Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

+3
Neu
Prop
Teo
7 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo ned lis 30, 2011 2:56 pm

Uz brojne hrvatske stručnjake (Ančić, Delonga, Jakšić itd), kao stručni sugovornici u seriji su sudjelovali ugledni svjetski povjesničari i arheolozi, predvođeni legendarnim profesorom Jacquesom Le Goffom, vjerojatno najvećim stručnjakom za srednji vijek ikad. U seriji gostuju profesori s Cambridgea, Oxforda, Sorbonne, sveučilišta u Pragu, Varšavi Beču itd.

Stručni savjetnici serije su dr. Neven Budak, profesor na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i najistaknutiji suvremeni hrvatski medievist, te dr. Miljenko Jurković, također s FF-a u Zagrebu, vodeći hrvatski stručnjak za povijest umjetnosti srednjega vijeka.

Supervizor vizualnih efekata je Kristijan Mršić (Ludi rimski carevi, Osnivači crkvenih redova itd), a izvođači su tvrtke Momentum i Vizije (Ludi rimski carevi, Osnivači crkvenih redova, Show ust go on – dobitnici Zlatne arene za najbolje vizualne efekte).

Kostimografkinja serije je iskusna hrvatska filmska djelatnica Vjera Ivanković (Ðuka Begović, Bogorodica, Božić u Beču, Što je Iva snimila..., itd) koja je uz pomoć svojih kostimerki izradila nekoliko stotina prekrasnih povijesnih kostima.

Kolosalne scenografije osmislio je veliki hrvatski scenograf Ivan Ivan (Duga mračna noć, Duh u močvari, Ne daj se Floki itd).

Montažer serije je Dubravko Prugovečki, jedan od najplodnijih montažera dokumentarnih filmova u Hrvatskoj (Tajnoviti srednji vijek, Ludi rimski carevi, Rio Bravar).

Direktor fotografije je proslavljeni hrvatski snimatelj Branko Cahun (Ajmo žuti, Mišolovka Walta Disneya, Zamrznuti kadar, Hrvatski triptih, Ludi rimski carevi itd).

Producenti serije su Miroslav Rezić (Ludi rimski carevi, Osnivači crkvenih redova) i Miro Mioč (Pustinje svijeta, Rijeke Hrvatske, Svete planine svijeta).

Scenarist i redatelj je Božidar Domagoj Burić, (Tajnoviti srednji vijek, Ludi rimski carevi; autor kultne emisije Na rubu znanosti itd). Burić je ujedno skladao i odsvirao cjelokupnu glazbu za serijal.


Spoiler:

Gleda li tko ovaj dokumentarni serijal smajlić
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Prop ned lis 30, 2011 3:15 pm

Pogledao sve epizode do sada i sviđa mi se. Možda nije nešto pretjerano spektakularno, ali je sasvim ugodna novina na televiziji i dobrodošla promjena u odnosu na razne gluparije tipa big brader.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty108 / 999108 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo ned lis 30, 2011 6:14 pm

meni se isto dopada počeo sam pratiti, iz serije se može malo povijesti naučiti ili barem čuti ono za što nisam znao
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Hrvatski kraljevi - vladari

Postaj by Neu sub srp 21, 2012 10:07 am

Slušam trenutno pjesmu od Thompsona u kojoj govori

Ej, Hrvati sjetimo se Knina,
Hrvatskoga kralja Zvonimira


Zanima me koji je vama najbolji kralj i zašto?

Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty999 / 999999 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Blue Bane sub srp 21, 2012 11:23 am

Niko ne pise o tome...
Ne vidim ko mi je najbolji srpski kralj... neznam
Ne zanima me
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Mass sub srp 21, 2012 11:53 am

Tomislav, zato što ima lijepo ime Very Happy
Nego, ja sam u osnovnoj školi iz povijesti učio kako je Tomislav prvi hrvatski kralj, a moja mala sestra je nedavno iz povijesti učila kako je neki drugi (ne znam točno koji) 1. hrvatski kralj..
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty200 / 999200 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo sub srp 21, 2012 12:00 pm

Ja sam ovu temu otvorio na forumu kad je na TV-u bila dokumentarna serija Hrvatski kraljevi pa se niste baš raspisali o tome, sad imamo dvije iste teme



Zadnja promjena: Teo; sub srp 21, 2012 12:10 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Iron Man sub srp 21, 2012 12:07 pm

Kralj Tomislav, prvi hrvatski kralj.

Tomislav je bio knez Primorske Hrvatske od oko 910.; tradicionalno se smatra da je proglašen kraljem 925., a vladao je bar do 928. O njemu se pouzdano zna dosta malo, u usporedbi s nekim drugim ranijim i kasnijim hrvatskim vladarima. Iz vladarske je kuće Trpimirovića.

Ne zna se skoro ništa o dolasku Tomislava na vlast i odlasku s nje, a titula kralja je osporavana; ne zna se kad i kako ju je stekao, i što je točno značila, ali historiografija ga tradicionalno smatra prvim hrvatskim kraljem.

Tomislav je vjerojatno došao na vlast 914. ili ranije; jedini podatak je napomena Tome Arhiđakona, koji piše "godine Gospodnje 914. u vrijeme kneza Tomislava"[1][5]. Po Ljetopisu popa Dukljanina, Tomislav je naslijedio svog brata.

Tomislav se prvi put 925. spominje kao rex ("kralj"), u pismu pape Ivana X. U svojoj povijesti, Toma Arhiđakon spominje da je 914. Tomislav dux. Iz toga je povjesničar Franjo Rački godine 1871. zaključio da je Tomislav u međuvremenu postao kralj[1].

Uz to, u djelu Regnum Sclavorum (poznatom pod nazivom Ljetopis popa Dukljanina; smatra se dosta nepouzdanim) se opisuje krunidba jednog slavenskog kralja (koji se ne naziva Tomislav ni u latinskoj verziji, niti u tzv. hrvatskoj redakciji) krunom koju mu je poslao bizantski car na polju Dalmi. Prema pretpostavci Ivana Kukuljevića-Sakcinskog, krunidba kralja Tomislava je obavljena na Duvanjskom polju.

Jedini argument o kraljevanju Tomislava je titula rex, koja se pojavljuje od 925. godine, ali to nije nepobitan dokaz[1]. Primjerice, bugarski kan Boris se u pismu Pape Ivana VIII. spominje kao "rex Vulgarorum" iako je bio samo kan.

O Tomislavu se vjerojatno može zaključiti da ga je papa smatrao kraljem, a da ga Bizant nije priznavao.
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty336 / 999336 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Mass sub srp 21, 2012 12:11 pm

Iron Man je napisao/la:Kralj Tomislav, prvi hrvatski kralj.

Kažem, to što si ti stavio, to sam i ja učio u školi, ali danas djeca u školi uče neku drugu, drugačiju povijest.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty200 / 999200 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Iron Man sub srp 21, 2012 12:17 pm

Vidiš to nisam znao, ja sam to učio u školi i tako pamtim kao
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty336 / 999336 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo sub srp 21, 2012 12:49 pm

A sad da vas pitam znate li koji je posljednji kralj Hrvatske bio? afro
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Mass sub srp 21, 2012 1:02 pm

Tomislav Ivić Very Happy
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty200 / 999200 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo sub srp 21, 2012 1:05 pm

Mass je napisao/la:Tomislav Ivić Very Happy
ne Laughing

nije hrvatske krvi evo da vam pomognem
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Blue Bane sub srp 21, 2012 1:08 pm

Kratko sam pogledao, svidja mi se kako je serija dobro napravljena.
Prvi Hrvatski kralj Tomislav je zastitio i spasio Srbe od Bugara.
gore
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo sub srp 21, 2012 1:09 pm

Blue Bane je napisao/la:Kratko sam pogledao, svidja mi se kako je serija dobro napravljena.
Prvi Hrvatski kralj Tomislav je zastitio i spasio Srbe od Bugara.
gore
pogledaj sve serije kad bideš imao vremena, dobre su jako dobra ekranizacija i povjesne informacije
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Iron Man sub srp 21, 2012 1:38 pm

Teo je napisao/la:
ne Laughing

nije hrvatske krvi evo da vam pomognem

aj reci, ne da mi se tražiti Laughing
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty336 / 999336 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo sub srp 21, 2012 1:43 pm

Iron Man je napisao/la:

aj reci, ne da mi se tražiti Laughing
Tomislav II rodnim imenom Aimone Roberto Margherita Maria Giuseppe Torino di Savoia, postavljen je za Hrvatskog kralja na zahtjev Ante Pavelića i vladao je od 1941-1943., imao je sina imenom Zvonimir II
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Iron Man sub srp 21, 2012 1:44 pm

Prvi put čujem za njega Laughing
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty336 / 999336 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo sub srp 21, 2012 1:53 pm

Iron Man je napisao/la:Prvi put čujem za njega Laughing
nisam ni ja znao to sam naučio kad sam gledo TV kalendar pa mi ušlo, a znaš li da je
1991-1992 bilo pokušano da se uspostavi Dubrovačka republika od strane okupatora
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Iron Man sub srp 21, 2012 2:58 pm

Teo je napisao/la:
nisam ni ja znao to sam naučio kad sam gledo TV kalendar pa mi ušlo, a znaš li da je
1991-1992 bilo pokušano da se uspostavi Dubrovačka republika od strane okupatora

Nisam ni to znao, ali to je druga tema Very Happy
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty336 / 999336 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Teo sub srp 21, 2012 3:02 pm

Iron Man je napisao/la:

Nisam ni to znao, ali to je druga tema Very Happy

nije druga tema tema je Hrvatski kraljevi-knezovi tu je pokušana ponovo da bude uspostavljena kneževina smajlić
jel kako je povijest zanimljiva Very Happy
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Iron Man sub srp 21, 2012 3:10 pm

Ionako je Dubrovnik grad za sebe Very Happy
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty336 / 999336 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Blue Bane sub srp 21, 2012 5:46 pm

Teo je napisao/la:
pogledaj sve serije kad bideš imao vremena, dobre su jako dobra ekranizacija i povjesne informacije

Voleo bih da gledam sve, ali ne cujem jer nije titlovana serija za osobe sa ostecenim sluhom kiša

da je neko preveo titl na nasem jeziku, svejedno hrv ili srp i odgledao bih sve... gore
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by evitaa uto kol 14, 2012 10:48 am

Nikad hrvatska povijest nije jos ovako ekranizirana, ne razlikuje se ovaj dokumentarac od onih strane produkcije. Koliko mi se cini , sve su tocno rekli , mada su naglasili da hrvatska kao dio sfere franackog carstva pripada zapadnoj europi, recenica popularna u 90tima, ono mi smo zapadna europa, da neko ne bi slucajno pomislio da spadamo u istocnu ili na balkan, prostor zaostale nze kulture. Very Happy Ali 99,9% dokumentarca je vrhunsko.


Ovdje imate pdf sa mnogo slika , koga zanima.

>Hrvatski kraljevi<
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Blue Bane sri kol 15, 2012 7:48 am

evitaa je napisao/la:Nikad hrvatska povijest nije jos ovako ekranizirana, ne razlikuje se ovaj dokumentarac od onih strane produkcije. Koliko mi se cini , sve su tocno rekli , mada su naglasili da hrvatska kao dio sfere franackog carstva pripada zapadnoj europi, recenica popularna u 90tima, ono mi smo zapadna europa, da neko ne bi slucajno pomislio da spadamo u istocnu ili na balkan, prostor zaostale nze kulture. Very Happy Ali 99,9% dokumentarca je vrhunsko.


Ovdje imate pdf sa mnogo slika , koga zanima.

>Hrvatski kraljevi<

puno hvala gore
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty0 / 9990 / 999Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty

[Vrh] Go down

Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi Empty Re: Hrvatski kraljevi - vladari i knezovi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.