Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

4 posters

Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by histrion sub lip 15, 2013 6:35 am

Uz poplavu novih grupa i pjevača/pjevačica teško je pronaći nešto dobro, a da pri traženju ne izgubiš sate.

Istu temu otvorio sam za knjige. Pa računam na pomoć i za muziku.

Zamislio sam slijedeće ... napišeš nekoliko grupa/pjevača koje su ti se posebno svidjele ... a netko (pod uvjetom da ih je slušao) ti preporuči sličnu grupu koja se je njemu svidjela.

Primjer: sviđa mi se Gibonni ... netko mi preporuči Luky
Ili: sviđa mi se Black Uhuru ... netko mi preporuči Tiken Jah Fakoly

Konkretno:

Sviđa mi se Afro Celt Sound Sistem; Transglobal Underground, Bliss ... ima li netko preporuku?

p.s. - Na www.last.fm (i ne samo na last.fm) postoji mogućnost traženja sličnih izvođača ... pa ipak
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty0 / 9990 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by  sub lip 15, 2013 10:17 am

Dok sam čitala temu baš sam htjela predložiti Last.fm, ali ako znaš za to, pokušat ću prekopati po onome što slušam pa predložiti nešto.


Carlos Ruiz Zafon poznat je kao pisac, a manje je poznato da je i skladatelj. Zanimljivo je da je uz svoj roman Sjena vjetra skladao preko 20 pjesama pa preporuča čitanje uz glazbu. Pa eto i moja preporuka (album La Sombra del Viento), uz knjigu ili bez nje, glazba je umirujuća, lagana.

Pa onda Explosions in the Sky, jako zanimljiv bend; to što sviraju moglo bi se opisati kao ambijentalno-eksperimentalni post rock instrumentali. Osobno mi je najdraža pjesma First Breath After Coma. Inače imaju 6 studijskih albuma pa je izbor pjesama velik.

A ako si spreman i za malo eksperimentiranja s drugim glazbenim žanrovima, predlažem slušanje ukrajinskog benda Flëur. Da ne opisujem glazbu, poslušaj recimo Эйфория , Шелкопряд ili Волна.


Registriran/a : 01.01.1970
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty30 / 99930 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by histrion sub lip 15, 2013 7:14 pm

Margarita_Bulgakova je napisao/la:
... Carlos Ruiz Zafon ...

... Explosions in the Sky ...

... Flëur ...

Hvala, hvala.

Za mene sve novo.
Karla sam malo slušao ... ali mi "na prvo uho" nije sjeo. Ima uvod i kraj ali mi nedostaje zaplet.
Eksplozija mi se čini (opet "na prvo uho") suviše prozirna za atmosferu (ako je referentna atmosfera Deuter) i čini mi se da sam sve ostalo čuo još prije 20-ak godina (Rick Wakeman).
Flëur je zanimljiv ... ali im je vokal ispod svake kritike (moje mišljenje). Vokal bi im morao zvučati poput Madredeus (https://www.youtube.com/watch?v=1PhFU3f4cu8) ili Bliss (https://www.youtube.com/watch?v=3MrrDZu33Pc).

Malo je izvođača koji su me oduševili čim sam ih čuo (recimo Kroke - Time) ... pa ću tvoj izbor povremeno "provjeriti".

Još jednom - hvala.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty0 / 9990 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by  sub lip 15, 2013 7:24 pm

Moram priznati da instrumentale najčešće slušam dok učim pa kad je takva glazba u pitanju nemam skoro nikakve zahtjeve, osim da bude tu negdje u pozadini i ne ometa me. Ali sad bih mogla odvojiti malo vremena i istražiti.

Za Flëur se slažem - dok sam tražila pjesme koje ću ti ostaviti dvoumila sam se jesu li one dobar izbor ili ne. Meni su drage zbog glazbe, stvarno mi je zanimljivo to što stvaraju. Vokal je mrvicu bolji na studijskim albumima, dok se u izvedbama uživo gubi.

Bliss sam slušala, ali Madredeus je otkriće :)Pa hvala i tebi i nadam se da će se još puno pisati u ovoj temi!


Registriran/a : 01.01.1970
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty30 / 99930 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by Hunnerkongen ned pro 01, 2013 12:19 am

Histrion voli zanimljivu kombinaciju folk/ethno elemenata s elektronikom. Eh, mogao bih preporučiti par stvari al nisam siguran.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty39 / 99939 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by histrion ned pro 01, 2013 8:55 am

Hunnerkongen je napisao/la:
Eh, mogao bih preporučiti par stvari al nisam siguran.
Lijepo molim.

OT - Danas imam gužvu (imao sam i jučer) .... ali čim uhvatim malo vremena pišemo se.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty0 / 9990 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by histrion ned pro 01, 2013 8:59 am

Hunnerkongen je napisao/la:Histrion voli zanimljivu kombinaciju ...
Imaš li odgovor i na ovo????




Meni su Kroke ... što da kažem? ... adio pamet.
Jedan od zadnjih koncerata na koje imam namjeru otići.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty0 / 9990 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by histrion ned pro 01, 2013 10:29 am

histrion je napisao/la:
Imaš li odgovor i na ovo????


Ovo nije baš "u istom stilu" ... ali ...

OT .... Obrati pažnju na od 4:16 do 5:02
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty0 / 9990 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by Hunnerkongen ned pro 01, 2013 11:14 am

histrion je napisao/la:Imaš li odgovor i na ovo????




Meni su Kroke ... što da kažem? ... adio pamet.
Jedan od zadnjih koncerata na koje imam namjeru otići.
Meni se baš Korke ne sviđa.


Mogu ti preporučiti ovo :







Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty39 / 99939 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by eva kant ned pro 01, 2013 2:01 pm

možda bi ti se moglo ovo sviđati..



eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty92 / 99992 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by Hunnerkongen ned pro 01, 2013 4:12 pm

Nisam baš ljubitelj world/fusion glazbe.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty39 / 99939 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by eva kant pon pro 02, 2013 8:08 am

ja sam ono za histriona stavila..Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty92 / 99992 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by Hunnerkongen pon pro 02, 2013 11:32 am

Nije to išlo tebe. smajlić

Hm....možda i ovo.

Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty39 / 99939 / 999Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty

[Vrh] Go down

Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu Empty Re: Volim ovu pjesmu - preporučite mi sličnu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.