Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

+11
evitaa
Hell
Amyicha
ana
tanuki
flisar
Love
FALKON 2
eva kant
Neu
walter
15 posters

Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by walter pon lis 12, 2009 2:21 pm

Često puta znao sam slušati bračne parove kako se žale na svoju djecu. ne u kontekstu kako su loša i zločesta već kako se uvlaće njima u krevet te s njima žele spavati... Mnogi su popuštali i ostavljali djecu u svom krevetu uglavnom uslijed bolesti. Kasnije ih nisu mogli odvojiti od sebe. Mislite li da je u redu da djeca spavaju s roditeljima i koliko je to normalno?
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty80 / 99980 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Neu pon lis 12, 2009 2:22 pm

dobra tema.+

meni je to sasvima normalno,ja mislim da samja do 10-e godine spavala tako Very Happy

zato jer sam se bojala sama spavat
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty999 / 999999 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by eva kant pon lis 12, 2009 2:46 pm

evo neu kaže da je normalno, a ja ili netko treći može reći da je nenormalno. mislim, ko će sad odlučiti šta je normalno, a što nije?

ne znam, ja volim svoj mir i treba mi mjesta, i ne bi mi bilo drago da mi dijete svaku noć dolazi u krevet. pogotovo ne dijete od 11 godina.

dok je bio manji, uvijek kad je bio bolestan ili imao potrebu tražiti zaštitu od nas, bez problema sam ga primala u krevet, ali je jako dobro znao da su to iznimke i da on treba spavati u svom krevetu.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty92 / 99992 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Neu pon lis 12, 2009 2:49 pm

ja sam se do negdje 17-godine čak bojala i sama kod kuće po mraku ostat Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? 572861
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty999 / 999999 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by FALKON 2 pon lis 12, 2009 3:37 pm

po meni nenormalno, ali i u jednu ruku loše po samu djecu jer se teško osamostaljuju, ostanu jako povezani za roditelje, dok oni koji spavaju odvojeni automatski dobivaju neku svoju samostalnost i svoj dio kuće di ih rijetko ometaju u njihovim aktivnostima i to je dobra predhodnica budućeg života.........
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty9 / 9999 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by walter uto lis 13, 2009 9:13 pm

spavate li vi sa vašom djecom ili ona s vama.....
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty80 / 99980 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Love sri lis 14, 2009 7:50 am

pa i nije mi baš nešto to,onda se oni naviknu i vi onda nemae privatnosti više u krevetu,može doč do problema između vas!
ok je par puta da ostanu ak je baš sila al inače ih treba učit da su u svome krevetu..barem ču ja tako..
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty672 / 999672 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by flisar sri lis 14, 2009 7:57 am

Moje dijete spava samnom dok ne usnije a onda je vraćamo u kinderbet,sem kad je bolesna onda spava s nama.. Ja se nebi složila da je išta loše u tome da dijete spava s nama. Svima nam je to ugodno(naravno dok je dijete malo). I male mace vole spavati pokraj svoje mame...Pročitala sam negdje da za dijete nema ugodnije nego osjećati majčine otkucaje srca blizu sebe. To djetetu daje sigurnost i osjećaj zaštite,a zna se da se djete najsigurnije osjeća pored majke.Jedini nedostatak je meni što se nemogu baš tako naspavati jer se ona gnjezdi i bacaka...
flisar
flisar
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 05.10.2009
Broj postova : 29
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty0 / 9990 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by tanuki sri lis 14, 2009 8:02 am

definitivno nenormalno !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty700 / 999700 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by ana sri lis 14, 2009 8:05 am

Moji samnom spavaju jedino kad su bolesni,i nemam kasnije problema e hoću i kasnije spavati ne,svatko ima svoj krevet i izvolite.
ana
ana
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 29.09.2009
Broj postova : 147
Reputacija Reputacija : 3
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty0 / 9990 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Amyicha sri lis 14, 2009 9:03 am

aj oke mi je kada djete ima tamo najviše 2-3 godine pa spava s mamom i tatom u krevetu, ali kada je ono starije mislim da bi trebalo steći naviku da samo spava na jednom krevetu. pogotovo ako je to djete jedinac/jedinica pa roditelji misle ići u akciju, a ne mogu sam zbog tog razloga jer im djete spava u krevetu. mislim da to nije normalno
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty113 / 999113 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by walter ned stu 08, 2009 11:06 pm

walter je napisao/la:spavate li vi sa vašom djecom ili ona s vama.....

mislite li da to nije u redu i da djecu treba odvajati od roditelja odmah s prvim danom rođenja
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty80 / 99980 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by eva kant ned stu 08, 2009 11:15 pm

ne znam, to striktno i principjelno odvajanje djeteta mi je nekako hladno.

ja sam dojila, pa je moj klinac dosta često bio kod mene u krevetu kad je bio beba.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty92 / 99992 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by walter pon stu 09, 2009 10:16 pm

eva kant je napisao/la:ne znam, to striktno i principjelno odvajanje djeteta mi je nekako hladno.

ja sam dojila, pa je moj klinac dosta često bio kod mene u krevetu kad je bio beba.

I za mene je to hladno....ali boraveći u Njemačkoj promatrao sam tri mlada para koji imaju malu djecu...nekako mi se čini da ih njihov tempo života udaljava jedne od drugih...stvarajući upravo hladnu barijeru...naime gledao sam kako nahrane djecu...pošalju u sobu pred tv...komp i sl...dok ne zaspu tako...zatim ih smjeste u krevetac...djeca žele njima...hladno ih potjeraju...ćuje se plač...grozno
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty80 / 99980 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Hell pon stu 09, 2009 10:17 pm

do k je malo i boji se mraka, može u krevet, ali kasnije, fakat treba spavati samo...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty497 / 999497 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by evitaa pon stu 16, 2009 12:01 pm

Pa sam je dječiji krevetić u rodilištu pokazatelj da dijete treba spavati samo.Moja su djeca spavala sama,jedino u slučaju da su bolesni bi im dozvoljavala da spavaju samnom.Mislim da svaka majka treba nekoliko sati kvalitetnog sna a za malo dijete je spavanje u krevetiću prvi korak samostalnosti tako da ja mislim da je bolje (neću reći normalno)da dijete spava samo.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty0 / 9990 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Neu pon tra 12, 2010 8:07 am

Love je napisao/la:pa i nije mi baš nešto to,onda se oni naviknu i vi onda nemae privatnosti više u krevetu,može doč do problema između vas!
ok je par puta da ostanu ak je baš sila al inače ih treba učit da su u svome krevetu..barem ču ja tako..

valjda je dijete važnije od privatnosti. dijete je malo i boji se samo spavati, bar je tako meni bilo i moramala sam tako spavati.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty999 / 999999 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Melinda pon tra 12, 2010 8:43 am

ja sam imala jednu fazu u djetinjstvu kad sam spavala u roditeljskom krevetu,al ne sjećam se koliko sam stara bila, mislim oko 5 ili 6 god, ali trajalo je par mjeseci a onda sam se opet vratila u svoj krevet. bez problema sam mogla spavat sama, nisam se bojala ni ništa. znala sam spavat pored mame samo kad bi se razboljela, ali to je bilo nekoliko noći i onda sam opet u svom krevetu.
Melinda
Melinda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 1605
Reputacija Reputacija : 223
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty10 / 99910 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Love pon tra 12, 2010 6:07 pm

Neukrotiva je napisao/la:
Love je napisao/la:pa i nije mi baš nešto to,onda se oni naviknu i vi onda nemae privatnosti više u krevetu,može doč do problema između vas!
ok je par puta da ostanu ak je baš sila al inače ih treba učit da su u svome krevetu..barem ču ja tako..

valjda je dijete važnije od privatnosti. dijete je malo i boji se samo spavati, bar je tako meni bilo i moramala sam tako spavati.

ne govorim ovdje o jako malom djetetu nego večem, jer neželim da to prijeđe u naviku,par puta može al svakodnevno ne nikako,za to postoje druge metode Wink
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty672 / 999672 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Melinda pon tra 12, 2010 9:13 pm

u redu je pružiti djetetu pažnju i zaštitu kada to treba, ali ga ne treba navikavati na spavanje s roditeljima.. ne zbog privatnosti roditelja nego samog djeteta. neće mama i tata vječno bit tu s njim da ga paze i maze, treba se osamostaliti. počevši od spavanja bez roditelja.
Melinda
Melinda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 1605
Reputacija Reputacija : 223
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty10 / 99910 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Nessie sri svi 12, 2010 8:01 pm

normalno je da djeca spavaju sa roditeljima dok negdje otprilike ne počnu ić u školu... onda bi i njih trebalo biti sram što spavaju s roditeljima...
Nessie
Nessie
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 12.12.2009
Broj postova : 1962
Reputacija Reputacija : 138
Godina imam : 25
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty86 / 99986 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by zagorac sri oľu 13, 2013 9:00 am

moje osobno iskustvo,što se tiče,realno govoreći o toj temi.Ja sam majka osmogodišnjeg djeteta,koje je emocionalno dosta vezano uz mene,a i ja uz njega.Moj sin ima alergijsku astmu koju su mu lijećnici dijagnosticirali od njegove 2 god starosti,s tim da ima problema i sa vidom. Uz njega prolazili smo zajedno teška razdoblja u kojima je on konstatno bio bolestan,što nas je još više zbližavalo na odnos brige majke o svom djetetu. Što se tiće spavanja roditelj-djete,tu vam mogu samo reći jedno stvar. Djete koje je jako vezano uz svojeg roditelja uvjek će osjećati potrebu za nježnošću i pažnjom,jer se ono na taj naćin želi osjećati zaštićeno i ima potrebu za roditeljskom ljubavi.A to znam i iz osobnog iskustva,jer sam od malena živjela u drugoj obitelji bez pravih roditelja.Još mogu reći da sam došla u situaciju kad sada JA KAO MAJKA nisam u mogućnosti da budem uz svoje djete,uradila bi sve moguće da budem uz svoje djete i da mu pružim sve ono što ja nisam bila u mogućnosti doživit,A to je da svom djetetu omogućim život uz sebe i da mu dalje poklanjam svu svoju roditeljsku ljubav i pažnju.Ja se i dalje borim da konaćno moje djete i ja budemo kao nekada zajedno!
zagorac
zagorac
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 26.12.2010
Broj postova : 69
Reputacija Reputacija : 5
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty0 / 9990 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Chulpan sri sij 08, 2014 9:34 pm

Normalno je, pogotovo kad nemas prostora nego svi u jednoj sobi ali jebes takav zivot.
Drago mi je da imaju svoju sobu i da nas barem po noci ne gnjave.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty0 / 9990 / 999Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty

[Vrh] Go down

Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno? Empty Re: Spavanje sa djecom, normalno ili nenormalno?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.