Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eric Clapton

3 posters

Go down

	Eric Clapton  Empty Eric Clapton

Postaj by Neu sub tra 16, 2011 3:34 pm

Eric Clapton engleski blues rock gitarist i kantautor. Tijekom karijere stekao je ugled i kod glazbenih kritičara i kod publike, kao jedan od najvažnijih i najutjecajnijih gitarista svih vremena. Clapton je jedina osoba koja je kao glazbenik tri puta uvedena u Kuću Slavnih (Rock and Roll Hall of Fame): kao solo izvođač, i kao član rock grupa Yardbirds i Cream.

Inspiriran bluesom, već više od 40 godina slovi za jednog od najboljih rock gitarista na svijetu, iako je kroz karijeru mijenjao glazbene stilove; od blues-rocka (sa grupom John Mayall & the Bluesbreakers), psihodeličnog rocka (sa grupom Cream), do reggaea (obrada pjesme "I Shot the Sheriff" koju je napisao Bob Marley). Svirao je u različitim sastavima, a najpoznatiji su The Yardbirds, Cream i Blind Faith, a uz to je surađivao sa dugačkim nizom drugih glazbenika.

Dvije od njegovih najvećih uspješnica, koje su i danas često središnjica njegovih scenskih nastupa su "Layla" (koju je snimio sa grupom Derek and the Dominos) i blues standard "Crossroads" koju je napisao Robert Johnson.


klanjanje Predobra pjesma i glas!
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
	Eric Clapton  Empty999 / 999999 / 999	Eric Clapton  Empty

[Vrh] Go down

	Eric Clapton  Empty Re: Eric Clapton

Postaj by Optimyst sub tra 16, 2011 8:42 pm

Layla je meni i mnogima puno draža u ovoj fantastićnoj akustičnoj izvedbi nego u originalu.
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
	Eric Clapton  Empty168 / 999168 / 999	Eric Clapton  Empty

[Vrh] Go down

	Eric Clapton  Empty Re: Eric Clapton

Postaj by evitaa ned kol 12, 2012 8:35 pm

Wonderful Tonight
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
	Eric Clapton  Empty0 / 9990 / 999	Eric Clapton  Empty

[Vrh] Go down

	Eric Clapton  Empty Re: Eric Clapton

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.