Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993)

4 posters

Go down

A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993)

Postaj by Neukrotivi pastuh pet sij 08, 2010 5:06 pm

A Bronx Tale (1993)

imdb: [You must be registered and logged in to see this link.]

Režirao: Robert De Niro. Uloge Robert De Niro, Chazz Palminteri.

Priča iz Bronxa (eng. A Bronx Tale) je redateljski debi Roberta De Nira iz 1993. koji govori o mladiću kojeg, odrastajući u burnim šezdesetima, kroz život prate dvije očinske figure koje glume Robert De Niro i Chazz Palminteri. U maloj ulozi pojavljuje se i Joe Pesci. Scenarij je napisao Palminteri, a djelomično se odnosi na njegovo djetinjstvo.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Film počinje u šezdesetima sa sinom Lorenza Anella (Robert De Niro), Calogerom (Francis Capra), koji svjedoči ubojstvu koje je počinio lokalni mafijaški šef, Sonny (Chazz Palminteri). Budući da ga Calogero nije izdao policiji, počinje se sviđati Sonnyju. Calogero počinje viđati Sonnyja u njegovom lokalu, djelomično zbog emocionalno odbojnog oca, vozača autobusa koji pokušava spojiti kraj s krajem. Osam godina poslije, 1968., Calogero je (kojeg sada glumi Lillo Brancato Jr.) izrastao u mladića. Morat će se odlučiti kojim će putem krenuti, onim očevim ili pak Sonnyjevim. Počinje se viđati s tamnoputom djevojkom Jane (Taral Hicks), što mora skrivati budući da se druži s rasistički nastrojenim prijateljima koji napadaju Janeina brata i njegove prijatelje, te kasnije smišljaju plan kako će napasti crnačku četvrt.

Priča iz Bronxa generalno je ocijenjen kao drugi veliki filmovi iz mafijaškog žanra. Sadrži nekoliko scena nasilja, uključujući one u kojima članovi mafije brutalno pretuku bikersku bandu i tragični napad Calogerovih prijatelja na crnačku četvrt. Izvor: wikipedia

8/10

Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty72 / 99972 / 999A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty

[Vrh] Go down

A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty Re: A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993)

Postaj by GRIZLY čet svi 27, 2010 4:10 pm

Priča iz Bronxa je super film a mafijaš Sonny mi je najbolji lik iz njega.

[You must be registered and logged in to see this image.]
GRIZLY
GRIZLY
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 24.01.2010
Broj postova : 171
Reputacija Reputacija : 6
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty0 / 9990 / 999A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty

[Vrh] Go down

A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty Re: A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993)

Postaj by THUNDER_DINIX čet svi 27, 2010 4:48 pm

moglo bi se pogledat.
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty889 / 999889 / 999A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty

[Vrh] Go down

A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty Re: A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993)

Postaj by Neu uto lis 02, 2012 8:21 pm

Upravo pogledali A Bronx Tale (1993) i mogu reći da sam vrlo zadovoljna Robert De Nirom kao režiserom i glumcem, naravno.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bio je sjajan kao i uvijek ali također mi se sviđa mafijaš Sonny LoSpecchio.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kad bih mogao birati hoće li da ga ljudi vole ili ga se boje on će izabrati da ga se boje jer kaže strah traje duže od ljubavi. Nikom nije vjerovao, čak ni svom najboljem prijatelju i posinku Calogeru 'C' koji mu je jedini nakon smrti odao počast. Ostali su bili vezani za njega zbog novca i zaštite, nitko ga nije volio. Ne znam zašto, nije bio loša osoba. Brinuo se za klinca kao da je njegov. Davao mu savjete, posuđivao auto za spoj, štitio ga i spasio mu život od prijatelja koji su nula. Na kraju su svi ti prijatelji ubijeni u vastitoj zamci.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Možda jedina zamjerka filmu je što je djelomično baziran na rasizmu iako je i to zanimljivo i kvalitetno napravljeno. 'C' je imao oca komu je moralna vrijednost važnija od para, prijatelja koji je pun para i na visokom položaju u gradu i majku koja bi zbog love riskirala život i stabilan posao muža pa i sina.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne mogu se odlučit tko mi se viđe sviđa, Lorenzo Anello, Sonny LoSpecchio ili Calogero 'C'. Sva trojica su jednako dobra.

10/10
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty999 / 999999 / 999A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty

[Vrh] Go down

A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993) Empty Re: A Bronx Tale - Priča iz Bronxa (1993)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.