo poltronski čin?
dal je vjernik onaj koj sljedi dogmatska pravila svoje crkve? ili je vjernik onaj tko stvarno vjeruje?
ateizam je mišljenje i stav pojedinca naspram vjerovanja u postojanje Boga, što ne znači da je nužno ateistu da istupi iz svoje sredine, da ne poštuje obrede koji su mu nametnuti odgojem!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox sub kol 04, 2012 9:18 am

tanuki je napisao/la:
vrlo zanimljiv stav!

dali čin krštenja određuje vjeru ili je to samo poltronski čin?
dal je vjernik onaj koj sljedi dogmatska pravila svoje crkve? ili je vjernik onaj tko stvarno vjeruje?
ateizam je mišljenje i stav pojedinca naspram vjerovanja u postojanje Boga, što ne znači da je nužno ateistu da istupi iz svoje sredine, da ne poštuje obrede koji su mu nametnuti odgojem!

da , krštenje je prvi i najvažniji sakramenat ... bez njega ostali niš ne vrijede ...
ako primiš sakramenat logično da si prihvatio vjeru ...
btw pa i na krštenju odgovaraš na pitanja vjeruješ li u boga i odričeš li se sotone ? kaj tu nije jasno ? ... za bebu to u njeno ime čine kumovi ...to je početak saveza s bogom ...

vjernik je onaj koji vjeruje ... nije potrebno uči ni u crkveno dvorište ako vjeruješ ... zapravo bolje rečeno ako živiš u načelima u koje vjeruješ ...

to je licemjerje ... prihvatit ću dogme zbog okoline a iza leđa kad me oni ne vide ću izmišljat teorije umjetnih oplodnji i slične po forumima ...

budi principjelan i reci svom ili bilo kojem svećeniku da nemaš vjere u boga - to je poštenije nego glumiti vjernika ...

ja sam otvoreno rekao svećeniku da ne vjerujem u crkvu niti vjerujem crkvi jer se kroz povijest pretvorila u mafijaškog bossa ...
prestala je imati s bogom bilo kakvu vezu ...
što ne znači da ne vjerujem u boga ... ali drugačijeg od onog što nam crkva pokušava prikazati ...

kad bi povjerovao u crkvene priče jedini zaključak bi bio da nas ugnjetava sadistički manijak prepun mana ...

silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by Mass sub kol 04, 2012 10:25 am

silver fox je napisao/la:da , krštenje je prvi i najvažniji sakramenat ... bez njega ostali niš ne vrijede ...
ako primiš sakramenat logično da si prihvatio vjeru ...

U velikoj većini slučajeva niisi je prihvatio nego ti je nametnuta.
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by evitaa sub kol 04, 2012 10:33 am

silver fox je napisao/la:


hm , ja sam ateist a ateizam ne postoji ...ne nastaje ... ne uči se ...ateizam je mišljenje da ne postoji ...

Ateizam se ne bavi krscanstvom, nema evandelja i ne propovijeda protiv krscansta.

Ateizam je bez bezbostvo.

Ateizam je jednostavno neprihvacanje tvrdnje da postoji bog.

silver fox je napisao/la:
ateizam je korijen nihilizma ...

Mudrost jedna za drugom Very Happy


silver fox je napisao/la:
mi niš ne znamo jer ne učimo i ne vjerujemo da išta postoji ...

a onda pročitam da je ateista krstio sina ... Laughing


Ti vjerujes u bajku u Bogu kako si nekada vjerovao u djeda mraza Very Happy

Da li si ikada pomislio da ateisti ne protive krstenju djece bas stoga jer ne vjeruju

da ce djeca doci u vezu sa nicim pa tako niti sa Bogom vec jednostavno

sto ce im biti potrebni tijekom zivota.

Ali tu sigurno ne vidi nikakav savez sa Bogom Very Happy


Mass je napisao/la:U velikoj većini slučajeva niisi je prihvatio nego ti je nametnuta.

Upravo to Mass.

Tu praksu krstenja male djece uveo je Karlo Veliki u 9 stoljecu a kasnije je to prihvatila crkva koja je kasnije se podjelila na katolicku i pravoslavnu.Prije toga su se ljudi krstili ko odrasle osobe.


Eto tu Silver imas jos nelogicnost oko slobodne volje. Very Happy
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox sub kol 04, 2012 10:39 am

Mass je napisao/la:

U velikoj većini slučajeva niisi je prihvatio nego ti je nametnuta.

da , istina ... kao beba nemaš mogučnost odbiti ... to je zapravo roditeljska odluka ...

evitaa je napisao/la:

Ateizam se ne bavi krscanstvom, nema evandelja i ne propovijeda protiv krscansta.

Ateizam je bez bezbostvo.

Ateizam je jednostavno neprihvacanje tvrdnje da postoji bog.


ne bavi se kršćanstvom a otvara najveći broj tema s najviše postova u kojima istiće svoje nevjerovanje ... to znači ne baviti se nečime ? - definitivno ne ...

evitaa je napisao/la:
Mudrost jedna za drugom Very Happy

ne vjerujem da postoji : bog , evolucija ... itd itd ... ne treba biti kvantni fizičar pa donijeti odgovarajući zaključiti ...

evitaa je napisao/la:

Ti vjerujes u bajku u Bogu kako si nekada vjerovao u djeda mraza Very Happy

Da li si ikada pomislio da ateisti ne protive krstenju djece bas stoga jer ne vjeruju

da ce djeca doci u vezu sa nicim pa tako niti sa Bogom vec jednostavno

sto ce im biti potrebni tijekom zivota.

Ali tu sigurno ne vidi nikakav savez sa Bogom Very Happy


vidiš ovdje opet inputiraš nešto što nije istina ... nigdje nisam napisao da vjerujem u boga na način kako ga prikazuje crkva , biblija već totalno drugačije ...

da li sam pomislio da se ateist ne protivi krštenju jer ne vjeruje u čin krštenja ? ne ...
da li sam pomislio da onaj tko uplati novac u kladionici ne vjeruje da će ostvariti dobitak ? ne...
da li sam pomislio da čovjek koji popije tabletu protiv bolova misli kako mu neće koristiti ? ne ...

koji je smisao raditi ono u šta ne vjeruješ ? to neko razuman ne radi ...
namjerno nisam napisao pametan jer je dovoljno biti razuman da ne radiš ono u šta ne vjeruješ ...
silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by evitaa sub kol 04, 2012 10:58 am

silver fox je napisao/la:


ne bavi se kršćanstvom a otvara najveći broj tema s najviše postova u kojima istiće svoje nevjerovanje ... to znači ne baviti se nečime ? - definitivno ne ...

Kakve to veze ima sa vjerom.Sta trebas biti vjernik da ucestvujes na pdf religija.

Ovo je vec diskriminacija ateista. Very Happy







evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox sub kol 04, 2012 9:02 pm

evitaa je napisao/la:
Kakve to veze ima sa vjerom.Sta trebas biti vjernik da ucestvujes na pdf religija.

Ovo je vec diskriminacija ateista. Very Happy


ne , nije diskriminacija već ne vidim nikakav smisao diskutirati o nepostojećem ...
silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by WEYLAND-YUTANI sub kol 04, 2012 9:07 pm

[quote="silver fox"][quote="tanuki"]
vrlo zanimljiv stav!


da , krštenje je prvi i najvažniji sakramenat ... bez njega ostali niš ne vrijede ...
ako primiš sakramenat logično da si prihvatio vjeru ...

Da,u danasnje vrijeme decko,a mene na krst stavili kao malu bebu i nisu me bas pitali sto mislim o tome hahahaaa






WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty133 / 999133 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by evitaa sub kol 04, 2012 9:16 pm

silver fox je napisao/la:

ne , nije diskriminacija već ne vidim nikakav smisao diskutirati o nepostojećem ...

Krivo.Uvijek vrijedi razgovarati , razmjenjivati misljenja.Ucimo cijeli zivot.

Velik broj onih koji se otvoreno deklariraju ateistima , dakle ljudi koji ljudi koji ne vjeruju u bogove, ali vjeruju u raznorazna ne znanstvena ucenja, od NLO kultova, sljedbenika raznih newage ucenja o bioenergijama, drugim dimenzijama itd., pa sve do Budinih ucenja. Very Happy
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox sub kol 04, 2012 9:39 pm

WEYLAND-YUTANI je napisao/la:..

Da,u danasnje vrijeme decko,a mene na krst stavili kao malu bebu i nisu me bas pitali sto mislim o tome hahahaaa

i to ti je neobično ? beba nema mogučnost donijeti odluku hoće li se krstiti ili ne ...
u njeno ime roditelji donose odluku ... i na samo tu već i sve ostale odluke ...
od hrane , odjeće , obuće ...



silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by WEYLAND-YUTANI sub kol 04, 2012 9:45 pm

silver fox je napisao/la:

i to ti je neobično ? beba nema mogučnost donijeti odluku hoće li se krstiti ili ne ...
u njeno ime roditelji donose odluku ... i na samo tu već i sve ostale odluke ...
od hrane , odjeće , obuće ...



Bravo.lijepo si mi objasnio hahaha kao
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty133 / 999133 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox sub kol 04, 2012 9:48 pm

evitaa je napisao/la:

Krivo.Uvijek vrijedi razgovarati , razmjenjivati misljenja.Ucimo cijeli zivot.

Velik broj onih koji se otvoreno deklariraju ateistima , dakle ljudi koji ljudi koji ne vjeruju u bogove, ali vjeruju u raznorazna ne znanstvena ucenja, od NLO kultova, sljedbenika raznih newage ucenja o bioenergijama, drugim dimenzijama itd., pa sve do Budinih ucenja. Very Happy

logično je razmjenjivati mišljenje za stvari za koje misliš da postoje ...
razmjenjivati mišljenje za ono što misliš da ne postoji nema apsoluno nikakvog smisla ...

na pitanje koje je boje , kojeg je oblika , koje je veličine , težine , mirisa ... svi odgovori su ne postoji ... smislena razmjena mišljenja ... Laughing

WEYLAND-YUTANI je napisao/la: Bravo.lijepo si mi objasnio hahaha kao

ima nešto nelogično ?
da su ti roditelji muslimani ili budisti sigurno te ne bi krstili ...

možda misliš da sad , kad sam donosiš odluke , ne možeš promjeniti ili odbaciti vjeru jer si kršten ?
silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by evitaa sub kol 04, 2012 10:00 pm

silver fox je napisao/la:
logično je razmjenjivati mišljenje za stvari za koje misliš da postoje ...
razmjenjivati mišljenje za ono što misliš da ne postoji nema apsoluno nikakvog smisla ...

na pitanje koje je boje , kojeg je oblika , koje je veličine , težine , mirisa ... svi odgovori su ne postoji ... smislena razmjena mišljenja ... Laughing

Ti si valjda svjestan svoje sve vece gluposti.

Zasto onda TI ucestvujes u temi?


silver fox je napisao/la:
ima nešto nelogično ?
da su ti roditelji muslimani ili budisti sigurno te ne bi krstili ...

Nebi sigurno jer u tom kulturama obred krstenja ne postoji. Very Happy
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox sub kol 04, 2012 10:26 pm

evitaa je napisao/la:
Ti si valjda svjestan svoje sve vece gluposti.

Zasto onda TI ucestvujes u temi?

da jako je glupo zaključiti kako nema smisla raspravljati o onom što ne postoji ... hh1 hh1 hh1 hh1

nisam nigdje napisao da ateisti ne postoje ... ponovo problemi sa razumjevanjem ? Very Happy

evitaa je napisao/la:
Nebi sigurno jer u tom kulturama obred krstenja ne postoji. Very Happy

neznam jel netko napisao nešto drugo ? eh da, to je to Laughing
silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by evitaa sub kol 04, 2012 10:35 pm

silver fox je napisao/la:

da jako je glupo zaključiti kako nema smisla raspravljati o onom što ne postoji ... hh1 hh1 hh1 hh1

nisam nigdje napisao da ateisti ne postoje ... ponovo problemi sa razumjevanjem ? Very Happy

Nisam ni ja napisala da si ti to rekao .Ionako nisi ateist.Ti ni sam neznas sta si.

Pises , tek toliko , mlatis praznu slamu .....


evitaa je napisao/la:
Nebi sigurno jer u tom kulturama obred krstenja ne postoji. Very Happy

silver fox je napisao/la:neznam jel netko napisao nešto drugo ? eh da, to je to Laughing

Sta ta ti mislis da to ljudi nisu znali dok ti nisi dosao na forum?

Pa jel si ti normalan uopce ?
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by silver fox ned kol 05, 2012 10:06 am

evitaa je napisao/la:

Nisam ni ja napisala da si ti to rekao .Ionako nisi ateist.Ti ni sam neznas sta si.

Pises , tek toliko , mlatis praznu slamu .....

teško pratiti najjednostavniju logiku ? lakše je napisati da sugovornik mlati praznu slamu ...
sad pogledaj količinu tvojih napisanih gluposti ...
čovjek bi rekao da si na alkoholu ili drogama ...

redom :
evita :Ateizam se ne bavi krscanstvom, nema evandelja i ne propovijeda protiv krscansta.Ateizam je jednostavno neprihvacanje tvrdnje da postoji bog.
s.fox: ne bavi se kršćanstvom a otvara najveći broj tema s najviše postova u kojima istiće svoje nevjerovanje ... to znači ne baviti se nečime ? - definitivno ne ...
evita :Kakve to veze ima sa vjerom.Sta trebas biti vjernik da ucestvujes na pdf religija.
s.fox :ne , nije diskriminacija već ne vidim nikakav smisao diskutirati o nepostojećem ...
evita :Krivo.Uvijek vrijedi razgovarati , razmjenjivati misljenja.Ucimo cijeli zivot.
s.fox :
logično je razmjenjivati mišljenje za stvari za koje misliš da postoje ...
razmjenjivati mišljenje za ono što misliš da ne postoji nema apsoluno nikakvog smisla ...

na pitanje koje je boje , kojeg je oblika , koje je veličine , težine , mirisa ... svi odgovori su ne postoji ... smislena razmjena mišljenja ...
evita :Ti si valjda svjestan svoje sve vece gluposti.
Zasto onda TI ucestvujes u temi?
sfox:nisam nigdje napisao da ateisti ne postoje ... ponovo problemi sa razumjevanjem ? ( vidi naslov teme : kako se postaje ateist ? )
evita : Nisam ni ja napisala da si ti to rekao .Ionako nisi ateist.Ti ni sam neznas sta si.Pises , tek toliko , mlatis praznu slamu .....

djete bi uspjelo pratiti tok rasprave ... kiša Laughing Laughing

evitaa je napisao/la:Sta ta ti mislis da to ljudi nisu znali dok ti nisi dosao na forum?

Pa jel si ti normalan uopce ?

a ovdje još veći "biser" tvoje sposobnosti shvaćanja ... hh1 hh1 hh1 hh1

redom:
w-y:Da,u danasnje vrijeme decko,a mene na krst stavili kao malu bebu i nisu me bas pitali sto mislim o tome hahahaaa
s.fox: beba nema mogučnost donijeti odluku hoće li se krstiti ili ne ...
u njeno ime roditelji donose odluku ... i na samo tu već i sve ostale odluke ...
od hrane , odjeće , obuće ...
w-y:Bravo.lijepo si mi objasnio hahaha
s.fox:ima nešto nelogično ?
da su ti roditelji muslimani ili budisti sigurno te ne bi krstili ...

i onda umotvorina zaključaka evita : hh1 hh1 hh1 hh1

Nebi sigurno jer u tom kulturama obred krstenja ne postoji.

s fox: jel netko napisao nešto drugo ?
evita:Sta ta ti mislis da to ljudi nisu znali dok ti nisi dosao na forum?
Pa jel si ti normalan uopce ?

hammer hammer hammer hammer hammer hammer

ide ti ... gore hh1 hh1 hh1 hh1 hh1 hh1






silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Kako se postaje ateist? - Page 2 Empty Re: Kako se postaje ateist?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.