Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demencija

2 posters

Go down

Demencija Empty Demencija

Postaj by Neu čet ruj 05, 2013 7:54 am

Demeciju ljudi obično zovu senilnost; to je postupno pogoršanje intelektualnih sposobnosti sve do oštećenja socijalnog i radnog funkcioniranja. Najistaknutiji simptom su teškoće u pamćenju, posebno nedavnih događaja. Drugi simptomi su loša prosudba – osoba ima teškoća u razumijevanju osobnih situacija, planiranju ili odlučivanju, osobe gube vlastite standarde i kontrolu nad porivima, sposobnost apstraktnog mišljenja opada, uobičajene su emocionalne smetnje, uključujući i preslabi afekt i povremene emocionalne ispade.wikipedia
Demencija 6503e710


Što mislite o demenciji, kako se boriti protiv iste? je li to bolest koja se javlja na podosta straijih ljudi? bojite li se demencije?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Demencija Empty999 / 999999 / 999Demencija Empty

[Vrh] Go down

Demencija Empty Re: Demencija

Postaj by tanuki čet ruj 05, 2013 8:00 am

pa mene mući demencija od ranog djetinjstva Laughing
ali to nema veze sa lošom prosudbom!
iritiraju me bezvezni detalji koje zapamtim, a muku moram mučiti da se sjetim nekog imena, naslova knjige, pa me to toliko izmući dok se ne sjetim!
problem je u tome što ljudski mozak nema opciju find Laughing
protiv demencije se može uspješno boriti sa brain fitnessom, ali to je već druga tema Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Demencija Empty700 / 999700 / 999Demencija Empty

[Vrh] Go down

Demencija Empty Re: Demencija

Postaj by Neu sub stu 01, 2014 9:37 pm

Demencija je vodeći uzrok smrti žena u Velikoj Britaniji, čak dvostruko više žena nego muškaraca umire od posljedica ove bolesti. Demencija ubija trostruko više od raka dojke i znatno više od srčanog ili moždanog udara. Muškarce najviše ubijaju bolesti srca: njih 37,797 umrlo je od posljedica oboljenja od srčanih bolesti, 16,818 umrlo ih je od raka pluća, a 15,262 od demencije. » doktor.jutarnji.hr, netdoctor.co.uk
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Demencija Empty999 / 999999 / 999Demencija Empty

[Vrh] Go down

Demencija Empty Re: Demencija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.