Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

5 posters

Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by Neu sri svi 26, 2010 9:09 pm

Borili ste se sa sustavom kako biste se naručili kod specijalista, svako malo ste kao kronični bolesnik morali po recept liječniku, a tek onda u ljekarnu, u laboratorij ste išli po nalaze? Sve to više nećete morati činiti jer će zdravstvo raditi i 'elektronički'.

Oko 100.000 stanovnika Međimurske i 60.000 stanovnika Ličko-senjske županije prvi u Hrvatskoj osjetit će u svakodnevnom životu prednosti elektroničkog recepta. I to od ponedjeljka, više od mjesec dana otkako je prošlo testno razdoblje u kojem su umrežene sve ordinacije iz primarne zaštite te ljekarne. Sada će papirnati recept zamijeniti e-recept.

"Umjesto toga liječnik upisuje recept u računalo, u informatički sustav, koji u obliku poruke stiže u centralni server HZZO-a i tu ostaje pohranjen do podizanja lijeka. Pacijent odlazi u koju god ljekarnu želi, ljekarnik upisuje pacijentove podatke iz zdravstvene iskaznice u računalo, te tako sasvim jednostavno nalazi lijek koji mora izdati pacijentu", objašnjava direktor HZZO-a Tihomir Strizrep, dodajući da će za one koji su kronični bolesnici biti dovoljno da nazovu svog liječnika i da po lijek odu u ljekarnu.

Program za e-recept u sljedećem će se koraku proširiti na e-uputnicu, i to, u početku, samo za laboratorij u primarnoj zaštiti, u domu zdravlja, piše Večernji list.

Tako pacijent više neće morati odlaziti po nazal u laboratorij, nego će nalaz izravno biti proslijeđen njegovom liječniku. Život će pacijentima posebno pojednostavniti elektroničko naručivanje za specijalističke pretrage i preglede. Od sada će liječnik ili medicinska sestra u primarnoj zaštiti elektroničkim putem naručiti pacijenta.

S primarnom će biti povezane sve ambulante u specijalističko-konzilijarnoj zaštiti koje imaju ugovor s HZZO-om. Njihova je obveza da u elektronički sustav "ubace" slobodne termine za preglede i pretrage u svim bolnicama koje će obiteljski liječnik vidjeti u svom računalu, te će "klikom" pacijenta naručiti za prvi mogući termin na željenu pretragu. Pacijent dobiva papirnatu potvrdu s datumom, vremenom i mjestom za pretragu.

"Do kraja ove godine u cijeloj će Hrvatskoj krenuti e-recept, e-naručivanje te – elektronički karton. U općoj medicini e-karton postoji već gotovo dvije godine. Novost je da će e-karton sa zdravstvenim podacima pacijenata biti na centralnom serveru HZZO-a, pa će biti dostupni i bolničkim specijalistima, što će podići kvalitetu zdravstvene zaštite", kazao je Strizrep za Večernjak.

E-karton bit će posve dostupan specijalistima, ali i liječnicima u hitnoj medicini na terenu. Ljekarniku će jedini dostupan podatak biti e-recept, izabrani doktor imat će, naravno, pravo uvida u sve zdravstvene podatke svojih pacijenata, a inženjer u laboratoriju moći će vidjeti samo e-uputnicu.

Net.hr

@Što kažete?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty999 / 999999 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by scorpio57 čet svi 27, 2010 6:29 am

dobar sistem,no ako sam dobro razumio ja ću svejedno morati otići lijećniku
da mi upiše recept?aAko je tako onda mi je svejedno.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty65 / 99965 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by gio_deluxe čet svi 27, 2010 9:27 am

da , samo će sve biti dostupno na webu , pa će netko tko ima znanje i korit , moći vidjeti zdravstveno stanje bilo koga
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty41 / 99941 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by Neu čet svi 27, 2010 9:32 am

ma da? da neko može gledat moje zdravstevno stanje tak bezveze?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty999 / 999999 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by gio_deluxe čet svi 27, 2010 9:32 am

ako se šalje preko neta , onaj tko ima znanje može uzeti te podatke
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty41 / 99941 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by Neu čet svi 27, 2010 9:34 am

prejadno. pa ja onda nisam za to.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty999 / 999999 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by gio_deluxe čet svi 27, 2010 9:39 am

ali nas se nepita
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty41 / 99941 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by Neu čet svi 27, 2010 9:40 am

ma naša država ne da je propala nego je i primitivna
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty999 / 999999 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by eva kant čet svi 27, 2010 10:21 am

gio_deluxe je napisao/la:da , samo će sve biti dostupno na webu , pa će netko tko ima znanje i korit , moći vidjeti zdravstveno stanje bilo koga
to će biti pohranjeno na centralnom serveru HZZO-a i neće biti dostupno svima, ali pretpostavljam da si mislio na hakere, koji mogu provaliti i bilo koji drugi server i ukrasti podatke.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty92 / 99992 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by pustinja čet svi 27, 2010 12:39 pm

To je največa bedastoča koju su mogli izmisliti.

1. podaci se pohranjuju na server i onome tko zna lako su dostupni a i neki administrator će moći vidjeti kad netko ima picajzle

2. kolko sam vidio računala kod doktora (negdje još uvijek vrte 386-ice) i brzine linija kad ona pošalje podatke na server ja lagano tek sutra u apoteku

3. apoteke sve moraju imati pristup serveru i kad svi raspale da vidiš kao sustav pada

4. sad sam mogao sa receptom zapalit u rovinj po lijek a ako će serveri biti županijski to baš neće biti moguće a ako će svi ići na jedan server bojim se da to bude masakra i da ću umjesto andola dobiti antibebi pilule.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty0 / 9990 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by gio_deluxe čet svi 27, 2010 12:41 pm

eva kant je napisao/la:
gio_deluxe je napisao/la:da , samo će sve biti dostupno na webu , pa će netko tko ima znanje i korit , moći vidjeti zdravstveno stanje bilo koga
to će biti pohranjeno na centralnom serveru HZZO-a i neće biti dostupno svima, ali pretpostavljam da si mislio na hakere, koji mogu provaliti i bilo koji drugi server i ukrasti podatke.

da mislio sam na hakere i ljude koji si mogu priuštiti platiti jednog takvoga
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty41 / 99941 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by scorpio57 pet svi 28, 2010 9:24 am

a zašto bi netko plaćao hakera? neznam
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty65 / 99965 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by gio_deluxe sub svi 29, 2010 7:04 am

a zašto bi netko ubio ?
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty41 / 99941 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by scorpio57 sub svi 29, 2010 7:59 am

ne pričamo o ubojstvima i baš ti ni neka usporedba kavica
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty65 / 99965 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by gio_deluxe sub svi 29, 2010 7:59 am

poanta je ta da se u svemu može naći korist . kavica
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty41 / 99941 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by scorpio57 sub svi 29, 2010 8:05 am

Da ali koristi može imati onaj koji plati hakera da otkrije
da li je bolestan premijer,predsjednik i to baci u medije
za mene i tebe hakeri neće dobit ništa Laughing
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty65 / 99965 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by gio_deluxe sub svi 29, 2010 8:06 am

a ako sam korisnik velike police osiguranja ? Smile
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty41 / 99941 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by scorpio57 sub svi 29, 2010 10:30 am

e onda i ti na popis gore navedenih,samo se fali Very Happy
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty65 / 99965 / 999Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty

[Vrh] Go down

Ukidaju se recepti i uputnice na papiru Empty Re: Ukidaju se recepti i uputnice na papiru

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.