Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RNK Split

3 posters

 :: Sport :: Nogomet forum

Go down

RNK Split Empty RNK Split

Postaj by Godal čet lis 03, 2013 11:27 pm

Evo, da otvorimo temu i za ovaj klub jer u životu je najgore gurati glavu u salbun pred neugodnim istinima, a mi smo ovdje da o svemu otvoreno porazgovaramo.

Činjenica je da je RNK Split, klub koji je bio na izdisaju i blizu ispadanja iz četvrte lige, zaživio, udahnuo punim plućima i ušao je u prvu ligu.

Zašto je potriba sad o tome govorit?

Podsjetimo se, osnovan kao HRŠD Anarh, klub je od svojih početaka bio usmjeren ka anarhizmu i destrukciju, promičući napredne ideje revolucije, bezakonja, tiranije, pobune i nasilja.

Po pobiglji Nj. C. i K. Veličanstva prijestolonasljednika Nadvojvode Franje Ferdinanda i njegove trudne supruge ubijene od strane bosanskog zlikovca i psihopata Gavrila Principa, članovi HRŠD Anarha odbili su odavanje ikakve počasti te sukladno zakonu bili zabranjeni te kao klub ukinuti.

Činilo se da je problem riješen no raspadom Austro-Ugarske i dolaskom željene monarhističke Jugoslavije, 1919. još jednom su pokušali nametati anarhističke ideje i unositi nemir te su klub obnovili pod istim imenom, Anarh no to ne traje dugo. Uskoro, iste godine klub dobiva novo, zanimljivo te integralno ime, JNSK Jug.

No to je bio samo privid jer igrači i simpatizeri tog kluba se nikad nisu odrekli svojih ideja te su uskoro došli u sukob s orjunašima, tadašnjom avantagardom i najprosvjećenijem slojem jugoslavenskog društva tog vremena.

Kao što poslovica kaže, kako siješ, tako ćeš i žeti, uslijedile su neslavne godine za taj klub u kojima je bio zabrinjavan, spajan s drugim klubovima, premještan itd.

Zanimljivost je da, raspadom Kraljevine Jugoslavije te oformljavanjem socijalističke Jugoslavije, klub nije nagrađen niti kasnije protežiran, kao što su mnogi mislili da će biti, pogotovo uzevši u obzir da je cijela momčad RNK Splita poginula u antifašističkoj borbi. Nije, jer nijedna država ne voli anarhizam i ne želi ga poticati u svom dvorištu.

Klub je dobio novi grb (poveznica) i novo ime, RNK Split, te je bio lišen svih anarhističkih simbola i asocijacija, a dozvoljene su bile samo one radničko-komunističke. U grb je dobio srp i čekić i idućih 50-ak godina igrao prigodnu ulogu, mlađeg Hajdukovog brata. Prisutan, ali ne opasan po državni poredak.

Raspadom SFRJ, pod imenom NK Split klub je potonija na najniže grane, no danas smo svjedoci toga da se vraća, galopira ka prvoj ligi pod starim/novim grbom (poveznica) i novim/starim imenom RNK Split.


I gdje je tu problem?

Osobno vidim problem u tome što će taj klub sada igrati ulogu, urbanog, gradskog kluba, manje popularnog ali građanski orijentiranog, tipa 1860 München, OFK Beograd, NK Zagreb, ili NK Zadar, HNK Šibenik te tako dobivati nezasluženi publicitet jer će pod građanskim imenom, i kao simbol grada i dalje promicati anarho-sindikalistčke, antieuropske i antikršćanske ideje.

Rješenje vidim u tome da kao klub vrate svoje originalno ime, ili neka to bar bude hibrid RNKAnarhSplit da narod zna s kim i s čim ima posla, jednostavno da ih je lakše ubrati, a ne da navijajući za taj klub naivna mladež misli da navija za Split ili da podupire svoj grad.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Krsto pet lis 04, 2013 10:03 am

Dijete Splitskog nogometa koje je uvijek živilo u sjeni Hajduka. Tako je bilo, tako je sada i tako će biti.
Krsto
Krsto
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 05.11.2010
Broj postova : 44
Reputacija Reputacija : 5
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by damfisk pet lis 04, 2013 10:25 am

Odavno se nisam ovako nasmijao...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Godal pet lis 04, 2013 1:13 pm

damfisk je napisao/la:Odavno se nisam ovako nasmijao...
Vidim ja da si ti vatreni anarhist, došao si na svoje, imaj muda onda, reci da navijaš za Anarha, a ne skrivati se iza imena grada Splita...
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Godal pet lis 04, 2013 1:14 pm

Dakle, nazad na temu, zašto upravitelji RNK Splita oklijevaju izaći pred javnost s pravim namjerama? Zašto se odmah ne prozovu Anarh, boje se, ili možda čekaju pogodan trenutak za tako nešto kada će promjenom imena mobilizirati svu alternativnu mladež Splita, možda i u protudržavne demostracije?
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by damfisk pet lis 04, 2013 1:16 pm

Stari, skoro si šaljiv ko' Seinfeld... nisi baš takav kalibar, ali vidi se potencijal...

Koje provale, ovo je zakon!
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Godal pet lis 04, 2013 1:24 pm

damfisk je napisao/la:Stari, skoro si šaljiv ko' Seinfeld... nisi baš takav kalibar, ali vidi se potencijal...

Koje provale, ovo je zakon!
Trebaš još puno raditi da dođeš tamo di smo bili 1918, bar mi u Dalmaciji.
Poštivanje starijih, pristojnost, skromnost, učtivost, bogobojaznost itd.

Kao primitivac nikad nećeš moći osjetiti što znači biti cijenjen u društvu.

Neće to Splitu ništa dobro donit, neredi po gradu, sukobi s Toricidom, sindikalna orgijanja i nadrogirani tipovi u majicama s likom Che Guevare, pankeri, rokeri, ovi oni. Da su samo oni, i da se klub zove Anarh, ne bi to bija problem, lako bi ih se lociralo i poduzelo stegovne mjere, ali bit će tu i običnih građana kojima će bit drag RNK Split, i koji će reć: "pa naš je, poduprimo ga", ko će onda odvojit žito od kukolja?

Bit će tu svega, uvjeren sam.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by damfisk pet lis 04, 2013 1:28 pm

Desničarski šovinist drži predavanja o poštovanju i ugledu u društvu.

G-E-N-I-J-A-L-N-O!!!!!!!

Imaš još koju bazu, stari? Ajde, krenilo te, samo naprid...



P.S. Ti imaš veze da Dalmacijom koliko i trogodišnje dijete ima veze sa teorijskom fizikom. :faceklanjanje: 
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Godal pet lis 04, 2013 1:50 pm

damfisk je napisao/la:Desničarski šovinist drži predavanja o poštovanju i ugledu u društvu.

G-E-N-I-J-A-L-N-O!!!!!!!

Imaš još koju bazu, stari? Ajde, krenilo te, samo naprid...



P.S. Ti imaš veze da Dalmacijom koliko i trogodišnje dijete ima veze sa teorijskom fizikom.  :faceklanjanje: 
Biži ča, tukac jedan, uništavaš temu, koga briga za tvoju opsesiju socijalističkim varteksovim odijelima koje ti je ćaća nosija na sastancima partije 70-ih i 80-ih.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by damfisk pet lis 04, 2013 1:54 pm

Lažeš (kao i svi desničari).

Prvo - temu uništavaš ti svojim paranoidnim trabunjanjem i halucinacijama koje nema veze sa realnim životom i objektivnom stvarnošću.

Drugo - kao i svaki desničar, u svojem nemoćnom bijesu koji te obuzme kad se suočiš sa stvarnošću, ne preostaje ti ništa drugo nego dohvatit se tuđe familije.

Jadno, žalosno, prijezira vrijedno - i tipično desničarski.

Pih.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Godal pet lis 04, 2013 2:07 pm

damfisk je napisao/la:Lažeš (kao i svi desničari).

Prvo - temu uništavaš ti svojim paranoidnim trabunjanjem i halucinacijama koje nema veze sa realnim životom i objektivnom stvarnošću.

Drugo - kao i svaki desničar, u svojem nemoćnom bijesu koji te obuzme kad se suočiš sa stvarnošću, ne preostaje ti ništa drugo nego dohvatit se tuđe familije.

Jadno, žalosno, prijezira vrijedno - i tipično desničarski.

Pih.
Počeo si mumljati i zaboravljati jezik, zvučiš nesuvislo, dobro će ti doći boravak među zemljacima, u Bosni, ako ih planiraš posjetiti za praznike.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by damfisk pet lis 04, 2013 2:14 pm

Klasična eskivacijska tehnika svih desničara.

Pričepljen istinom, migoljiš se i pokušavaš diskreditirat aludirajući na nečije porijeklo.


Osim šta je riječ o tipično desničarskoj reakciji, također je i prilično pouzdan indikator tvojeg porijekla. Jer, pokušavajući uvrijediti me na tako jadan, bijedan, prizeman način, u stvari se "češeš tamo gdje te svrbi" i otkrivaš vlastite komplekse uzrokovane tvojim porijeklom.

Doduše, tvoji su kompleksi zbog tog porijekla posve neosnovani jer nema apsolutno ništa loše u bosanskom porijeklu. Naprotiv.

Ali činjenica da te tvoje porijeklo toliko smeta najbolje pokazuje koliko su bijedne, žalosne i prezira vrijedne sve desničarske mrvice.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Godal pet lis 04, 2013 5:27 pm

damfisk je napisao/la:Klasična eskivacijska tehnika svih desničara.

Pričepljen istinom, migoljiš se i pokušavaš diskreditirat aludirajući na nečije porijeklo.


Osim šta je riječ o tipično desničarskoj reakciji, također je i prilično pouzdan indikator tvojeg porijekla. Jer, pokušavajući uvrijediti me na tako jadan, bijedan, prizeman način, u stvari se "češeš tamo gdje te svrbi" i otkrivaš vlastite komplekse uzrokovane tvojim porijeklom.

Doduše, tvoji su kompleksi zbog tog porijekla posve neosnovani jer nema apsolutno ništa loše u bosanskom porijeklu. Naprotiv.

Ali činjenica da te tvoje porijeklo toliko smeta najbolje pokazuje koliko su bijedne, žalosne i prezira vrijedne sve desničarske mrvice.
Ti si na nivou 15-godišnjaka koji nije prošao nikakvu školu, izobrazbu, naobrazbu nego ga je odgaja u izolaciji samouki otac, inače sin ustaše, odgojen na jednaki način. Pušiš i prepričavaš onu najgluplju propagandu, a na tvoju žalost nisi ni svjestan koliko si tragikomičan uslijed toga. Ali eto, na veselje drugih, inteligentnijih, barem se imamo čemu smijati.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by damfisk pet lis 04, 2013 5:31 pm

Poput svakog poluobrazovanog desničara, po defaultu si intelektualno uskraćen, i ozbiljno manjkave naobrazbe.

Kao takav, a pritom i frustriran svakodnevicom koja nesmiljeno ruši svaku tvoju zadrtu desničarsku tlapnju, ne preostaje ti ništa drugo nego da bezuspješno pokušaš uvrijedit drugoga prljavim insinuacijama na račun njegove familije.

Osim šta je stahovito bezobrazno, to je jednako tako i beskrajno glupo.

Ali opet, bezobrazluk i glupost su jedino šta se može očekivat od deklariranog desničara, vjerskog fanatika pasioniranog čitača priglupe američke kvazi-historiografske literature, prilagođene intelektuanoj razini poluretardiranog pubertetlije.

Nije ni čudo da si se našao u takvim tekstovima.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Godal pet lis 04, 2013 5:42 pm

Sramota, kako te nije stid takve stvari pisati? To ćeš valjda riješiti s Bogom i vlastitom savješću, ja ti sad opraštam ove uvrjede, ali ću te nastaviti kritizirati i prozivati na ovom forumu za rasizam, kriminal, šovinizam, nacionalizam, bogohuljenje jer za to imam razloga.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by damfisk pet lis 04, 2013 5:46 pm

Zašto bi me bilo stid odgovoriti neotesanom provokatoru jednakom mjerom na njegove uvrede?

Jebe mi se šta ti kome opraštaš.

Prozivat me za rasizam, kriminal, šovinizam ili nacionalizam ne možeš, jer ja nikada ne iznosim rasističke, kriminalne, šovinističke ili nacionalističke stavove.

S druge strane, lagati možeš, jer to činiš od samog početka.

A šta se tiče bogohuljenja, ŽIVO ME ZABOLI KURAC za bogohuljenje, i iskreno žalim svakog onog tko brine o takvoj PIZDARIJI.

OK?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
RNK Split Empty0 / 9990 / 999RNK Split Empty

[Vrh] Go down

RNK Split Empty Re: RNK Split

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 :: Sport :: Nogomet forum

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.