Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na koji način ocjenjujete filmove?

+8
Iron Man
Teo
Noidan Kirot
GracaVanPelt
Prop
Neu
tanuki
12 posters

Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by  pon oľu 25, 2013 7:12 pm

Koliko sam prošvrljala po podforumu Filmovi, vidjela sam da neki dijele ocjene šakom i kapom, neki škrtare, neki mijenjaju ocjene... Pa me zanima - na koji zapravo način ocjenjujete filmove? Je li vam lakše dati opisnu ocjenu ili morate odgledani film i brojčano ocijeniti? Imate li unaprijed određenu skalu pa sve filmove bodujete po tome ili vaše raspoloženje utječe na to koju ćete ocjenu dati filmu?



Kod mene je stvar na prvi pogled vrlo jednostavna. Imam skalu od 1 do 10, a značenja ocjena su otprilike sljedeća:
1, 2, 3 - užasno loši filmovi koje sam jedva odgledala; te ocjene uglavnom imaju filmovi koje sam gledala kao klinka - tada su mi bili gledljivi, danas bi mi bilo žao na tako nešto potrošiti vrijeme; u zadnje vrijeme, ako naiđem na neki stvarno loš film, odmah ga gasim i/ili brišem
4, 5 - filmovi koji su gledljivi, ali ne bih ih gledala više puta; potrošeno vrijeme na zabavu u nedostatku neke druge zabave
6, 7 - filmovi koji su mi se osrednje svidjeli; imaju očitih mana, ali su na neki način simpatični
8, 9 - jako dobri filmovi, kvalitetni, preporučujem ih; mane su manje vidljive i samo ih nijanse dijele od desetke
10 - filmovi koje mogu gledati bezbroj puta, koji su ostavili dojam na mene

Ali stvari postaju kompliciranije kada u sve to umiješam i svoje raspoloženje, onda mi se pomuti razum Very Happy No ipak, manje-više ocjenjujem dosta objektivno, bar mislim...


Registriran/a : 01.01.1970
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty30 / 99930 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by tanuki pon oľu 25, 2013 7:45 pm

za mene je jako teško postaviti nekakvu skalu,
ali znam da mi je bitno da film govori filmskim jezikom,

recimo limunadu od filma moja afrika gledao sam dva puta, ali ne zbog sadržaja već zbog kadrova,
svaki kadar je kvalitetna fotografija, i gledanje tog filma je kao gledanje izložbe fotografija,
zbog toga su mi recimo izuzetno dragi nadrealistički filmovi,
a ako u filmu još postoji sadržaj koji se bavi nekakvim pitanjima, onda je to vrhunski film!
mlo je filova koji su bolji od knjige, ali oduševi me je film odisej 2001 jer to je film bolji od knjige
ili limeni bubanj!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty700 / 999700 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Neu pon oľu 25, 2013 8:57 pm

Ovisno o raspoloženju, glumcima, bojama, ideji priče, odnosima likova, realizaciji priče... Ovisno o tom koliko mi je zapravo film zanimljiv i koliko sam se udubila u njega.

Ponekad dijelim desetke čisto jer sam se dobro zabavila.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty999 / 999999 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Prop pon oľu 25, 2013 9:02 pm

Tek otkako sam postao forumaš počeo sam davati brojčane ocjene na skali od 1 do 10, di to otprilike ide ko u Margy.

Ono što mi je kod ocjene najvažnije dojam je koji film ostavi na mene nakon nekoliko dana. Iz tog razloga ocjena koju dajem nekoliko sati nakon gledanja i nije realna, već se sam sa sobom usuglasim nakon kojeg dana misa

Primjer bi bio Pijev život, smanjio sam mu brojčanu ocjenu sa 8 na 7, pa zadnji Batman, prvo je bilo 7, sad sam na 5, tako...
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty108 / 999108 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Neu pon oľu 25, 2013 9:03 pm

Ti si strog.

I Pi i Batman su odlični filmovi kojima si sad dao premalo.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty999 / 999999 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by GracaVanPelt čet tra 11, 2013 4:43 pm

glumci, boja, doživljaj, kvaliteta snimanja i cijena,
dobar film ne smije imati dosadan uvod, treba me odma na početku zainteresirati
GracaVanPelt
GracaVanPelt
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 20.08.2012
Broj postova : 1347
Reputacija Reputacija : 233
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty0 / 9990 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Noidan Kirot čet tra 11, 2013 5:11 pm

Ne dajem brojčane ocjene.

Samo su dvije kategorije - filmovi i smeće.
Smeće je smeće, a ogromna masa filmova vrijedi i egzistira kao filmsko djelo, ali meni se ne sviđa (što ne znači da se radi o filmovima bez vrijednosti).

Mene kao gledatelja je jako teško zadovoljiti.
Najdraži su mi filmovi gde me redatelj pusti ući unutra i gledati njegovim okom i okom aktera, a takvih je malo.
Takav film je recimo De vierde man (1983) redatelja Paula Verhoevena.

Noidan Kirot
Trajno baniran/a

Registriran/a : 22.12.2009
Broj postova : 392
Reputacija Reputacija : 73
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty0 / 9990 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Teo čet tra 11, 2013 7:39 pm

Po tim kategorijama od 1-10 mi komplicirano ocjenjivati po ću obrazložiti ovako
- film koji mogu pogledati ponovo znači da mi je odličan ili vrlo dobar.
- film koji mi je dobar, to je film o kojem nemam neko visoko, a ni nisko mišljenje
- nedovoljan i dovoljan su filmovi kod kojih žalim što sam ih pogledao

Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty0 / 9990 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Iron Man čet tra 11, 2013 9:05 pm

Te ocjene od 1-10 mi puno i ne znače, nekad dadnem više a nekad manje iako nemam baš neko mjerilo. Većinom bubnem ocjenu
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty336 / 999336 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Dr.Kiyu pon tra 15, 2013 5:04 pm

A kako kada...ja zapravo tu na forumu po tim brojevima ocjenjujem al inace kod mene ima samo ovih vrsta filmova

Filmovi koje mogu gledat uvik i nikad mi ne dosade
Filmovi koji su mi se svidili i pogledam ih kad ih se sitim znaci ono jednom u 3-4 god
Filmovi koje necu gledat vise od jednom- to su vecinom filmovi koji nisu moj tip filmova, ali vrime mi je brzo proslo dok sam ih gledao i nisu bili neko sranje
Onda filmovi uz koje mi vrime brzo prode al zaboravim sto se uopce dogadalo u filmu vec iduci dan
Filmovi koji su dobri jedino kad sam pijan ako i onda
I najnize smeca nevidena (tu kod mene imaju cast biti filmovi poput transformers 2, clash of the titans, novi conan, wolverine origin, scary movie 5 i jos mnogi drugi Laughing )
Dr.Kiyu
Dr.Kiyu
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 04.09.2009
Broj postova : 4084
Reputacija Reputacija : 308
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty51 / 99951 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Hate čet srp 25, 2013 10:21 am

Margarita_Bulgakova je napisao/la:


Kod mene je stvar na prvi pogled vrlo jednostavna. Imam skalu od 1 do 10, a značenja ocjena su otprilike sljedeća:
1, 2, 3 - užasno loši filmovi koje sam jedva odgledala; te ocjene uglavnom imaju filmovi koje sam gledala kao klinka - tada su mi bili gledljivi, danas bi mi bilo žao na tako nešto potrošiti vrijeme; u zadnje vrijeme, ako naiđem na neki stvarno loš film, odmah ga gasim i/ili brišem
4, 5 - filmovi koji su gledljivi, ali ne bih ih gledala više puta; potrošeno vrijeme na zabavu u nedostatku neke druge zabave
6, 7 - filmovi koji su mi se osrednje svidjeli; imaju očitih mana, ali su na neki način simpatični
8, 9 - jako dobri filmovi, kvalitetni, preporučujem ih; mane su manje vidljive i samo ih nijanse dijele od desetke
10 - filmovi koje mogu gledati bezbroj puta, koji su ostavili dojam na mene


Otprilike jako slično kao i ti. Uz6 ocjenu - film i opisno "ocijenim". Dotaknem se i same radnje (istaknem što mi se najviše svidjelo, a pto ne), a opet pazim na spojlere i forumaše koji nisu još dotični film pogledali. afro 
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty245 / 999245 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Pomona čet srp 25, 2013 10:36 am

Ja volim preporučiti dobar film. Kad napišem preporuka, to je najviša ocena.
Za dobre filmove koji nisu za svakoga, uvek napomenem.

Pomona
Trajno baniran/a

Registriran/a : 06.06.2013
Broj postova : 518
Reputacija Reputacija : 39
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty0 / 9990 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Chulpan pon sij 20, 2014 10:01 pm

Brojcane ocjene su glupost.
Volim preporuciti dobar film imajuci u vidu filmski ukus sugovornika (na forumima).
In real, svi znaju da se meni malo sta svidja i da to sto ja volim uglavnom nije za njih.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Na koji način ocjenjujete filmove? Empty0 / 9990 / 999Na koji način ocjenjujete filmove? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način ocjenjujete filmove? Empty Re: Na koji način ocjenjujete filmove?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.