Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cijepljenje djece

+6
diabolik.
evitaa
goc
sanjich
Neu
mrkyblu
10 posters

Go down

Cijepljenje djece Empty Cijepljenje djece

Postaj by mrkyblu ned vel 22, 2009 8:35 pm

Cijepljenje djece 0013007170

Savjet: Cjepivo protiv gripe



Dvojite li treba li djecu cijepiti protiv gripe, posebno onu vrtićku, pročitajte koje su preporuke hrvatskih pedijatara, od koje se dobi djeca mogu cijepiti i postoje li nuspojave...


Većina pedijatrijskih društava, pa tako i Hrvatsko društvo za preventivnu i socijalnu pedijatriju, preporuča zaštitu djece od gripe cijepljenjem.

Postoje pedijatrijska cjepiva koja se mogu koristiti od 6 mjeseci starosti. Uobičajeno, kada se po prvi puta u životu cijepe, predškolska djeca trebaju dobiti dvije doze u razmaku od mjesec dana. Narednih godina dobivaju samo jednu dozu.

Školska djeca trebaju samo jednu dozu prigodom prvog cijepljenja.

Nisu zapažene značajnije nuspojave cijepljenja (vrlo rijetko blaga bol na mjestu uboda i blagi znaci prehlade). Djeca koja boluju od kroničnih bolesti mogu se cijepiti na trošak Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo kod nadležnog pedijatra.

Razlozi za ovakvu preporuku se temelje na podacima da se gripa u značajno većem postotku može komplicirati upalama uha ili upalama pluća negoli se to događa u odraslih.

Nažalost, prošle godine u nas su zabilježena i dva smrtna slučaja uzrokovana samim virusom gripe – dakle nije bilo bakterijskih komplikacija. Stoga nema stručnog opravdanja ne zaštititi sebe i sve članove obitelji.

Savjet napisao: doc. prim. dr. sc. Milivoj Jovančević, pedijatar
mrkyblu
mrkyblu
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 1482
Reputacija Reputacija : 40
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty165 / 999165 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by Neu pon lip 22, 2009 8:39 pm

joj kad sam bila mala bojala sam se cijepljenja kao vraga,i dan danas se bojim...
dijete kad vidi iglu odma utone u plač
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty999 / 999999 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by sanjich pon lip 22, 2009 8:48 pm

pa nisam se bojala cijepljenja toliko koliko vađenja krvi....

to mi je i dan danas noćna mora... help

uvijek mi bude muka... i vrti mi se... poblijedim...i tak Very Happy

sanjich
Trajno baniran/a

Registriran/a : 29.05.2009
Broj postova : 980
Reputacija Reputacija : 55
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty0 / 9990 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by goc pon lip 22, 2009 8:51 pm

krv ima fin okus mmmmmmmmmmmmm
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty62 / 99962 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by evitaa čet lis 01, 2009 6:15 pm

Mislim da je cijepljenje protiv gripe nepotrebno za sve zdrave osobe,jer svaka zdrava osoba uz pridržavanje liječničkih uputa preboli gripu najčešće bez komplikacija.Zato nikada nebi cijepila sebe ili svoju djecu protiv gripe.Cjepljenje protiv gripe je za starije ljude slabijeg imuniteta ili bolesne osobe.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty0 / 9990 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by diabolik. čet lis 01, 2009 6:23 pm

Mislim da je glavna svrha cijepljenja sprečavanje epidemije.
Nekad su svake godine djecu u školama cijepili protiv gripe i to s gumenim špricama, sličnim onakvim kakve su i brijači koristili.
Došle bi tete sisate u školu i mi bi samo otvorili gubec, a ona špric-špric i ajmo dalje , slijedeći.
Katkad bi promašila, pa si znal dobit v oči, ili po bradi, ali nema veze. Bitno da se vakcinacija kontra gripe obavi i da nam narod bude zdrav i čio.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty74 / 99974 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by evitaa pet lis 02, 2009 12:06 pm

skofik je napisao/la:Mislim da je glavna svrha cijepljenja sprečavanje epidemije.
Nekad su svake godine djecu u školama cijepili protiv gripe i to s gumenim špricama, sličnim onakvim kakve su i brijači koristili.
Došle bi tete sisate u školu i mi bi samo otvorili gubec, a ona špric-špric i ajmo dalje , slijedeći.
Katkad bi promašila, pa si znal dobit v oči, ili po bradi, ali nema veze. Bitno da se vakcinacija kontra gripe obavi i da nam narod bude zdrav i čio.
Ta cjepljenja o kojima ti pišeš se donose na obavezna cjepiva.U školama se ne organiziraju cjepljenja protiv gripe jer nije ovavezno cjepivo.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty0 / 9990 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by Teo čet pro 19, 2013 9:57 am

Trebalo bi biti svima jasno da uistinu dobrom proizvodu nisu potrebne totalitarne i radikalne mjere da bi se pučanstvo tobože “uvjerilo” u njihovu “neupitnu” dobit.

Argument prisilnog cijepljenja uz prijetnju novčane kazne nema nikakvu znanstvenu ni etičku bazu.
Današnja medicinska znanost ne može sa sigurnošću utvrditi koji pojedinci spadaju u rizičnu skupinu kod koje cjepiva mogu izazvati takve ozbiljne nuspojave.
Jedan razlog toj nepoznanici je činjenica da su se kroz povijest cjepiva rutinski testirala na isključivo zdravim osobama.

Činjenica je da cjepiva nisu bezazlena i da sva djeca neće jednako reagirati na sva cjepiva.

S tim u vezi, u potpunosti podržavam ukidanje prisilnog cijepljenja u Hrvatskoj po uzoru na ostale demokratske zemlje u zapadnom svijetu.

Ako imate isto mišljenje na ovom linku možete potpisati peticiju protiv obaveznog cijepljenja djece.


http://www.gopetition.com/petitions/podr%C5%BEavam-znanstvenicu-luciju-tomljenovi%C4%87-u-apelu-za-ukidanje-prisilnog-cijepljenja.html
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty0 / 9990 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by zbracun čet pro 19, 2013 11:19 am

Potpuno se slažem sa ovim. Oboljevanje, pa čak i smrtni slučajevi se tretiraju kao prihvatljiv postotak. Kao da su djeca krumpiri, pa ako koji propadne, nikom ništa. Jeziva je i sama pomisao da se nešto uvede kao obavezno, a zna se da ima i smrtnih slučajeva. Bitno je da se proda određena količina cjepiva, kao siguran prihod farmaceutske industrije. Jebeš to kad je nečije bogaćenje određeno zakonom na štetu ljudi, bez mogućnosti utjecaja upravi tih ljudi.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty3 / 9993 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by Teo čet pro 19, 2013 2:15 pm

U Zagrebu se ovih dana provodi/nudi ''besplatno cijepljenje'' učenica osnovnih škola protiv uzročnika raka grlića maternice, humanog papilloma virusa (HPV). Provodi se kontroverznim cjepivom Gardasil koje je već mnoge djevojke širom svijeta odnijelo u smrt, trajnu invalidnost i neplodnost. Cjepivo se također promovira putem Zdravstvenog odgoja u hrvatskim školama u sklopu 4. modula o spolnosti. Cjepivo se pokušava uvrstiti u kalendar obaveznih cjepiva što znači da će se i Vaša kćer ili unuka morati obavezno podvrgnuti cijepljenju.

U Zagrebu se ovih dana provodi/nudi ''besplatno cijepljenje'' učenica osnovnih škola protiv uzročnika raka grlića maternice, humanog papilloma virusa (HPV). Ono se provodi kontroverznim cjepivom Gardasil tvrtke Merck (postoji i cjepivo Cervarix Glaxo Smitha – koje je jednako tako upitno!). Neke od vodećih svjetskih medijskih kuća, poput CNN-a, CBS-a, MSNBC-a, izvijestile su o negativnim posljedicama cijepljenja Gardasilom. O tome hrvatska javnost tijekom javne kampanje koja se provodi u prilog cijepljenju gotovo uopće nije obaviještena. U prvih 26 mjeseci od kada je Gardasil odobren u SAD (tj. do 8. mjeseca 2008.) američka Agencija za hranu i lijekove (FDA) zaprimila je 8.000 prijava slučajeva bolesti i smrti nakon uzimanja cjepiva. Među posljedicama su: paraliza, napadaji, grčevi, nepravilnosti rada srca, prestanak rada bubrega, smetnje vida, artritis, teškoće pri disanju, teški osipi, učestalo povraćanje, pobačaji, poremećaji mjesečnice, poremećaji reproduktivnog sustava te genitalne bradavice, vaginalne rane i infekcije HPV-om – upravo bolesti koje bi cjepivo trebalo spriječiti! Jedna od posljedica je i smrt.

Krajem lipnja ove godine Ministarstvo zdravstva, rada i socijalne skrbi Japana progovorilo je o nuspojavama cjepiva protiv HPV-a koje se promovira i koristi u cijelom svijetu te je povuklo svoju preporuku cjepiva za cijepljenje japanskih djevojčica. Cjepivo je pod daljnjom istragom te će se nakon rezultata utvrditi da li ga u potpunosti povući s tržišta Japana. Među brojnim nuspojavama Japanke su prijavile dugotrajnu bol, trnjenje tijela, paralizu i neplodnost. Treba napomenuti da protiv Gardasila i Cervarixa još od 2009. godine govori i vodeća istraživačica ovog lijeka za kompaniju Merck dr Diane Harper koja je bila voditeljica Faze II. i III. kliničkog ispitivanja o sigurnosti primjene i učinkovitosti u postupku odobrenja cjepiva. Za nju je upitno cijepljenje curica u dobi od 9 ili 11 godina s obzirom da je djelotvornost cjepiva samo 5 godina, znači prestaje prije negoli curice postanu spolne aktivne. Također tvrdi da cjepivo ima dovoljno dokazanih nuspojava zbog čega rizici cijepljenja njime ispadaju veći i opasniji od samog raka cerviksa koji navodno spriječava. Za nju dovoljno ozbiljan rizik predstavlja i vjerojatnost da će cijepljene žene zanemariti redovite ginekološke preglede jer će misliti da su zaštićene.

Cjepivo je poznato kao kontroverzno zbog brojnih prijavljenih zastrašujućih nuspojava i smrti, ali i zbog još neviđene promidžbe i lobiranja kojim Merck pokušava nadoknaditi loše financijske rezultate cjepiva budući da odaziv nije opravdao očekivanja. Najpoznatiji slučaj sukoba interesa zabilježen je u Teksasu kada je Merck donirao 28.500 dolara republikanskom kandidatu Ricku Perryju u utrci za guvernera te države te 377.500 dolara Udruzi republikanskih guvernera. Nakon izbora na dužnost, novi je guverner donio zakon o obaveznom cijepljenju djevojčica tinejđerske dobi protiv HPV-a, koji je kasnije zakonodavno tijelo države Texas srušilo. Istom guverneru i istoj udruzi donirala je ogromne svote novaca također i druga poznata farmaceutska kompanija Novartis.

Kod nas ovo cjepivo snažno promiče ginekolog Dubravko Lepušić, član povjerenstva za izradu Kurikuluma ZO koji je ovo ljeto sudjelovao na svim tribinama u sklopu javne rasprave o ukinutom Zdravstvenom odgoju. Promidžba cjepiva prisutna je u sadašnjim priručnicima za provedbu Zdravstvenog odgoja te u letku koji se u 8. razredu osnovne škole te u 1. srednje dijeli učenicima. Na letku i u priručniku lažno je prikazana djelotvornost cjepiva dok o opasnim nuspojavama o kojima se stalno pojavljuju nova svjedočanstva u medijima nema niti jedne riječi. O reklamiranju oralnih kontraceptiva u istom letku već smo pisali ovdje. Radi se o letku koji će većina učenica brižljivo čuvati godinama negdje u ladicama sakrivenog među knjigama i kome će vjerovati bez da istražuje dodatne informacije jer će smatrati da im škole, nastavnici i ministarstvo žele dobro i da iza njih stoji znanost.

No, ginekolog Lepušić nije jedini koji u Hrvatskoj lobira za kontroverzno i opasno cjepivo. Roditelji su zadnjih nekoliko godina u stalnom okršaju sa školsko-medicinskim sustavom koje im uzastopno nudi cjepivo, i to besplatno dok postoje pritisci kao i svuda u svijetu da ga se uvrsti u kalendar obaveznih cijepiva. Obrazac je standardan. Učenici osnovne škole svojim roditeljima iz škole donose poziv o hitnom roditeljskom sastanku koji će se održati na temu „besplatnog“ cjepiva protiv HPV-a. Odaziv je malen jer su roditelji prestravljeni onim što iz drugih izvora čuju o cjepivu, ali su zbog toga i nastojanja lobista sve više nametljiva.

No, nije samo Japan povukao cjepivo protiv HPV-a. Ministarstvo zdravstva Španjolske naredilo je da se povuče ukupno 75.582 doza Gardasila 2009. godine nakon što su cijepljene djevojčice završile u bolnici. Internet je pun strahovito potresnih priča djevojki koje su same odlučile pokazati se svijetu u iznimno lošem stanju, najčešće u invalidskim kolicima budući da su nuspojave najčešće neurološke prirode, da bi što više drugih djevojaka i roditelja obavijestilo o opasnostima. Njihovi mladi životi su najčešće zauvijek uništeni ili se godinama oporavljaju od posljedica cijepljenja. Nakon što je jedna mlada Australka ušla u menopauzu sa samo 16 godina nakon cijepljenja Gardasilom objavljena je studija u recenziranom časopisu British Medical Journal koja pruža čvrste dokaze da je Merck&Co., namjerno ili slučajno, propustio istražiti djelovanje cjepiva na ženske jajnike kao i na jajnike ženki štakora. Postoji izvješće o histologiji testisa cijepljenih štakora, ali ne postoje histološka izvješća o histologiji jajnika cijepljenih štakora. Još jedna mogućnost jest da izvješća postoje, ali se skrivaju od javnosti, jer je upravo nevjerojatno da ispitivanja na ženskim reproduktivnim organima nisu provedena a glavna ciljana skupina proizvedenog cjepiva protiv HPV-a su upravo mlade žene i djevojčice.

U Europi je možda najviše poznat slučaj mlade Francuskinje Marie-Océane Bourguignon koja je tužila francusku agenciju za sigurnost lijekova (ANSM) i francusku tvrtku Sanofi Pasteur MDS koja je distributer cjepiva Gardasil zato što je ostala gotovo gluha i slijepa te zbog multiple skleroze završila u invalidskim kolicima nakon cjepljenja Gardasilom. Cjepivo je primila s 15 godina te su joj se u roku od dva mjeseca pojavili simptomi poput povraćanja, vrtoglavice, paraliza udova i lica te privremeni gubitak vida. Tužbu su odlučile podići još tri djevojke, stare između 20 i 25 godina, zbog zdravstvenih tegoba koje su im uslijedile nakon što su se cijepile 2008. godine. Jednoj je dijagnosticiran polimiozitis - upala mišića koja postupno dovodi do paralize mišića, a druge su dvije djevojke od cjepiva dobile kožnu bolest.

Na sljedećem linku je televizijski prilog o smrti mlade djevojke nakon primanja treće doze cjepiva Gardasil. U prilogu se spominje još 27 smrti mladih djevojaka u SAD-u koje nadležna državna tijela smatraju koincidencijom iako su se sve dogodile neposredno nakon cijepljenja Gardasilom:

Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty0 / 9990 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by nikolina uto vel 04, 2014 2:24 pm

Sve sam to čitala o cjepljenju djece,i opet nisam našla razlog da ih ne cijepim..
Jel bolje da nešta spriječim ,već da riskiram neku bolest...
Mada bi to trebalo biti da svatko sam odlučuje,a ne obavezno...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty0 / 9990 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by Teo sri lip 25, 2014 5:49 pm

Je li mentalno zdravlje Amiške djece samo puka slučajnost?

Prevela i uredila: Irena Dujmušić

Matrix World

Ljudi izvan alternativnih zdravstvenih zajednica su često zbunjeni zbog nedostatka autizma kod Amiša. Amiši nemaju iskustva s autizmom, ili u bilo kojom drugom poteškoćom s učenjem koje su pošast našeg tehnološkog društva.

Amiši žive u društvu koje se sastoji od zastarjele tehnologije i ideala,mjereno po suvremenim standardima. Njihova prehrana se sastoji od organske hrane, svježih, lokalno uzgojenih proizvoda, i naravno, oni ne slijede utvrđene rutine cijepljenja.

Amiška djeca se ne cijepe i ne pate od autizma ili bilo kojeg drugog poremećaja u u čenju, je li to slučajnost?

Na užas mainstream medija i medicinske kaste, to je rezultiralo IER ljudima (oni na kojima se eksperimentira ) , koji su lišeni svih naših kroničnih bolesti. Bolesti srca, rak i dijabetes su gotovo nepostojeći u Amiš selima.

Jednako nepostojeće su moderni, kemijski i stvoreni lijekovi, poboljšana (kemijski projektirana) hrana, GMO hrana, i naravno, cjepiva. Kako to da oni koji su bez “čuda” ortodoksne moderne medicine, da su i zdraviji? Istina o zdravlju, medicini, i kako su oboje odnose na Amiše postaje sramota za neke prilično moćne osobe.

Amiški poljoprivredni proizvodi su organski proizvodi starih sorti uzgajani isključivo na organskom gnojivu.

Bilo je 3 ovjerena slučaja autizma kod Amiša, a najmanje je dvoje od te djece bilo cijepljeno. Nema podataka za treće. Snažna korelacija između cjepiva i autizma je apsolutno neporeciva, osim ako radite za medicinski establišment, vladu, ili velike medije. ( opaska autora : Oko 1995, Dan Olmstead, urednik web stranice Age of Autizam, istraživao je jako naseljeno područje Pennsylvanije Amišima i našao samo tri slučaja autizma. Jedan je s kineskim dijetetom koje je primilo nekoliko cijepljenja prije nego što je usvojen od strane Amiš obitelji. Drugi je bio rijedak slučaj u obitelji Amiša da podlegnu propagandi i medicinskom pritisku za cijepljenje svojeg djeteta. To dijete je postalo autistično ubrzo nakon toga. Olmstead nije mogao pronaći pozadinu za treći slučaj.)

Amiši su poznati po jednostavnom životu bliskom s prirodom, žive “zamrznuti” u vremenu bez tehnoloških čudesa.

Zagovornici statusa quo (nepromijnjenog stanja) tvrde da amiši očito imaju posebni super gen koji ih čini imunima na autizam. Oni patetično pokušavaju racionalizirati da je autizam neki tip genetskog neuspjeha koji napada mozak na temelju vjerske pripadnosti.

Mi oprezno očekujemo teoriju o svemircima kao sljedeću. To je uistinu F.D.A. i A.M.A. znanost u svoj svojoj sjajnoj slavi. Zagovornici cijepljenja su spremni priznati bilo koje smiješno objašnjenje, tako dugo dok ne moraju prihvatiti da je njihova cijela industrija cijepljenja uzročnik kroničnih bolesti, ostavljajući autizam na čak 1 na svakih 100 djece sada.

Tipična Amiška farma ne posjeduje niti modernu tehnologiju za obradu poljoprivrednih površina.

Kada se amiši jednostavno ostave na miru, da živjet bez kemijskih toksina nađenih u našim lijekovima i hrani, onda se ne muče s bolestima, teškoćama u učenju, ili autizmom. Oni su bezuvjetno više inteligentni, s izuzetno naprednom (na fakultetskoj razini) vještinom pisanja, koje se može objasniti činjenicom da im engleski nije primarni jezik. Može biti da je Amiški “super gen“ opet na djelu? Društvo može uvelike učiti iz njihovog primjera, ako bi samo zaustavili svakodnevno trovanje sebe i naše djece. izvor: matrixworldhr.worldpress.com
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty0 / 9990 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by singerm sri lip 25, 2014 6:09 pm

Cijepiti il ne cijepiti, tu čovjek ne zna što je bolje/gore...

singerm
Trajno baniran/a

Registriran/a : 25.06.2014
Broj postova : 9
Reputacija Reputacija : 0
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Cijepljenje djece Empty0 / 9990 / 999Cijepljenje djece Empty

[Vrh] Go down

Cijepljenje djece Empty Re: Cijepljenje djece

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.