Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gasi se IsoHunt :(((

4 posters

Go down

Gasi se IsoHunt :((( Empty Gasi se IsoHunt :(((

Postaj by Gabriel pon lis 21, 2013 4:31 pm

Dnevnik.hr je napisao/la:Dugogodišnja pravna borba Garya Funga, osnivača jedne od najpopularnijih stranica za pretraživanje piratskog sadržaja isoHunt i organizacija za borbu autorskih prava bliži se kraju. Sud u SAD-u još je u ožujku presudio kako je Fung kriv za kršenje autorskih prava i poticanje na piratstvo, a on se sada nagodio s Motion Picture Association of America (MPAA) te će u sklopu nagodbe u roku od tjedan dana morati ugasiti isoHunt i ovoj organizaciji platiti odštetu od čak 110 milijuna dolara.
Isohunt kriv za kršenje autorskih prava!
Osim isoHunta, on će morati ugasiti i stranice TorrenTBox i Podtropolis koje su korisnike također usmjeravala na isoHunt. Na Wiredu sumnjaju da će Fung moći platiti toliko svotu novca, no filmskim studijima puno je važnije gašenje njegovog servisa za pretraživanje sadržaja putem kojeg su milijuni ljudi pretraživali piratske video igre, pjesme, filmove i softver.
S obzirom da sam isoHunt, poput The Pirate Bayja, ne pohranjuje piratski sadržaj, već je riječ samo o tražilici takvog sadržaja, Fung je na sudu tvrdio kako za piratstvo nije kriv on, već milijuni korisnika njegove stranice koji razmjenjuju piratski sadržaj.
No, sudac je donio presudu prema kojemu Fung nema pravo na zaštitu pod DMCA zakonom koji kompanijama (poput npr. Googlea) omogućava izbjegavanje odgovornosti za sadržaj koji postavljaju njihovi korisnici, ako se taj sadržaj odmah ukloni nakon zahtjeva vlasnika autorskih prava. Naime, on tvrdi da je Fung poticao svoje korisnike na piratstvo i da je njegov poslovni model orijentiran upravo oko kršenja autorskih prava te većina linkova i oglasa na isoHuntu vodi na stranice s piratskim filmovima, pjesmama, softverom i slično.
Udar na pirate: Surfat će internetom dial-up brzinama!
Također, isoHunt je na svojoj stranici imao i listu top 20 najpopularnijih filmovima koji se prikazuju u kinima te linkove putem kojih su korisnici mogli skinuti te filmove. Na Wiredu napominju kako je ovo prvi puta da je jedan američki žalbeni sud donio odluku protiv BitTorrent servisa za pretraživanje.
Predsjednik MPAA Chris Dodd rekao je kako ova nagodba šalje snažnu poruku svima koji svoj posao razvijaju poticanjem i omogućavanjem kršenja autorskih prava te kako i oni snose potpunu odgovornost za svoje nezakonite postupke.
jebiga Sad
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Gasi se IsoHunt :((( Empty0 / 9990 / 999Gasi se IsoHunt :((( Empty

[Vrh] Go down

Gasi se IsoHunt :((( Empty Re: Gasi se IsoHunt :(((

Postaj by Jakovina pon lis 21, 2013 4:37 pm

Nedostajat će mi Sad

Jakovina
Trajno baniran/a

Registriran/a : 05.10.2013
Broj postova : 346
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
Gasi se IsoHunt :((( Empty0 / 9990 / 999Gasi se IsoHunt :((( Empty

[Vrh] Go down

Gasi se IsoHunt :((( Empty Re: Gasi se IsoHunt :(((

Postaj by Neu pon lis 21, 2013 7:06 pm

slabo sam ga i koristila u zadnje vrijeme ali prije je dobro služio salutiraaa 
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Gasi se IsoHunt :((( Empty999 / 999999 / 999Gasi se IsoHunt :((( Empty

[Vrh] Go down

Gasi se IsoHunt :((( Empty Re: Gasi se IsoHunt :(((

Postaj by Gabriel pon lis 21, 2013 8:22 pm

i ja u posljednje vrijeme slabo, ali mi je bio najjednostavniji za pretragu Sad
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Gasi se IsoHunt :((( Empty0 / 9990 / 999Gasi se IsoHunt :((( Empty

[Vrh] Go down

Gasi se IsoHunt :((( Empty Re: Gasi se IsoHunt :(((

Postaj by Neu sri lis 30, 2013 8:10 pm

Isohunt se vratio iz mrtvih, uskrsnuo je ka Isus na Uskrs.

Zamijenjena je prijašnja .com s .to domenom koja pripada otočkoj pacifičkoj državi Tongi, a osim domene je zamijenjena i vlasnička struktura servisa. Navodno novim isoHuntom upravlja nepoznata skupina o kojoj se zasada ništa ne zna, a prije zatvaranja starog isoHunta presnimljen je cjeloukupan sadržaj stranice bez Fungova znanja.Prenosi geek.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Gasi se IsoHunt :((( Empty999 / 999999 / 999Gasi se IsoHunt :((( Empty

[Vrh] Go down

Gasi se IsoHunt :((( Empty Re: Gasi se IsoHunt :(((

Postaj by Hunnerkongen sub stu 16, 2013 4:08 pm

Samo Rusi!
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Gasi se IsoHunt :((( Empty39 / 99939 / 999Gasi se IsoHunt :((( Empty

[Vrh] Go down

Gasi se IsoHunt :((( Empty Re: Gasi se IsoHunt :(((

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.