Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tihomir Purda

+9
pustinja
m
bokaso1
evitaa
Neu
Mass
Stevo Largo
tanuki
scorpio57
13 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by pustinja pon tra 04, 2011 6:22 am

Po pitanju odcjepljenja ako je 2/3 večina stanovništva za otcjepljenje ja nemam ništa protiv ali bez pripojenja nekoj drugog državi, očeš sam, izvoliš radi i živi sam, dakle odcjepljenje da uz 2/3 večinu i bez pripojenja nekoj drugoj državi. Ovdje je bi problem što je želja i namjera bila nakon odcjepljenja pripojenje drugoj državi.

Vezano na ono samilosno ubojstvo, ne znam kako i koliko ja mogu pomoći čovjeku bez obje noge koji umire u mukama od iskrvarenja.

Sorry malo preskačem s jednog dijela na drugi dio.

Koliko znam večina ljudi nije imala niti volje niti želje ovdje u hrvatskoj hodati po ratištima, imali su svoj dom, svoju kuću, svoj posao, svoj mir dok nikako ne mogu razumjeti one koji su dobrovoljno odlazili na teritorij druge države da bi sudjelovali u razaranju te druge države. Isto kao što je NATO bombardirao beograd, isti tren su prestala sranja, zašto pitam se, zatoi jer srpskim političarima nije nikako odgovaralo ratovanje na vlastitom teritoriju a isti ti su slali ljude u drugu državu da tamo rade sranja.

Baš je poštenom čovjeku problem da kaže što je a što nije zločin, da sam nabrijani ne znam što, rekao bi da niti jedna žrtva driuge strane nije posljedica ratnog zločina, međutim, kao što se vidi i iz ranijih postova, svjestan sam da je bilo pojedinačnih zločinačkih aktivnosti protiv ratnog prava i ti ljudi moraju za to odgovarati, ali s druge strane, oni koji su vodili vojske, vojskovođe i generali nikako ne mogu počiti zločin osim ukoliko nisu neposredno isti svopjim rukama počinili ili izdali takvu zapovjed tipa :pobij zarobljenike, onda možemo govoriti o nekakvom zločinu.

Rezultat svega toga je milion purdi, raseljeni ljudi, ostali bez nekog od rodbine, ljudi sa kojima je lako politički manipulirati na bilo kojoj strani, tisuće udruga koje služe same sebi i još hrpa drugih sranja koje ratna djelovanja vuku za sobom, sami rat je još najlakše bilo iznijeti na leđima, sada je teže, korumpirani i lažljivi političari, stanje bezakonja , lokalni šerifi koji misle da su pametni, kriminal cvjeta , ljudi ostaju bez posla, porodice ostaju bez sredstava, ljudi umiru od posljedica rata više nego od metaka i granata u samom ratu.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 pon tra 04, 2011 4:16 pm

pustinja je napisao/la:Po pitanju odcjepljenja ako je 2/3 večina stanovništva za otcjepljenje ja nemam ništa protiv ali bez pripojenja nekoj drugog državi, očeš sam, izvoliš radi i živi sam, dakle odcjepljenje da uz 2/3 večinu i bez pripojenja nekoj drugoj državi. Ovdje je bi problem što je želja i namjera bila nakon odcjepljenja pripojenje drugoj državi.

Vidis nisam ocekivao takav tvoj stav..... Prijatno si me iznenadio......( ako ti ista znaci)..... Samo sta cemo ako se recimo primeni sistem kao u slucaju Crne Gore 55%......... Ne aludiram da se neko treba odcepljivat, nebi tim ljudima bilo bolje ni da se pripoje Srbiji...... Jedino sto mislim da bi se tako sprecio rat na tim prostorima ali i za to je kasno....... Ali to je moje misljenje...... E sad ako me secanje sluzi Hrvati su se izdvojili iz drzave ti Srbi su hteli da ostanu u njoj....... Posle je priznata Hrvatska i postala Nezavisna Drzava u ne regulisanim granicama u tom trenutku......


pustinja je napisao/la: Koliko znam večina ljudi nije imala niti volje niti želje ovdje u hrvatskoj hodati po ratištima, imali su svoj dom, svoju kuću, svoj posao, svoj mir dok nikako ne mogu razumjeti one koji su dobrovoljno odlazili na teritorij druge države da bi sudjelovali u razaranju te druge države. Isto kao što je NATO bombardirao beograd, isti tren su prestala sranja, zašto pitam se, zatoi jer srpskim političarima nije nikako odgovaralo ratovanje na vlastitom teritoriju a isti ti su slali ljude u drugu državu da tamo rade sranja.

Opet kazem u pocetku je to bila jedna teritorija i nije bila teritorija druge drzave..... Vidis slazem se sa tobom da jedan deo tih dobrovoljaca je isao iz drugih namera ( pljacka, osveta, ubijanje....) ali jedan deo je isao u nameri da pomogne Srbima koji su napadnuti od "Ustasa"..... Vidi ne branim nikoga niti potenciram na necemu ali ocigledno je da su kod nas zlocini Ustasa nad Srbima nesto sto ce se tesko zaboraviti..... Ti imas drugaciju viziju tih dogadjaja ( i razumem te, o toj sramoti se kod vas ne prica..... A naj gore je to sto se zrtve smanjuju i relativizuju...... Ja ne spominjem brojke ali su strasne u svakom slucaju.......)..... Da budem iskren u svakom Srbinu ces probuditi mrznju ako potenciras Ustastvo....... ( mislim da je razlog opravdan) e sad kod nas se igralo na tu kartu jer je trebalo svadjati se i mrzeti protivnika...... Zato su nasi mediji potencirali zlocine vasih snaga predstavljajuci ih kao povampirenje NDH i kako treba ici zastititi Srbe od pokolja da se ne ponovi 1941.... Ni vas ni nas rezim nije mogao opstati bez rata....... JNA je mogla da resi problem sa Hrvatima samo da je htela i da nije niko kocio...... Da me ne shvatis pogresno kamo srece sa niko nije poginuo i da u opste nije bilo sukoba, Da ni jedna kuca nije srusena i da ni jedna majka nije crninu obukla....... Mogli smo se razdruziti mirnim putem posto ste vi hteli da se odvojite....... I u tome vas podrzavam...... Ja podrzavam i da se Hrvati iz BiH odvoje od Federacije koja je po meni vestacka tvorevina i ne moze biti dugog veka...... I ti Hrvati imaju pravo da biraju sta ce sa svojom sudbinom....... ne mozes ti nekoga na silu drzati..... Kad tad ce puci to po savovima..... Voleo bi da to bude na miran nacin.......
Ali kad sam vec pomenuo Bosnu, probaj shvatiti dobrovoljce zasto su isli u RSK na primeru Hrvata koji su isli u BiH kad su Hrvati bili ugrozeni....... Govorim o onima koji su isli iz casnih namera a ne da pljackaju i ubijaju nejac....... Ne razumem koja su sranja prestala posle intervencije NATO-a..... Rat je stao pre toga u Hr i BiH ako me secanje sluzi 1996 a bombardovanje je 1999.... Mozda da su to ucinili 1991 bi mogao povezati sa sukobom u Hr i BiH..... Ovako kad su poceli bombardovanje Kosovo je stavljeno pod kontrolu VS za 7 dana pod stalnim napadima iz vazduha...... Na kraju je predato Ujedinjenim nacijama (1244 ) do se ne resi koji ce stepen autonomije imati...... ( samo sto je ocigledno shvatanje autonomije malo drugacije kod SAD.......) no to sad nije tema.......



pustinja je napisao/la: Baš je poštenom čovjeku problem da kaže što je a što nije zločin, da sam nabrijani ne znam što, rekao bi da niti jedna žrtva driuge strane nije posljedica ratnog zločina, međutim, kao što se vidi i iz ranijih postova, svjestan sam da je bilo pojedinačnih zločinačkih aktivnosti protiv ratnog prava i ti ljudi moraju za to odgovarati, ali s druge strane, oni koji su vodili vojske, vojskovođe i generali nikako ne mogu počiti zločin osim ukoliko nisu neposredno isti svopjim rukama počinili ili izdali takvu zapovjed tipa zarobljenike, onda možemo govoriti o nekakvom zločinu.

Ima dosta istine u ovim tvojim recima...... Ti jesi "nabrijan" ali i razmisljas imas malo obraza....... (Da me ne shvatis pogresno ja ne zelim da se svadjam sa tobom i da te za nesto optuzujem i menjam ti misljenje.....)..... Bilo je zlocina na svim stranama..... Za mene je zlocin i maltretirati zatvorenika ili civila isto kao i ubistvo ranjenog ili zarobljenog pa i zapaliti i srusiti kucu.....
Ja ne mislim tako za Vojskovodje i Generale...... Mislim da je njihova odgovornost naj veca i da bi oni trebali da odgovaraju za bilo koji zlocin pocinjen od strane njihovih podcinjenih...... To je cena komandovanja...... Ako je pocinjen zlocin odma ga sankcionisati..... To je ono sto se mora uraditi ako si castan covek.....( Seti se partizana i streljanja za ukradenu sljivu ili neki predmet...... ). Slazem se da jedino politicare tesko mozes povezati sa zlocinima...... (na zalost jer su oni naj krivlji...)

pustinja je napisao/la: Rezultat svega toga je milion purdi, raseljeni ljudi, ostali bez nekog od rodbine, ljudi sa kojima je lako politički manipulirati na bilo kojoj strani, tisuće udruga koje služe same sebi i još hrpa drugih sranja koje ratna djelovanja vuku za sobom, sami rat je još najlakše bilo iznijeti na leđima, sada je teže, korumpirani i lažljivi političari, stanje bezakonja , lokalni šerifi koji misle da su pametni, kriminal cvjeta , ljudi ostaju bez posla, porodice ostaju bez sredstava, ljudi umiru od posljedica rata više nego od metaka i granata u samom ratu.

I ovde se slazem..... Mnogo je vise ljudi koji zive od rata nego onih koji ucestvuju u njemu...... Pogledaj samo koliko imate Branitelja ( kad treba platiti)...... Pa da ste toliko imali Branitelje pa dosli bi do granice sa Grckom...... I sad dodje politicar ( jer mu je naredjeno da se sada mirimo) i laprda i prica neku pricu...... Koliko je ljudi izgubilo naj milije i koliko je ostalo bez icega, ko ce ti vratiti te godine zivota..... Ne kazem da treba da se mrzimo, mrznja nikome nije donela nista dobro ali nisu oni ti koji mogu da se mire vec oni koji su propatili...... Takodje mislim da treba svako da cisti u svom dvoristu a ne da gleda kod komsije..... Tako cemo se naj pre izmiriti jer hteli ne hteli moramo dalje......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Dawor pon tra 04, 2011 6:56 pm

pustinja je napisao/la:
nikako ne mogu razumjeti one koji su dobrovoljno odlazili na teritorij druge države da bi sudjelovali u razaranju te druge države.

Već sam napisao - propaganda.
bokaso1 je napisao/la:
Ali kad sam vec pomenuo Bosnu, probaj shvatiti dobrovoljce zasto su isli u RSK na primeru Hrvata koji su isli u BiH kad su Hrvati bili ugrozeni....... Govorim o onima koji su isli iz casnih namera a ne da pljackaju i ubijaju nejac.......

I baš sam si mislio ovo što je Bokaso napisao.

bokaso1 je napisao/la:
jer hteli ne hteli moramo dalje......

Točno, nemoramo se voljeti ali moramo biti korektni jedni prema drugima. Jer jedni druge trebamo. Pogledaj Izrael i islamske države, Sjećam se jednog moto-putopisa gdje čovjeka nisu pustili u Egipat jer je imao žig države Izrael u putovnici, samo je prošao kroz nju. Moramo biti korektni i održavati trgovinu i diplomatske veze. Puno Hrvata i Srba živi sa obje strane granice.
A cijeli rat je isceniran od političara koji su skupa jeli i pili i smijali se ovcama koje su poslali na klanje. No
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by walter pon tra 04, 2011 10:49 pm

Bokaso1, Dawore, Pustinja...evo pročitao sam kompletnu vašu prepisku..neću cjepati niti jedan dio da bih replicirao na njega..niti izvlačio nešto iz konteksta...međutim otišlo se daleko od teme...ali niti to nije važno...Svaki od vas je postavio pitanje ZAŠTO? Svaki od vas dao je svoje tumačenje o zločinima, otcjepljenju, samostalnosti i sl...međutim evo malo kronologije zbivanja u SFRJ na teritoriju RH...regija Slavonija..znači teren koji poznajem....
-1986-88..na teritoriju RH JNA izgrađuje niz bunkera..na svakoj važnijoj koti a uz granicu sa BiH na rijeci Savi također su izgrađeni bunkeri...pitanje...za koga..protiv koga...ZAŠTO?
-odmah nakon srednje škole dobio sam posao kao prof. tajnik...naravno morao sam biti politički podoban za taj posao jer je uključivao i poslove Narodne obrane...to je bilo u 9 mjesecu 1989...u 12 mjesecu 1989 iz vojarne u moj ured dolazi vojna kampanjola...te se iz sefa TO..odnosi "jako naoružanje" par pušaka m48, te sve zračne puške...kompleti sa zaštitnim maskama i sl...
1990..sijčanj...iz ureda NO-a pod pratnjom JNA mjenjaju se ratne šifre koje su bile na snazi od 1979 godine..tako i u mom uredu..
1990-krajem siječnja- JNA iz mog ureda odnosi radio stanice velikog dometa, te ostavlja "nove" sa dometom od 1o km iz godine 1954..samo prefarbane u sivomaslinastu boju...sve po ps-u

-daljnji događaji se znaju...

-međutim želim svima reči kada se to počelo odvijati..moj otac je izvadio jednu kartu i pokazao nama djeci...karta je bila o podijeljenoj Jugoslaviji..izrađena 1963 godine..a on je u njen posjed došao 1965 godine kao čato za vezu između Jugoslovensko-Američko-Kanadske armije koja je bila stacionirana u Egiptu...znači moj otac je bivšu JNA služio u Egiptu u snagama UN-a pod indirektnim zapovjedništvom Američko-Kanadske vojske. Oni su mu dali tu kartu..karta je izrađena u Engleskoj, a autori karte su odreda bili Srbi, ali je to manje važno jer je tada skrojen tajni sporazum Tita, Čerčila, Staljina i drugih o podjeli Jugoslavije...a dobro znamo da se Tito kasnije predomislio i što je bilo nakon toga 1968 god..
-sve ovo bilo je prethodnica onome što se dešavalo 90-ih godina na terenu bivše SFRJ..
-Sporazum Milošević-Tuđman je upravo krojen na temelju tih karata...jer koliko god bila jaka Srpska emigracija, toliko je bila jaka i Hrvatska...međutim povjesni saveznici Srba, Francuzi i Englezi su pustili da Srbi formiraju još 1988 godine paravojne formacije obučavane na njihovom teritoriju da mogu preuzeti teritorij RH..a isto tako su vršili pritisak na JNA da se kompletno TO razoruža u RH..što su i napravili....
znači sve je bilo smišljeno i isplanirano još davno prije...bilo je samo pitanjke vremena
-možda bi se i uspjelo u toj namjeri da Hrvatska emigracija nije lobirala u SAD-u..i svjetskoj javnosti otvorila oči o onome što sepriprema za RH..jer na karti koju imam...Slovenija ne postoji u SFRJ već u Europi..što se pokazalo laganim puštanjem JNA da Slovenci "osvoje" svoj teritorij odmah po izbijanju sukoba...jer cilj JNA nije bio zadržati Sloveniju u novom uređenju Jugoslavije, već je bio cilj izvlačenje JNA iz nje te njeno raspoređivanje na teritorij Hrvatske i BiH...ali na karti nema niti Bosne..ona je podjeljena na dva djela..jedan dio Srbiji jedan Hrvatskoj..međutim u vremenu izrade karte tada na teritoriju BiH nije bilo toliko Bošnjaka koliko ih se znatno povečao broj do 1990..što islamski svjet nije mogao nikako dopustiti jer se postavljalo pitanje kud sa Bošnjacima ako se BiH podjeli...tako da se uz Engleze, Francuze, Amerikance, Kanađane pojavljuju kao zainteresirane strane i Islamske zemlje...tada u vodu padaju sve teze o Velikoj Srbiji..jer Islamske zemlje postavljaju piotanje Kosova, Metohije, Sandžaka...
ali da ne dužim...........
-svatko svakome pomutio kašu...
ali evo još jedne činjenice...nije mi jasno zašto Srbi polude na pomen "Ustaša" kada je to nakon Domobrana bila regularna vojska u Hrvatskoj...odmah repliciram zar i Hrvati ne bi trebali poludjeti na pomen "Četnik"..Srbi će reči to je bila regularna vojska nakon raspada Kraljevine Jugoslavije...odnosno to je bio pokret za očuvanje kralja na vlasti...itd

Osobno sam Hrvat...koji vuče korijenje iz BiH...ja mogu reči da mi se diže kosa na glavi na pomen "Četnik" 28 članova što uže što šire porodice ubili su četnici..što ubili masakrirali...nakon 2 svjetskog rata partizani ubijaju još 15 članova iz moje porodice..7 robuje, 2 se vode nestala..nakon 40 godina proglašena mrtvima....
- u Domovinskom ratu ubijeno je 3 člana moje porodice od strane Srpskih paravojnih formacija..ne od JNA...

s kojim pravom onda netko može reči da su samo Ustaše krive za zbivanja u 2 svj. ratu...

1990...3 mjesec...svim zaposlenicima u miliciji koji su bili pravoslavne vjeroispovjesti ponuđeno je da ostanu u Policiji i umjesto petokrake na svojim kapama nose šahovnicu...te odaju legitimitet zemlji u kojoj žive....oni kažu stolječima..DA ako to jesu i stolječa..žive na teritoriju Hrvatske, ne na teritoriju Srbije...

ne da mi se više pisati..možda nekom drugom zgodom...ali moja je poruka da se nikoga ne generalizira i jedan narod naziva Ustašama ili Četnicima..da se jedan narod optužuje samo za zločine..koje su činile obje strane..i to pojedinci....
-nikako ne mogu prihvatiti činjenicu da su u Hag izručeni samo Hrvatski generali...kao zločinci..pod smješnim izgovorima..pod smješnim pritiscima na jednu državu...SVE JE TO POLITIKA..POLITIKA JE KURVA IZVINITE ME ŠTO PSUJEM...

na ovom forumu je mlađa populacija..koja ne bi trebala znati što su ustaše ili četnici..populacija koja bi trebala uživati u ljubavi i radosti...pjevati pjesme i igrati igre...vodimo ljubav a ne rat.....okrenimo se ekonomskom opstanku...svoje čuvam-tuđe poštivam
LIJEP POZDRAV SVIMA..a o Purdi sam izrekao svoje mišljenje...
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty80 / 99980 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 12:57 am

Pazljivo sam procitao tvoj post Walter i cak se mogu sa tobom i sloziti u nekim stvarima....... No idemo redom.....

Informacije koje dajes o sebi su verovatno tacne ( da ne sumljamo u njih)...... Medjutim pade mi u oci recimo oni bunkeri....... Ako se secam nekih informacija koje sam procitao odbrana SFRJ je bila zamisljena kao odbrana iz BiH jer je zbog konfiguracije terena to bilo naj lakse...... Tako da bunkeri se mogu i time opravdati jer u sustini bunker je poprilicno statican i nepraktican objekat koji se lako moze unistiti...... No da ne duzim to ne znam sa sigurnoscu pa ne vredi da polemisem.... Ako ti ista znaci i u Srbiji su pravljeni veliki kanali kao tenkovske prepreke ( zbog ocekivanja napada od strane Varsavskog pakta i njegove prevlasti u oklopu.......).

O podeli Jugoslavije sam i ja nacuo i zato je moje misljenje da su glavni akteri preko..... Ovde su samo oni koji su zakuvavali i preko kojih se to izvodilo....... Tu se donekle slazem sa tobom......

Dolazimo do dela koji se ne slazem......

Da me ne shvatis pogresno stvarno mi je zao zbog tvoje porodice ako nisu nista skrivili...... ( ako ti ista znaci moje misljenje)....

Medjutim nije isto Cetnik i Ustasa....... Da ne sirim previse ali ja nisam cuo da su Domobrani cinili masovne pokolje i etnicki cistili teren...... To je bila regularna vojska nacisticke drzave koja je bila pocinjena okupatoru..... Medjutim Ustase su malko drugacije....... Jesu asistirala prilikom ciscenja terena ali su zato Ustase bile tu nenadmasnje......

Cetnici su posle WW1 bili proslavljeni gerilci kojisu imali odlican ucinak u pozadini neprijatelja...... Kad je poceo WW2 narod se digao u borbu protiv okupatora do tada su Cetnici vec bili na dobrom glasu iz WW1 i masa seljaka se prikljucivala njima.... Medjutim Partizani kao takodje pokret otpora do tatda relativno anoniman ( jer su se Cetnici digli pre partizana) je prosao kod Srba zbog toga sto je iza KPJ stajao SSSR..... ( narocito u Crnoj Gori)....
U Bosni i Hrvatskoj su ljudi se uglavnom dizali na oruzije zbog pokolja koje su Ustase izvrsile u Srpskim selima po Hercegovini, Bosni i Hrvatskoj.....
Verovatno znas podatak da je Pop Vlada Zecevic poslat da preokrece ljude u partizane ali tek 42...... No da ne sirimo temu.....
Problem sa Cetnicima je bio taj sto su komunisti iskoristili posle rata sto je mnogo paravojnih formacija se tako zvalo bez kordinacije i jedinstvene komande..... ..
Cetnici su bili gerilska formacija..... Tako da Ustase i Cetnici ni po definiciji nisu isto...... Drugo Cetnici nisu pocinili toliko zlocina ni priblizno koliko Ustase i nisu imali Koncentracione logore...... Ustase su nacisticka organizacija a Cetnici gerilski pokret...... ( da me ne shvatis da sam Cetnik ili da branim Cetnike)....
Komunisticka propaganda je ucunila svoje pa je poistovecivala Ustase i Cetnike........ Nije ni slicno...... Jedino sa cime bi kod Srba moga da uporedis Ustase ( naravno po ideji ali ne i po ucinku u likvidaciji) je pokret Dimitrija Ljotica poznatiji kao Ljoticevci...... Oni imaju nacisticku ideologiju......

Bilo je zlocina od strane Cetnika i to uglavnom nad Muslimanima ( po Bosni i delom po dalmaciji) ali se tacno zna ko ih je pocinio i pod cijom su komandom bili.......

Opet kazem bez zelje da uvredim ja ne kazem da su ni sve Ustase bili zlocinci...... Cak znam da su medju Ustasama bili i Muslimani i Srbi Katolici koji su se narocito isticali u pokoljima..... Ali definitivno nisu isto Cetnice i Ustase.......

Ja razumem da se u Hrvatskoj sinonim za Srbe koristi kao Cetnici i da je to pogrdan naziv u vasim ocima..... Razumem da su mnogi nevini Hrvati platili strasnu cenu po dolasku Komunista...... Razumem i da vas ne interesuje previse o Srbima......... Da se na vasem pragu vodio jedan strasan rat gde su mnogi nevini i posteni ljudi stradali...... ne tvrdim da sam ni ja u pravu po bilo kom pitanju.... Ja sam moje znanje sticao prvo u skoli a posle sam se zainteresovao i poceo da njuskam i kopam pa sam dolazio do raznih saznanja i informacija...... Cesto sam nalazio prezivele i ocevidce pa sam sa njima pricao...... ( Jer me je to zainteresovalo)..... Tako da se trudim da ne pricam napamet...... Ne kazem da znam ali su to informacije do kojih sam ja dolazio...... I naj gore po mene je to sto nisam bas mnogo recit a ni u pameti se ne presipa.......

Ne zelim da te uvredim po bilo kom pitanju ja licno gledam ko je kakav covek a ne naciju i veru..... I ljude delim na dobre i lose..... Cak je moje misljenje da smo na Balkanu svi pripadnici istog naroda samo nas je vera podelila pa zvali se oni Hrvati, Srvi ili Marsovci.... Za sranja u kojima zivimo su nam krivi bas oni koji su nase vere i nacije........ Ne jebe mene Hrvat vec moj idijot koji nema obraza i casti....... Isto je i kod vas......

Sto bi rekli "ne saljite me u rat ja cu se odma pomiriti....."
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by pustinja uto tra 05, 2011 5:26 am

Kad napravim poveznicu ovo bi bilo prvi puta u povjesti da su gerilski borci (četnic ili samoprozvani četnici) otišli na teritorij druge države raditi sranja.
Gerilska borba se provodi unutar vlastite države protiv nadmočnijeg neprijatelja.
Koliko ja znam, hrvatska nije granatirala niti jedan srpski grad što se u sup'rotnom ne bi moglo reći.
Hrvatski gerilci (samoprozvani i prozvani od drugih kao ustaše) također nisu išli u srbiju voditi gerilski rat.
Četnici (recimo Momčila Đujića poznatog pod nadimkom pop đuić) tzv dinasrki četnici su 42 prošli pod komandu mihajlovića, potpomagani su od talijana za greilski rat protiv regulatnih snaga stvorene države, zadatak im j ebio etničko čišćenje teritorija na koje srbi polažu pravo (temeljem čega ???) a prema elaboratu dinarske četničke divizije zadaća je bila:"stvaranje jedne velike Srbije, koja bi obuhvatila: Srbiju, Vojvodinu, Bosnu, Hercegovinu, Crnu Goru, Dalmaciju (do Šibenika) i Liku. (,,,) U tako zamišljenoj srpskoj jedinici:"ima isključivo živeti pravoslavno stanovništvo." (Jelić, str. 124) U jesen 1944. nadaju se iskrcavanju zapadnih saveznika, koji bi im pomogli uspostaviti "zapadne granice velike Srbije". (Radošević, str. 26).

Manje je poznato da su polovicom 42 godine četnici u borbi protiv partizana čak ostvarili određenu suradnju sa vlastima NDH i iskamčili i novčanu pomoć i neko oružje.

Kad je italija 43 kapitulirala prestaje pomoč četnicima i oni se razjedinjuju tj jedan dio prelazi partizanima dok veći dio se stavlja na raspolaganje njemcima (okupatroskoj nacističkoj sili a što su bili i talijani, dakle i četnici su služili nacističku vojsku) a posebice na potezu gračac, drniš i sinj.

17. lipnja veliki župan u Kninu David Sinčić sklopio je sporazum s četničkim vojvodama o suradnji u borbi s partizanima. (U to doba NDH ublažava politiku prema Srbima, pa je npr. osnovana i Hrvatska pravoslavna crkva. Ustaške su se vlasti obavezale opskrbljivati četničke snage u borbi protiv partizana; ranjenim četnicima bit će pružena njega u hrvatskim vojnim bolnicama; udovice i siročad četnika poginulih u borbi protiv partizana primat će istu financijsku pomoć koja se daje preživjelim članovima obitelji hrvatskih vojnika. Ovi su se sporazumi odnosili na oko 10.000 od otprilike 15.000 bosanskih četnika u njemačkoj okupacijskoj zoni. Četnici su 1944. godine još mogli biti prebacivani iz NDH u Vojnu bolnicu u Beogradu ili čak u Treći Reich radi liječničke njege.

Četnici zajedno s Nijemcima i ustašama sudjeluju u akcijama protiv narodnooslobodilačkog pokreta, u kojem sudjeluju i mnogi Srbi i podržavaju ga mnogi srpski civili; tako je suradnja ustaša i četnika u praksi dovela do rasta srpskih žrtava (ali naravno i hrvatskih i muslimanskih).

20. lipnja 1942. 2.000 četnika iz okolice Prijedora sudjeluje kao logistička potora Nijemcima u napadu na Kozaru, time pomažući ustašama i Nijemcima u uništenju partizanskih jedinica i u masovnom pokolju Srba. Iako nisu sudjelovali u samoj borbi potpisali su sporazum o nenapadanju i suradnji s ustaškim vlastima.

15. travnja grupa od 1.000 četnika se kod Slavonskog Broda sukobljava s ustašama i biva poražena. 20. travnja 1945. vlada NDH je u Zagrebu pregovarala s predstavnicima Draže Mihailovića koje je predvodio general Svetomir Đukić. To su bili prvi direktni ustaško-četnički pregovori bez posredovanja Nijemaca. Četnička delegacija je izjavila da je Draža Mihailović spreman priznati NDH uz mali ispravak granica između NDH i Srbije na teritoriju Bosne. Pavelić je odgovorio da je moguća suradnja jedinica NDH s četničkima i četnicima je poslana velika kolićina lijekova protiv tifusa koji je tada među njima harao. Zajedno sa Đukićem vlada NDH je pokušala sa upraviteljem Slovenije generalom Leonom Rupnikom stvoriti slovensko-hrvatsko-srpski antikomunistički blok i osigurati slobodan prolaz vojske NDH i četnika preko Slovenije čemu je udovoljeno.

Ne podsjećaju li vas ovakvi pregovori na nešto iz nama bliže prošlosti.

Sad ajde neka mi netko reće je li ikada ijedan ustaša viđen u srbiji što se za suprotnu stranu ne bi moglo reći.

Jel ikada u srbiji osnovana srpska katolička crkva a NDH je osnovala hrvatsku pravoslavnu crkvu i popustila politiku prema srbima zbog zajedničkih djelovanja protiv partizana.

Međutim sad sam otišao debelo OFF TOPIC pa se vraćam na temu a ovo prethodno samo radi usporedbe i tumačenja definicije politika je kurva bila, sada je i takva će ostati.

A purda je samo jedna lopata, jedan alat te politike a on niti sam ne shvaća koja je njegova namjena, zašto nije uhićen netko tko je inteligentan i tko se ne boji reći ono što misli i što zna, pa upravo zbog toga što ne bi mogao biti alatka u rukama političara i obje strane bi popušile.

pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass uto tra 05, 2011 4:48 pm

pustinja je napisao/la:Koliko znam večina ljudi nije imala niti volje niti želje ovdje u hrvatskoj hodati po ratištima, imali su svoj dom, svoju kuću, svoj posao, svoj mir dok nikako ne mogu razumjeti one koji su dobrovoljno odlazili na teritorij druge države da bi sudjelovali u razaranju te druge države.


Tako tipično za hrvate.. Sve vide samo sebe ne vide.. A šta je naša vojska radila u Bosni?
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by walter uto tra 05, 2011 5:23 pm

Bravo momci!!!
Evo prvo BOKASO1 da napravim jednu malenu repliku tumačenja bunkera..ako prihvatim tvoju izjavu za bunkere na Savi u susjednoj BiH pitam se što su trebali u mom mjestu... u ravnici u Slavoniji.....

- BOKASO1 svi podatci koje sam naveo su istiniti...pogotovo podatci o stradalim članovima moje porodice...tokom 2 svj. rata, poslije rata,- uz još jednu konstataciju da su članovi moje porodice spašavali Srbe od Ustaša ..da bi im Srbi tako vratili...posjedujem oko 50 fotografija iz 2 svj. rata na kojima se vidi kakve su monstruozne zločine radili četnici, a između tih fotografija je i jedna fotografija na kojoj se jasno vide članovi moje porodice na kakav su monstruozna način pogubljeni.......

PUSTINJA je naveo jedan niz događaja koji su dokumentirani i verificirani u ona vremena.
BOKASO1 u slikama forumaša imaju moje fotografije..svatko tko me zna ..može potvrditi sve ovo što sam ovdje pisao o mojoj porodici, ubijenima ili nestalima..gdje sam radio i što..u kom vremenua isto tako može provjeriti istinitost podataka...

Vjerojatno znaš da sam pisac/književnik...između ostalog bavim se istraživačkim radom..pa tako i pozadinama svega što se odvijalo na teritoriju bivše SFRJ

BOKASO1 tebi osobno skidam kapu što bi se reklo u narodu..jedini si se upustio u raspravu bez da ikoga vrijeđaš..naravno niti ja ne želim nekoga uvrijediti...samo polazim sa stanovišta onoga što znam ili sam istražio..a nažalost..da nikoga ne uvrijedim..opipljive/vidljive argumente ne želim ovdje kopirati

ZA MENE OVA TEMA ZAVRŠENA...idem vidjeti ima li kakva tema ženidba-udaja..ljubav-sex..glazba-igra
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty80 / 99980 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by pustinja uto tra 05, 2011 6:26 pm

Mass je napisao/la:
pustinja je napisao/la:Koliko znam večina ljudi nije imala niti volje niti želje ovdje u hrvatskoj hodati po ratištima, imali su svoj dom, svoju kuću, svoj posao, svoj mir dok nikako ne mogu razumjeti one koji su dobrovoljno odlazili na teritorij druge države da bi sudjelovali u razaranju te druge države.


Tako tipično za hrvate.. Sve vide samo sebe ne vide.. A šta je naša vojska radila u Bosni?

Naša vojska nije nikada bila u bosni, kad se išlo u bosnu išlo se na osnovu dragovoljnosti i skidale su se oznake sa odora, dakle radilo se o paravojnim postrojbama večino sastavljenih od bosanaca koji su se nalazili u RH.
Ne znam jesu li tamo stavljali oznake HVO-a ili nisu.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass uto tra 05, 2011 6:38 pm

pustinja je napisao/la:Naša vojska nije nikada bila u bosni, kad se išlo u bosnu išlo se na osnovu dragovoljnosti i skidale su se oznake sa odora, dakle radilo se o paravojnim postrojbama večino sastavljenih od bosanaca koji su se nalazili u RH.
Ne znam jesu li tamo stavljali oznake HVO-a ili nisu.



Da, a nas nije napala Srbija nego smo ratovali protiv JNA
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass uto tra 05, 2011 6:40 pm

Moj tata je bio na raztištu u Bosni a u registru branitelja koji je objavljen na internetu mu piše da je bio na južnoj bojišnici, a čovjek u životu nije bio južnije od Zadra.
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 8:20 pm

walter je napisao/la:Bravo momci!!!
Evo prvo BOKASO1 da napravim jednu malenu repliku tumačenja bunkera..ako prihvatim tvoju izjavu za bunkere na Savi u susjednoj BiH pitam se što su trebali u mom mjestu... u ravnici u Slavoniji.....

- BOKASO1 svi podatci koje sam naveo su istiniti...pogotovo podatci o stradalim članovima moje porodice...tokom 2 svj. rata, poslije rata,- uz još jednu konstataciju da su članovi moje porodice spašavali Srbe od Ustaša ..da bi im Srbi tako vratili...posjedujem oko 50 fotografija iz 2 svj. rata na kojima se vidi kakve su monstruozne zločine radili četnici, a između tih fotografija je i jedna fotografija na kojoj se jasno vide članovi moje porodice na kakav su monstruozna način pogubljeni.......

PUSTINJA je naveo jedan niz događaja koji su dokumentirani i verificirani u ona vremena.
BOKASO1 u slikama forumaša imaju moje fotografije..svatko tko me zna ..može potvrditi sve ovo što sam ovdje pisao o mojoj porodici, ubijenima ili nestalima..gdje sam radio i što..u kom vremenua isto tako može provjeriti istinitost podataka...

Vjerojatno znaš da sam pisac/književnik...između ostalog bavim se istraživačkim radom..pa tako i pozadinama svega što se odvijalo na teritoriju bivše SFRJ

BOKASO1 tebi osobno skidam kapu što bi se reklo u narodu..jedini si se upustio u raspravu bez da ikoga vrijeđaš..naravno niti ja ne želim nekoga uvrijediti...samo polazim sa stanovišta onoga što znam ili sam istražio..a nažalost..da nikoga ne uvrijedim..opipljive/vidljive argumente ne želim ovdje kopirati

ZA MENE OVA TEMA ZAVRŠENA...idem vidjeti ima li kakva tema ženidba-udaja..ljubav-sex..glazba-igra

Da krenem od kraja..... Hvala ti Valter, ja stvarno nisam zeleo da nekoga uvredim niti da ozivljavam neke strasne dogadjaje...... Izvini ako sam slucajno necim te uvredio oko tvoje porodice i oko istinitosti tvojih reci nije mi bila namera...... Mozda me nisi razumeo..... Hteo sam reci da podatke koje si naveo o sebi i svojoj porodici predpostavljam da su tacni ( ne vidim zasto bi lagao) i zao mi je tvoje porodice koja je toliko stradala...... Nemoj te ljude koji su ti zlo naneli vezivati za naciju ili veru... To su ucinili neljudi a njih imas svugde...... Nazalost kad su vremena teska i kad se uzmuti voda talog ispliva na povrsinu..... Tada olos i sljam pokaze ko je i kakav je..... Ima takvih primera mnogo i cesto su stradali posteni ljudi.....

Evo jedan primer koji znam..... Od mog Kuma otac je bio Ustasa..... Kad su komunisti dosli on covek nije hteo da bezi jer nije nikome zlo naneo..... Streljan je kad je oslobodjen Zemun....... (Ne samo on vec i mnoooogo naj vidjenijih ljudi iz Zemuna. Streljani su na Francstalu ( delu Zemuna ) te noci kad je Zemun oslobodjen....... ( medju njima i deo moje porodice....).... Bez sudjenja jer su recimo bili privatnici, radili za firme koje su drzali Nemci ili Ustase.... Znaci govorim o civilima.... Kum mi je cesto pricao o ratu i dogadjajim i nikada nije rekao da su ga ubili Srbi vec ovo sto sam ti rekao.....

Sto se tice oko bunkera opet kazem da ne znam sta je po sredi pa ne mogu komentarisati relevantno ali ako ti ista znaci i po Srbiji ima takvih bunkera i prepreka.... ( esarpe, betonki jezevi, bunkeri , kanali..... )..... Ako se dobro secam sistem odbrane je bio zamisljen da se sto vise iscrpi neprijatelj a da odbrana bude iz Bosne..... Mozda ti bunkeri o kojima ti pricas imaju neku drugu namenu..... ne mogu da komentarisem......

Nisam znao sta si po zanimanju i bio bih ti jako zahvalan da ako te ne smara podelis samnom neke podatke do kojih si dosao..... Mene zanima istorija i dogadjaji za vreme WW2 na nasem prostoru...... (Mozes na PP da ne smaramo ljude naravno ako te ne mrzi)......

(I ja cesto kad procitam neki post pobegnem na iste teme jer je tu zanimljivije.............. )
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 8:24 pm

Mass je napisao/la:Moj tata je bio na raztištu u Bosni a u registru branitelja koji je objavljen na internetu mu piše da je bio na južnoj bojišnici, a čovjek u životu nije bio južnije od Zadra.
Koliko ja znam nije usamljen slucaj verovatno je i kod nas bilo slicnih situacija..... kod nas su mobilisali ljude a onda ih bez oznaka slali kao dobrovoljce na neka ratista.......... ( prilicno apsurdna situacija i tragicna za te ljude.....).

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 8:34 pm

pustinja je napisao/la:
Mass je napisao/la:
pustinja je napisao/la:Koliko znam večina ljudi nije imala niti volje niti želje ovdje u hrvatskoj hodati po ratištima, imali su svoj dom, svoju kuću, svoj posao, svoj mir dok nikako ne mogu razumjeti one koji su dobrovoljno odlazili na teritorij druge države da bi sudjelovali u razaranju te druge države.


Tako tipično za hrvate.. Sve vide samo sebe ne vide.. A šta je naša vojska radila u Bosni?

Naša vojska nije nikada bila u bosni, kad se išlo u bosnu išlo se na osnovu dragovoljnosti i skidale su se oznake sa odora, dakle radilo se o paravojnim postrojbama večino sastavljenih od bosanaca koji su se nalazili u RH.
Ne znam jesu li tamo stavljali oznake HVO-a ili nisu.

Pustinja mislim da nije sasvim tacno...... Isli su Hrvati u Bosnu cak i preko Srpske teritorije samo da bi zaustavili ArmBiH..... ( govorim o kompletnim jedinicama).... Tacno da su skidali oznake ali nije tacno da su to bili samo dobrovoljci i ljudi rodom iz Bosne..... Niko ne optuzuje te ljude ako su to cinili iz casnih namera...... Nemoj zaboraviti kako je proslo Hrvatsko stanovnistvo kad je usledila ofanziva Arm BiH...... ( Govorim o civilima a o vojnicima je posebna prica......). Hocu reci da ako su to bili ljudi iz bosne pa vama su cele jedinice bile od ljudi iz Bosne i sve sami dobrovoljci......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass uto tra 05, 2011 9:04 pm

Iz očiju Srba, vojska JNA je išla u Vukovar braniti srpske civile koji su bili maltretirani (tako su mediji to prenosili)(sjetite se onih beba u plastičnim vrećicama ispred Vukovarske bolnice, ili onog razbijenog kafića). Puno je laži preneseno kroz medije da bi se narod okrenio protiv naroda. Znači iz očiju Srba njihova vojska je išla braniti svoje civile u Vu, usput je napravljen popriličan broj zločina. E, isto tako (ili približno isto) je naša vojska išla braniti Hrvate u Bosni, gdje je, u čišćenju sela isto tako napravljen popriličan broj zločina od strane hrvatske vojske (bez obilježja na uniformama).
Da, a tema je Tihomir Purda Laughing
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 9:09 pm

Pustinja podatke koje navodis sam vecinu cuo i verovatno ima istinitih..... Zaboravio si da navedes da su u Bosni dosta vojvode priznale NDH i okrenule su se protiv partizana u zamenu da Ustase ne diraju ta sela..... Zaboravio si reci i da su Cetnici Koste Pecanca otvoreno saradjivali sa Nemcima u borbi protiv komunista...... Zaboravio si pomenuti Konjic 43 i Focu...... Poznato mi je to i ima istine......
(inace prelaz masovan Cetnika na stranu Partizana je bio izmedju ostalog i zbog proglasa Kralja iz Engleske gde zahteva da se Cetnicke snage stave pod komandu partizana....... Ako me secanje sluzi).....

Ali i dalje mislim da Ustase i Cetnici nikako nisu isto......

Ono sto ti uporno preskaces i izbegavas odakle toliko Cetnika koji su se digli na oruzije..... nisu svi protiv nemaca......
Osnivanje Hrvatke Pravoslavne Crkve je budalastina koja je sluzila samo u propagandne svrhe..... I ne vidim zasto bi neko osnivao Pravoslavnu Ctkvu koja vec postoji..... U Srbiji niko nije osnovao HKC jer KC u Srbiji postoji i to pravo ako se ja razumem sme da da samo Poglavar KC...... Dakle Hrvati nikako nisu mogli da organizuju HPC..... Odnosno mogli su ali kao paravan...... ( ko i Crnogorci sto su osnovali svoju crkvu....)..... Ustase su bile i u Zemunu ali u stvari zavisi dokle racunas ga je teritorija Hrvatske......
I nemoj zaboraviti da su i Talijani i Nemacki oficiri protestvovali vise puta zbog pokolja Ustasa nad civilima...... (Jel bese u Visegradu Nemacki oficir naredio da se puca na Ustase koji su klali ljude na obali ako me secanje sluzi)..... Ili protestno pismo onog Talijana Papi o zlocinima Ustasa po Hercegovini..... Ili Izvestaj Nemackog oficira koji je podneo posle obilaska Ustaskog logora za decu i onoga sto je video u njemu..... Da ne sirim temu previse stvarno to nije tema......

Uhvatili kod nas Gradonacelnika Trebinja....... Ako je tacna njegova izjava
" Sagradicemo Dubrovnik i stariji i lepsi.......".... To moze samo malouman covek da izjavi......

Da vratim na temu
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 9:24 pm

Mass je napisao/la:Iz očiju Srba, vojska JNA je išla u Vukovar braniti srpske civile koji su bili maltretirani (tako su mediji to prenosili)(sjetite se onih beba u plastičnim vrećicama ispred Vukovarske bolnice, ili onog razbijenog kafića). Puno je laži preneseno kroz medije da bi se narod okrenio protiv naroda. Znači iz očiju Srba njihova vojska je išla braniti svoje civile u Vu, usput je napravljen popriličan broj zločina. E, isto tako (ili približno isto) je naša vojska išla braniti Hrvate u Bosni, gdje je, u čišćenju sela isto tako napravljen popriličan broj zločina od strane hrvatske vojske (bez obilježja na uniformama).
Da, a tema je Tihomir Purda Laughing

Jeste Mass..... U Srpskim medijima je bila slika kako Hrvati prave ponovo NDH sto kod svakog Srbina izaziva odredjene emocije...... Po meni je to propaganda koja je cinjena da se uzburkaju strasti...... Trebalo je mrzeti protivnika....... Mozda si cuo za Kira i ko ga je ubio..... ( pricali su mi ljudi koji su saradjivali sa njim....) Ko je kod nas ubio Jovana Raskovica.......... Da ne spominjem imena nije pristojno...... Vukovar je namerno Zrtvovan............ ( nazalost)....
Ja sam licno gledao snimke zlocina nad decom ali ti snimci nisu nikada pusteni..... Cak je i sazvana konferencija za stampu ali snimci nisu pusteni ( ja sam ih pogledao ne montirane i stvarno je ne znam sta da kazem. Ne znam ko je to pocinio naravno pricalo se da su Hrvati...... U stvari veliko je pitanje ko je to uradio......)..

Inace jedna ispravka Pustinji...... Nije tacno da Htvati nisu granatirali po Srpskim gradovima..... Iz Kopackog Rita su bombardovali Apatin i Sombor..... Cak su uhapsena grupa Hrvata u Somboru .... ( ne znam kuda su posli.....). Naravno ako me secanje dobro sluzi......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass uto tra 05, 2011 9:26 pm

Sve u svemu, moglo je i bez tog velikog sranja čije posljedice i danas osjećamo
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 9:35 pm

Mass je napisao/la:Sve u svemu, moglo je i bez tog velikog sranja čije posljedice i danas osjećamo

Nije Mass, to sranje nam je nametnuto samo sto su poznati glumci, reziser je jos ne odkriven...... Na moju veliku zalost......

Sta bi nam falilo da smo se razdvojili ko Cesi i Slovaci...... Pa i Slovenci ( samo mi zao onih vojnika sto pobise bez municije zlotvori....) nesto ne vidim nekog Slovenca u Hagu..... Opet smo ispali budale i pustili da nas zavade pa nas uzjasu...... :S:

Hocu reci da nista nije bilo slucajno.......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass uto tra 05, 2011 9:37 pm

I Tuđman bi danas bio u Hagu da je osto živ
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 9:49 pm

Neverujem, jos uvek se Hag koristi kao pritisak na ove nase ovde ( na Balkanu)....
Mesto bi im bilo svoj trojici ( Alija, Tudjman , Milosevic.....)...

Vidis ja ne mislim da je Milosevicu mesto u Hagu...... On je prvenstveno nama skrivio i ovde ga je rebalo osuditi...... I njega i njegovu suprugu i sina..... Za ove vase necu da komentarisem ali ako dobro znam iz rata su izasli veoma bogati...... ( ko i ovi nasi).....

Nisam primetio da je neko od vas otvorio temu Ovcara i bas me interesuje koje informacije imate vi o tom zlocinu......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass uto tra 05, 2011 9:54 pm

Nećemo o Ovčari...
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 9:56 pm

Necu ovde Mass, nego nisam primetio temu......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass uto tra 05, 2011 10:07 pm

bokaso jesi bio kad na Ovčari?
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by bokaso1 uto tra 05, 2011 10:09 pm

Ne, nisam......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 3 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Tihomir Purda - Page 3 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.