Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

+10
Hunnerkongen
Prop
Neu
RobinUd
FALKON 2
tanuki
eva kant
damfisk
Mihovil
Teo
14 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by tanuki ned sij 18, 2015 11:30 am

eva kant je napisao/la:ne, ja nisam rekla da su oni dokaz pameti, nego ta brojka ukazuje da i u drugim državama banke nude kredite u drugoj valuti (Fremdwährungkredite) i da ih ljude koriste.
pa ja te ponovo pitam zašto?
zašto država dozvoljava takve kredite?
Austrija se odrekla šilinga, kao i njemačka, marke.
službena valuta je euro i po kojoj to logici banke mogu plasirati kredite u drugoj valuti, kada ta valuta nije u uporabi?
jebe lud zbunjenog,
očigledna šteta na račun naivnog zajmoprimca, jer kredit kojeg je dobio u valuti koja se ne koristi u zemlji mora promijeniti u važeću valutu, ponovo po igri banaka o otkupnom i prodajnom tečaju,
da slažem se da ni Austrija nije pametnija zemlja od Hrvatske, pa i ona dozvoljava takva sranja Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by eva kant ned sij 18, 2015 11:42 am

pa tebi očito nije jasno da je tržište kapitala slobodno tržište, a banke su posrednici na tom tržištu.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by tanuki ned sij 18, 2015 11:51 am

eva kant je napisao/la:pa tebi očito nije jasno da je tržište kapitala slobodno tržište, a banke su posrednici na tom tržištu.
meni je sve kristalno jasno,
pogotovo to da novac pokreće svijet,
a tebi nešto očito nije jasno da tržište kapitala ipak nije slobodno tržište,
upravo ta švicarska koja nije dio europske unije diktira svoja pravila i plasira svoju robu (novac) , a države iako imaju mogučnost ograničiti takve nepovoljne kredite, to jednostavno ne čine!
zašto ?
da ti pojasnim jednostavnije, eto jedan prosječni hrvat redovnim primanjima odluči kupiti stan,da bi ga osigurao za svoje potomstvo,
stan je u njegovom gradu i košta u kunama, a logika je da će ga rentati i tako otplačivati kredit i svi sretni i zadovoljni, i banka koja je plasirala svoj novac i pametni hrvati kojem će ostati stan koji se sam otplatio,
ali zajeb, pametni hrvat je digao kredit u švicarskim francima i tu je kraj logike i pameti Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by damfisk ned sij 18, 2015 12:33 pm

Daj glup si...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by tanuki ned sij 18, 2015 12:35 pm

damfisk je napisao/la:Daj glup si...
ja nisam charlie, ali ti opraštam smajlić
koji je to etalon za glupost?
tvoja fiškalska diploma hmm
da smiješan si dmkiks kada naskčeš na svaki moj post;
ne znam koliko sam ja glup, ali prihvačam tu tvrdnju;
čovjek se rodi glup i umre glup,
ali gdje si ti u tom filmu hmm
ti nisi glup?
kao dokaz za to mahat ćeš nam svima sa svojom fiškalskom diplomom najglupljeg zanimanja na svijetu Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by damfisk ned sij 18, 2015 12:44 pm

Smiri se. Idi popij lijek pa se vrati.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by tanuki ned sij 18, 2015 12:47 pm

damfisk je napisao/la:Smiri se. Idi popij lijek pa se vrati.
Pokazuje guzu
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by eva kant ned sij 18, 2015 2:08 pm

tanuki je napisao/la:
upravo ta švicarska koja nije dio europske unije diktira svoja pravila i plasira svoju robu (novac) , a države iako imaju mogučnost ograničiti takve nepovoljne kredite, to jednostavno ne čine!
zašto ?

pa upravo zato što švicarska nije dio EU, može voditi svoju monetarnu politiku kako želi i koristiti zaštitne mehanizme za svoju valutu kako želi i misli da je najbolje. švicarska je tri godine držala svoj franak vezan uz vrijednost eura, ali kako vrijednost eura pada i prijeti mu nestabilnost, ona je odlučila to prekinuti.

države imaju mogućnost, mijenjajući zakon, zabraniti kredite u stranoj valuti, ali to bi koristilo samo nekim budućim uzimateljima kredita, ne i ovim sadašnjima. pitanje je šta država može napraviti za sadašnje dužnike.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by tanuki ned sij 18, 2015 2:21 pm

eva kant je napisao/la:

pa upravo zato što švicarska nije dio EU, može voditi svoju monetarnu politiku kako želi i koristiti zaštitne mehanizme za svoju valutu kako želi i misli da je najbolje. švicarska je tri godine držala svoj franak vezan uz vrijednost eura, ali kako vrijednost eura pada i prijeti mu nestabilnost, ona je odlučila to prekinuti.

države imaju mogućnost, mijenjajući zakon, zabraniti kredite u stranoj valuti, ali to bi koristilo samo nekim budućim uzimateljima kredita, ne i ovim sadašnjima. pitanje je šta država može napraviti za sadašnje dužnike.
može puno da ima volje!
dakle konstatirati dug i pretvorit ga u kunski dug, dokle je moneta hrvatska kuna, a ne švicarski franak.
nitko ne bi bio oštečen!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by damfisk ned sij 18, 2015 2:33 pm

Bilo bi oštećenih.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by tanuki ned sij 18, 2015 2:36 pm

damfisk je napisao/la:Bilo bi oštećenih.
da banke i švicarska jer bi ostali bez ekstra profita Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by RobinUd ned sij 18, 2015 2:57 pm

Covjek bi se trebao zapitati, sto je svrha posudjivanja novca.
Sto je svrha "zivjeti unaprijed".
Covjek bi trebao imati viziju svojg financijskog stanja, svoje financijske buducnosti.
Realnu viziju.
Osim cisto ekonomskog i matematickog aspekta, ja osobno to gledam i sa filozofske strane.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Neu ned sij 18, 2015 11:17 pm

točno.

Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Prop pon sij 19, 2015 12:52 pm

Teo je napisao/la:Mislim da nema ove teme.
Monogi znaju da su krediti u švicarcima najveći problem onih koji su digli kredite u toj valutnoj klauzuli. Čak je i vezano za kredite vezane uz švicarce završilo na sudu u korist građana nepravomoćno sad je slučaj na vrhovnom sudu i očekuje se presuda odnosno odluka suda.
Ovih dana švicarski franak je opet naglo porasao sa 6,39 na 7,4, a veli da bi i dalje mogao rasit.

Što velite na sve ovo? Je li naša vlada imalo se potrudila da pomogne građanima koji imaju kredite u švicarcima?

Nije, naravno, jasno iz aviona. HNB je imao načina kako ovo spriječiti, a potom i ograničiti. Odlučio je ne raditi ništa.

Ali onaj tko prati financije i tržište i nije bedast/pohlepan i sposoban je gledati par godina unaprid je lagano izbjegao opasnost.

Nažalost, meni osobno sve ovo govori koliko se ljudi malo educiraju u temama koje ih jako pogađaju: neke osnove ekonomije bi svatko trebao znati, jer ako ne znaš oduzeti i pomnožiti dva broja imamo problem.

A udruga franak se, po ovome što ja vidim, većinom bavi sitnim populizmom. Zle banke i jadni mali ljudi...
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by RobinUd pon sij 19, 2015 2:01 pm

Na ovo se nadovezuju i moguci problemi s nekretninama, koje su kupljene na takve kredite.
Logicki slijed (u najgorem slucaju) je da banka proda stan, namiri svoja potrazivanja, ostatak ide onome, tko je kredit uplacivao, i sve je rijeseno.
Na prvi pogled.
Banke ne zele delozacije, banke ne zele nekretnine.
Kao prvo, nemaju ih kome prodati, kad bi i imale, ne mogu za te nekretnine dobiti ni dio toga, koliko iznosi kredit.
Za sada, hrpa gubitnika na obadvije strane.


Zadnja promjena: RobinUd; pon sij 19, 2015 2:19 pm; ukupno mijenjano 1 put.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Prop pon sij 19, 2015 2:14 pm

RobinUd je napisao/la:Na ovo se nadovezuju i moguci problemi s nekretninama, koje su kupljene na takve kredite.
Logicki sljed (u najgorem slucaju) je da banka proda stan, namiri svoja potrazivanja, ostatak ide onome, tko je kredit uplacivao, i sve je rijeseno.
Na prvi pogled.
Banke ne zele delozacije, banke ne zele nekretnine.
Kao prvo, nemaju ih kome prodati, kad bi i imale, ne mogu za te nekretnine dobiti ni dio toga, koliko iznosi kredit.
Za sada, hrpa gubitnika na obadvije strane.

Banka želi novce. Nekretnina je njima manje zanimljiva stvar od žive gotovine koja pristiže svaki mjesec (zato su banke zapravo uvijek zainteresirane za dogovor s klijentima, počeke, reprograme i raznorazne smicalice... Svježa lova u odnosu na stan koji košta dok ga se proda - s današnjim tržištem nekretnina i ako ga se proda - je jednostavno bolja opcija). No ne treba se zavaravati - ako do toga dođe vršit će se deložacija i ide nekretnina na tržište. Ako se prodaju i nešto se love dobije, super. Ako ne, problem. Jer fiktivno imaš mnogo toga, realno - ništa.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by RobinUd pon sij 19, 2015 2:25 pm

Pred par dana sam razgovarao s jednom dobrom proijateljicom, malo veci "kalibar" u jednoj nasoj (valjda najvecoj) banci.
Kako sada stvari stoje, nema za te nekretnine kupaca.
Pa ne mozes ti za nekretninu, koja je u vrijeme sklapanja ugovora vrijedila jedan iznos, sada kosta duplo (ne vrijedi duplo, ali kosta !!), dobiti taj iznos.
Trziste kapitala je takvo, kad bi banka i dobila realnu vrijednst nekretnine, puno vise gubi. Jer dobiveni kapital ionako nema kamo uloziti.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Prop pon sij 19, 2015 2:30 pm

To je istina. U nekoj pojednostavljenoj šemi možeš reći da je zato i nastala velika kriza krajem prošlog desetljeća, jer je tržište bilo opterećeno ogromnim brojem nekretnina koje su vrijedile ogromne iznose, a nisi ih mogao prodati za papar. Na kraju se samo stvarao lipi balon brojki, a nikakve iskoristive vrijednosti.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by damfisk pon sij 19, 2015 5:04 pm

Prop je napisao/la:

A udruga franak se, po ovome što ja vidim, većinom bavi sitnim populizmom. Zle banke i jadni mali ljudi...


Upravo tako.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Teo pon sij 19, 2015 7:06 pm

ORAN MILANOVIĆ održao je u Banskim dvorima izvanrednu press konferenciju koja je trajala samo pet minuta. Objavio je da će Vlada fiksirati tečaj švicarskog franka na 6,39 kuna.
"Odlučio sam da Saboru Vlada uputi izmjene Zakona o potrošačkom kreditiranju kojim se tečaj franka fiksira na 6,39 kuna na sljedećih godinu dana i da trošak toga ide na teret financijskih institucija. Ovu odluku smo donijeli u kratkom i intenzivnom postupku koji je bez presedana", rekao je Milanović.

Milanović je građanima koji su zaduženi u švicarskim francima poručio da večeras mogu mirno spavati i ne moraju više gledati tečajnu listu.

Vlada je na svom službenom Facebooku objavila da će se zakonske izmjene koje je Milanović najavio u Sabor poslati već sutra, što znači da će vjerojatno biti donesene na izvanrednoj telefonskoj sjednici. Josip Leko, SDP-ov predsjednik Sabora, ranije je u razgovoru za Hrvatski radio izjavio da će se već u petak u Saboru raspravljati o Vladinim mjerama za pomoć građanima koji imaju kredite u švicarskim francima.

Za godinu dana razgovori o konverziji kredita

"Za godinu dana mogući su razgovori o konverziji kredita u kunske. Ali u tome će nam trebati pomoć Hrvatske narodne banke", rekao je Milanović, poručivši da je skok tečaja franka od prošlog tjedna događaj bez presedana, kakvog nikad ranije nije bilo.

Na pitanje je li svjestan da ovakva odluka otvara mogućnost za tužbe, Milanović je odgovorio: "Moguća je jedino tužba Ustavnom sudu. Tužbe banaka nisu moguće, ja sam tu da zaštitim svoje građane".

Upitan što će se dogoditi za godinu dana, Milanović je odgovorio: "Tu će HNB voditi glavnu riječ. Ovo što se dogodilo s frankom je bez presedana. U takvoj situaciji nismo znali odakle da počnem i trebalo je donijeti političku, državničku odluku".

Banke predlagale rok od tri mjeseca

Podsjećamo, iz Hrvatske udruge banaka (HUB) ranije je rečeno da su spremni kratkoročno, u roku od tri mjeseca, snositi troškove mjera za olakšavanje otplate kredita u švicarcima. No, predlažu da se nakon tog roka "pristupi izradi modela konverzije za kredite u švicarskim francima, koji će uzeti u obzir razlike u socijalnoj poziciji dužnika te ravnomjerno rasporediti trošak provedbe dugoročnog rješenja između svih dionika".

S obzirom da je Milanović najavio da će troškove fiksiranja tečaja u narednih godinu dana snositi banke, očito je da su bankari prisiljeni na ustupak od svoje izvorne pozicije. U 14 sati je u Ministarstvu financija započeo sastanak predstavnika Vlade, HNB-a i poslovnih banaka.

index.hr
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by RobinUd uto sij 20, 2015 12:02 am

Novac je, od svojeg "izuma", uvijek imao centralno mjesto u drustvu.
Novac nema prijatelja, novac ne pozna granice, novac se osamostalio.
Oni, koji upravljaju novcem, kao prvo, uvijek su zeljeli da za protok novca nema rizika. Rizik su uvijek morali snositi oni, koji ga posudjuju.
Kako bi inace bilo moguce, da su je Drugom Svjetskom Ratu, ista banka financirala i Adolfa H., i Americku i Englesku vojsku.

Nista se tu nije promijenilo.
Ni u jednoj zemlji banka ne zeli snositi rizik.
Ako koja i propadne, to spada u "kontrolirani kolaps" neke banke, da druge izadju kao "pacenici i spasioci".
Kupi nekakvo sredstvo na kredit, pokusaj se u poduzetnistvu. Ako posao propadne, ne tvojom krivicom, kredit moras vratiti. Ucini to i sa sjemenom. Neka ti nepogoda unisti usjev, banku to ne zanima....

Nisam rekao nista novo.
Samo sam htio u par recenica opisati apsurd, banka posudjuje novac, koji uopce nema, ako i ima, nije njezin.
Trebao bi se promijeniti odnos vrijednosti u drustvu. To bi bio izlaz....
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Prop uto sij 20, 2015 7:40 am

Vladina reakcija:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/milanovic-fiksiramo-tecaj-franka-na-639-kuna-trosak-ce-snositi-banke/796036.aspx

Bedasta spekulativna mjera. A što ako za tjedan dana padne tečaj na 5? Onda će opet udruga franak vrištati?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Mihovil uto sij 20, 2015 11:30 am

Bit će isto kao sto je bilo sa "zaštićenom" cijenom goriva Very Happy

OT, kad i ako se ovakva "zaštitna mjera" f fiksiranja tecaja otplate kredita sa CHF klauzulom uistinu ostvari, banke ce biti u gubitku, a gubitak ce se naravno preliti na sve ostale korisnike njihovih usluga.

Živi bili pa vidjeli. Meni je osobno pun qua plaćanja za tuđe zajebe.

Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2145
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty37 / 99937 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by damfisk uto sij 20, 2015 11:43 am

Kvaka je u slijedećem - onaj tko glasnije zapomaže, tko glasnije kuka i ajmeče i cmizdri "Nepravda! Nepravda!" toga će vlast (bilo koja vlast) prije poslušat.

Onaj tko šuti, radi i nada se boljoj budućnosti dobit će, doslovno, kurac od ovce.

Ergo

"vrlo uspješni" društveni fenomeni poput Živog zida, Udruge Franak, Udruge BaBe i sličnih fenomena koji nemaju nikakvu realnu društvenu svrhu osim da posluže kao "vozilo" za egocentrične samoreklamere koji ih predvode.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Neu uto sij 20, 2015 11:50 am

živi zid zagovara uzimanje kredita i ne vraćanje istog.oni misle da su žene koje rade u banci s kreditima kriminalci i smatraju kako obavljaju nemoralan posao, a policajci su njihova produžena ruka koja deložira građane.

jebote, ako jedni mogu uzet kredit, ne vratiti ga, živjeti luksuzno i ikom ništa, pa onda možemo svi
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Krediti u švicarskim francima - Udruga franak - Page 2 Empty Re: Krediti u švicarskim francima - Udruga franak

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.