Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korisni savjeti

+4
Azure
Stevo Largo
9
tanuki
8 posters

Go down

Korisni savjeti Empty Korisni savjeti

Postaj by Gost sri oľu 10, 2010 2:53 pm

Svi koji često skidaju programe, igrice i nepoznate datoteke (crack, patch...) sa Interneta trebali bi prije otvaranja skenirati datoteku sa više AV programa.
VirusTotal je servis koji provjerava datoteke i nudi brzo prepoznavanje virusa, crva, trojanaca i ostalih zlonamjernih programa koje prepoznaju antivirusi.

Korisni savjeti Untitled1_dd6f7
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by tanuki sub oľu 13, 2010 12:52 am

a šta će mi to hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty700 / 999700 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by 9 sub oľu 13, 2010 9:03 am

Radi prevencije to i ja radim.
9
9
Junior
Junior

Registriran/a : 25.02.2010
Broj postova : 724
Reputacija Reputacija : 49
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty0 / 9990 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Stevo Largo sub oľu 13, 2010 10:05 pm

ovo je korisno znati rep+ Very Happy
Stevo Largo
Stevo Largo
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 15.02.2010
Broj postova : 4115
Reputacija Reputacija : 371
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty20 / 99920 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Gost ned oľu 14, 2010 1:45 am

Kako izbjeći Youtube copyright

Dobar dio ljudi koji uploada videouratke na youtube susreo se sa ovim problemom.
Naime, svi stavljamo pjesme kao pozadinu, mnogo puta uključivanje tih pjesama youtube će protumačiti kao kršenje copyrighta i izbrisati će zvučni zapis te vam ponuditi audioswap.

Ovo je iritantno, ali može se izbjeći vrlo lako, i to na legalan način.

Dakle, samo pratite ova uputstva:

1) Odite u "My Videos", nakon što ste uploadali video i nakon što su vam maknuli zvuk.
2) Kliknite na "Resolve Copyright" na tom videu kojem je zvuk onemogućen.
3) Skrolajte dolje i odaberite opciju "I want to learn more about this dispute process".
4) Skrolajte dolje i odaberite opciju "Take me to the dispute form".
5) Tamo odaberite opciju #2 i kopirajte ovaj tekst u kućicu pored toga;

"Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use."

6) Ispunite ostatak formulara. Koristite svoje PRAVO ime di vas traži. Stisnite "Continue" kada ste sve napravili.
7) Skrolajte do kraja stranice i pritisnite "Submit dispute".

U roku od 2-3 minute zvuk na vašem videu biti će vraćen.

Ovo radi u 99% slučajeva.

Korisni savjeti Youtube-copyright

Izvor: Bug forum
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Besplatni kompjuterski savjeti

Postaj by Azure sri oľu 17, 2010 6:34 pm

Pozdrav svima smajlić

Evo, htio bih obavijestiti sve da smo pokrenuli youtube channel na koji ćemo stavljati visoko-kvalitetne video lekcije.

Radi se o približavanju računala prosječnim ljudima na jednostavan i zabavan način, jer ga mnogi kod nas i dalje smatraju baukom, a realnost je da bez poznavanja rada na kompjuteru praktički smo polu-pismeni.

Tako da vas molim da pogledate maleni teaser te ga pokažite ukucanima i prijateljima

I Subscribajte se ako vam se svidi, jako brzo ćemo dodavati novi sadržaj , stvarno nam je potrebna podrška, pomozite nam se proširiti. smajlić

Azure
Azure
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 11.03.2010
Broj postova : 6
Reputacija Reputacija : 2
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty0 / 9990 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by evitaa sri oľu 17, 2010 7:22 pm

Ovo je već treća tema o korisnim savjetima .
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty0 / 9990 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Azure sri oľu 17, 2010 8:23 pm

evitaa je napisao/la:Ovo je već treća tema o korisnim savjetima .

?
Azure
Azure
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 11.03.2010
Broj postova : 6
Reputacija Reputacija : 2
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty0 / 9990 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Neu čet oľu 18, 2010 8:01 am

evitaa je napisao/la:Ovo je već treća tema o korisnim savjetima .
Točno,spajam temu.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty999 / 999999 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by stitch pet oľu 26, 2010 5:24 pm

WinUtilities Free Edition 9.45

WinUtilities je aplikacija za Windows platformu, namjenjena dijagnostici i održavanju računala. Za prosječnog korisnika sadrži i više alata nego što je zaista potrebno. Evo upravo ga isprobavam na virtualnoj mašini (VMware Workstation 7 - Windows Vista Business SP2) pa ću ispod ubacit par screenshotova da vidite o čem se radi. Uglavnom, WinUtilities objedinjuje pristojan broj alata na jedno mjesto - neki od njih su alati za defragmentiranje diskova, čišćenje registryja, optimiziranje memorije, file shredder, uninstall manager i još puno drugih. Jako korisna opcija je 1-Click Maintenance, po uzoru na TuneUp Utilities - jednim klikom WinUtilities će pročešljati po računalu i ispraviti greške, optimizirati ga i prema potrebi defragmentirati diskove. WinUtilities dolazi i u PRO verziji, koja se naravno naplaćuje.

Preporuka ako vam je mrsko plaćat slične programe (tj. mučit se s krekiranjem/aktivacijama ilegalnih verzija istih =), jer WinUtilities nudi puno toga za besplatni software.

Download

______________________________

Korisni savjeti Windowsvista20100326175
Korisni savjeti Windowsvista20100326175c
stitch
stitch
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 09.02.2010
Broj postova : 1021
Reputacija Reputacija : 429
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty15 / 99915 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Stevo Largo sub oľu 27, 2010 12:00 am

da neam TuneUp skino bi si ovo rep +
Stevo Largo
Stevo Largo
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 15.02.2010
Broj postova : 4115
Reputacija Reputacija : 371
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty20 / 99920 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Gost ned lis 10, 2010 9:24 am

YouTube HD Transfer 1.0

Programčića za skidanje filmova s poznatog videoservisa Youtube ima doista mnogo i u svim oblicima. Međutim, ako još uvijek ne znate kako biste skinuli video s Youtubea i to pogotovo ako je riječ o onom visoke razlučivosti, evo rješenja...

Korisni savjeti ?di=12128670263510

Youtube je danas nesumnjivo najpopularniji servis za dijeljenje videozapisa, pa stoga ni ne treba čuditi zašto je nastalo toliko samostojećih alata specijaliziranih za skidanje videa s Youtubea. Štoviše, takvi alati često dolaze u obliku dodataka za popularne browsere, pa čak i kao web-aplikacije koje se obično ne fokusiraju samo na jedan servis za dijeljenje videa.

Međutim, uvijek ima mjesta za još pokoji taka program i to pogotovo ako nudi mogućnosti koje se nešto rjeđe mogu pronaći kod većine od kojih su neki, začudo, čak i komercijalni. No, po čemu se ovaj izdvaja od brojnih drugih? U prvome redu, činjenicom da se fokusira na ono što je kod takvih programa najvažnije: istovremeno skidanje više videozapisa, mogućnost pretraživanja te mogućnost gledanja filmova iz sučelja. Osim toga, kako je već neko vrijeme na Youtubeu moguće naći videozapise visoke razlučivosti, ovaj omogućuje i njihovo preuzimanje.

Gledajući ga u cijelosti, nije riječ o posebno revolucionarno naprednom alatu, pa mjesta za proširenja i nadogradnje itekako ima. Ipak, svoj posao dobro obavlja. Jednostavnog je i intuitivnog sučelja koje je podijeljeno na tri kartica.

U prvoj se, između ostalog, nalazi i polje u koje je potrebno zalijepiti URL do videa koji želite preuzeti, zatim dio u kojemu je moguće pratiti aktivna preuzimanja te mogućnost odabira u kojoj ga kvalitetni želite preuzeti (sve ovisi u kojoj je kvaliteti uploadan na Youtube). Druga kartica služi za pretpregled videa (oslanja se na Internet Explorer), dok se iza treće krije mogućnost pretraživanja.

Jedna od zgodnih osobina jesti i činjenica da će YouTube HD Transfer prikazivati povezane videozapise, slično kao i na samom Youtubeu, pa time dodatno izbjegavate sam preglednik. Međutim, možda najkorisnija mogućnost jest – pretraživanje.

Osim što je moguće označiti da se pretražuje točan pojam koji je upisan, pretraživanje je moguće ograničiti samo na videozapise visoke razlučivosti (720p i 1080p), a tu su i drugi kriteriji kao trajanje ili kategorija kojoj pripada. Pronađeni video dovoljno je dvokliknuti kako bi se smjestio u prvoj kartici nakon čega je potrebno samo pritisnuti tipku Download. Uz to, iz skočnog izbornika je moguće aktivirati snimanje screenshota nađenog videa te kopirati URL na clipboard .

Još jedna od ključnih razlika YouTube HD Transfera od drugih sličnih alata jest činjenica da omogućuje skidanje više videozapisa istovremeno pa je tako, na primjer, moguće pregledavati drugi video ili ih tražiti dok se njih desetak već preuzima. Na žalost, ne zna nastaviti prekinuta preuzimanja pa ako morate preuzimanje ponoviti, skidanje će krenuti iz početka. Šteta, no takvo što mu možemo oprostiti.

Posebne konfiguracije nema, međutim putanju do mape gdje namjeravate skladištiti preuzete videozapise će upamtiti. Srećom, postavke ne zapisuje u registarsku bazu nego u običnu datoteku u mapi gdje je i instaliran. Ne troši mnogo resursa, radi stabilno (jedino biste mogli imati manjih problema pri instalaciji na Windowsima 7 jer ga je potrebno pokrenuti s administratorskim privilegijama), a vjerojatno će vam ići na živce i to što će vas za svako pokretanje tražiti elevaciju prava.

No, zato će po minimiziranju završiti u sistemskom trayu od kuda ga je ponovno moguće aktivirati klikom na ikonu. Drugim riječima, kao što smo već natuknuli, manjih problema svakako ima. Željeli bismo vidjeti i više mogućnosti kao, na primjer, opciju konverzija videa u druge formate, zatim mogućnost nastavka prekinutih preuzimanja, a ne bi bila na odmet i opcija pregleda već preuzetog videozapisa (pa makar i u eksternom reproduktoru) zajedno s povijesti videa koji su snimljeni.

Pa ipak, riječ je o prilično korisnom alatu koji ne samo da će vam pomoći pronaći HD sadržaj na Yooutube, nego će omogućiti i da ga vrlo jednostavno skinete. Za one koji još uvijek sumnjaju, riječ je o posve besplatnom alatu.

http://www.bug.hr/program/brza-skidanja/94834.aspx
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Narco ned lis 10, 2010 9:27 am

ima i firefox pluginova,netrebaju ti nikakvi programi,potrazit cu kasnije pa cu okacit,ja ih koristim,ima i youtube converter plugin
Narco
Narco
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 10.09.2009
Broj postova : 3494
Reputacija Reputacija : 333
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty30 / 99930 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Gost ned lis 10, 2010 9:38 am

Narco je napisao/la:ima i firefox pluginova,netrebaju ti nikakvi programi,potrazit cu kasnije pa cu okacit,ja ih koristim,ima i youtube converter plugin
Znam za to ali ovo je zanimljiv program. Možeš pretraživati i odmah klikneš za skidanje. Ima mozila onaj downloader helper il kako već jao
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Narco ned lis 10, 2010 9:43 am

jel daj download helper radi jos,preko tog sam prije skidao glazbu sa myspace-a,dok ga nisu updejtali pa presto radit:S
Narco
Narco
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 10.09.2009
Broj postova : 3494
Reputacija Reputacija : 333
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Korisni savjeti Empty30 / 99930 / 999Korisni savjeti Empty

[Vrh] Go down

Korisni savjeti Empty Re: Korisni savjeti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.