Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

+10
Chulpan
silver fox
AryMan
Mahidevran 97
nikolina
zbracun
evitaa
Amyicha
Lenica
Teo
14 posters

Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Teo čet lip 28, 2012 3:38 pm

Moramo biti svjesni da sami kreiramo svoju sudbinu i svašta je moguće da se u životu dogodi ma od zgoditka na lottu do bankrota, od nesrenog slučaja do namjenog ozljeđivanja...
Što mislite o osobama koje govore:" meni se to nikad neće desiti ili meni se to ne može dogoditi".?
Npr. neka majka u dijalogu s nekim kaže kako je ona dobro odgojila svoju djecu i da ne vjeruje da se njenoj djeci može dogoditi da postanu ovisnici o drogi ili alkoholu i sl.
Nakraju joj djeca ili barem jedno od koliko ih ima postane ovisnik.

Što mislite o tako samouvjerenim osobama?
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Lenica čet lip 28, 2012 10:57 pm

primjetila sam da mi se uvijek dogode manje ili veće nezgode
kad sam bila uključena u "vanski svijet" sa više ljudi,
može bit razlog to šta nisam imala velik broj posla sa ljudima
i onda kad uđeš u vanjski svijet shvatiš:
"Život nije bajka."
To ti je kao i u Pepeljuzi. Very Happy
Opasnosti sa svih strana vreba.

naime, uvik ima netko ko će te zaje...t, ili podapet ti nogu.
pošto sam se sama i rodila, odsad nikome ništa ne govorim puno
i trudit ću se ne imat baš sa svakim posla. da li imam peh sa "sa tim ljudima"
ili nešto sa mnom nije u redu? kavica

Ali i prošle godine, i one predprošle uvijek mi netko podapne
nogu i to veoma brutalno. kao

Pepeljuga. Very Happy

Lenica
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2768
Reputacija Reputacija : 110
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Amyicha sub lip 30, 2012 12:48 am

ja kad god kažem il da mi se nešto ne može desiti ili da se neće desiti e onda se i desi zato od sada samo šutim Very Happy
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty113 / 999113 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by evitaa sub lip 30, 2012 8:52 am

Ne bih bas rekla da samouvjereni ljudi ne sumnjaju u sebe.Ljudi koji su uvjereni u svoje mogucnosti u bilo kojem pogledu, i nikada ne sumnjaju u svoje mogucnosti, to je glupost! To bih vise svrstala u umisljenost nego samouvjerenost!

Samouvjeren covjek ima dovoljnu vjeru u sebe da se uopce nema potrebu isticati ali isto ne znaci da ne propitkuje svoje mogucnosti , jer mislim da bez toga ne moze stremiti boljemu.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Teo sub lip 30, 2012 12:32 pm



E da umišljeni ta osobina više odgovara uvodu.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by zbracun sub lip 30, 2012 2:18 pm

Nikad se ne može tako nešto reći. Čak i nešto šta je kao 100% sigurno, se može izokrenuti na način koji nikad nebi pao na pamet. Ima puno samouvjerenih ljudi, a umišljenost je "teži" oblik samouvjerenosti. Takvima ide dobro u životu jer u principu ne prezaju pred ničim da bi ostvarili ciljeve, pa im ta samouvjerenost pali neko vrijeme. Ali, kad nalete na situaciju gdje se nešto izjalovi, počinje pad.
Samouvjerenost je teoretski vrlina, ako je posjeduje dobar čovjek bez mane. U praksi, ta odlika se nalazi kod loših ljudi, tako da se zapravo pretvara u manu koja pogađa njegovu okolinu.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty3 / 9993 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by evitaa sub lip 30, 2012 10:38 pm

zbracun je napisao/la: Ima puno samouvjerenih ljudi, a umišljenost je "teži" oblik samouvjerenosti. Takvima ide dobro u životu jer u principu ne prezaju pred ničim da bi ostvarili ciljeve, pa im ta samouvjerenost pali neko vrijeme. Ali, kad nalete na situaciju gdje se nešto izjalovi, počinje pad.
Samouvjerenost je teoretski vrlina, ako je posjeduje dobar čovjek bez mane. U praksi, ta odlika se nalazi kod loših ljudi, tako da se zapravo pretvara u manu koja pogađa njegovu okolinu.


Ne treba ljude osudivati jer cinjenica da se u danasnjem drustvu doista moras boriti da bi uspio to je jedna razina a druga imati odredjenu emocionalnu reakciju na nacin necije samopromocije koji opet moze biti jako razlicit.Manje ili vise iritantan.Svatko ce izazivati odredene reakcije kod odredenih ljudi.Ali ovo o cem mi pisemo nema veze sa samouvjerenosti.Osjecati se jako vaznim i biti samouvjeren nije isto.Cesto je kod takvih ljudi prisutna oholost i egoizam, lako uocljivi ili u nijansama.Sve to nisu osobine prisutne kod razvijene i stabilne osobe koja zna koliko vrijedi.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by zbracun ned srp 01, 2012 6:43 am

Da, ovim si dopunila do sada rečeno, tako da bi sada bilo jasnije svima. Imamo zaokruženu cjelinu.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty3 / 9993 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by nikolina ned srp 01, 2012 2:33 pm

Nikad ne reci nikada......
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Mahidevran 97 uto srp 03, 2012 12:03 pm

Sve je moguce.

Mahidevran 97
Trajno baniran/a

Registriran/a : 03.07.2012
Broj postova : 44
Reputacija Reputacija : 6
Godina imam : 26
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by AryMan uto srp 17, 2012 6:06 pm

Teo je napisao/la:
Npr. neka majka u dijalogu s nekim kaže kako je ona dobro odgojila svoju djecu i da ne vjeruje da se njenoj djeci može dogoditi da postanu ovisnici o drogi ili alkoholu i sl.
Nakraju joj djeca ili barem jedno od koliko ih ima postane ovisnik.

Što mislite o tako samouvjerenim osobama?

To je i meni smiješno kad su toliko uvjerene da su im djeca savršena i da će takva ostati.

Nego, kad sam pročitao naslov mislio sam na nešto drugo, ono kad često pomisliš "ma neće se to baš meni dogoditi". npr. hoćeš se prošvercat u javnom prijevozu pa pomisliš "ma neće baš mene ulovit kontrolor"...
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty405 / 999405 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Teo uto srp 17, 2012 8:38 pm

to sam ja naveo kao primjer možda je grub ali ima i takvih ljudi, i obo za sitnice koje si ti naveo isto spada pod ovu temu mada je švercanje heče li te uloviti il ne više na sreću smajlić
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by silver fox sri srp 25, 2012 1:57 pm

meni je draga spoznaja da su uvijek sve opcije otvorene ...
silver fox
silver fox
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.04.2012
Broj postova : 432
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 124
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Gost ned sij 19, 2014 4:21 am

Teo je napisao/la:Moramo biti svjesni da sami kreiramo svoju sudbinu i svašta je moguće da se u životu dogodi ma od zgoditka na lottu do bankrota, od nesrenog slučaja do namjenog ozljeđivanja...
Što mislite o osobama koje govore:" meni se to nikad neće desiti ili meni se to ne može dogoditi".?

Nikad ne reci nikad, eto toliko.
Cesto se desi da covjek rezolutno kaze "Necu nikad xxxx", pa mu se upravo to desi.

Npr, ja sam oduvijek bio slab na plavuse, ozenio crnku.

Supruga je uvijek govorila da nece dalmatinca ni pomorca za muza, dobila je mene
(a onda kad smo se upoznali,to mi zanimanje nije bilo na kraj pameti).

Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Chulpan ned sij 19, 2014 2:49 pm

Sve se moze dogoditi i nikad ne kazem nikad.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by rider331 ned sij 19, 2014 5:44 pm

Dešava se i najboljima smajlić

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by tanuki ned sij 19, 2014 7:03 pm

uvodni post je poprilićno nejasan,
ja sam poprilično siguran da nikog neću ubiti ( osim ako moja djeca nisu ugrožena)
poprilično sam siguran da ne mrzim nikog, a štošta toga se desilo van mog utjecaja!
i sve mi se može dogoditi, osim da me prevare;
jer jedna maksima kaže da se poštenog čovijeka ne može prevaritii!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty700 / 999700 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Gost ned sij 19, 2014 10:27 pm

Pa poštenog je najlakše prevariti.... ajde lopova zajebi ako si faca Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by minutus sri oľu 05, 2014 8:02 pm

Teo je napisao/la:Moramo biti svjesni da sami kreiramo svoju sudbinu i ...
to može tvrditi samo jedan vjernik.
ne kreiramo svoju sudbinu.
u najboljem slučaju možemo misliti da s naše strane stvaramo uvjete
da se željeno može dogoditi.
ali sesirko ni želja/volja nije naša
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Chulpan sri oľu 05, 2014 8:14 pm

minutus je napisao/la:
ne kreiramo svoju sudbinu.
u najboljem slučaju možemo misliti da s naše strane stvaramo uvjete
da se željeno može dogoditi.
ali :sesirko:ni želja/volja nije naša
Znam da nije, to me uvijek nanovo sasere.. opss

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Žužika sri oľu 05, 2014 9:35 pm

koliko sam puta rekla-nikad...i sama sebi pljunula u lice...sad pazim što ću reći,ali- nikad- mi se više ne omakne
Žužika
Žužika
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 1085
Reputacija Reputacija : 125
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Lenica uto oľu 11, 2014 9:54 pm

Teo je napisao/la:

Što mislite o tako samouvjerenim osobama?

npr. ja sam uvjerena da nemam i da neću nikad imat karcinom. Jednostavno to znam i osjećam.
mislim da cu dozivjeti negdje preko 80 godin.

za neke stvari imamo čulo. i to je to.

Lenica
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2768
Reputacija Reputacija : 110
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty0 / 9990 / 999Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty

[Vrh] Go down

Meni se to "ne može/ neće dogoditi" Empty Re: Meni se to "ne može/ neće dogoditi"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.