Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by walter on pon lis 12, 2009 2:21 pm

Često puta znao sam slušati bračne parove kako se žale na svoju djecu. ne u kontekstu kako su loša i zločesta već kako se uvlaće njima u krevet te s njima žele spavati... Mnogi su popuštali i ostavljali djecu u svom krevetu uglavnom uslijed bolesti. Kasnije ih nisu mogli odvojiti od sebe. Mislite li da je u redu da djeca spavaju s roditeljima i koliko je to normalno?
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 51
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty80 / 99980 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Neu on pon lis 12, 2009 2:22 pm

dobra tema.+

meni je to sasvima normalno,ja mislim da samja do 10-e godine spavala tako Very Happy

zato jer sam se bojala sama spavat

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty999 / 999999 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by eva kant on pon lis 12, 2009 2:46 pm

evo neu kaže da je normalno, a ja ili netko treći može reći da je nenormalno. mislim, ko će sad odlučiti šta je normalno, a što nije?

ne znam, ja volim svoj mir i treba mi mjesta, i ne bi mi bilo drago da mi dijete svaku noć dolazi u krevet. pogotovo ne dijete od 11 godina.

dok je bio manji, uvijek kad je bio bolestan ili imao potrebu tražiti zaštitu od nas, bez problema sam ga primala u krevet, ali je jako dobro znao da su to iznimke i da on treba spavati u svom krevetu.

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 20
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty92 / 99992 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pon lis 12, 2009 2:49 pm

ja sam se do negdje 17-godine čak bojala i sama kod kuće po mraku ostat Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? 572861

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty999 / 999999 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 on pon lis 12, 2009 3:37 pm

po meni nenormalno, ali i u jednu ruku loše po samu djecu jer se teško osamostaljuju, ostanu jako povezani za roditelje, dok oni koji spavaju odvojeni automatski dobivaju neku svoju samostalnost i svoj dio kuće di ih rijetko ometaju u njihovim aktivnostima i to je dobra predhodnica budućeg života.........
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty9 / 9999 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by walter on uto lis 13, 2009 9:13 pm

spavate li vi sa vašom djecom ili ona s vama.....
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty80 / 99980 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Love on sri lis 14, 2009 7:50 am

pa i nije mi baš nešto to,onda se oni naviknu i vi onda nemae privatnosti više u krevetu,može doč do problema između vas!
ok je par puta da ostanu ak je baš sila al inače ih treba učit da su u svome krevetu..barem ču ja tako..
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty672 / 999672 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by flisar on sri lis 14, 2009 7:57 am

Moje dijete spava samnom dok ne usnije a onda je vraćamo u kinderbet,sem kad je bolesna onda spava s nama.. Ja se nebi složila da je išta loše u tome da dijete spava s nama. Svima nam je to ugodno(naravno dok je dijete malo). I male mace vole spavati pokraj svoje mame...Pročitala sam negdje da za dijete nema ugodnije nego osjećati majčine otkucaje srca blizu sebe. To djetetu daje sigurnost i osjećaj zaštite,a zna se da se djete najsigurnije osjeća pored majke.Jedini nedostatak je meni što se nemogu baš tako naspavati jer se ona gnjezdi i bacaka...
flisar
flisar
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 05.10.2009
Broj postova : 29
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty0 / 9990 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on sri lis 14, 2009 8:02 am

definitivno nenormalno !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty700 / 999700 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by ana on sri lis 14, 2009 8:05 am

Moji samnom spavaju jedino kad su bolesni,i nemam kasnije problema e hoću i kasnije spavati ne,svatko ima svoj krevet i izvolite.
ana
ana
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 29.09.2009
Broj postova : 147
Reputacija Reputacija : 3
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty0 / 9990 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Amyicha on sri lis 14, 2009 9:03 am

aj oke mi je kada djete ima tamo najviše 2-3 godine pa spava s mamom i tatom u krevetu, ali kada je ono starije mislim da bi trebalo steći naviku da samo spava na jednom krevetu. pogotovo ako je to djete jedinac/jedinica pa roditelji misle ići u akciju, a ne mogu sam zbog tog razloga jer im djete spava u krevetu. mislim da to nije normalno
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 26
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty113 / 999113 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by walter on ned stu 08, 2009 11:06 pm

walter je napisao/la:spavate li vi sa vašom djecom ili ona s vama.....

mislite li da to nije u redu i da djecu treba odvajati od roditelja odmah s prvim danom rođenja
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on ned stu 08, 2009 11:15 pm

ne znam, to striktno i principjelno odvajanje djeteta mi je nekako hladno.

ja sam dojila, pa je moj klinac dosta često bio kod mene u krevetu kad je bio beba.

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 20
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty92 / 99992 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by walter on pon stu 09, 2009 10:16 pm

eva kant je napisao/la:ne znam, to striktno i principjelno odvajanje djeteta mi je nekako hladno.

ja sam dojila, pa je moj klinac dosta često bio kod mene u krevetu kad je bio beba.

I za mene je to hladno....ali boraveći u Njemačkoj promatrao sam tri mlada para koji imaju malu djecu...nekako mi se čini da ih njihov tempo života udaljava jedne od drugih...stvarajući upravo hladnu barijeru...naime gledao sam kako nahrane djecu...pošalju u sobu pred tv...komp i sl...dok ne zaspu tako...zatim ih smjeste u krevetac...djeca žele njima...hladno ih potjeraju...ćuje se plač...grozno
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on pon stu 09, 2009 10:17 pm

do k je malo i boji se mraka, može u krevet, ali kasnije, fakat treba spavati samo...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty497 / 999497 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on pon stu 16, 2009 12:01 pm

Pa sam je dječiji krevetić u rodilištu pokazatelj da dijete treba spavati samo.Moja su djeca spavala sama,jedino u slučaju da su bolesni bi im dozvoljavala da spavaju samnom.Mislim da svaka majka treba nekoliko sati kvalitetnog sna a za malo dijete je spavanje u krevetiću prvi korak samostalnosti tako da ja mislim da je bolje (neću reći normalno)da dijete spava samo.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 48
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pon tra 12, 2010 8:07 am

Love je napisao/la:pa i nije mi baš nešto to,onda se oni naviknu i vi onda nemae privatnosti više u krevetu,može doč do problema između vas!
ok je par puta da ostanu ak je baš sila al inače ih treba učit da su u svome krevetu..barem ču ja tako..

valjda je dijete važnije od privatnosti. dijete je malo i boji se samo spavati, bar je tako meni bilo i moramala sam tako spavati.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Melinda on pon tra 12, 2010 8:43 am

ja sam imala jednu fazu u djetinjstvu kad sam spavala u roditeljskom krevetu,al ne sjećam se koliko sam stara bila, mislim oko 5 ili 6 god, ali trajalo je par mjeseci a onda sam se opet vratila u svoj krevet. bez problema sam mogla spavat sama, nisam se bojala ni ništa. znala sam spavat pored mame samo kad bi se razboljela, ali to je bilo nekoliko noći i onda sam opet u svom krevetu.
Melinda
Melinda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Broj postova : 1605
Reputacija Reputacija : 223
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty10 / 99910 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Love on pon tra 12, 2010 6:07 pm

Neukrotiva je napisao/la:
Love je napisao/la:pa i nije mi baš nešto to,onda se oni naviknu i vi onda nemae privatnosti više u krevetu,može doč do problema između vas!

valjda je dijete važnije od privatnosti. dijete je malo i boji se samo spavati, bar je tako meni bilo i moramala sam tako spavati.

ne govorim ovdje o jako malom djetetu nego večem, jer neželim da to prijeđe u naviku,par puta može al svakodnevno ne nikako,za to postoje druge metode Wink
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty672 / 999672 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Melinda on pon tra 12, 2010 9:13 pm

u redu je pružiti djetetu pažnju i zaštitu kada to treba, ali ga ne treba navikavati na spavanje s roditeljima.. ne zbog privatnosti roditelja nego samog djeteta. neće mama i tata vječno bit tu s njim da ga paze i maze, treba se osamostaliti. počevši od spavanja bez roditelja.
Melinda
Melinda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Broj postova : 1605
Reputacija Reputacija : 223
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty10 / 99910 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Nessie on sri svi 12, 2010 8:01 pm

normalno je da djeca spavaju sa roditeljima dok negdje otprilike ne počnu ić u školu... onda bi i njih trebalo biti sram što spavaju s roditeljima...
Nessie
Nessie
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 12.12.2009
Broj postova : 1962
Reputacija Reputacija : 138
Godina imam : 22
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty86 / 99986 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by zagorac on sri oľu 13, 2013 9:00 am

moje osobno iskustvo,što se tiče,realno govoreći o toj temi.Ja sam majka osmogodišnjeg djeteta,koje je emocionalno dosta vezano uz mene,a i ja uz njega.Moj sin ima alergijsku astmu koju su mu lijećnici dijagnosticirali od njegove 2 god starosti,s tim da ima problema i sa vidom. Uz njega prolazili smo zajedno teška razdoblja u kojima je on konstatno bio bolestan,što nas je još više zbližavalo na odnos brige majke o svom djetetu. Što se tiće spavanja roditelj-djete,tu vam mogu samo reći jedno stvar. Djete koje je jako vezano uz svojeg roditelja uvjek će osjećati potrebu za nježnošću i pažnjom,jer se ono na taj naćin želi osjećati zaštićeno i ima potrebu za roditeljskom ljubavi.A to znam i iz osobnog iskustva,jer sam od malena živjela u drugoj obitelji bez pravih roditelja.Još mogu reći da sam došla u situaciju kad sada JA KAO MAJKA nisam u mogućnosti da budem uz svoje djete,uradila bi sve moguće da budem uz svoje djete i da mu pružim sve ono što ja nisam bila u mogućnosti doživit,A to je da svom djetetu omogućim život uz sebe i da mu dalje poklanjam svu svoju roditeljsku ljubav i pažnju.Ja se i dalje borim da konaćno moje djete i ja budemo kao nekada zajedno!
zagorac
zagorac
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 26.12.2010
Broj postova : 69
Reputacija Reputacija : 5
Godina imam : 40
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Chulpan on sri sij 08, 2014 9:34 pm

Normalno je, pogotovo kad nemas prostora nego svi u jednoj sobi ali jebes takav zivot.
Drago mi je da imaju svoju sobu i da nas barem po noci ne gnjave.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 39
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]