Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

+3
Hunnerkongen
Teo
Neu
7 posters

Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Neu ned pro 18, 2011 4:41 pm

Jeste li ikada vidjeli cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo te kako doživljavate to, mislite li da to tamo stoji kao upozorenje ostalim vozačima ili kao znak sjećanja na preminulu osobu?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty999 / 999999 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Teo ned pro 18, 2011 5:22 pm

Vidio sam, mislim da je više sjećanje na tu osobu ali za vozača koji vozi može biti i upozorenje da barem manje smanji brzinu pokotovo ako je veća od dopuštene.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty0 / 9990 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Hunnerkongen ned pro 18, 2011 5:25 pm

Pokraj moje firme je već šuma lampaša i križeva, al svake godine vlak zgazi par ljudi.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty39 / 99939 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Neu ned pro 18, 2011 5:45 pm

Kkao vlak može zgaziti ljude, pa jel ti ljudi imaju oči?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty999 / 999999 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Hunnerkongen ned pro 18, 2011 5:47 pm

Pa eto, pružni prijelaz nema rampu, a poginu najčešće ljudi iz naše firme.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty39 / 99939 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Neu ned pro 18, 2011 5:49 pm

oa jel ne gledaju lijevo - desno?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty999 / 999999 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Hunnerkongen ned pro 18, 2011 5:50 pm

Prometna je cesta dosta, a eto ne paze ljudi, zamisle se, svašta,...
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty39 / 99939 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by SAS pon pro 19, 2011 11:17 pm

Naravno da zapažam, ima jedna cesta onako u blagom zavoju koja je podignuta u odnosu na zelenu površinu odnosno poljoprivrednu površinu i tam su u razmaku od 10m postavljene lampice i cvijeća. Očito se više puta dogodilo na tom istom mijestu slijetanje s ceste ili frontalni sudar s smrtnim posljedicama.

To je sijećanje na preminulih, a ne podsjetnik za vozače koji prolaze. Mada se može tako protumačiti kao podsjetnici za vozače da na ovom mijestu malo bolje pripaze.
SAS
SAS
Junior
Junior

Registriran/a : 17.12.2011
Broj postova : 739
Reputacija Reputacija : 154
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty0 / 9990 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by diabolik. uto pro 20, 2011 3:51 pm

U nekim EU zemljama su umjesto cvijeća i svijeća na opasnim mjestima di najčešće stradavaju i ginu ljudi postavljeni znakovi koji na to upozoravaju.
Najčešće su to simboli križa, ili znak na kojem je tamna silueta čovjeka s nekim crvenim dijelom koji asocira na pogibelj (smrt).
Takvih znakova ima više desetaka uz čitavu dužinu opasne ceste.
Mislim da ih najviše ima u Češkoj, Italiji, Poljskoj, ali i u Austriji.
To mi se čini praktičnijim i jasnijim upozorenjem od svijeća i vijenaca, ili cvijeća.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty74 / 99974 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by zbracun pet oľu 09, 2012 4:19 pm

Nekada toga nije bilo. Ta "moda" je uvezena iz vana, i za mene ne znači ništa drugo, nego jedna vrsta preseravanja. Kome je netko nastradao, ako stvarno žali bez nekih bolesnih potreba da to pokazuje cijelom svijetu, taj će obilježavati grob, a ne mjesto nesreće. Ja sam čak vidio i spomenike i križeve postavljene na takva mjesta.
Već je bilo polemike oko toga i tražila se zabrana postavljanja bilo kakvih oznaka, jer skreće pažnju vozača, šta je opasno za promet. Zahvaljujući tome, lako se može desiti još koja nesreća. Koga bi trebalo onda okriviti za tu nesreću? Odgovor se nameće sam od sebe.
Prometno opasna mjesta su se nekad obilježavala znakom sa crnom točkom, i tako su se ta mjesta nazivala. Bilo je dosta korisno za vozače. Ali, u lijepo našoj su se našli veliki mudraci sa beskrajnom pameću i ukinuli su to uz obrazloženje, da svaki vozač mora prilagodit vožnju uvjetima na ceti i na taj način ne postoje opasna mjesta. Ništa im nije značilo da su mnogi poginuli na takvim mjestima i svojim životima platili saznanje za ta opasna mjesta. Dobri i pametni ljudi su to poštivali i napravili popis crnih točki i to obilježili, i na taj način sprečili dosta pogibija.
Dakle, živjeli oni koji su te crne točke ukinuli! Neka im bude kao i žrtvama koje su poginule nakon ukidanja tih znakova.
Na kraju, ja osuđujem postavljanje bilo kakvih oznaka u vidu svijeća, križeva i slično od strane rodbine na mjestima stradavanja, jer između ostalog, to za mene predstavlja licemjerje rodbine poginule osobe. Tko iskreno tuguje, tuguje u svom srcu, u sebi, i sigurno nema ni najmanju potrebu da to pokazuje javno i na taj način. Sve ostalo je predstava za javnost.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty3 / 9993 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Amyicha sub lis 10, 2015 2:52 am

puno puta sam vidjela cvijeće i svijeće kraj ceste gdje se desila neka prometna nesreća u kojoj je netko poginuo. sada često i spomenike viđam. iskreno kada takvo što vidim žao mi je, istina ne znam kako se i što se desilo, ali žao mi je kada vidim da je netko tako na cesti izgubio život, bilo zbog ne pažnje te osobe ili neke druge. pa iskreno mislim da to tako stoji i kao znak sjećanja na preminulu osobu i kao na upozorenje ostalim vozačima
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty113 / 999113 / 999Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty

[Vrh] Go down

Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo Empty Re: Cvijeće i svijeće kraj ceste na mjestu gdje je netko poginuo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.