Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter knjige

+14
shakti
Neyra
z0rank
mala_lutkica
m
Prop
bittersweet
Hitman
mrkyblu
Achilles
ylangylang
Neu
House
THUNDER_DINIX
18 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX čet sij 08, 2009 12:50 pm

tako je knjiga i pisana, da se brzo procita smajlić
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Prop pon oľu 09, 2009 7:03 pm

Pročitao sam svih sedam, nabavija san zasad četiri, student sam, pa lagano ih kupujem... Filmove sve iman, ali to se lako skine, internet je čudo smajlić ... Odlične su, odlične, ogromni sam obožavatelj Severusa Snapea, volim misliti da sam mu sličan , he,he
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX pon oľu 09, 2009 9:31 pm

kako mislis lagano ih kupujes? i zasto ti je Snape dobar?
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Prop pon oľu 09, 2009 9:59 pm

Pa znaš, skupim za jednu, pa kupim, pa opet skupljam, pa kupim... nemrem ih sebi priuštit baš tako lako, financial thing...
A Snape mi je faca od početka, jednostavno jer mi je nekako najrealniji, tip koji je prošao put od vrha do dna, dna do vrha, većinu života posvetija je drugima, svoje greške je pošteno platija...
O njemu bi moga dosta pisati, zašto baš on, ne znam koliko daleko želiš ići s raspravom?!
Tebi se on ne sviđa?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Gost pon oľu 09, 2009 11:31 pm

nisam čito..neide mi čitanje..knjiga.. Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX uto oľu 10, 2009 6:46 am

dobar je i meni Snape ^^
pa tak sam i ja radio, kad skupim za 1 kupim, pa iduca. samo sam prve dvije u komadu kupio
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by m uto oľu 10, 2009 7:35 am

nisam čitao niti jednu ......... mama imi je rekla da je to vražija literatura i da nesmijem to čitati ......... pa nisam ........ pročitao ....

šalim se ... jednostavno me nije zanimalo ..... mislim da ima puno boljih sf ili fr knjiga .......
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty14 / 99914 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX uto oľu 10, 2009 7:39 am

sta je fr?
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by m uto oľu 10, 2009 7:43 am

forgotten realm ...............
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty14 / 99914 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Neu pet srp 31, 2009 9:38 pm

meni se to ne da čitat jer previše strana i nastavaka ima
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX pet srp 31, 2009 9:39 pm

to kad krenes citat ne stajes Very Happy
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Neu pet srp 31, 2009 9:39 pm

pa znam al ode puno vremena na to
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX pet srp 31, 2009 9:43 pm

kad tak pricas onda se bolje kloni toga glavauzid
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Prop pet srp 31, 2009 9:43 pm

Neukrotiva je napisao/la:meni se to ne da čitat jer previše strana i nastavaka ima
No No
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX pet srp 31, 2009 9:44 pm

ma Neu ne zna sta prica
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Neu pet srp 31, 2009 9:44 pm

pa ne nego nemam vremena jednostavno,ako budem imala mogla bi pročitat ali trenutno nemam vremena,i iduća knjiga koju ću čitat je alkemičar
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX pet srp 31, 2009 9:46 pm

Nicolas Flamel se spominje u HP i Kamen mudraca, zato sam ju i kupio
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Prop pet srp 31, 2009 9:47 pm

Alkemičar je prava stvar! gore
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Neu pet srp 31, 2009 9:49 pm

^^ti čitao?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX pet srp 31, 2009 9:53 pm

na krivog je mislio XD

na kojeg tocno prop? ili si opcenito mislio?
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Prop pet srp 31, 2009 9:55 pm

Paolo Coelho "Alkemičar"!
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX pet srp 31, 2009 9:56 pm

cuo sam i za to. jel se spominje isto Flamel ili?
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Prop pet srp 31, 2009 9:57 pm

Nije baš tog tipa......... :=U:
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by THUNDER_DINIX pet srp 31, 2009 9:58 pm

onda nista. ja volim ovog tipa
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by mala_lutkica pon kol 17, 2009 2:21 pm

* Harry Potter: Jedino dijete Jamesa i Lily Potter, s kojima dijeli mnoge posebne karakteristike, od kojih je najlakše primijetiti Jamesovu neurednu crnu kosu i Lilyine zelene oči. Rođen je 31. srpnja 1980. Postao je slavan kad je imao samo jednu godinu i kad je Lord Voldemort, čarobnjak koji je izazivao strah cijelog čarobnjačkog svijeta, napao njegov dom i ubio njegove roditelje, ali nije uspio ubiti njega, iako ga je ostavio s prepoznatljivim ožiljkom u obliku munje. U pokušaju da ga ubije, Voldemort je iščupan iz svojeg tijela što je bila posljedica njegove vlastite kletve, Avade Kedavre. u Hogwartsu, Harry je pokazao da je nadareni čarobnjak posebno se istaknuvši u Obrani od mračnih sila i metloboju, a unutar svog doma, Gryffindora, prepoznat je i kao sposobni vođa. Unatoč njegovim najboljim pokušajima, nije uspio suzbiti svoju slavu i to mu je u nekim trenutcima bio izvor velike frustracije. Međutim, unatoč svom pritisku, ostao je iznimno hrabar, plemenit i ponosan, iako su se te kvalitete znale i loše odraziti u onome što je Hermiona Granger nazvala "slabosti na spašavanje ljudi". Njegovi su najbolji prijatelji Ron Weasley i Hermione Granger, a neprijatelji su mu Lord Voldemort, Severus Snape i Draco Malfoy.

* Ron Weasley: Najbolji prijatelj Harryja Pottera i šesti od ukupno sedmero djece drage i siromašne obitelji Weasley. Sprijateljio se s Harryjem gotovo odmah nakon njihovog prvog susreta tijekom prvog putovanja Hogwarts Expressom. Međutim, u jednom su se trenutku njih dvojica udaljila, jednim dijelom zato što je Ron bio prisiljen živjeti u Harryjevoj sjeni, a tu je frustraciju bez sumnje pojačao i njegovo mjesto najmlađeg sina u velikoj obitelji. Unatoč tome, on i Harry ostali su bliski, a Ron je, uz Hermionu, bio stalni pratilac u Harryjevim avanturama.

* Hermiona Granger: Najbolja prijateljica Harryja Pottera i Rona Weasleyja koja je obično smatrana najboljom učenicom Harryjeve generacije u Hogwartsu. Njezina su inteligencija zajedno s razumnim i logičnim razmišljanjem često bili od velike pomoći Harryju i Ronu tijekom školovanja u Hogwartsu i ostalih avantura, iako je njezino šefovanje znalo biti i izvor svađe između njih. Hermiona je bezjačkog podrijetla i zbog toga je, kao i zbog svoje inteligencije, bila i meta školskog kolege i nasilnika Draca Malfoya.

* Lord Voldemort: Glavni antagonist serijala, zli čarobnjak koji pod svaku cijenu želi osigurati potpunu kontrolu čarobnjačke zajednice i dostići besmrtnost prakticiranjem crne magije. Nakon godina provedenih u pokušajima da ostvari sve svoje ciljeve zaustavljen je kad je pokušao ubiti Harryja Pottera dok je dječak bio tek beba i nije uspio. Istrgnut je iz svog tijela i primoran na skrivanje. On je izazivao takav strah kod čarobnjaka da su se i nakon njegovog pada mnogi bojali izgovoriti njegovo ime pa su ga umjesto imenom nazivali "Znate-Već-Tko", "Onaj-Čije-Se-Ime-Ne-Smije-Izgovoriti" ili "Gospodar tame", a posljednji su naziv većinom upotrebljavali njegovi sljedbenici, smrtonoše. Rođen je kao Tom Marvolo Riddle i također je bio učenik u Hogwartsu. "Ja sam Lord Voldemort", odnosno engleski izvornik - "I am Lord Voldemort" anagram je njegova pravog imena Tom Marvolo Riddle.

* Albus Dumbledore: Harryjev najvjerniji savjetnik i ravnatelj Škole vještičarenja i čarobnjaštva Hogwarts. Vjerojatno jedan od najcjenjenijih ljudi u čarobnjačkom svijetu koji je držao visoke položaje u britanskim, ali i međunarodnim institucijama, a uz to je bio i alkemičar i majstor različitih magijskih disciplina. On je i jedina poznata osoba koje se Lord Voldemort ikad bojao i jedan od rijetkih koji se ne boji Voldemort i bez straha izgovara njegovo ime te druge ohrabruje da čine isto. Dumbledore je vjerovao u ljude i uvijek je vidio najbolje u njima. Ubio ga je Severus Snape u Harryju Potteru i Princu miješane krvi Ubojitom kletvom.

* Severus Snape: Nadareni čarobnjak, jedan od profesora u Hogwartsu, i još od maldosti, veliki neprijatelj Jamesa Pottera i Siriusa Blacka. Kao učitelj Čarobnih napitaka pokušao se osvetiti pokojnom Jamesu Potteru maltretirajući njegovog sina Harryja. Bivšeg je smrtonošu kao profesora zaposlio Dumbledore, a Snapeova je odanost stalno preispitivana iako je Dumbledore uvijek govorio da mu vjeruje iz razloga barem djelomično otkrivenih u Harryju Potteru i Princu miješane krvi. Još uvijek nije poznato kome je točno Snape odan.

* Rubeus Hagrid: Sin čarobnjaka i divice, a ujedno je i iznenađujuće nježan i brižan. Podupire Harryja i jedan je od njegovih najvećih prijatelja. Također je i čuvar ključeva i posjeda u Hogwartsu, ali i lovočuvar i učitelj Skrbi za magična stvorenja. Upravo je Hagrid rekao Harryju da je on čarobnjak i ponovno ga upoznao s čarobnjačkim svijetom. Hagrid je također pohađao Hogwarts, ali je izbačen kad je bio na trećoj godini zbog zločina koji nije počinio i zbog toga se ne može legalno baviti magijom.

* Sirius Black: Najbolji prijatelj Jamesa Pottera i bivši buntovnik koji je u mladosti pobjegao iz doma svojih čistokrvnih roditelja. Lažno je optužen da je pomogao Voldemortu u ubojstvu Jamesa i Lily Potter te je odmah po uhićenju, bez suđenja, poslan u Azkaban iz kojeg je kasnije uspio pobjeći. Također je i krsni kum Harryja Pottera. U Harryju Potteru i Redu feniksa pogodila ga je kletva koju je bacila njegova zla sestrična, Bellatrix Lestrange, i koja je uzrokovala njegov pad iza vela u smrt u Odjelu tajni. Njegova je smrt bila veoma traumatična za Harryja.

* Ginny Weasley: Jedina kći u obitelji Weasley. Nadarena je vještica, posebno poznata po bacanju Uroka bala šišmišica. Ginny je prvo žensko dijete rođeno u obitelji Weasley u nekoliko generacija. Učitelj Čarobnih napitaka, Horace Slughorn, u njoj vidi veliki potencijal i poštuje njezine magične sposobnosti. Harry je dugo bio njezina simpatija, a u Harryju Potteru i Princu miješane krvi napokon su počeli izlaziti.

* Draco Malfoy: Čistokrvni čarobnjak i član doma Slytherina poznat po svojim uvredama kojima su česta meta Harry Potter, Hermiona Granger i Ron Weasley. Kako su Harry i Ron brzo postali prijatelji, tako su Harry i Draco brzo postali neprijatelji koji se sukobljavaju na različite načine, uključujući i metloboj. On i njegova dva "snagatora", Vincent Crabbe i Gregory Goyle, protuteža su glavnog trija.

* Dursleyjevi: Oni su Harryjevi jedini i bezjački (nemagični) rođaci. Dursleyjevi su zlostavljali i maltretirali Harryja tijekom cijelog njegovog života, ali unatoč svemu tome Harry se svakog ljeta vraća u njihov dom iz razloga nepoznatih sve do Harryja Pottera i Reda feniksa

wikipedija

mala_lutkica
Trajno baniran/a

Registriran/a : 06.06.2009
Broj postova : 1282
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Harry Potter knjige - Page 2 Empty97 / 99997 / 999Harry Potter knjige - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Harry Potter knjige - Page 2 Empty Re: Harry Potter knjige

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.