Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Recenzije filmova

+2
Prop
flisar
6 posters

Go down

Recenzije filmova Empty Recenzije filmova

Postaj by flisar čet lis 15, 2009 8:03 am

Imam ideju! Ajmo pisati malo recenzije filmova koje smo pogledali u zadnje vrijeme i koji su nam se dojmili. U stvari sam dobila ideju tako što sam pročitala da Algoritam nagrađuje najbolju recenziju nekoliko knjiga. Recenzija bi trebala biti objektivna, a opet da probudi znatiželju i interes da čitatelj pogleda film. Nagrada može biti najbolja ocjena koju ćemo si međusobno dati. S tim da ako vam se ne dopada žanr filma onda bolje ne ocijeniti jer ionako nikad nebi pogledali taj film....
Ja ću prva objaviti svoju recu. S obzirom da sam tinejđerka u duši to će biti Twilight. Pretpostavljam da će me ocijeniti samo cure i to mlađe al nema veze....
Recenzija
Sumrak
Svijet tajanstvenosti i fantazije nikad nije bio privlačniji do pojave dobrih vampira. Očekuješ krv na sve strane a kad tamo neki žedni vampir svoju žeđ za ljudskom krvlju uspiješno obuzdava i hrani se samo životinjskom. Podsjeća na ženu koja nastoji održati vitku liniju i oduprijeti se ogromnoj ponudi nezdrave fast food hrane ili vegetarijanca koji silno žudi za mesom i mesnim prerađevinama. Jedan od glavnih likova, Edward, pomalo je feminiziran, što nije važno jer svi smo mi malo yin a malo yang (muško-žensko). Čini se da bi njegove misli mogla misliti samo žena, a opet da bilo koji muškarac živi sto godina i čeka ga vječnost počeo bi razmišljati na taj način. S godinama ljudi postaju osjetljiviji, a naš se lik ionako već na početku filma smrtno dosađuje i svi su za njega bili otvorene knjige zbog njegove sposobosti čitanja misli. Pored toga tu je i idilična slika snažnog muškarca koji je u najmanju ruku kao Robin Hood ili Zoro, uvijek se nađe na pravom mijestu i u pravo vrijeme da spasi svoju damu…I koja žena sad nebi poželjela takvog muškarca!? Koliko god tražila zamjerke i šalila se na račun knjige i ja sam pokleknula zbog Edwarda i poželjela da postoje dobri vampiri…
Sumrak je prvi dio Twilight sage, ljubavna priča o 17 godišnjoj djevojci Belli koja je tek doselila u kišoviti gradić Forks i neobičnom mladiću za kojeg se ispostavi da je nježno čudovište-vampir. Lik vampira Edward, opisan je kao gotovo savršen muškarac i u svojih stotinjak godina monotonog, usamljenog života prvi put se zaljubljuje, i to u ljudsku osobu. Prvotnu kušnju da je ubije zbog posebne primamljivosti njene krvi zamijeni čežnja za njom kao ženom i osobom pored koje želi biti. Od hladnokrvnog ubojice Edward se pretvara u njenog zaštitinika. Njegovi unutarnji konflikti uzmeđu ljubavi koju osjeća i onome što je ispravno isprepliću se s Bellinom hrabrošću i bezuvijetnom ljubavi. Unatoč spoznaji da nije čovjek i nemože joj pružiti život kao u običnih smrtnika Bella se upušta u vrtlog sve dubljih emocija prema njemu i spremna je na sve kako bi zadržala njegovu ljubav. Iako je knjiga smještena u tinejđersku kategoriju osvojila je i žene srednjih godina i zrelije dobi (mene). Posebnost priče i ono što privlači (uglavnom ženski dio publike) čitača je uvijek uspiješna formula za ljubavnu priču «zabranjeno voće» i mnoštvo prepreka do sretnog završetka. Priča mi govori o tome koliko daleko je čovjek spreman ići i prepustiti se istinskim emocijama te koliko je spreman suočiti se s vlastitim strahovima. Takvo iskustvo i silina emocija premda prožetih strahom pročistilo bi svakog čovjeka i istovremeno (što je zapanjujuće) usrečilo. U svakome od nas leži taj mali crvić sumnje i straha od kojeg smo paralizirani i ne prepuštamo se u potpunosti, dok su Bella i Edward u ovoj priči to uspjeli nadići. Poklonici ljubavnih priča i fantazije svakako će uživati u ovom romantičnom ugrizu, inspiriranom dijelom Pride and Prejudice by Jane Austen. big kes big kes :=U: :=U: Malo me sram.....
flisar
flisar
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 05.10.2009
Broj postova : 29
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty0 / 9990 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by Prop čet lis 15, 2009 1:40 pm

Može kontrarecenzija?! :odaa:
Twilight, dio prvi:


Početak, klišej da veći ne može biti, čudna i teško uklopljiva teenagerka Bella (tako nešto) dolazi u mali gradić živjeti s ocem s kojim nema neki odnos i u školi se druži sa "čudacima" i štreberima, jelte, nikako sa popularnom bagrad, dok joj za oko ne zapadne tajnoviti i prelijepi, blijed ko' plahta nakon pranja s Arielom, tamo neki tip, koji ju jednom prilikom spasi od nadirućeg auta, tako da ga golom rukom zadrži, pred čitavom školom, što nikome nije bilo pretjerano čudno!
:odaa:
Dakako, ljubav cvijeta, što je sasvam očekivano, on je vampri, što ste već svi znali, a njegova obitelj je divna, vegeterijanska vampirska zajednica, u kojoj prevladava bratsko-sestrinska, incestna ljubav (tako nekako, ne tražite detalje XD )... Sve je divno, krasno, bajno, dok ne nalete pravi vampirići, željni krvi i jedan se nabrije na tu malu i lovi ju i ovaj dečko njen ju spasi i na kraju oni na maturalnoj plešu, a meni osobno se čini da ona samo želi vječni život, iskoristit ga da ju pretvori u vampiricu i ostaviti ga! Drugio dio je valjda još dramatičniji, al' dvaput me zajebat neće da gledam ova čuda!!
Režija je korektna, scenarist nije puno minja knjigu (da, čitao sam knjigu, sram me :piše: ), gluma sterilna, osim glavne male, sve ostalo je na drugorazrednoj razini, ovaj glavni lik je čak iritantan, radnja nema konca, malo 'vamo, malo 'namo, osobno ne osjećam ljubav, već, ponavljam, želju za iskorištavanjem.
Nisam očekivao ništa od filma, pa me uspio razočarati, što nešto govori, jer priča nije tekla ni u jednom određenom pravcu, već se toliko razgranala, da ništa konkretno nisam vidio! Ne bih osobno, nikad preporučio ovaj film, jednostavno, niti je zabava, niti je drama, niti je ljubavni, nit' hororac! :odaa:
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty108 / 999108 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by Sasuke čet lis 15, 2009 7:18 pm

Moja recenzija.
Twilight
Film je oke, al je malo previse isfuran.
Sasuke
Sasuke
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 03.01.2009
Broj postova : 1853
Reputacija Reputacija : 83
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty43 / 99943 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by Neu sri lis 21, 2009 8:28 pm

aj evo i moja recenzija za Twilight

Pomalo mi se srozao film u očima kad su se igrali na onom igralištu,totalno djetinjasto, i totalno mi je to pokvartilo dojam o filmu. inače film mi je super i jedva čekam drugi dio ali ovo im definitivno nije trebalo. osim toga nekako ima par prenaivnih scena koje da su malo uvjerljivije bi bile i zanimljivije. za fiilmom su većinom poludili tinejđeri, nisam baš primjetila da ga starije generacije lajkaju.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty999 / 999999 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by balo čet stu 05, 2009 12:37 pm

prop_ovednik je napisao/la:Može kontrarecenzija?! :odaa:
Twilight, dio prvi:
...

Da ne kvotam cijeli text.. Al sve, al bas sve, sto si napiso potpisujem. Ukratko fiml je smece. Kad budem imo 75 godina bit ce mi zao sto sam 2 sata bacio na taj film. Ko nije gledo neka ni ne gleda, moja topla preporuka

balo
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 04.11.2009
Broj postova : 16
Reputacija Reputacija : 2
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty0 / 9990 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by Prop čet stu 05, 2009 1:20 pm

balo je napisao/la:
prop_ovednik je napisao/la:Može kontrarecenzija?! :odaa:
Twilight, dio prvi:
...

Da ne kvotam cijeli text.. Al sve, al bas sve, sto si napiso potpisujem. Ukratko fiml je smece. Kad budem imo 75 godina bit ce mi zao sto sam 2 sata bacio na taj film. Ko nije gledo neka ni ne gleda, moja topla preporuka

Amen! bravo
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty108 / 999108 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by Neu pet oľu 05, 2010 11:18 am

Jučer gledala film Up in the air, baš je uber boring film, nije napet, nije smiješan, nije strašan, nije sexy, čitavo vrijeme se radi o recesiji i kako ljudi dobivaju otkaze... što uopće nije po mom mišljenju dobra priča za film. Čak sam i zaspala koliko je dosadan, a kad sam se probudila još uvijek su ljudi dobivali otkaze, tako da nisam ništa ni propustila. Smeće. Ocijena filma Up in the air je 2/10
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty999 / 999999 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by THUNDER_DINIX pet oľu 05, 2010 2:16 pm

nije sexy Laughing
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty889 / 999889 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by Prop pet oľu 05, 2010 5:07 pm

"Batman" - http://www.imdb.com/title/tt0096895/

Genijalno, o tome ne treba trošiti riječi! Keatonu stoji uloga Batmana, Jack je - pa, jednostavno, JACK Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110
, jedan jedini, cura ne smeta filmu, Tim Burton je bolestan um, postoji
odmak od stripa, ali nimalo ne smeta, dapače, prikaz bolesnog grada,
bolesnog uma, fenomenalno!! Čista desetka!!!

"Batman forever" - http://www.imdb.com/title/tt0112462/

Greška
ovog filma u samom je startu, kada se sjajne i dijabolične negativce
(Two-Face i Readler) odlučilo prikazati kao psihotične luđake
opsjednute svojim bedastim ciljevima, što jednostavno nije točno!
Dodajte tome šarenu režiju i kostimografiju, naivan scenarij i dobijete
teško probavljiv, ali gledljiv bućkuriš!

"Batman i Robin" - http://www.imdb.com/title/tt0118688/

Pazite ta imena: Švarci, Clooney, Uma Thurman, neka tamo curica, neki tamo tip...
Gledanje
ovog filma je divno iskustvo, imate dojam kako su dva sata prošla kao
dvi minute.... Dobro, lažem, prevrtija san čitavi film u dvi-tri minute
i opet mi je zgadija život, ovdje apsolutno ništa ne valja i to je
jasno iz par glupih scena, pod hitno zakonom zabraniti daljnu
distribuciju i ako je moguće, uništiti sve kopije na svijetu! Komentar
na imdb-u "Kako smo zlo napravili, da smo ovo zaslužili?!" sve
govori..... Moguće jedan od najgorih filmova koje sam gledao... IKAD!!!
Skoro ko tvajlajt!!

"Batman: 1966 movie" - http://www.imdb.com/title/tt0060153/

O.K., budimo realni, ovo je smeće Recenzije filmova 582114
... Ali lipo smeće, koje je lako servirati mladunčadi! Ovo nije Batman!
Ovo je samo tip koji nosi najlonski kostim sa šiljastim ušima Recenzije filmova 183876 ... Ali nakon smeća u kojem Švarci mora odigrati karakternu ulogu, ovo će vas zaista pošteno nasmijati....
A tek onomatopeja Recenzije filmova 183876 ....... Spasi vas tuge prokletog svijeta! Recenzije filmova 582114
Mislim, pogledajte samo ovo...



Recenzije filmova 183876 Recenzije filmova 183876 Recenzije filmova 183876 Recenzije filmova 183876

"Batman begins" - http://www.imdb.com/title/tt0372784/

Nolan
je uskočio i spasio stvar... serijal koji je praktički uništen onim
smećem koje nećemo imenovati udahnut je nov život, vratilo se
korijenima, ispravilo neke nedostatke, odličan scenarij, koji se
fokusira na samu ličnost Batman/Bruce Wayne, tko je tu zaista maska, a
tko čovjek?! Genijalno!!!! Recenzije filmova 741110

"Batman: The Dark Knight" - http://www.imdb.com/title/tt0468569/

Kada od genijalnog napravite genijalnije, znate da je riječ o nečemu posebnom!
Batman
i Joker, Joker i Batman, dvije strane istog novčića, odnos tako sličan
onome u prvom Batmanu, ponovno, tako različit, tako jedinstven,
neponovljiv!
Film za sva vremena, ne od onih koji forsiraju superhero štih, već od onih koji se bave nama samima!! Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110 Recenzije filmova 741110

"Batman unmasked" - http://www.imdb.com/title/tt1265589/

Zanimljiv
dokumentarac, kratak, svega 45 minuta, koji pristupa Batsiju i ekipi sa
psihološke strane, razjašnjuje kako je upravo Šišmiš tako omiljen i
gledan!
Pravi strip fanovi ovi znaju i čuli su, ali ostalima, koji
ne smatraju stripove dječijim crtežima sa balonima, će se isto tako
svidjeti - preporučam!

"Walk the line" - http://www.imdb.com/title/tt0358273/

Iznenadio
sam samog sebe, kako nisam pogledao ovaj biografski film o genijalcu,
velikom Johnny Cashu! Korektno odrađen, sa sjajnom preformancom
Joaquina Pheonixa (koji je inače, meni osobno, briljantan glumac)...
Suze su mi na oči došle kad sam vidio koliko je glazba tada bila bolja,
osobnija, jebena!!

MTV, fuck you!!! Recenzije filmova 563860
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty108 / 999108 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by Neu sub tra 24, 2010 10:15 pm

Recenzije filmova Clash-of-the-titans-2010-20091211065923947_640w

clash-of-the-titans moja recenzija


evo mene iz kina, super je film, nema one glupe glazbe koja se javlja u traileru, dobar mi je čak i kraj, ali mi se ne sviđa baš ona bitka sa oinim rakovima-škorpionima, šta li je to već , a ona bitka sa meduzom mi je super ali mi je glupo što su baš svi umrli osim tog polu-boga. i kako to da je on s tom glavom od meduze uspio skamenit ono čudo ako je ona umrla ,dakle samo je glava ostala.hmmmm... sve u svemu 8/10.
i da, leteći konji mi nisu fascinantni, to mi je nekako malo pretjerivanje ili kao film za djecu. al ono film je okej, očekivala sam da će bit glup al ugodno me iznenadio.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Recenzije filmova Empty999 / 999999 / 999Recenzije filmova Empty

[Vrh] Go down

Recenzije filmova Empty Re: Recenzije filmova

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.