Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta je to Google Adsense?

Go down

 Šta je to Google Adsense? Empty Šta je to Google Adsense?

Postaj by Gost sub kol 28, 2010 12:03 pm

Google Adsense je besplatan i jednostavan način da web izdavači zarade na svojim sajtovima jednostavnim prikazivanjem ciljanih Google oglasa.

Google je odavno prestao biti samo internet tražilica, a predpostavlja se da Google najviše zaradjuje od onih koji se žele reklamirati na Google Adsensu odnosno od oglašivača.

Da li će Google sigurno isplatiti moju zaradu?
- Da, Google će vam sigurno isplatiti samo ako ne varate. Google Adsense, kako stručnjaci kažu, nikada neće biti scam, jer su oni jedna od najmoćnijih i najbogatijih firmi na svijetu.

Koliko ću zaraditi na Google Adsenseu?
- Zarada zavisi od posjeta i broja klikova na oglasima. Ukoliko imate veliki broj posjeta na sajtu, a mali broj klikova na oglasima, zarada će biti manja. Neka standardna varijacija izmedju prikazivanja i klikova je 100:1, i u tom slučaju bi za jedan klik mogli zaraditi i do €0.10.

Šta mi treba za Adsense i kako ću dobiti zarađene novce?
- Za Google Adsense vam je potreban samo web sajt. Nakon registracije za Google Adsense, na vaš e-mail stići će konfirmacijski link koji ćete slijediti i koji će vas dovesti do Adsensa kako bi potvrdili vaš nalog. Oglase dobijate kao javascript kod kojeg postavljate na različita mjesta na vašem sajtu. Kada ste zaradili 100$ (ili €70), kolika je minimalna isplata, Google će vam poslati ček na vašu kućnu adresu koju ste naveli prilikom registracije.

Da li mi Google može blokirati Adsense?
-Naravno. To se sigurno neće desiti slučajno nego će sve biti iz očitog razloga. Neki od najčešćih razloga blokiranja Adsense računa su korištenje Adsense-a na više web sajtova, očito navođenje na klikove ili neki drugi prekršaj.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Šta je to Google Adsense? Empty Re: Šta je to Google Adsense?

Postaj by Neu sub kol 28, 2010 12:09 pm

+ za temu. e ja to imam, ali ja to ne koristim. (imam u admin panelu i regana sam na to) ne znam se služit s tim. tj nisam se ni trudila.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
 Šta je to Google Adsense? Empty999 / 999999 / 999 Šta je to Google Adsense? Empty

[Vrh] Go down

 Šta je to Google Adsense? Empty Re: Šta je to Google Adsense?

Postaj by Gost sub kol 28, 2010 12:14 pm

Neukrotiva je napisao/la:+ za temu. e ja to imam, ali ja to ne koristim. (imam u admin panelu i regana sam na to) ne znam se služit s tim. tj nisam se ni trudila.
Ja imam i zarada je slaba fiju
Više zaradiš ako odeš prosit po gradu jao
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Šta je to Google Adsense? Empty Re: Šta je to Google Adsense?

Postaj by Neu sub kol 28, 2010 12:17 pm

ma meni ne treba zarada na forumu. ne bi voljela zarađivat na forumu. nije mi to fora. imala bi filing kao da držim forum zbog novaca a ne zbog zabave. jebeš to. nego meni su rekli da je Google Adsense neka dumina koja prati odakle ti dolaze nečiji posjeti, i da se preko tog može vidjet IP, i da se može vidjet ako neko ima dupli nick itd. ja to ne kužim. ne znam kak se to gleda preko tog pa ni ne koristim.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
 Šta je to Google Adsense? Empty999 / 999999 / 999 Šta je to Google Adsense? Empty

[Vrh] Go down

 Šta je to Google Adsense? Empty Re: Šta je to Google Adsense?

Postaj by Gost sub kol 28, 2010 12:23 pm

google analytics je za detaljnu statistiku odakle ljudi dolaze, po kojim ključnim riječima i tako... Ja to koristim i vidim iz kojeg mi grada (države) dolazi najviše ljudi kao
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Šta je to Google Adsense? Empty Re: Šta je to Google Adsense?

Postaj by Neu sub kol 28, 2010 12:23 pm

e to je to, na to sam mislila , pa sam mislila da je to ovo. stidljivko
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
 Šta je to Google Adsense? Empty999 / 999999 / 999 Šta je to Google Adsense? Empty

[Vrh] Go down

 Šta je to Google Adsense? Empty Re: Šta je to Google Adsense?

Postaj by Gost sub kol 28, 2010 12:28 pm

Jako je koristan taj GA kao

 Šta je to Google Adsense? 62814002
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Šta je to Google Adsense? Empty Re: Šta je to Google Adsense?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.