Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makete vojnika, tenkova, i sl.

+7
aranza
Neu
Turrican
THUNDER_DINIX
bokaso1
Iwtcha
m
11 posters

Stranica 3 / 15. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by bokaso1 uto tra 20, 2010 7:04 pm

Vidi Ivek, pogledaj nastup koji imas.... Nije ni cudo sto si kroz sve te stvari prosao... Ja sam na mnogim forumima ali do sad nisam imao takva iskustva.... Sta dobijas sa takvim nastupom i od rasprave sa bilo kim.... Imas pravo na svoje misljenje ali nemoras da ga po svaku cenu izneses, pogotovo ako nekoga mozes uvrediti....

Da je neko naj veca budala na svetu sta imas od toga da mu to kazes....? Ovakvi forumi su zamisljeni da istomisljenici razmene iskustva... Zasto nisi otisao na sajt neke sekte pa ih pitao jel imaju pametnija posla nego da se bave religijom....?

Ne zelim te uvrediti ali razmisli o svom nastupu, ne zvuci ptijateljski.... Veliki pozdrav Ivek....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by m sri tra 21, 2010 5:54 am

zlocesti-ivek je napisao/la:Ja znam kaj taj zakon znači, a ono vrijeđanje, omalovažavanje, maltretiranje... naravno da nije dopušteno. Ja nisam noob da se regam na neki forum pa tražim svađu. Prošao sam jako puno foruma i vidio sve i svašta. Od prijetnje tužbom na sudu, prijetnje preko privatne poruke, a o vrijeđanju da i ne govorim. kao kavica

ma nemaš beda
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by bokaso1 sri tra 21, 2010 9:26 am

No da ostavimo mi naseg kolegu Iveka i da se vretimo nasim temama....

Kolega Marko, ako se ne ljutite imao bih jednu sugestiju za vasu prvu dioramu...

Naime diorama je odlicna i jako mi se svidja, ali sam nasao jednu stvar koja mi zapara oci.... Vojnici koje si lepio na dioramu.... kada zalepis figuru i visak lepka oboj istom bojom kao i podlogu.... Ima jos jedna maketarska fora koji si mogao koristiti pri farbanju... Podligu ili ti zemlju na diorami predji svetlije braon (suvom cetkicom i ona ce ofarbati samo istaknute delove. Tako ces dobiti trodimenzionalnost....

Inace zemlju na dioramama od cega pravis...?

Sugestija koju sam ti hteo predloziti je u vezi dzakova... Naime dzakove predpostavljam da pravis od (recimo glinamola...)... Oblik dzakova je malo drugaciji....
Postupak je jako slican ali je finis razlicit... Napravis valjak od glinamola i na masnom papiru ili musemi ga spljeskas odozgo kao sto si i radijo... ali uzmi nesto tupo kao makaze ili noz za kolave i sa njim pritiskaj da dobijes dzakove... i bas takve ih prenesi na dioramu.... Po sredini boka dzaka mozes da makazama napravis sav.... Tako da dobijas pravi oblik dzaka....

Inace diorama je bas lepa i svaka ti cast.... Imas talenta samo nastavi.....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by Neu sri tra 21, 2010 11:09 am

bokaso impresivne slike,rep+
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by m sri tra 21, 2010 12:32 pm

ej bokaso prvo nismo na vi jebiga ...........

može na ti .... nemoj zajebavati tužiti ču te .........

a zemlju ili podlogu napravim od kartona , na koji lijepim nešto slično purpjeni ...
to ti je neka vrsta zaštite za instrumente , ma jako slično pur pjeni , pa ako ima koji uzvisina ili ti ga brdo izvučem glinamolom , na kraju sve fino dobro namočim otopinom drvofiksa ......
nakraju pofarbam i posipam travicu ......

i poznati mi je takozvani drybrush , ovo za trodimenzinalnost ......

bum probao ovo za vreče napraviti ....
kužim , di ih složim sastrane kompleti i kao takav prebacim na teren ..
i dobra ideja za šav .... i to ču probati .....

ej ma budem danas poslikao sve kaj delam ...
pa daj savjet ...
jal ja sam malo čudan počenem jedno , nastavim drugo , završim treče ......
tako da imam brod toga u radu , izradi ......
pa dobrodošao je tvoj savijet druže ......
i namoj da se svađam o jebemu miša , oko ovoga vi , ti , mi ........
biti če pizdarija ...... nemoj me ljutiti ........

uglavnom dobrodošao je tvoj savjet .......
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by bokaso1 sri tra 21, 2010 2:26 pm

Kolega, drago mi je da smo na istoj talasnoj duzini..... Drago mi je da se ne ljutis sto sam ti delio savete (stvarno nisam imao losu nameru...). Obicno ne cini to ali tvoji radovi imaju nesto sto mi se svidja. Samo sam zeleo da poboljsam.....

No i ja sam ti slican tome. Pocnem jedno a zavrsin na ko zna cemu..... Imam zapoceto (da ne lupim preko 1000 vozila sto u 6mm sto u 3mm....) Imam i napravljeno dosta samo imam problem sa smestajem i sa ukucanima (za koje je moj hobi skupljanje djubreta i pravljenje gluposti...). Klinac mi unisti sve sto dovati pa moram paziti gde ostavljam.....

Drug, probaj zemlju da napravis od glinamola. Kad ga naneses i oblikujes uzmi cetkicu za zube i udaraj cetkicom po glinamoli (ali blago) da dobijes rapavu povrsinu tako ces dobiti jako lepu teksturu spremnu za draj bras.... ubaci koji kamencic (od rizle) i imaces jako lepu zemlju za dioramu.....

Nisam covek koji voli da se svadja... Pokusavam da zivim u sto vecem miru... Samo jedna stvar me moze izvesti iz takta (kad neko maltretira zivotinje)... Tu ne mogu da precutim.... (Inace sam dugo radio u Interventnoj, pa u licnom obezbedjenju, pa izbacivac u kaficu a sad kad sam porodican covek imam svoju firmu za obezbedjenje... Ovo je hobi kojim bezim od dnevnih problema i koji mi pomaze da zaboravim na poteskoce.... Sa njim lecim zivce i uzivam i njemu.....

Postavi svoje radove, bas uzivam da ih gledam ...... Pozdrav....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by bokaso1 sri tra 21, 2010 2:36 pm

Hvala na komplimentima NEUKROTIVA.....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by m čet tra 22, 2010 6:29 am

ej upravo tako i meni ovaj hobi služi za lječenje živaca , opuštanje , totalno se izgubim u neki svoj svijet kad uzmeme neki model , neki komad kartona , stiropora ......
i kad pustim maštu na volju , pa slažem , ljepim , mažem .......

ej probao sam to sa glinamolom ali eto nisam se sjetio lupkanja četkicom a moglo bi biti dobro , dobio bih teksturu ......
bum i to probao ...

ej ma kaj bih see ljutio na savjet , ma niti na kritiku ........
ma ne znam dali me kužio ali savjeti ili kritika su kod mene dobrodošli od čovjeka koji se kuži u to o čemo priča , koji i ma iskustva u pordučju o kojemu se radi , trenutno ovaj naš hobi .........
ali mi je gadno kada netko mlati , daje savjete , kritizira a nema blage veze sa vezom kaj priča..

ma i ja znam ponekad biti takav ali mislim da ne pretjerujem ......



uglavnom jučer nisam imao vremena fotkati neke stvari , jel sam sadio vrt , bašću ......
ali danas bum posliko pa daj savjet , kritiziraj druže , nama problema .....
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by m čet tra 22, 2010 6:46 am

imam na ovom prenosniku neke starije fotke nekih mojih radova pa evo .....
niti to nisam dovršio do kraja , ostalo je nekih sitnih zahvata ...

mislim da su bile več tu na forumu ali evo svejedno nekoliko fotki .....


Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 34f1btx

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 5v82ok

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 250umiu
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by Neu čet tra 22, 2010 8:46 am

ovo ti je dos ada najbolji rad marko,rep+
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by m čet tra 22, 2010 8:55 am

ej a to je jedan od mojih prvi radova ......
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by Neu čet tra 22, 2010 8:57 am

o pa kakvi su tek onda sljedeći?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by m čet tra 22, 2010 9:04 am

ma budem poslikao i stavio ako dobijem 4567 admin bodova .....
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by Neu čet tra 22, 2010 9:06 am

ma možeš ih dobit, nema frke, ti su bodovi u profilu
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by m čet tra 22, 2010 9:16 am

nikada nisam skužio te bodove , niti reputaciju moram ti priznati ........
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by THUNDER_DINIX čet tra 22, 2010 10:37 am

marko je napisao/la:ma budem poslikao i stavio ako dobijem 4567 admin bodova .....

koji si ti lihvar Laughing

bunkeri su do jaja klanjanje
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty889 / 999889 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by bokaso1 čet tra 22, 2010 5:58 pm

Postovani kolega, ovo je odlicno.... Jako mi se svidja, jedino bi stavio drugacije dzakove.... Ostalo je lepo...
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by bokaso1 čet tra 22, 2010 6:04 pm

Nesto sam se setio, mozda bih (da sam je ja pravio) dodao i koji panj odsecen...

Samo je predlog.... Uzmi (Platan imas ga sigurno dosta u okolini) ima dosta opalih grancica..... Uzmes grancicu, na deliu gde se odvaja druga grana seces i na dioramu lepi prakticno naopako .... Mislim da nisam razumljivo objasnio sta sam mislio... Moracu da ti slikam pa da posaljem.... Sacekaj da vidis sta sam mislio....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by Neu pet tra 23, 2010 10:47 am

da,da,da bilo bi super da ima neki odsječen panj, dobra ideja
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by bokaso1 pet tra 23, 2010 11:19 am

Ako nije tajna koje znacenje ima ta recenica:

"Kad bi muškarci bili tako dobri ljubavnici kao što pricaju, žene ne bi imale vremena ni za pocešljati se.......".....?
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by Neu pet tra 23, 2010 11:20 am

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 589485 Laughing hehe, da bi se trebali manit priče a primit pičke

sorry ako sam vulgarna Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 761643
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by m pet tra 23, 2010 11:23 am

bokaso1 je napisao/la:Ako nije tajna koje znacenje ima ta recenica:

"Kad bi muškarci bili tako dobri ljubavnici kao što pricaju, žene ne bi imale vremena ni za pocešljati se.......".....?

ajde boki ko da ona zna ............
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty14 / 99914 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by bokaso1 pet tra 23, 2010 5:34 pm

Meni licno ne smeta, a bolje se razume.....

Kolega Marko, ne bih se slozio sa vama.... (licno mislim da gresite....)....
Mada, cesto iza takvog nastupa se krije nesto sasvim drugo....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by aranza sub tra 24, 2010 12:33 pm

To šefice!!!! (..sad sam ja malo OT kašalj ).

Dakle diorama je prilično dobro urađena. Možda još mrvu prljanja oko pojedinih segmenata i bila bi bombon. Čini mi se da na jednom od oklopa nisu obojani kotači. Možda da ih malo zablatiš kombinacijom prave zemlje pomješane sa drvofixom i vodom. Vjeruj, daje izvrstan efekt. Sa suhom pastelom (naribanom nožićem) i nanošenu suhim kistom, možešž dočarati koroziju na pojedinim dijelovima ili owerkill na cijevima. Dakle smeđa i crna pastela ili kombinacija mješanjem.
Ovo sam usput naveo sa dobrom namjerom jer vidim da ti je potencijal velik. papa
aranza
aranza
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.12.2009
Broj postova : 98
Reputacija Reputacija : 55
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by Neu sub tra 24, 2010 2:00 pm

Very Happy Very Happy eto onda smo se razumili. a ja više nemam to u sigu. pošto sam vam pojasnila značenje.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Makete vojnika, tenkova, i sl. - Page 3 Empty Re: Makete vojnika, tenkova, i sl.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 15. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.