Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sigurnost i privatnost na internetu

+4
THUNDER_DINIX
gio_deluxe
Prop
Neu
8 posters

Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by Neu pon sij 25, 2010 2:27 pm

Sve češće slušamo o raznim opasnostima koje vrebaju s interneta. Kada pregledavate e-poštu u internetskom kafiću ili kupujete poklon putem obiteljskog računala, normalno je da ne želite ostaviti nikakva traga tih aktivnosti na webu.

Internet Explorer 8 vam nudi čak 3 učinkovita alata koja će čuvati integritet vašega računala i svih vaših podataka te ćemo ih danas pobliže upoznati.

Internet Explorer 8 prvi je preglednik koji dolazi s integriranim značajkama zaštite od krađe identiteta i zlonamjernog softvera. Značajke poput InPrivate Browsing, InPrivate Filtering i SmartScreen Filter čine trojku koja će se pobrinuti da vam boravak na internetu prođe ugodnije i sigurnije nego ikad prije!

InPrivate Pregledavanje (InPrivate Browsing)

Zahvaljujući ovakvu načinu rada preglednika Internet Explorer 8, više se ne morate brinuti da će netko imati pristup vašim podacima!

Naime, ova integrirana značajka sprječava bilježenje povijesti vašega pregledavanja, podataka, kolačića, korisničkih imena i lozinki u pregledniku, pa ne ostaje nikakav dokaz vašeg pregledavanja ni povijesti pretraživanja.

Sve što trebate učiniti jest da iz izbornika Safety odaberete InPrivate Browsing i otvorit će vam se nov prozor preglednika koji će čuvati vašu privatnost i podatke.





InPrivate Filtriranje (InPrivate Filtering)

Mnoge internetske stranice sada imaju mogućnost praćenja kretanja svojih posjetitelja kroz druge internetske stranice.
Internet Explorer 8 prvi je preglednik koji je uveo označivanje domene. To znači da internetske stranice koje sakupljaju vaše podatke u zlonamjerne svrhe uopće neće moći ostvariti kontakt s vašim računalom.

Drugim riječima, InPrivate Filtering vam sada omogućuje da odaberete kojim će stranicama biti dopušteno ostvarivanje kontakta s vašim računalom, a kojima neće, radi sakupljanja anonimnih podataka o vašoj aktivnosti na internetu.

Sigurnost i privatnost na internetu 02220010

SmartScreen Filtar ( SmartScreen Filter )

Novi SmartScreen Filter štiti vaše računalo od zlonamjernog softvera koji može ugroziti vašu privatnost i podatke te oštetiti računalo i dragocjene podatke.

Ako je SmartScreen Filter aktivan, a vi pokušate posjetiti web-mjesto koje se ne smatra sigurnim, pojavit će se ekran s upozorenjem i prijedlogom da pokušate nešto drugo.
Osim toga, SmartScreen Filter obavijestit će vas ako pokušate preuzeti softver koji je potencijalno nesiguran.

Ove su tri značajke omogućile pregledniku Internet Explorer 8 da redovito prepoznaje gotovo dvostruko više zlonamjernog softvera od svoje najbliže konkurencije, a to vaš pristup sadržaju na internetu čini bitno lakšim, neupitno sigurnijim i osjetno bržim.

Ako mislite da ste sada saznali dovoljno o ovom pregledniku, možete ga odmah besplatno preuzeti na: Internet Explorer 8.

Izvor:net.hr


@Vodite li računa o ovome?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty999 / 999999 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by Prop pon sij 25, 2010 4:53 pm

Meni se čini da i Mozzila ima ove opcije, makar onu prvu, mada nisam siguran, pošto ne vodim toliko računa o tome! Sigurnost i privatnost na internetu 847672
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty108 / 999108 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by gio_deluxe pon oľu 29, 2010 6:52 pm

pitanje :

stigao mi je sumnjiv mail
e sad ja bih ga odmah obrisao , da ne čekam jedan mail
dali ga mogu nekako skenirati bez otvaranja ?
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty41 / 99941 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by THUNDER_DINIX pon oľu 29, 2010 8:52 pm

kakve veze sto cekas mail? smijes ti ovaj obrisat. inace, mislim da AV to sam skenira
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty889 / 999889 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by gio_deluxe uto oľu 30, 2010 8:23 am

pa neznam jel to taj koji čekam , a ne usudim ga se otvoriti prije skeniranja
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty41 / 99941 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by THUNDER_DINIX uto oľu 30, 2010 10:34 am

sta ti cekas? FBI top secret mail? Very Happy
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty889 / 999889 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by gio_deluxe uto oľu 30, 2010 10:42 am

hammer
hammer hammer

nema veze , riješeno
ali svejedno me zanima ; za u buduće
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty41 / 99941 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by scorpio57 uto oľu 30, 2010 12:11 pm

ma više neću otvarat mail ako je netko nepoznat jučer mi Trojanski konj
ušao al me ant.virus odmah obavjestio pa sam ga makeo
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty65 / 99965 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by gio_deluxe čet tra 01, 2010 5:50 am

saznah , ISP postavke ,ako netko ima sličan problem / dilemu ;rado ću mu objasniti
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty41 / 99941 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by Neu pet tra 27, 2012 5:25 pm

Izgleda da će toga bit sve manje i manje, budući da cijelo vrijeme izlaze novosti kako nismo sigurni.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty999 / 999999 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by Gost sub svi 05, 2012 6:49 am

Neu ti si zadnja koja treba govoriti o privatnosti na internetu Very Happy
Sjeti se samo kako sam ja lako došao do tvojih podataka
Ime i prezime
Broj telefona
Adresa
Very Happy

I zlo me onda baniralo Laughing

Ne trebaju ti nikakvi programi za sigurnost i privatnost, bitno je samo razmisliti koji se podaci i gdje ostavljaju.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by Iron Man sub svi 05, 2012 11:01 am

Neu je napisao/la:Izgleda da će toga bit sve manje i manje, budući da cijelo vrijeme izlaze novosti kako nismo sigurni.

To su dosad samo priče, uvijek se možeš zaštititi, samo pazi dobro...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty336 / 999336 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by tanuki čet svi 10, 2012 8:18 am

mislim da je e- bankarstvo poprilično sigurno i da se ne može tek tako provaliti, osim ako ne postoji "krtica" u samoj banci!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty700 / 999700 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by Hate čet svi 10, 2012 12:00 pm

Ovisi koja je banka u pitanju... I to ne samo da se dođe do podataka - nego ja prelagano nekom potrošit pare. misa
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty245 / 999245 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by tanuki čet svi 10, 2012 12:25 pm

neznam kako s drugim bankama, ali pretpostpavljam slično,
ja sam korisnik erste banke i na svaku moju prijavu, dobijam obavijest na mail, svaka transakcija je isto tako na mailu!
u slučaju bilo kakve sumnje mogu blokirati račun jednim klikom,
naravno ne koristim to za velike iznose, ali vidim sve transakcije obavljene karticom i to mi olakšava život!
i da ne vidim ni jedan razlog da bi nekome dao mogučnost da koristi moj e- banking račun! Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Sigurnost i privatnost na internetu Empty700 / 999700 / 999Sigurnost i privatnost na internetu Empty

[Vrh] Go down

Sigurnost i privatnost na internetu Empty Re: Sigurnost i privatnost na internetu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.