Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

+2
eva kant
diabolik.
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by diabolik. pon lis 03, 2011 6:40 am


Često smo nezadovoljni razinom usluge koja nam je pružena u različitim djelatnostima , od trgovine do državne administracije i sličnog.
Kritiziramo sve i svašta, no najčešće nas smeta sporost i birokracija.
Razlog sporosti najčešće nisu djelatnici zaposleni na šalterima, ljudi koji neposredno pružaju neku uslugu, već bespotrebno zakompliciran i zamršen sistem po kojemu se neka stvar (usluga) rješava, ili nešto drugo na što neposredni pružatelj usluge ne može uticati.
No, mi najčešće svoj bijes i negodovanje iskazujemo tim ljudima (rijetko se žalimo višim instancama), iako oni rade maksimalnim kapacitetom, pošteno, savjesno...
Zapravo, mi ih omalovažavamo i ne cijenimo njihov rad dok svoj rad, svoj moral,svoje poštenje dižemo do neba i uvjereni smo da bi mi taj tuđi posao radili puno, puno bolje.
Mislite li da ljudi u većini precijenjuju sebe i svoj rad i da često omalovažavaju tuđi rad?
.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty74 / 99974 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by eva kant pon lis 03, 2011 6:57 am

mogu shvatiti da je sistem zakompliciran, ali ne mogu shvatiti neljubaznost, nezainteresiranost i nedovoljno pružanje potrebnih informacija od strane raznih djelatnika na šalteru. to nema veze sa sistemom, već sa kroničnim boljkom šalterskih radnika i na to se u hr ljutim redovito.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty92 / 99992 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Gost pon lis 03, 2011 7:20 am

eva kant je napisao/la:mogu shvatiti da je sistem zakompliciran, ali ne mogu shvatiti neljubaznost, nezainteresiranost i nedovoljno pružanje potrebnih informacija od strane raznih djelatnika na šalteru. to nema veze sa sistemom, već sa kroničnim boljkom šalterskih radnika i na to se u hr ljutim redovito.
mogu reći samo X

ovisno kako gdje, ali uglavnom nije problem u kompliciranosti sustava već u njihovoj nezainteresiranosti i bezobrazluku
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by diabolik. pon lis 03, 2011 7:27 am

eva kant je napisao/la:mogu shvatiti da je sistem zakompliciran, ali ne mogu shvatiti neljubaznost, nezainteresiranost i nedovoljno pružanje potrebnih informacija od strane raznih djelatnika na šalteru. to nema veze sa sistemom, već sa kroničnim boljkom šalterskih radnika i na to se u hr ljutim redovito.


Neljubaznost, lijenost, kašnjenja i slično je nešto posve drugo, za to nema opravdanja. No, nedovoljno pružanje informacija i nezainteresiranost su tijesno povezani i uzrok im je najčešće taj što ni ti sami ljudi ne raspolažu s pravim informacijama, već je sve u toj čitavoj službi previše konfuzno.
Nerijetko se dešava da jedan šefić instruira službenika na jedan način, a potom odmah drugi na drugi način, te se pojavi šef šefova i sve zakomplicira i eto ti belaja.
Kako u takvom slučaju dati neku informaciju?
Što god da ti kaže bit će (najvjerojatnije) krivo, pa je bolje da ne daje nikakvu informaciju, a to s vremenom preraste u nezainteresiranost.
Zašto nitko ne žali takve ljude koji su između dvije vatre, između glupih šefova u glupom sistemu i opravdano nezadovoljnih stranaka??

diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty74 / 99974 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by eva kant pon lis 03, 2011 7:34 am

zašto ih se ne žali? zato jer su oni tu radi nas, a ne mi radi njih.
ako se neke informacije ne znaju, onda je red da ti djelatnici potraže pomoć svojih nadređenih.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty92 / 99992 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Gost pon lis 03, 2011 7:35 am

diabolik. je napisao/la:
Zašto nitko ne žali takve ljude koji su između dvije vatre, između glupih šefova u glupom sistemu i opravdano nezadovoljnih stranaka??

zašto takvi ljudi ne žale stranke koje izgube cijeli radni dan čekajući na jedan pečat/potvrdu ili neki jednu informaciju?

zato što ljudi uglavnom misle samo na sebe a za druge ih zabole mauna
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by diabolik. pon lis 03, 2011 7:45 am

Oni tu jesu radi nas, oni nam žele pomoći, ali što ako nesmiju dati neki pečat , potvrdu, list papira bez znanja šefa, a šefa nema?

Kako pomoći stranki?

Što ako je službenik na šalteru školovan i profesionalan, a šef postavljen "odozgo", gluo i podoban, pa radi toga trpi cijela služba?

Sigurno je da mi ne vidimo šta se dešava iza šaltera, mi samo vidimo službenika i zaključujemo da nas on *ebe v zdrav mozak. On je za nas glavni krivac, a on jada sam ne more pomoći niti sebi, ali niti nama.

diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty74 / 99974 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by eva kant pon lis 03, 2011 8:01 am

vidi, ako je djelatnik profesionalan u tom će slučaju reći stranki da mu ne može odmah pomoći, ali će mu dati svoj broj i reći da nazove u dogovoreno vrijeme kada bude kontaktirao šefa i tako mu dati željene informacije. međutim, većina ih se ponašaju ko da su bog i batine i svojim stavom "boli me kiki", sami sebi stvaraju gužve ispred šaltera.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty92 / 99992 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu pon lis 03, 2011 9:34 am

Mislim da se vrlo malo cijeni i poštuje tuđi rad, svi samo kukaju kako im je teško raditi a rade recimo možda puno lakši i bolje plaćeniji posao od nekih osoba koje ne kukaju.

Mislim da se najmanje cijeni i poštuje rad vlade. Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Prop pon lis 03, 2011 10:01 am

Kako ćeš cijeniti rad kad ovom državom vlada nerad?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty108 / 999108 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu pon lis 03, 2011 10:11 am

Neki cijene taj rad, smatraš li te neke priglupima?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Prop pon lis 03, 2011 10:15 am

Ne kontam povezanost mog posta i tvog pitanja....

Samo san reka da je teško cijeniti rad u zemlji di su najbogatiji likovi neki mutni ljudi...?!

Ne smatram glupim one koji cijene rad, već velim da su mi nekako jasni oni koji teško cijene taj rad, kad su gladni, sjebani, frustrirani.....

Na kraju krajeva, spadam i ja u radnike ove države i nemam prava ikog smatrati glupim.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty108 / 999108 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu pon lis 03, 2011 10:18 am

Kako ne bi bili najbogatiji, kad imaju plaće preko 15 000 kuna, dok obični građani jedva da imaju 2500 kn plaću. Ajde ti preživi s 2500 kuna, plati režije, odi u trgovinu kupi hranu, a samo kila krastavaca je oko 10 kuna. I još bi rezali s plaća, s mirovina itd... Samo kako bi sebi više para ugrabili, mater im jebem.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Prop pon lis 03, 2011 10:20 am

Ja ne kontam o čemu ti?
Čemu ovi napadi na me, pa što ti misliš s koliko ja preživljavam misečno?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty108 / 999108 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu pon lis 03, 2011 10:21 am

Nije to na tebe napad, nego napad na njihovu diktaturu. Kakop ih nije sram, sad su uveli i kazne za bicikliste, sve samo kako bi napunili proračune, naravno, što više novca u proračunu, to više novca u njihovim džepovima.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Prop pon lis 03, 2011 12:11 pm

Krala bi i ti da si na njihovom mistu Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad 350979
Pitanje je kako nije sram nas koji im to sve dopuštamo?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty108 / 999108 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu pon lis 03, 2011 12:44 pm

Sram nas je ali ne znamo kako to spriječiti.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Prop pon lis 03, 2011 12:50 pm

Da ne znamo.
Kao da je to mudrost. Jednostavno ne glasaš za stoku.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty108 / 999108 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu pon lis 03, 2011 12:50 pm

Za stoku mrtvi glasaju. Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Gost pon lis 03, 2011 2:34 pm

diabolik. je napisao/la: Oni tu jesu radi nas, oni nam žele pomoći, ali što ako nesmiju dati neki pečat , potvrdu, list papira bez znanja šefa, a šefa nema?
ako radiš na mjestu, šalteru, uredu gdje se, primjerice, ovjeravaju knjižice goriva za poljoprivrednike, ako si zadužen za taj posao onda valjda znači da smiješ i moraš raditi taj posao a ne u radno vrijeme igrati poker na kompjuteru
diabolik. je napisao/la:Kako pomoći stranki?
u gore naveenom slučaju reći;"Oprostite, žao mi je ali ja vam ne mogu pomoći, ne smijem to uraditi bez šefa!"
diabolik. je napisao/la: Što ako je službenik na šalteru školovan i profesionalan, a šef postavljen "odozgo", gluo i podoban, pa radi toga trpi cijela služba?

Sigurno je da mi ne vidimo šta se dešava iza šaltera, mi samo vidimo službenika i zaključujemo da nas on *ebe v zdrav mozak. On je za nas glavni krivac, a on jada sam ne more pomoći niti sebi, ali niti nama.

ak ja stojim 15 minuta pred šalterom a djelatnica HZZO-a za to vrijeme me samo pogledala kad sam doša, pije kavu i trača sa kolegicama tko ima bolje ili lošije cipele i to pol sata nakon pauze...ko kog tu jebe?
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu pon lis 03, 2011 10:37 pm

Često se i meni dogodi u pošti, nikog nema, sama stojim u redu, a djelatnica radi nešto drugo, kuca nešto na kompjuter, kao da ne može to kasnije kucat kad ja odem. No
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by diabolik. uto lis 04, 2011 5:28 am

Neu je napisao/la:Često se i meni dogodi u pošti, nikog nema, sama stojim u redu, a djelatnica radi nešto drugo, kuca nešto na kompjuter, kao da ne može to kasnije kucat kad ja odem. No

E, o tome ti ja pričam.

Zamisli da je toj službenici netom prije tebe došao šef i rekao joj da mu to sad hitno otkuca, sredi i preda neki predmet, a stranke nek čekaju.
I ona se udubila u posao, radi predano, točno onak kak jooj je šef rekao, a ti pozdiš na šalteru.
Omalovažavaš njezin rad. Ona radi, radi posao koji joj je šef rekao, posao koji ima prioritet, posao za koji je plaćena...

@Gabrijel navodi klasični primjer nerada.
Ako se na takve stvari ne reagira odmah intervencijom kod nadređenih, male su šanse da će se tome ikad stati na kraj.

@Eva Kant govori o EU.
Da, u razvijenom svijetu (vjerojatno) ljudi napreduju u službi na način da počinju svoju karijeru na"najniže" vrednovanim radnim mjestima, pa se svojim radom i zalaganjem probijaju na "više".
Kod nas to ide po babi i po stricu. Very Happy
Ili po partiji Very Happy
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty74 / 99974 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu uto lis 04, 2011 7:42 am

Gle, mislim da taj posao može pričekati ako sam u cijeloj pošti samo ja. Mene usluži za sekundu i nastavi s poslom.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by diabolik. sri lis 05, 2011 5:11 am

Neu je napisao/la:Gle, mislim da taj posao može pričekati ako sam u cijeloj pošti samo ja. Mene usluži za sekundu i nastavi s poslom.

Gle, možda ona uslužuje neku stranku koja je bila tu prije tebe, pa je njezin predmet odložila za kraće vrijeme dok nije uslužila sve ljude na šalteru, pa kad se šalter ispraznio ona se prihvatila onog posla (stranke) koju je prije odgodila.
U ovom slučaju ti stavljaš sebe u prvi plan, zaključuješ da ona radi nešto bezvezno i time omalovažavaš njezin rad.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty74 / 99974 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Neu sri lis 05, 2011 12:28 pm

Vidi, ako je odložila posoa na neko vrijeme, može ga i još malo odložiti dok mene ne usluži. Neću ja kao budala čekat 10 minuta da me usluži a jedina sam npr u pošti.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty999 / 999999 / 999Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty

[Vrh] Go down

Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad Empty Re: Koliko se cijeni i poštuje tuđi rad

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.