Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Serie A - Page 2 Empty Re: Serie A

Postaj by Stevo Largo ned oľu 14, 2010 5:36 pm

Serie A, 28. kolo:

Juventus – Siena 3-3 (Del Piero 2, 7, Candreva 10 / Maccarone 16, Ghezzal 46, 74 – 11 m)
Livorno – Roma 3-3 (Lucarelli 9, 26, 71 – 11 , / Perrotta 10, Toni 19, Pizarro 28)
Genoa – Cagliari 5-3 (Zapater 36 – 11 m, Palacio 39, Sculli 42, Rossi 45, Milanetto 59 / Dessena 16, Conti 41, Matri 55 – 11 m)
Udinese – Palermo 3-2 (Flores 43, 65, Asamoah 70 / Simplicio 51, Cavani 80)
Bologna – Sampdoria 0-1 (Gastaldello 86)
Lazio – Bari 0-2 (Almiron 51, Alvarez 64)
Parma – Atalanta 1-0 (Bojinov 71)
Napoli - Fiorentina 1-3 (Lavezzi 48 / Gilardino 60, 87, Jovetić 90).

(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Solo predstava Miccolija

U drugom subotnjem dvoboju 31. kola Serie A Palermo je zahvaljujući hat-tricku kapetana Fabrizija Miccolija na svom stadionu Renzo Barbera porazio Bolognu i prekinuo mali niz od tri utakmice bez pobjede.

Četvrtoplasirani Palermo ostao je u ravnopravnoj borbi za kvalifikacije Lige prvaka. Pobjedom protiv Bologne domogao se 51. boda i sada ima četiri više od prvog pratitelja Sampdorije, koja u nedjelju dočekuje Cagliari. Za trijumf protiv Bologne najzaslužniji je Fabrizio Miccoli, trostruki strijelac. Naš Igor Budan nije započeo utakmicu u prvom sastavu već je u igru ušao u završnici.

Već u prvoj ozbiljnijoj akciji u desetoj minuti Palermo je poveo. Loptu je uzeo kapetan Miccoli, sve napravio sam i matirao gostujućeg vratara Vivana za vodstvo domaćina i svoj 11. pogodak kojim je postao najbolji klupski strijelac. Nešto kasnije Palermo je u dva navrata mogao povesti i s 2:0, no prvo Pastore, a onda i Miccoli, promašuju vrlo izgledne prilike.

Kazna je umalo stigla u 33. minuti kada je Portanova iz blizine pucao preko gola. Odmah u sljedećoj minuti Migliaccio je propustio još jednu šansu za povećanje domaćeg vodstva, a u 38. Adailton napokon kažnjava promašaje Palerma i izjednačuje rezultat prekrasnim slobodnim udarcem. No, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu - samo tri minute prije kraja dosuđen je jedanaesterac za momčad sa Sicilije. Busce je srušio Hernandeza, a siguran izvođač bio je Miccoli za 2:1.

Početkom drugog dijela Bertolo je bio neprecizan i zato je vodstvo Palerma ostalo minimalno. Nikakvih ozbiljnijih prigoda nije bilo sve do 79. minute kada je Miccoli svojim trećim pogotkom definitivno razriješio sve dileme oko pobjednika. Nedugo nakon što je ušao u igru u 83. minuti, i Budan se našao u lijepoj prilici za pogodak, no njegov udarac vješto je obranio Viviano. Do kraja utakmice još je Adailton mogao smanjiti na 3:2, ali je domaći vratar Sirigu bio spreman.

Batistuta se povezuje s direktorskim mjestom u Fiorentini

U svoje vrijeme Argentinac Gabriel Batistuta bio je jedan od najboljih svjetskih nogometnih centarfora. No, prilično mu se izgubio trag nakon objave kraja karijere 2005. godine...

- Nikada nisam više gledao nogomet. Često sam pred televizijom ili na stadionima - rekao je danas 41-godišnji Batistuta kojeg su talijanski novinari "bombardirali" pitanjima nakon što je nedavno viđen u Firenci.

U tom je gradu, u dresu Fiorentine, postao nogometna legenda. Ljubičasti dres je nosio čak devet sezona, nakon čega je nastavio karijeru u Interu i Romi.

- Trenersko mjesto me u ovom trenutku ne zanima niti najmanje. Direktor ili neka slična dužnost? Prikladniji sam za to. Fiorentina? Moguće - rekao je Batistuta, koji je u posljednje vrijeme postao zapažen igrajući polo.

- Dolazim u Firencu više puta godišnje. Ovaj sadašnji dolazak ne trebate povezivati s ničim posebnim - rekao je popularni Batigol.