Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Licemjerje ateista

+15
m
silent
Sinister
Prop
Amyicha
tanuki
Stevo Largo
Ly
Teo
Hell
pustinja
Dawor
scorpio57
Hunnerkongen
Neu
19 posters

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hell ned sij 09, 2011 7:43 pm

scorpio57 je napisao/la:pa živi tko ti brani,nemoj se držati tradicija-ne namečem ti ih ja,možda roditelji?pa to onda njima reci.Misliš da se ne želi sexat radi vjere-možda ako si naletio neće tebi da da kao
pa roditelji ne, ali društvo da, tj. nije tolko da mi nameče, nego vidim kolko se oni opterečuju s njom, a u vezi ženske govorim generalno znam dosta takvih slučajeva, ja osobno niti ne želim imati spol.odnos sa osobama koji naglašavaju svoju religioznost smajlić Very Happy
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty497 / 999497 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Dawor ned sij 09, 2011 7:47 pm

Svrhe neke efektivne nema. A ovaj citat Alberta Einsteina u biti pokazuje moj stav:

"A man's ethical behavior should be based effectually on sympathy, education, and social ties; no religious basis is necessary. Man would indeeded be in a poor way if he had to be restrained by fear of punishment and hope of reward after death."
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by tanuki ned sij 09, 2011 8:18 pm

Ly je napisao/la:Ono što ja mogu zaključiti iz ove i sličnih rasprava je da su vjernici duševna hrana za ateiste i ateisti za vjernike i da jedni bez drugih ne mogu jer da mogu i da su tolerantni jedni prema drugima i da poštuju jedni druge onda ovih rasprava ne bi bilo. Bile bi suvišne. Koja im je svrha? Dokazati vjerniku da bog ne postoji i ateistu da postoji? Koja je svrha tog dokazivanja? Zar ne možete svi biti zadovojni svojim vjerovanjem ili nevjerovanjem bez potrebe da tu ideju širite okolo i svađate se s neistomišljenicima zbog nje? Aj nek mi konačno netko objasni svrhu ovakvih rasprava. Hvala.
ali se tu postavljaš neutralno hmm
ja sam izino tezu da vjera i nevjera nije stvar slobodne volje- i nije mi namjera nekoga uvjeriti u svoje mišljenje,
ali isto tako ne vidim razlog zašto nebi imao pravo javno iznositi svoje mišljenje hmm
moja nevjera je intimno moja,a iznjeti je javno ne smatram za licemjerje već za moje pravo čovjeka!
evo primjera:
scorpi, katolik, uvjereni vjernik, pristaša časnom sudcu, pristaša njegovim propovjedima o ljubavi i vjeri ( usput ja tome nikad nisam zamjerio) naš vrli vjernnik nema pojma gdje je samozvani katolički mesija!
on je u lokalnoj komisiji tko će biti primljen za čistačicu, a tko za profesor engleskog-

on nema sumnju u svoju meritornost jer bog ga je postavio na to mjesto!
gabri je skrušeni vjernik i nikad nebi imao hrabrosti igrati se sa ljudskim sudbinama.
ali scorpi je dobar vjernik, pa misli da je meritoran po bogu tko će biti čistaćica a tko profesor engleskog jezika Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Ly ned sij 09, 2011 8:31 pm

Pa što ako je u lokalnoj komisiji? Ta komisija ima svoju svrhu. Netko mora biti u komisiji. Da nije škorpi možda bi bio netko gori od njega. To nema veze s njegovom vjerom.

Nitko ti ne brani javno iznijeti svoje mišljenje kao što ni vjerniku to nitko ne brani, ali je problem kad počnu letjeti "zatucani", "zablude", "pravi put", "licemjerje" i slično. Ne znam koji vam je gušt nabacivati se uvredama. Takvo ponašanje bi se u pravilu trebalo ostaviti u vrtiću.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty61 / 99961 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hell ned sij 09, 2011 8:34 pm

Ly je napisao/la:Pa što ako je u lokalnoj komisiji? Ta komisija ima svoju svrhu. Netko mora biti u komisiji. Da nije škorpi možda bi bio netko gori od njega. To nema veze s njegovom vjerom.

Nitko ti ne brani javno iznijeti svoje mišljenje kao što ni vjerniku to nitko ne brani, ali je problem kad počnu letjeti "zatucani", "zablude", "pravi put", "licemjerje" i slično. Ne znam koji vam je gušt nabacivati se uvredama. Takvo ponašanje bi se u pravilu trebalo ostaviti u vrtiću.
pa i vjerovanje u nepostojeće bi trebalo ostati u vrtiću, ali još uvijek je s nama, znamo kak neka dijeca se boje grmljavine i imaju imaginarne prijatelje Very Happy
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty497 / 999497 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Gost ned sij 09, 2011 8:45 pm

tanuki je napisao/la:
zajebi druže, gabri se ne kaje Wink
ok gabri, tako i treba, ali ti kažeš da si loš vjernik, pa mi je to malo kontradiktorno hmm Laughing
zašto kontradiktorno?
pravi, dobri vjernici ili ne griješe ili se poslje grijeha kaju...sam veliš da ja nisam, a i ja kažem da
nisam dobar vjernik, ne idem u crkvu, ne namećem nikome svoju vjeru...
i što je tu kontradiktorno?
Dawor je napisao/la:Ja sam Čeh. Very Happy
ja se ispričavam.
tanuki je napisao/la:jer očito ne stoji da su ateisti licemjeri
naravno da ne stoji, to nitko i nije tvrdio, osim tvoje šefice.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Ly ned sij 09, 2011 8:53 pm

Hell je napisao/la:pa i vjerovanje u nepostojeće bi trebalo ostati u vrtiću, ali još uvijek je s nama, znamo kak neka dijeca se boje grmljavine i imaju imaginarne prijatelje Very Happy

Ne, nego se u vrtiću treba ostaviti ruganje drugima i drugačijima pogotovo ako ne znaš da li je netko od njih možda doživio nešto izvan svojih osjetila što ti recimo nisi pa kažeš da je nepostojeće.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty61 / 99961 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by tanuki ned sij 09, 2011 9:19 pm

Gabrijel je napisao/la:
tanuki je napisao/la:
zajebi druže, gabri se ne kaje Wink
ok gabri, tako i treba, ali ti kažeš da si loš vjernik, pa mi je to malo kontradiktorno hmm Laughing
zašto kontradiktorno?
pravi, dobri vjernici ili ne griješe ili se poslje grijeha kaju...sam veliš da ja nisam, a i ja kažem da
nisam dobar vjernik, ne idem u crkvu, ne namećem nikome svoju vjeru...
i što je tu kontradiktorno?
Dawor je napisao/la:Ja sam Čeh. Very Happy
ja se ispričavam.
tanuki je napisao/la:jer očito ne stoji da su ateisti licemjeri
naravno da ne stoji, to nitko i nije tvrdio, osim tvoje šefice.
gle gabri -
rekao si da vjeruješ u ličnog boga dakle ne stoji tvrdnja koju si napisao da si agnostik,
boli mene kurac u što ti vjeruješ ili ne vjeruješ, jer ne pada mi napamet da te uvjerim ili razuvjerim
ti si samo jedan virtualan lik kojeg doživljavam pozitivno!
e sad spomenuo si šeficu!
jes to je divna mlada osoba koja je organizirala ovaj forum, na kojem si i ti i ja-
po meni genijalna balavica, kojoj se divim, ali nikako nije moja šefica-doživljavam je kao moju kčer i pokušavam pomoći! jest da je blesava, ali u pozitivnom smislu valjda si i ti zato još uvjek na ovom forumu Laughing

tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Gost ned sij 09, 2011 9:32 pm

to što tebe boli si slobodno zatakni za uho, možda će netko pomislit da si posto ćato.
a ja da sam blesav-definitivno jesam, samo ne u pozitivnom smislu, već
u smislu da samom sebi idem na živce jer se dam uvuć u ovakve besmislene
rasprave.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by tanuki ned sij 09, 2011 9:56 pm

Gabrijel je napisao/la:to što tebe boli si slobodno zatakni za uho, možda će netko pomislit da si posto ćato.
a ja da sam blesav-definitivno jesam, samo ne u pozitivnom smislu, već
u smislu da samom sebi idem na živce jer se dam uvuć u ovakve besmislene
rasprave.
a jbga gabri kao što sam rekao da nije slobodna volja biti teist ili ateist,
tako nije slobodna volja biti dobar ili loš! ti si dobar, neovisno o svojoj volji-
da sam u kurcu u životu i da mi treba pomoć obrato bi se možda i tebi,
jer siguran sam da bi mi nesebično pomogao ako bi mi to trebalo!
vidiš fosy je u tebi vidjela anđela, a to vidim i ja mada smo oboje radikalni ateisti Laughing
ok možda fosy ima motivaciju+ Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hunnerkongen ned sij 09, 2011 10:12 pm

Zašto su ateisti licemjerni?

Vrlo jednostavno, Biblija nije pisana Božja riječ, kak se smatra. Pisali su je ljudi koji su bili s Isusom, koji su bili uz njega, pratili njegov rad, svjedočili njegovim djelima i slušali njegove propovjedi. Dakle kako su drugi doživljavali Isusa. Sad, lirska forma kojom je pisano me ne zanima. Nego ljudi su toliko uživljeni da je to pisao sam bog i tak nešto, onda ih se vrlo lako može provocirati s ovakvim pitanjima.

Je da je Isus bio osoba daleko ispred svojeg vremena, pa čak i za današnje pojmove, ali me užasno živcira doslovno tumačenje Biblije. Nikako da ljudi shvate da je biblija figurativna i prepuna primjera, a ne da se doslovno shvaća tak kak je i pisana.

Onda bi po tom takvom i Silmarillion mogao komotno biti biblija.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty39 / 99939 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Neu ned sij 09, 2011 10:19 pm

Nitko nije rekao da je Bibliju pisao Bog, to samo čudaci mogu misliti. Ljudi kao ljudi su skloni izokretanju reale stoga mislim da je dosta toga u Bibliji izokrenuto, ali da je i dosta toga istina-je. S druge strane, možda je cijela Biblija izmišljena kako bi se mogla koristiti u svrhu manipulacije ljudima. Nikad nećemo znat pravu istinu ali ne moramo radi toga biti ateisti. Tema se zove licemjerje ateista samo zato što ne vjeruju u Boga a maltene svakodnevno postavljaju razna pitanja o njemu i misle o njemu. Kako netko tko ne vjeruje u nešto može svoj um zamarati toliko često s tim?!
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty999 / 999999 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by tanuki ned sij 09, 2011 10:27 pm

Hunnerkongen je napisao/la:Zašto su ateisti licemjerni?

Vrlo jednostavno, Biblija nije pisana Božja riječ, kak se smatra. Pisali su je ljudi koji su bili s Isusom, koji su bili uz njega, pratili njegov rad, svjedočili njegovim djelima i slušali njegove propovjedi. Dakle kako su drugi doživljavali Isusa. Sad, lirska forma kojom je pisano me ne zanima. Nego ljudi su toliko uživljeni da je to pisao sam bog i tak nešto, onda ih se vrlo lako može provocirati s ovakvim pitanjima.

Je da je Isus bio osoba daleko ispred svojeg vremena, pa čak i za današnje pojmove, ali me užasno živcira doslovno tumačenje Biblije. Nikako da ljudi shvate da je biblija figurativna i prepuna primjera, a ne da se doslovno shvaća tak kak je i pisana.

Onda bi po tom takvom i Silmarillion mogao komotno biti biblija.
evo ti+
ali,

vjerovati u nešto napisno u bibliji znaći da si vjernik-
pozitivno je pročitati bibliju,ali ti govoriš o novom zavjetu, dakle o bajkici koja se temelji na pisanju apostola!
neću ulaziti u kontradikcije u svezi tvojih uvjernja
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Gost ned sij 09, 2011 10:29 pm

tanuki je napisao/la:
a jbga gabri kao što sam rekao da nije slobodna volja biti teist ili ateist,
tako nije slobodna volja biti dobar ili loš! ti si dobar, neovisno o svojoj volji-
da sam u kurcu u životu i da mi treba pomoć obrato bi se možda i tebi,
jer siguran sam da bi mi nesebično pomogao ako bi mi to trebalo!
vidiš fosy je u tebi vidjela anđela, a to vidim i ja mada smo oboje radikalni ateisti Laughing
ok možda fosy ima motivaciju+ Laughing
ja i dalje tvrdim da je biti teist ili ateist stvar slobodne volje,
isto tak tvrdim da i biti dobar ili ne je stvar slobodne volje pojedinca...

i zašto stalno povlačiš fosy po svim temam gdje se ja pojavim, tj nju i mene,
tema ovog topica nije naš odnos, već licemjerje ateista za koje ja tvrdim
da generalno ne postoji.

također i dalje tvrdim da sam blesan što se dam uvuć u jeftine rasprave,
al blesan svojom voljom
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hunnerkongen ned sij 09, 2011 10:48 pm

Neu je napisao/la: S druge strane, možda je cijela Biblija izmišljena kako bi se mogla koristiti u svrhu manipulacije ljudima.

Mislim da prije 2000 godina nisu bili na tom stupnju razmišljanja.

A gle, sve je počelo kad ljudi prirodne procese i pojave nisu mogli objasniti, pa su mislili da mora postojati ''nešto više'' koje upravlja. Poslije su počeli štovati prirodne procese, tim ''višim bićima'' su nadjenuli imena i evo ti evolucije do danas.

A svi smo mi vjernici, vjerujemo u nešto svakodnevno. Ja vjerujem da će sutra biti lijepo vrijeme.

Bog nije materijalo, bog nije deda s bradom.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty39 / 99939 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Neu ned sij 09, 2011 10:50 pm

^Slažem se, ali nekako mi to sve liči na manipulaciju. Crkva prva manipulira ljudima. Pogledaj samo koliko ljudi ide na misu i ostavlja pare u Crkvu, a za što? Za to da svećenik vozi skupi auto?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty999 / 999999 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Prop ned sij 09, 2011 10:52 pm

Hell je napisao/la: Kad vidim da ženska ne želi imati spolni odnos radi svoje vjere (da ona ne želi zbog nečeg drugog, nemam niš protiv) , žalim ju.

Tikavane, ona tebi nije dala jer si hell, pa se jadna izvlačila, a ne radi vjerskih uvjerenja Licemjerje ateista - Page 4 272762
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty108 / 999108 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by tanuki ned sij 09, 2011 10:52 pm

Neu je napisao/la:Nitko nije rekao da je Bibliju pisao Bog, to samo čudaci mogu misliti. Ljudi kao ljudi su skloni izokretanju reale stoga mislim da je dosta toga u Bibliji izokrenuto, ali da je i dosta toga istina-je. S druge strane, možda je cijela Biblija izmišljena kako bi se mogla koristiti u svrhu manipulacije ljudima. Nikad nećemo znat pravu istinu ali ne moramo radi toga biti ateisti. Tema se zove licemjerje ateista samo zato što ne vjeruju u Boga a maltene svakodnevno postavljaju razna pitanja o njemu i misle o njemu. Kako netko tko ne vjeruje u nešto može svoj um zamarati toliko često s tim?!
ok neu-
upravo zamaranje uma logičim pitanjima proizvodi čovjeka ateistom!
gdje je tu licemjerje hmm
svakodnevna pitanja od čovjeka stvaraju ateista- vjernici vjeruju i ne postavljaju nikakva pitanja- ni glupa ni pametna
ja mislim da nema glupih pitanja!
fenomenalna je misao da nikad nećemo znati pravu istinu,ali dali je to razlog da vjerujemo u boga?
pogotovo u ličnog boga koji odgovara na molitve , koji je suport kad ga trebate!
neznam, naveo sam da poštujem vjernike
na ovom forumu bi gabriju povjerio život u ruke, ali to je prića o stvarnom životu-
vjera u Boga je vjera u zagrobni život-
kada sam počeo razmišljati o tom, postao sam radikalni ateista!
divim se svima koji imaju maštu da mogu zamisliti vjećni zagrobni život!



tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty700 / 999700 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hunnerkongen ned sij 09, 2011 11:02 pm

Isusova nauka je nekaj sasvim drugo i totalno je iskrivljena. Mislim da bi se sam ubio da vidi na šta to danas izgleda.

Pa svećenici su cijelu povijest manipulirali s narodom i plašili ih i tak ih držali potlačene. To nema veze s vjerom što su svećenici pokvareni i služe se Bogom kako bi opravdavali svoje postupke.

Gle, niti ja nisam vjernik i ne vjerujem u Boga. Ovo su neki moji logični zaključci. smajlić
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty39 / 99939 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Sinister ned sij 09, 2011 11:58 pm

Prop je napisao/la:
Hell je napisao/la: Kad vidim da ženska ne želi imati spolni odnos radi svoje vjere (da ona ne želi zbog nečeg drugog, nemam niš protiv) , žalim ju.

Tikavane, ona tebi nije dala jer si hell, pa se jadna izvlačila, a ne radi vjerskih uvjerenja Licemjerje ateista - Page 4 272762

Upravo to, pokušala mu je spasiti ono malo samopouzdanja što ima misa
Sinister
Sinister
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 15.01.2009
Broj postova : 6027
Reputacija Reputacija : 139
Godina imam : 1013
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty14 / 99914 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hell pon sij 10, 2011 9:00 am

Sinister je napisao/la:
Prop je napisao/la:
Hell je napisao/la: Kad vidim da ženska ne želi imati spolni odnos radi svoje vjere (da ona ne želi zbog nečeg drugog, nemam niš protiv) , žalim ju.

Tikavane, ona tebi nije dala jer si hell, pa se jadna izvlačila, a ne radi vjerskih uvjerenja Licemjerje ateista - Page 4 272762

Upravo to, pokušala mu je spasiti ono malo samopouzdanja što ima misa
Laughing Laughing ..nek vam bude.. hammer
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty497 / 999497 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Hell pon sij 10, 2011 9:23 am

http://www.jutarnji.hr/glas-koncila--je-li-grijeh-nositi-minicu--gk--zasto-mu-dopustas-da-te-svlaci-ocima-/916707/ smajlić Very Happy ja umro od smijeha..kak netko može uopće pitati takvo što...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty497 / 999497 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Ly pon sij 10, 2011 10:54 am

Hell je napisao/la:http://www.jutarnji.hr/glas-koncila--je-li-grijeh-nositi-minicu--gk--zasto-mu-dopustas-da-te-svlaci-ocima-/916707/ smajlić Very Happy ja umro od smijeha..kak netko može uopće pitati takvo što...

A očito netko koga zanima. Ili neki ateist od zajebancije ili neki indoktrinirani vjernik. Koliko se sjećam Milan Tarot je imao slične stavove o minicama.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty61 / 99961 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Dawor pon sij 10, 2011 5:10 pm

Ly je napisao/la:
Ne, nego se u vrtiću treba ostaviti ruganje drugima i drugačijima pogotovo ako ne znaš da li je netko od njih možda doživio nešto izvan svojih osjetila što ti recimo nisi pa kažeš da je nepostojeće.

Zanimljivo je ako čovijek kaže da govori Bogu da se moli onda dobro ali ako kaže da Bog govori njemu onda je lud. Što, čuje glasove? Pa on nije normalan. - A neka netko od vas vjernika kaže da nebi tako reagirao na takvu izjavu.

Hunnerkongen je napisao/la:
Vrlo jednostavno, Biblija nije pisana Božja riječ, kak se smatra. Pisali su je ljudi koji su bili s Isusom, koji su bili uz njega, pratili njegov rad, svjedočili njegovim djelima i slušali njegove propovjedi. Dakle kako su drugi doživljavali Isusa. Sad, lirska forma kojom je pisano me ne zanima.

Nikako da ljudi shvate da je biblija figurativna i prepuna primjera, a ne da se doslovno shvaća tak kak je i pisana.

Neke stvari su doslovno napisane da se ih može tumačiti na samo jedan način. I Biblija je prepuna izjava Gospodin Bog reče ili Isus je rekao.

Hunnerkongen je napisao/la:
Pa svećenici su cijelu povijest manipulirali s narodom i plašili ih i tak ih držali potlačene. To nema veze s vjerom što su svećenici pokvareni i služe se Bogom kako bi opravdavali svoje postupke.

I da se nadovežem na odgovor iznad. Ako se netreba sve uzimati doslovno onda autoritet za pročišćavanje teksta je Crkva kojoj nevjeruješ. Iako je i to zanimljivo jer joj vjernici vjeruju kada im kaže da postoji Bog, Isus, Raj ali joj nevjeruju kada kaže nešto što im nepaše.

Neu je napisao/la:Nitko nije rekao da je Bibliju pisao Bog, to samo čudaci mogu misliti. Ljudi kao ljudi su skloni izokretanju reale stoga mislim da je dosta toga u Bibliji izokrenuto, ali da je i dosta toga istina-je.
Tema se zove licemjerje ateista samo zato što ne vjeruju u Boga a maltene svakodnevno postavljaju razna pitanja o njemu i misle o njemu. Kako netko tko ne vjeruje u nešto može svoj um zamarati toliko često s tim?!

Svemogući Bog je dopustio da se pišu laži o njemu? wtf
Nezamaram se ja s Bogom već vašom vjerom ili lakovjernošću.

Hunnerkongen je napisao/la:
Neu je napisao/la: S druge strane, možda je cijela Biblija izmišljena kako bi se mogla koristiti u svrhu manipulacije ljudima.

Mislim da prije 2000 godina nisu bili na tom stupnju razmišljanja.

Hmm da, ljudi su pred 2000 godina bili dobri. Vjera je od pamtivjeka korištena u manipulacijske svrhe ili možda u svakoj kulturi svijeta svečenik dobio objavu od Boga samog. Uzmimo u obzir da bogova ima koliko i nacija i više. A prva zapovijed kaže Ja sam Gospodin Bog i nema drugih bogova uz mene.

Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty0 / 9990 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by scorpio57 pon sij 10, 2011 5:32 pm

Neu je napisao/la:^Slažem se, ali nekako mi to sve liči na manipulaciju. Crkva prva manipulira ljudima. Pogledaj samo koliko ljudi ide na misu i ostavlja pare u Crkvu, a za što? Za to da svećenik vozi skupi auto?

Neu postavljaš temu ,a onda pljuješ- ako imam...nemam buš sutra dobil Dignuta obrva
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Licemjerje ateista - Page 4 Empty65 / 99965 / 999Licemjerje ateista - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Licemjerje ateista - Page 4 Empty Re: Licemjerje ateista

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.