Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

5 posters

Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Gost pon ruj 27, 2010 10:00 pm

Najveće kazne dobivaju oni koji skidaju ilegalni sadržaj s interneta, kopiraju ga i prodaju

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Ilegalni_sadr_aj_p_339908S1

ZAGREB - Francuz James Climent ovih se dana prilično iznenadio kada je slavni režiser Jean-Luc Godard stao u njegovu obranu nakon što je optužen za piratstvo zbog ilegalnog skidanja na tisuće pjesama. Godard je, osim podrške Climentu, uplatio i tisuću eura kako bi mogao pokriti troškove odvjetnika, a ukoliko ga sud proglasi krivim, platit će 20 tisuća eura kazne.

Mogu vas prijaviti
Francuski zakon o autorskim pravima jedan je od najstrožih u Europi, čija je glavna karakteristika praćenje prometa na pojedinim računima, čime se lako može utvrditi neuobičajeno velik promet, što u većini slučajeva znači veliku količinu skidanja datoteka. Hrvatska nema tako strogi zakon, ali zato postoji Zakon o autorskim pravima kojim je regulirano što je ilegalan sadržajem, a što ne. Naime, nije sve što se skine s interneta ilegalno, a kako objašnjava Marina Ferić Jančić iz ZAMP-a, sadržaj koji se skida s legalnih izvora nije upitan.

- Sve što korisnici skinu s legalnih izvora je dozvoljeno. To ipak na neki način znači da ste vjerojatno to što se skinuli na neki način platili, a i vlasnici legalnih web stranica vode računa da sadržaj koji imaju nije piratski. Sve ostalo što skinete s interneta smatra se ilegalnim i piratskim materijalom, kaže Marina Ferić Jančić.

Iako korisnici koji skidaju glazbu i filmove za osobne potrebe nisu prvi na listi nadležnih institucija, i oni mogu biti kazneno gonjeni, jer ako vas netko prijavi, nećete moći izbjeći kaznenu prijavu.

To je, naime, najčešći način na koji policija i glazbene udruge dobiju prijave protiv pojedinaca, a oni koji se piratstvom bave na veliko budu uhvaćeni prije ili kasnije. Prema hrvatskim zakonima, najveće kazne za piratstvo dobivaju oni koji ilegalno skidaju sadržaj s interneta, kopiraju ga i prodaju.

Milijun torenta
Prošle su godine protiv 173 osobe u Hrvatskoj podnesene kaznene prijave zbog piratstva, a blokirano je skoro nevjerojatnih milijun piratskih torenta, s kojih se moglo skinuti na milijune albuma.

Prvo upozorenja
- Podaci za Hrvatsku su poražavajući. U odnosu na legalan sadržaj, udio digitalnog piratstva je 99 posto, što je jedna od najviših stopa u Europi. Najveći saveznik nam je činjenica što ljudi misle da su nevidljivi i da ih se ne može uhvatiti. Međutim, problem je koliko policija može i ima mogućnosti odraditi drugi dio posla, dakle, procesuirati te osobe. Mi imamo pravo tražiti da se nekome uskrate internetske usluge, ali prije te mjere upozoravamo ljude da uklone ilegalne linkove , navodi Igor Palić iz Hrvatske diskografske udruge.

U udruzi su 2009. srušili 24 internetske stranice, 560 blogova i 31 forum sa piratskim sadržajem, a u policiji se nalazi 500 tisuća piratskih CD-ova i DVD-ova koji će biti uništeni.

Međutim, problem piratstva još je kompleksniji, jer Hrvatska ima samo dva internetska servisa s legalnim sadržajem, a to su Cedeterija i fonoteka T-Coma. U međuvremenu će, prema službenoj statistici, svaki četvrti Hrvat i dalje filmove i albume skidati s ilegalnih torenta.

http://www.jutarnji.hr/internet-piratstvo--99-posto-svega-sto-skidamo-je-krada/890306/
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by tanuki pon ruj 27, 2010 10:08 pm

ok prihvačam-
ali neka mi neko objasni zašto na sve medije za pohranu podataka plačamo dodatni porez-
taj je dodatni porez izglasan upavo na inicijativu ZAMPA
dakle u hrvatskoj je nemoguće da se bilo što prikaže kao piratstvo, jer je ta mafijaška organizacija već pobrala svoju lovu!
bilo bi im bolje da ne talasaju jer ovo je protuustavno na čemu sada dižu lovu!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty700 / 999700 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Gost uto ruj 28, 2010 1:33 pm

Kao što moj frend kaže "ove iz zampa treba streljat"
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Stevo Largo uto ruj 28, 2010 7:40 pm

živio mi pajret bej još hiljadu godina klanjanje
Stevo Largo
Stevo Largo
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 15.02.2010
Broj postova : 4115
Reputacija Reputacija : 371
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty20 / 99920 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by minutus sub lis 02, 2010 8:00 am

neka skinu svoje sadržaje s interneta i prodaju svoja sranja na zaštićenim cd-ima na slobodnom tržištu ili na vlastitim zaštićenim portalima.
meni se sve to predstavlja kao razbojnička akcija prisvajanja i prenamjene www za pljačku. državni aparati zapadnih demokracija mutirali su u alate fašistoidnih parazita i razbojnika.
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Smiley-011
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty0 / 9990 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by tanuki sub lis 02, 2010 8:51 am

Kao prvo-
da razjasnimo pojam piratstva?
dakle to je neopravdano skidanje autorskih djela i distribuiranje istih-
ali zašto su na tržištu cijene nekih filmova 150 kn a nekih 20!
pirati sa svojom tehnologijom nemogu konkurirati izdavačkim kućama!
npr kupio sam fenomenalni film na DVD-u šunka šunka sa omotom i štampom na mediju za 25 kn
pa koji bi luđak išao skidati film sa neta-
međutim, distributeri žele ekstra profit za nešto što vrijedi 10 oni žele 100-
vrijeme je da se nešto mijenja u mentalitetu-
ako distributer emitira na tržište nekakav novi hit (filmski , muzički) u milionskim nakladama po prihvatljivoj cijeni, dobro će zaraditi a ukidaju osnovni smisao piratstva-
pirati će se uvijek zadovoljiti zaradom 20 na 10!
naš zakonodavac je išao sa pretpostavkom da su svi hrvatski građani lopovi, pa je uveden dodatni porez na sve medije za pohranu podataka-
dakle hrvatska nemože biti uvrštena u kategoriju piratstva-jer tim porezom je piratstvo legalizirano!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty700 / 999700 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Hate sub lis 02, 2010 9:47 am

Piratstvo je legalizirano? 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 816645

Ponekad su tvoj post samo slova, slova i samo slova. 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 617517

Piratstvo je svuda ilegalno, ali je i svuda u sve većem porastu.
Pa tko bi platio npr. za novi film 100tinjak, 200tinjak kuna, kad
ga besplatno može skinut? 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 43981
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty245 / 999245 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by tanuki sub lis 02, 2010 10:11 am

Bella Cullen je napisao/la:Piratstvo je legalizirano? 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 816645

Ponekad su tvoj post samo slova, slova i samo slova. 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 617517

Piratstvo je svuda ilegalno, ali je i svuda u sve većem porastu.
Pa tko bi platio npr. za novi film 100tinjak, 200tinjak kuna, kad
ga besplatno može skinut? 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 43981
ti uopće ne pratiš!
ako hrvati plačju dodatni porez na medije za pohranu podataka, a to je porez je ozakonjen na inicijativu ZAMPA -
dakle ta lova ide u tu udrugu-
ja sam dakle kupovinom 100 cd (dane spominjemo hardove usb i sl jer je to sve obuhvaćeno) već platio autorska prava nekome- bez obzira što još stoje nesnimljeni, odnosno što na njih stavljam svoje fotke!
znaći za samu mogučnost da iskopiram ili skinem film, muziku... meni se uzima lova na teret autorskih prava!
samim tim piratstvo u hr je legalizirano- znam da većina nema pojma o tome- ali to je trenutno činjenićno stanje u hr!
dakle mislim da se u hrvatskoj trenutno nikoga nemože osuditi i teretiti za piratstvo !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty700 / 999700 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Hate sub lis 02, 2010 10:21 am

To ti misliš. 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 275355
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty245 / 999245 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by tanuki sub lis 02, 2010 11:05 am

Bella Cullen je napisao/la:To ti misliš. 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 275355
gle, nemam ja tu što misliti-
to je činjenično stanje-
ako kupujem sd karticu za fotić a i jedna uplaćena lipa ide nekakvoj tamo agenciji za autorska prava, onda su ta prava plaćena, jer se dakle pretpostavlja, da ja i taj medij mogu koristiti za kopiranje i skidanje nečijeg autorskog dijela!
ok mogu prihvatiti da je piratstvo nelegalno-
ali ovaj porez abolira hrvatsku od piratstva- jer zamp legalno ubire porez na svaku mogućnost kopiranja autorskih prava-
dakle nešto tu sve skupa ne štima- ili je piratstvo protuzakonito, ili je ovaj nametnuti porez protuzakonit-
jedno i drugo jednostavno ne prolazi!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty700 / 999700 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Hate sub lis 02, 2010 11:07 am

Ti misliš da si tom sićom platio npr. najnoviji film ili najnoviji
glazbeni cd? Ma kakve gluposti ti pričaš? 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 816645
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty245 / 999245 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by tanuki sub lis 02, 2010 11:18 am

Bella Cullen je napisao/la:Ti misliš da si tom sićom platio npr. najnoviji film ili najnoviji
glazbeni cd? Ma kakve gluposti ti pričaš? 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 816645
ne nisam ja već svi potrošači-
-
ja ne skidam ni filmove ni glazbu-jer tempo mi je takav da nemam vremena-
sad mi su pozadini svira nekakva muzika s itunes radija-
filmovi me zanimaju kvalitetni a ne izvikani-
muziku koju sam skinuo za mp3 i cd za auto su jednostavno hitovi za koje autori već odavno ne dobijaju tantijeme i veliki dio ih je mrtvo-
tako da smatram da sam sa tom "sićom" debelo preplatio sve ono što sam kopirao!
uostalom ne radi se o sići već o principu-
a mislim da i nije sića-
mislim da taj porez funkcionira već 5 g-
bilo bi zanimljivo objaviti podatke koliko je poreza ubrano-
naravno kao i sva sranja u hr i ovo je netransparentno!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty700 / 999700 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Hate sub lis 02, 2010 11:23 am

Nema veze kaj on ne zarađuje više - ipak bi se sve to trebalo platit.
Jedino uderground proizvode ne bi trebao plaćati. 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 275355
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty245 / 999245 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by tanuki sub lis 02, 2010 11:37 am

Bella Cullen je napisao/la:Nema veze kaj on ne zarađuje više - ipak bi se sve to trebalo platit.
Jedino uderground proizvode ne bi trebao plaćati. 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 275355
gle kome plaćati-
lopovskim udrugama koje daju siću autorima ili uopće ne daju!
to što ja imam kompletni opus janis na mp3 koji sam skinuo s neta i uživam u tome vozeći bic i na skijanju-
trebalo bi znaćiti da trebam plaćati nekim lopinama-
ok ako nekakva izdavačka kuća izda opus janis, naravno da ću kupiti ako je po prihvatljivoj cijeni-
ja govorim dasu se izokrenule vrijednosti-
lopine uzimaju lovu- međutim kriv je krajnji potrošać-
a što se tiće kupovanja piratskih proizvoda-
pa to se u hrvatskoj najviše odnosi na cajke-
pa tko će u hrvatskoj prodavati npr. ilegalno iskopiranog npr belu bartoka Laughing
priće o piratstvu u hrvatskoj su više napuhane nego stvarne-
kada bi se prikazao prihod od dohotka na medije- a ne raspodjeljivao po privatnim đepovima onda se nebi pričalo da je hrvatska na 4 mjestu po piratstvu-
po korumpiranosti vjerojatno pretendira i na prvo mjesto!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty700 / 999700 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Gost uto lis 05, 2010 6:11 pm

Piratski mediji pregaženi valjkom
Više od sto tisuća krivotvorenih DVDR-a, CDR-a, VHS-a i audio kazeta uništeno je danas u akciji Stop, pirati na poligonu Jadran filma u zagrebačkoj Dubravi. Uništenje krivotvorina naložili su sudovi nakon provedenih više od 300 pravomoćno dovršenih kaznenih postupaka
Ukupne godišnje štete od piratstva u Hrvatskoj, tvrdi udruga BSA, veće su od 500 milijuna kuna, a pored ogromnih financijskih šteta koje nanose, ovako visoke stope ujedno su i kočnica dolaska internacionalnih servisa za legalni download autorskih sadržaja.

Namjera akcije Stop, pirati trajna je edukacija o štetnosti piratstva budući da gubitke ne nanosi samo industrijama utemeljenima na autorskom pravu, već i državnom proračunu i svim građanima. Naime, piratstvom se onemogućava povećanje zapošljavanja u ovoj branši koja zapošljava gotovo pet posto od ukupno zaposlenih u zemlji. Novac gubi i državni proračun jer ne ubire PDV, porez na dobit ili porez i prirez na dohodak te doprinose koje bi ostvarili zaposleni u ovim industrijama.

Budući da su stope piratstva u nama susjednim zemljama i zemljama EU znatno niže, smanjenje stope piratstva u Hrvatskoj prije ulaska u EU od izuzetne je važnosti, ističu koordinatori akcije.

U praksi, to je izgledalo ovako: gomila CD-a, VHS kazeta te DVD-a na prostoru poligona Jadran filma pregaženo je - valjkom. Pogledajte videoprilog.

http://www.tportal.hr/scitech/tehno/89844/Unisteno-sto-tisuca-piratskih-medija.html
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by minutus sri lis 06, 2010 11:07 am

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 287
malo smiješno kad razbojnici definiraju kriminal i piratstvo
to je papica za zbunjene.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty0 / 9990 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Hate sri lis 06, 2010 3:01 pm

minutus je napisao/la:99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 287
malo smiješno kad razbojnici definiraju kriminal i piratstvo
to je papica za zbunjene.


aaaaaaaaaaa, baš se nasmijah 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 589485 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 589485 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu 589485
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty245 / 999245 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Hunnerkongen pon pro 06, 2010 9:36 pm

Grohotom se nasmijem svaki put na ovu temu. Dakle, imamo internet kao glavno sredstvo raspačavanja, pa tolike pržilice i onda se pitaju otkud toliko piratstvo? hihih

Da je cijena albuma jeftinija ljudi bi kupovali. Ovako je lakše skinuti.

Kao drugo, imam doma cde koji mi samo skupljaju prašinu jer mi ih je bezveze stavljati 20 puta u cd player dnevno, a osim toga tako se cd vrlo brzo uništi. Ovako imam sve u kompu u mp3 formatu i nemam potrebe mijenjati stalno cdove.

A opet, da li mogu staviti cd u mobitel ili mp3 player?

A da me murja uhvati, vjerojatno bi doživotno bio iza rešetaka koliko toga sam skinuo.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty39 / 99939 / 99999 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty

[Vrh] Go down

99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu Empty Re: 99 posto svega što skidamo je krađa. Četvrti smo u Europi po piratstvu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.