Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zimske olimpijske igre Vancouver 2010

+12
GUSTI
gio_deluxe
pustinja
Amyicha
Prop
tanuki
THUNDER_DINIX
tekilinho
Neu
JOCA
shakti
Hell
16 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty Re: Zimske olimpijske igre Vancouver 2010

Postaj by tekilinho pon vel 22, 2010 7:20 pm

srebro kostelića u kombinaciji!!
tekilinho
tekilinho
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 1024
Reputacija Reputacija : 42
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty19 / 99919 / 999Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty Re: Zimske olimpijske igre Vancouver 2010

Postaj by Neu pet vel 26, 2010 10:08 pm

Štafetno zlato Norvežanima, 11. medalja Björndalena
Norveški biatlonci osvojili su zlatno odličje u štafeti 4x7.5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru.




Do 11. je olimpijske medalje i šestog zlata na taj način došao najveći biatlonac svih vremena Ole Einar Bjørndalen koji je skijao u posljednjoj izmjeni za svoju reprezentaciju. Sada ima samo jednu medalju manje od svoga legendarnog sunarodnjaka, skijaša-trkača Bjørna Dæhliea.

Norveška je vodstvo preuzela nakon druge izmjene i uspješno ga obranila do kraja. Ukupno je Halvardu Hanevoldu, Tarjeiu Bøu, Emilu Hegleu Svendsenu i Bjørndalenu do cilja trebao jedan sat, 21 minuta i 38.1 sekunda, uz sedam promašaja u pucanjima.

Drugo je mjesto pripalo Austrijancima koji su zaostali 38.6 sekundi za pobjednicima (devet promašaja), dok su do bronce stigli Rusi kojima je do srebra nedostajalo 20 stotinki. Imala je Rusija samo četiri promašaja u pucanjima, a u zadnjoj je izmjeni Jevgenij Ustjugov ozbiljno zaprijetio Austrijancima, ali je Christoph Sumann, koji je sam skupio četiri promašaja, ipak uspio u cilj ući drugi.

ZOI, biatlon, štafeta 4x7.5 km, muškarci:

1. Norveška (Hanevold, Bø, Svendsenu, Bjørndalen) 1:21:38.1

2. Austrija (Eder, Mesotitsch, Landertinger, Sumann) 1:22:16.7

3. Rusija (Čerezov, Šipulin, Čudov, Ustjugov) 1:22:16.9


Izvor:vecernji.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty999 / 999999 / 999Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty Re: Zimske olimpijske igre Vancouver 2010

Postaj by GUSTI ned vel 28, 2010 10:24 pm

kakva loša utakmica.
i to finale.
užas. No
GUSTI
GUSTI
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 23.09.2009
Broj postova : 1332
Reputacija Reputacija : 131
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty21 / 99921 / 999Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty Re: Zimske olimpijske igre Vancouver 2010

Postaj by Neu pet oľu 05, 2010 12:38 pm

Veličanstveni Ammann

Po drugi put u karijeri Simon Ammann postao je najuspješniji skakač Olimpijskih igara. Nakon zlata na obje skakaonice na Igrama u Salt Lake Cityju 2002. godine, Švicarac je osam godina poslije u Vancouveru ponovio taj pothvat, te sa četiri individualna zlata stao tik uz bok najvećega, Mattija Nykaenena, koji uz isto toliko zlatnih ima i jednu srebrnu medalju...

Simon Ammann vodeći je čovjek Svjetskog kupa, i kao takav, bio je jedan od favorita za osvajanje najsjajnijeg odličja na Olimpijskim igrama. Ipak, malo je tko očekivao da će ovaj Švicarac ponoviti svoj najveći uspjeh u karijeri - osvajanje dva zlata na Igrama u Salt Lake Cityju iz 2002. godine. Ne zato što Ammann nije u dobroj formi, ili zato što ne poznaje skakaonicu, već zbog konkurencije.

Austrijanci sa četvoricom skakača među pet najboljih promicali su se u najveće konkurente za mjesta na postolju, a tu su bili i veterani Adam Malysz ili Janne Ahonen. Ipak, Švicarac ih je nadmoćno nadskakao na oba natjecanja i uvjerljivo osvojio zlata.

Dvoje Olimpijskih igara na američkom kontinentu i četiri zlata nije nimalo loša bilanca, a čini se da i Švicarcu paše blizina Pacifika, što je i sam potvrdio. Ipak, smatra kako se Salt Lake City i Vancouver ne mogu uspoređivati. "To je tada bila druga osoba. Bio sam u dobroj formi, no do medalje sam došao potpuno neočekivano. Ove sam godine ipak bio favorit", kazao je Švicarac koji je svoja zlata usporedio s čudom. "Dođeš u Kanadu s jasnom vizijom što treba napraviti, a onda ti se to i dogodi. To stvarno je čudo".

Simon Ammann zaista i je bio najbolji na Olimpijskim igrama. Svoju je konkurenciju doslovno pomeo, a bodovno mu se nitko nije mogao približiti na manje od deset bodova zaostatka. Ipak, onaj tko mu je bio najbliži na oba natjecanja je Adam Malysz. Ako je Švicarac bio neočekivani dvostruki zlatni, za Malysza se još manje vjerovalo da može do dva srebra. Premda trenutno šesti u Svjetskom kupu, Malysz nema sezonu za pamćenje, niti je zadnjih mjeseci ostvarivao rezultate od kojih zastaje dah. Ipak, najavljeno - učinjeno. Poljak je najavio kako će najbolje skakati upravo u Kanadi, a taj je naum i ostvario. U duhu pravog sportaša, na kraju je priče stisnuo mlađem kolegi ruku kazavši kako je cijeli turnir "skakao nevjerojatno".

Očekivano momčadsko zlato i dvije bronce Gregora Schlierenzauera plijen je s kojim su se Austrijanci vratili kući. Premda bi za svaku drugu naciju to bio ogroman uspjeh, od skakačke velesile kao što je Austrija očekivalo se ipak malo više. Momčadsko zlato bilo je očekivano, jer su trenutno toliko jaki da bi bez problema mogli oformiti dvije reprezentacije koje bi se borile za postolje, no u individualnom su dijelu malo i zakazali.

Zakazali su i Finci, koji po prvi puta od 1994. godine nisu osvojili ništa, a "točku na i" stavila je i Ahonenova ozljeda zbog koje je odustao od natjecanja na velikoj skakaonici, a za momčadsko natjecanje na kojemu su Finci završili četvrti, nije ni konkurirao. Trećeplasirani Norvežani ostvarili su svoj minimalni cilj, dok su Nijemci srebrom opravdali očekivanja.

Za nekog dobro, a za nekog manje dobre, no skakački dio Olimpijskih igara, sve u svemu, opravdao je očekivanja. Lijepo vrijeme, dugački skokovi i dvije zaslužene pobjede Simona Ammanna zadovoljile su sve one objektivne skokoljupce, a kontroverze oko Ammannovih vezova ovoga puta ćemo ipak zaobići. Nije u duhu olimpizma.


Izvor:sportnet.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty999 / 999999 / 999Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty

[Vrh] Go down

Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 - Page 4 Empty Re: Zimske olimpijske igre Vancouver 2010

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.