Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

3 posters

Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Neu uto vel 01, 2011 2:00 pm

malina – tko je najgori u filmskoj industriji?
U ovoj sezoni filmskih nagrada postoji i jedna specifična nagrada za koju se glumci i filmaši nadaju da neće biti nominirani – "Golden Raspberry Award" tj. Zlatna malina, poznata i kao "Razzie".


Sve je počelo 1981. Tada je publicist John J. B. Wilson tijekom jedne od njegovih zabava koje je tradicionalno organizirao za prijatelje na dan dodjele Oscara, odlučio da se malo zabave tako što će glasati i odabrati najgore od svega što je 1980. godine napravljeno u filmskoj industriji. Ta večer sada je poznata kao Prva dodjela zlatne maline. Tijekom sljedećeg tjedna nekolicina lokalnih časopisa je u svojim izdanjima objavila Wilsonovu objavu za medije , na četvrtoj dodjeli bio je prisutan i veliki CNN, i od tada sve velike medijske kuće izvještavaju s ovog događaja.

Zlatna malina košta manje od 5 dolara i napravljena je od plastične maline, veličine loptice za golf, koja je zalijepljena na 8milimetarsku filmsku traku i sve je obojano zlatnim sprejom. Proces nagrađivanja zasnovan je na nominacijama više od 600 glasača, a kategorije su manje-više iste kao i one kod nagrade Oscar, uz dodatak nekoliko pomalo neobičnih.

I samo ime nagrade je vrlo zanimljivo. Naime, ono potječe od engleske fraze "blowing a raspberry" što znači beljiti se, plaziti jezik uz ispuštanje onog djetinjastog zvuka. S tim podsmjehujućim tonom samog imena, čini se da nagrada ima sasvim prikladan naziv.

Ove godine, zahvaljujući širokoj upotrebi 3D tehnologije u filmovima snimljenim tijekom 2010, specijalna kategorija je “Worst Eye-Gouging Mis-Use of 3D” što bi u slobodnom prijevodu značilo “Najgora zloupotreba 3D-a od koje ispadaju oči“.

Druga zanimljiva kategorija je “Najgori filmski par/najgori spoj na velikom platnu“ a nominirani za ovo priznanje, ili bolje rečeno sramotu, su: Jennifer Aniston i Gerard Butler (The Bounty Hounter), lice Josha Brolina i naglasak Megan Fox (Jonah Hex), te kompletna glumačka postava filma “The Last Airbender“, glumačka postava filma “Seks i grad 2“ i glumačka postava filma “Twilight Saga: Eclipse“.

“Twilight Saga: Eclipse“ i “The Last Airbender“ su dobili po 9 nominacija, uključujući i one za najgore glumce i glumice i najgori film. Sve 4 glavne glumice filma “Seks i grad 2” (Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kim Cattrall, Kristin Davis) nominirane su za najgoru glumicu uz Jennifer Aniston, Miley Cyrus, Megan Fox i Kristen Stewart.

Jack Black (Gulliver's Travels) i Gerard Butler (The Bounty Hunter) nominirani su za nagradu Najgori glumac. U toj kategoriji s njima su još 3 glumca, ali oni su nominirani ne zbog jednog već zbog dva filma svaki: Ashton Kutcher za filmove “Killers“ i “Valentine's Day“, Taylor Lautner za “Twilight Saga: Eclipse“ i “Valentine's Day“, Robert Pattinson za “Remember Me“ i “Twilight Saga: Eclipse“. Popis svih nominacija možete pronaći na službenim web stranicama Zlatne maline.

Konkurencija je jaka i čini se da svi nominirani imaju podjednaku šansu za osvajanje Zlatne maline. Ali bit će još zanimljivije vidjeti tko će se, od „pobjednika“, pojaviti na ceremoniji kako bi primio nagradu. Tek je 1988. prvi pobjednik tražio svoju nagradu, a to je bio legendarni komičar Bill Cosby. Dva pobjednika, tj. pobjednice u kategoriji Najgore glumice uspjele su iste godine osvojiti i ovu ne baš laskavu titulu i nagradu Oscar – to su Halle Bery 2004. i Sandra Bullock 2010. – i obje su došle na ovaj događaj i vrlo raspoložene su primile svoje Zlatne maline.

Pričekat ćemo subotu 26. veljače – sada poznatu kao “Noć prije Oscara“, kada ćemo doznati tko su “dobitnici“ Zlatne maline na ceremoniji u hollywoodskom kazalištu “Barnsdall Gallery“ u 19:30 po losangeleskom vremenu. Pričekat ćemo i vidjeti tko će od ovih glumaca i filmaša imati “sportski duh“ i željeti primiti priznanje ili bolje rečeno poražavajuću nagradu, a tko će od njih biti previše ponosan tj. uvrijeđen da se uopće pojavi i dobije “The Worst Award“.

A za kraj ovog teksta autor članka odlučio je sa vama podijeliti jednu osobnu dilemu: da li je bolje biti nominiran i za nagradu Oscar i za Malinu, ili uopće ne biti nominiran? No, dilema je riješena zahvaljujući poznatom citatu koji kaže “Ne postoji loša reklama, osim vlastite osmrtnice“...

Izvor: hbo.hr

@ Što kažete na ovo? Dali su zasluženo "nominirani za najgore glumce, filmove..."
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty999 / 999999 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Prop uto vel 01, 2011 3:12 pm

A esu, što jest, jest, ova nagrada se često poklopi sa mojim stavom, mada ga nekad i seru...
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty108 / 999108 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Iron Man uto vel 01, 2011 3:12 pm

neki možda i nisu, barem po meni, ali je čudna američka institucija koja se bavi time, pa neki su osvojili Oscar i Zlatnu Malinu...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty336 / 999336 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Neu uto vel 01, 2011 3:16 pm

“Twilight Saga: Eclipse“ i “The Last Airbender“ su dobili po 9 nominacija, uključujući i one za najgore glumce i glumice i najgori film.
A toliko su razvikali ovaj film, baš mi je drago da je popušio ovako. Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty999 / 999999 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Iron Man uto vel 01, 2011 3:18 pm

The Last Airbender je stvarno sranje, teško mi je povjerovati da će snimati i drugi nastavak...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty336 / 999336 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Neu uto vel 01, 2011 3:18 pm

ja mislim da to nisam gledala, ili jesam pa sam zaboravila..hmmm
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty999 / 999999 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Prop uto vel 01, 2011 3:18 pm

Drago mi je što vidim tvajlajt tu negdi Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? 589485
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty108 / 999108 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Prop uto vel 01, 2011 3:19 pm

Iron Man je napisao/la:The Last Airbender je stvarno sranje, teško mi je povjerovati da će snimati i drugi nastavak...

Zaista, među najgorim filmovima godine... Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? 398466
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty108 / 999108 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Iron Man uto vel 01, 2011 3:19 pm

Neu je napisao/la:ja mislim da to nisam gledala, ili jesam pa sam zaboravila..hmmm

ja sam gledao, nije me se baš dojmio...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty336 / 999336 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Neu uto vel 01, 2011 3:20 pm

mislim da nisam ni ja, ako je to onaj s onim ćelavim likom, znam da sam ga očekivala kad sam vidjela najavu ali sam vidjela loše komentare pa nisam gledala... mislim da je tako bilo ali nisam sgurna.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty999 / 999999 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Iron Man uto vel 01, 2011 3:22 pm

jest, ćelavi malac neki...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty336 / 999336 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Neu uto vel 01, 2011 3:23 pm

mislim da nisam ili smo upalili pa ugasili. treba pitat dinixa baš, on pameti sve to, ja ne pametim baš takva sranja od filmova.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty999 / 999999 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Iron Man uto vel 01, 2011 3:24 pm

Ali za Twilight sam također očekivao da će biti...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty336 / 999336 / 999Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty

[Vrh] Go down

Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji? Empty Re: Golden Raspberry Award (Razzie - Zlatna malina) Tko je najgori u filmskoj industriji?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.