Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

+26
damfisk
AryMan
Dr.Kiyu
Blue Bane
Prop
THUNDER_DINIX
Iron Man
Neu
tanuki
Stevo Largo
Love
Angry Bird678
Dreamer Deceiver
ne_zna_se
SAS
lilly2004
Hate
Shtiriputanac
Narco
The Guardian
WEYLAND-YUTANI
scorpio57
Hell
Mass
makaj
30 posters

Stranica 1 / 40. 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Neu čet lip 10, 2010 5:31 pm

U proljeće 2011.godine HBO počinje s prikazivanjem fantasy serijala Game of Thrones čija je radnja smještena u srednji vijek. Scenarij je rađen po knjizi "A Song of ice and Fire".Glumit će Sean Bean poznat kao Boromir iz LOTR-a. Tekst sam prepisala iz časopisa 3D mag.Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) 110158

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Gamethrones

Kako vam se čini?Ćete gledat?

Update, 17.4.2011.

Kojoj kući pripadate?
Kuća Stark
Kuća Stark jedna je od velikih kuća Westerosa. Vladaju velikom regijom zvanom Sjever. To je najstarija kuća čiji preci sežu osam tisuća godina unatrag. Prije targaryenskih osvajanja, vladari kuće Stark vladali su Sjeverom kao kraljevi Sjevera.

Simbol: strahovuk na bijelom polju
Obiteljsko geslo: „Zima dolazi.“
Carstvo: Sjever
Zamak: Oštrozimlje

Članovi:

- knez Eddard Stark, glava obitelji
- kneginja Catelyn od kuće Tully, knezova supruga
- Robb Stark, njihov najstariji sin i Eddardov nasljednik
- Sansa Stark, njihova najstarija kći
- Arya Stark, njihova najmlađa kći
- Bran Stark, njihov mlađi sin
- Rickon Stark, njihov najmlađi sin
- Jon Snow, Eddardovo kopile nepoznate majke
- Benjen Stark, Eddardov mlađi brat, član Noćne straže


Kuća Arryn
Kuća Arryn jedna je od velikih kuća Westerosa. Već tisuću godina vladaju Dolinom Arryn, prvotno kao kraljevi Planine i Doline, a odnedavno kao knezovi Doline i guverneri istoka pod targaryenskim kraljevima i kraljem Robertom Baratheonom.

Simbol: bijeli mjesec i sokol na nebeski modrom polju.
Obiteljsko geslo: „Visoki poput časti.“
Carstvo: Dolina Arryn
Zamak: Orlovo gnijezdo

Članovi:

- knez Jon Arryn, glava obitelji
- kneginja Jeyne Arryn, prva supruga, umrla tijekom poroda. Njihova kći bila je mrtvorođena
- kneginja Rowena Arryn, druga supruga, umrla od prehlade
- kneginja Lysa od kuće Tully, treća i trenutačna supruga
- Robin Arryn, jedino Jonovo preživjelo dijete i nasljednik
- gospa Alys, Jonova mlađa sestra, udana u kuću Waynwood
- Ser Denys Arryn, Alysin najstariji sin, ubijen tijekom Robertove pobune
- Harrold Hardyng, Alysin unuk po kćeri
- Ser Ronnel Arryn, preminuli najmlađi brat kneza Jona
- Ser Elbert Arryn, Ronnelov sin, prijašnji Jonov nasljednik, ubijen po naredbi Ludoga Kralja prije pobune

Kuća Baratheon
Kuća Baratheon jedna je od velikih kuća Westerosa, premda i jedna od najmlađih. To je trenutačna kraljevska kuća.

Simbol: crni jelen na zlatnoj pozadini.
Obiteljsko geslo: „Naša je srdžba.“
Carstvo: Olujni krajevi
Zamak: Krajoluja

Članovi:

- kralj Robert Baratheon, glava obitelji i kralj Željeznog prijestolja
- kraljica Cersei od kuće Lannister, kraljeva supruga
- Joffrey Baratheon, njihov najstariji sin i Robertov nasljednik
- Myrcella Baratheon, njihova kći
- Tommen Baratheon, njihov najmlađi sin
- Stannis Baratheon, Robertov mlađi brat
- Renly Baratheon, Robertov najmlađi brat


Kuća Greyjoy
Kuća Greyjoy jedna je od velikih kuća Westerosa. Vladaju nad Željeznim otočjem, skupinom oštrih i pustih teško pristupačnih otoka na zapadnoj obali Westerosa.

Simbol: zlatni kraken na crnoj pozadini
Obiteljsko geslo: „Mi ne sijemo.“
Carstvo: Željezno otočje
Zamak: Pyke

Članovi:

- knez Balon Greyjoy, glava obitelji
- Asha Greyjoy, knezova jedina kći.
- Theon Greyjoy, knezov jedini preživjeli sin i prema zakonima Sedam kraljevina, njegov nasljednik, trenutačno talac u Oštrozimlju
- Vickon Greyjoy, knezov brat, zapovjednik Željezne flote
- Euron Greyjoy, knezov brat, zvan Euron Vranino Oko, gusar i razbojnik
- Aeron Greyjoy, knezov brat, zvan Vlažnokosi, svećenik Utopljenoga Boga

Kuća Lannister
Kuća Lannister jedna je od velikih kuća Westerosa, jedna od najbogatijih i najmoćnijih obitelji i najstarijih dinastija.

Simbol: zlatni lav na grimiznom polju
Obiteljsko geslo: „Počuj moj riku!“
Carstvo: Zapadni krajevi
Zamak: Bacačeva hrid

Članovi:

- knez Tywin Lannister, glava obitelji
- Ser Jaime Lannister, knezov najstariji sin, član Kraljevske straže
- kraljica Cersei, knezova kći, udana za kralja Roberta Baratheona
- princ Joffrey Baratheon, knezov najstariji unuk, prijestolonasljednik Željeznog prijestolja
- princeza Myrcella Baratheon, knezova unuka
- princ Tommen Baratheon, knezov unuk
- Tyrion Lannister, knezov najmlađi sin i zakoniti nasljednik, patuljak
- Ser Kevan Lannister, Tywinov mlađi brat
- Lancel Lannister, Kevanov najstariji sin i nasljednik, paž kralja Roberta Baratheona

Kuća Targaryen
Kuća Targaryen jedna je od bivših velikih kuća Westerosa i prijašnja vladajuća kraljevska kuća Sedam kraljevina prije nego što je kuća Baratheon preuzela Željezno prijestolje.

Targaryenovi su prihvatili religiju i mnoge običaje Westerosa, ali unatoč protivljenju javnosti, zadržali su dva stara valyrianska običaja: Targaryenski prinčevi i kraljevi smjeli su imati više žena odjednom i Targaryeni su se smjeli vjenčati za brata ili sestru, što se u ostatku Westerosa smatra neoprostivim grijehom.

Simbol: troglavi crveni zmaj na crnoj pozadini
Obiteljsko geslo: „Vatra i krv.“
Carstvo: otok Zmajeva kamena
Zamak: Zmajev kamen

Članovi:

- Kralj Aerys II. Targaryen, Ludi Kralj, ubio ga je Jaime Lannister na kraju Robertove pobune

- kraljica Rhaella, njegova sestra-supruga, također iz kuće Targaryen, umrla tijekom poroda

- princ Rhaegar Targaryen, njihov najstariji sin i nasljednik, ubio ga je Robert Baratheon u bitci kod Trozupca

- princeza Elia od kuće Martell, supruga princa Rhaegara, ubijena od ruke Lannisterovih ljudi tijekom razaranja Kraljeva Grudobrana

- princeza Rhaenys, kći princa Rhaegara, ubijena tijekom razaranja Kraljeva grudobrana.

- princ Aegon, sin i nasljednik princa Rhaegara, ubijen tijekom razaranja Kraljeva grudobrana

- princ Viserys Targaryen, Aerysov i Rhaellin drugi sin, zvan Prosjački Kralj, u izgnanstvu u Slobodnim gradovima

- princeza Daenerys Targaryen, Aerysova i Rhaellina kći, u izgnanstvu u Slobodnim gradovima

-teta kralja Aerysa, princeza Rhaella, udala se u kuću Baratheon. Robert Baratheon i njegova braća njezini su unuci i zato je Robert položio pravo na Željezno prijestolje za koje se borio tijekom građanskog rata


Kuća Tully
Kuća Tully jedna je od velikih kuća Westerosa. Jedna od pripadnica te kuće, Catelyn, udala se za kneza Eddarda Starka tijekom Robertove pobune.

Simbol: srebrna pastrva na plavom polju
Obiteljsko geslo: „Obitelj, dužnost, čast.“
Carstvo: Riječni krajevi
Zamak: Rijekotok

Članovi:

- knez Hoster Tully, glava obitelj
- Ser Edmure Tully, knezov sin i nasljednik
- Catelyn, knezova najstarija kći, udana za kneza Eddarda Starka
- Robb, Sansa, Arya, Bran i Rickon Stark, knezova unučad
- Lysa, knezova najmlađa kći, udana za kneza Jona Arryna
- Robert Arryn, knezov unuk
- Brynden Tully, Hosterov mlađi brat, zvan Crna Riba

Kuća Tyrell
Kuća Tyrell jedna je od velikih kuća Westerosa. Vladaju Ravni, velikom, plodnom i jako naseljenom regijom na jugozapadu Westerosa.

Simbol: zlatna ruža na zelenom polju.
Obiteljsko geslo: „Bivamo jači.“
Carstvo: Ravan
Zamak: Visovrt

Članovi:

- kneginja Olenna Tyrell, poznata kao Kraljica Trnja, majka Macea Tyrella
- gospa Mina, Maceova starija sestra, sad udana u kuću Redwyne
- Horas, Hobber i Desmera Redwyne, Minina djeca
- knez Mace Tyrell, glava obitelji
- gospa Alerie iz kuće Hightower, Maceova supruga
- Ser Willas Tyrell, knezov najstariji sin i njegov nasljednik
- Ser Garlan Tyrell, knezov sin, zvan Srčani, poznat po hrabrosti i vještini s mačem
- Ser Loras Tyrell, zvan Vitez Cvijeća, poznat po svojoj mladosti, hrabrosti i vještini s kopljem
- Margaery Tyrell, knezova kći, mlada i lijepa, još neudana
- gospa Janna, Maceova mlađa sestra, udana u kuću Fossoway

Izvor: gameofthrones.hbo.hr


Zadnja promjena: Neu; uto srp 03, 2012 4:56 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty999 / 999999 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by THUNDER_DINIX čet lip 10, 2010 8:24 pm

cini se super, gledat cu
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty889 / 999889 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Prop pon lip 21, 2010 12:28 pm

Rađeno je po "Song of Ice and Fire"? Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) 816645
Pa to će trajati 15-ak godina! Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) 589485 Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) 589485 Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) 589485 Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) 589485 Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) 589485
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty108 / 999108 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by AryMan ned vel 20, 2011 7:27 pm

http://www.imdb.com/title/tt0944947/
9.5 ocjena na imdb-u klanjanje
morat ću pogledati
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty405 / 999405 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by THUNDER_DINIX ned vel 20, 2011 9:18 pm

ja se ponado da je izaslo
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty889 / 999889 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by AryMan ned vel 20, 2011 10:30 pm

Od 17. travnja.

AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty405 / 999405 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by makaj pet oľu 04, 2011 3:12 pm

od serije očeujem puno , isto tako očekujem da George R.R. Martin već završi petu knjigu


inače " Pjesma leda i vatre " je obavezno štivo za sve ljubitelje Fantasy tematike
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty0 / 9990 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by THUNDER_DINIX pet oľu 04, 2011 4:32 pm

cek to je od njega prica? cuo sam za tog lika
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty889 / 999889 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by makaj pet oľu 04, 2011 7:27 pm

THUNDER_DINIX je napisao/la:cek to je od njega prica? cuo sam za tog lika

da od njega , inače do sad je napisao 4 knjige , svaka knjiga bit će jedna sezona , knjige su jebene , iskreno JEBENE , imam ih sve četri , 4 je malo lošija iz razloga izostavljanja glavnih aktera it prve tri , čitači željno iščekuju petu knjigu naziva A Dance with Dragons ali nikako da je završi , mene iskreno strah da debeli ( Martin) ne otegne papke jer koliko sam pročito ima neki zdravstvenih problema
inače plaanira da bi ukupno trebalo bit sedam knjiga

spojena dva posta, Ary
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty0 / 9990 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by AryMan pon oľu 07, 2011 7:00 pm

jedva čekam klanjanje



AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty405 / 999405 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Iron Man pon oľu 07, 2011 7:08 pm

ovo se mora gledati Wink
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty336 / 999336 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by makaj uto oľu 08, 2011 9:01 am

da mora se gledat ali sam pristalica da je bolje pročitat knjige
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty0 / 9990 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Neu sri oľu 09, 2011 8:25 am

Ja ne mogu dočekat ovu seriju,



Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty999 / 999999 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by makaj sri oľu 09, 2011 8:28 am

Neu je napisao/la:Ja ne mogu dočekat ovu seriju,


čitaj knjige , ako već nisi , ako jesi , čitaj ponovno Very Happy
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty0 / 9990 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Neu sri oľu 09, 2011 8:30 am

Nisam čitala, možda budem jednom, trenutno nemam vremena.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty999 / 999999 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by makaj sri oľu 09, 2011 8:35 am

Neu je napisao/la:Nisam čitala, možda budem jednom, trenutno nemam vremena.


nisi ČITALA ,ja više volim pročitat knjigu nego pogledat film koji je rađen po knjizi , što se tiče ove serije , erija će te oduševit , sve ljubitelje intriga , neočekivanih zapleta , spletki , izdaje i INCESTA Very Happy
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty0 / 9990 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Neu ned tra 17, 2011 9:10 am

Game of Thrones enciklopedija

Sedam kraljevina Westerosa
Westeros je velik kontinent na dalekom zapadu poznatog svijeta. Od kontinenta Essosa dijeli ga more pod imenom Usko more. Većina akcije u "Igri prijestolja" odigrava se na Westerosu.

Gotovo cijelim kontinentom, osim zemalja na krajnjem sjeveru iza Zida, vlada jedan politički entitet pod imenom Sedam kraljevina kojima upravlja kralj Željeznog prijestolja iz grada Kraljeva grudobrana.

Regije Westerosa:

-Sjever: kuća Stark vlada sjeverom iz zamka Oštrozimlja. Prezime kopiladi: Snow.

-Dolina Arryn: kuća Arryn vlada dolinom iz zamka zvanog Orlovo gnijezdo. Prezime kopiladi: Stone.

-Riječni krajevi: njima vlada kuća Tully iz zamka Rijekotoka. Prezime kopiladi: Rivers.

-Zapadni krajevi: njima vlada kuća Lannister iz zamka Bacačeva hrid. Prezime kopiladi: Hills.

-Željezno otočje: njima vlada kuća Greyjoy iz zamka Pyke. Prezime kopiladi: Pyke.

-Krunske zemlje: njima izravno vlada kralj Željeznog prijestolja iz grada Kraljeva grudobrana. Prezime kopiladi: Waters.

-Olujni krajevi: njima vlada kuća Baratheon iz zamka Krajoluja. Prezime kopiladi: Storm.

-Ravan: njome vlada kuća Tyrell iz zamka Visovrta. Prezime kopiladi: Flowers.

-Dorne: njime vlada kuća Martell iz zamka Sunčevo koplje. Prezime kopiladi: Sand.

Strahovuk
Strahovuci su neobično jaka i inteligentna vrsta vuka. Strahovuke se smatra gotovo mitskim bićima na jugu Westerosa, premda postoje glasine da žive u Vučjoj šumi blizu Oštrozimlja.

Noćna straža koja štiti Zid i divljaci koji žive iza njega tvrde da strahovukova ima u većem broju u Ukletoj šumi sjeverno od Zida.

Strahovuk je obiteljski simbol i grb kuće Stark.

Strahovuci u seriji:

Djeca kuće Stark pronalaze nekoliko mladunaca strahovuka na samom početku serije i posvajaju ih. Njihova imena su:

- Sivi Vjetar, posvojio ga je Robb Stark
- Dama, posvojila ju je Sansa Stark
- Nymeria, posvojila ju je Arya Stark
- Ljetnik, posvojio ga je Bran Stark
- Kudrov, posvojio ga je Rickon Stark
- Duh, posvojio ga je Jon Snow

Zmajevi

Zmajevi su bića koja su nekoć postojala na kontinentima Westerosu i Essosu, ali smatra se da su izumrli prije više od stoljeća i pol.

Jedini je preostali trag zmajeva kamenje za koje se tvrdi da su nekoć bila zmajeva jaja, premda su te tvrdnje upitne, te lubanje velikih targaryenskih zmajeva koje se čuvaju u podrumima Crvene utvrde.

Velike kuće
Velike kuće Westerosa najmoćnije su obitelji u Sedam kraljevina. One posjeduju velik autoritet i moć nad vazalnim kućama i područjima koja kontroliraju i obično odgovaraju samo kralju na Željeznom prijestolju.

- Kuća Arryn, vladari Doline Arryn iz zamka Orlova gnijezda

- Kuća Baratheon koja drži Željezno prijestolje i također vlada Olujnim krajevima iz Krajoluje

- Kuća Greyjoy, vladari Željeznog otočja iz zamka Pyke

- Kuća Lannister, vladari Zapadnih krajeva iz zamka Bacačeve hridi

- Kuća Martell, vladari Dornea iz zamka Sunčevo koplje

- Kuća Stark, vladari Sjevera iz zamka Oštrozimlje

- Kuća Tully, vladari Riječnih krajeva iz zamka Rijekotoka

- Kuća Tyrell, vladari Ravni iz zamka Visovrta

- Kuća Targaryen, bivša kraljevska kuća, prognana nakon Robertove pobune koja je dovela kuću Baratheon na vlast

Kraljev namjesnik

Kraljev namjesnik najmoćnija je titula u Sedam kraljevina autoritetom i odgovornošću podređena samo kralju Željeznog prijestolja. Može se usporediti s ulogom premijera u apsolutnoj monarhiji. Namjesnik je kraljev najbliži savjetnik, imenovan i ovlašten da donosi odluke u kraljevo ime.

Stanovnici Westerosa
Ljudi Westerosa


- Prvi ljudi, potekli od originalnih ljudskih naseljenika Westerosa koji su došli na kontinent prije dvanaest tisuća godina

- Andali, porijeklom iz masovnih migracija i invazija koje su započele prije šest tisuća godina

- Rhoynari, rasa ljudi s istočnoga kontinenta koji su pobjegli u Dorne tijekom rata s Valyrijom i pomiješali se s tamošnjim andalskim stanovništvom

- Željezni, ljudi miješanog potomstva Prvih ljudi i Andala koji se smatraju drukčijima od ostalih naroda Westerosa

Mitske rase i stvorenja Westerosa

- Šumska djeca, prijateljska rasa koja je bila u savezu s Prvim ljudima. Originalni štovaoci starih bogova šume. Smatra se da su pobijeni ili su izbjegli tijekom andalskih invazija.

- Drugi, rasa ledenih stvorenja s dalekog sjevera. Smatra se da su prije osam tisuća godina ratovali protiv Prvih ljudi i Šumske djece prije nego što su poraženi i protjerani iz Westerosa, nakon čega je podignut Zid da bi se spriječio njihov povratak. Smatra se da su izumrli

- Divovi, visoka čovjekolika bića. Divljaci katkada tvrde da još postoje iza Zida, ali većina ljudi Westerosa smatra da su mit.

- Vargovi, ljudi koji mogu preuzeti kontrolu nad životinjama s kojima su povezani. Ljudi Westerosa smatraju da su mit

- Zmajevi, krilati gmazovi velike starosti i opakosti, sposobni su bljuvati vatru. Originalno su s istoka. Valyrijanci su ih zarobili i koristili ih za rat i prijevoz u stvaranju svog carstva. Većina zmajeva uništena je u Propasti prije četiri stoljeća, ali nekoliko je njih preživjelo i pomoglo Targaryenima u invaziji Westerosa. Posljednji targaryenski zmajevi umrli su prije 150 godina. Postojali su –više od deset lubanja zmajeva još se čuvaju u Crvenoj utvrdi – ali smatra se da su sad izumrli.

Željezno prijestolje
Željezno prijestolje je prijestolje na kojem sjedi kralj Sedam kraljevina. Prijestolje se nalazi u Crvenoj utvrdi u gradu Kraljevu Grudobranu. Tim se izrazom misli i na vladu Sedam kraljevina i kraljev autoritet (npr. "pobuna protiv Željeznog prijestolja").

Viteštvo
Viteštvo je titula i čast koja se daje ratnicima koji izvrše izvanrednu uslugu za kneza, Vjeru ili kralja Željeznog prijestolja. Članovi viteškog reda zovu se vitezovima i koriste titulu Ser.

Postati vitez jedan je od nekoliko načina na koji obični ljudi mogu dobiti titulu i postići viši društveni položaj među plemstvom. Međutim, takav zadatak obično zahtjeva trošenje mnogo novca na oklop i oružje te je zbog toga nedostupan većini običnih stanovnika.

Vitezovi moraju biti vjerni sljedbenici Vjere sedam bogova. Zbog toga nesljedbenici Vjere poput većine stanovnika Sjevera (koji štuju stare šumske bogove) i Željeznog otočja (koji štuju boga zvanog Utopljeni Bog) ne mogu postati vitezovi.

Vitezovi moraju štovati kodeks ponašanja i časti zvan viteštvo. Taj kodeks nalaže vitezovima da štite slabe i nevine, štite ženu i djecu, da se bore pošteno i časno te da poštuju svoga feudalnoga gospodara. Način na koji će vitez ispunjavati taj kodeks razlikuje se od viteza do viteza.

Noćna straža
Noćna straža vojni je red koji drži i čuva Zid, golemu utvrdu koja štiti sjevernu granicu Sedam kraljevina. Predvodi ih glavni zapovjednik Jeor Mormont iz utvrde Crni zamak.

Religija
Vjera sedam bogova glavna je religija Sedam k. Vjera se ne prakticira izvan granica zemlje.

Vjera smatra da postoji jedan bog koji ima sedam lica ili aspekata: Otac, Majka, Ratnik, Kovač, Djevica, Starica i Neznanac. Svaki aspekt predstavlja dio života ili postojanja. Ljudi mole prvih šestero zbog raznih razloga, ali nitko se ne moli Neznancu koji predstavlja smrt.

I muškarci i žene mogu biti svećenici Sedam bogova. Muški svećenici zovu se septoni, a ženske su svećenice septe. Vjerom vlada vijeće poznato kao Uzvišeni. Glavar vjere zove se vrhovni septon i stanuje u velikoj septi Baelora u Kraljevu Grudobranu. Premda septoni i septe mogu sjediti u vijeću Uzvišenih, vrhovni septon obično je muškarac.

Crkve vjere obično su sedmerostrane zgrade zvane septe u kojima je svaki zid posvećen jednom od sedam aspekata. Osim crkvi, postoje i samostani u kojima se okuplja velik broj vjernika. U njima katkada postoji zavjet šutnje ili neki drugi zavjet i to su mjesta za tiho promišljanje. Mnogi septoni i septe žive u septama, ali „prosjačka braća“, septoni bez septe, lutaju diljem Sedam kraljevina i služe mise u malim gradovima i selima koji nemaju svoje septe.

Vjera sedam bogova dominantna je na jugu Westerosa. Jedine su regije gdje se vjera ne prakticira Željezno otočje, gdje je jaka vjera u Utopljenog Boga, i Sjever gdje je još jako štovanje starih šumskih bogova. No i u tim područjima postoje iznimke.

Zid
Zid je golema utvrda koja se proteže 480 kilometara diljem sjeverne granice Sedam kraljevina i brani zemlju od divljaka koji žive iza Zida.

Zid je navodno visok preko 250 metara i napravljen je od leda. Navodno se u izgradnji uz ostala sredstva koristila i magija. Premda se danas smatra da su Drugi mit, sagrađen je prije otprilike osam tisućljeća da bi branio zemlju od njih.

Zid brane i čuvaju prisegnuta braća Noćne straže. Nekoć je to bila časna institucija, ali sad je Straža teško zapostavljena. Sjedište je Straže Crni zamak koji se nalazi podno Zida na sjevernom kraju Kraljevske ceste.

Turnir

Turnir je velik društveni događaj koji organizira plemenitaška kuća u proslavu časti, viteštva i vojne vještine. Međutim, oni omogućuju i plemenitaškim kućama da pokažu svoje bogatstvo i društveni položaj jer su turniri jako skupi. Manjoj kući mogu biti potrebne godine da plati samo jedan turnir.

Ne postoji zadani oblik ili duljina trajanja turnira. Skromni turniri traju jedno popodne i sastoje se od nekoliko događaja, dok veći turniri mogu trajati cijeli tjedan i na njima može biti više različitih natjecanja i izazova.

Turnir se može sastojati od jednog ili više navedenih događaja:

- borba kopljem: vitezovi se na konjima zalijeću jedan prema drugom s kopljima s namjerom da zbace protivnika s konja. Vitez koji najdulje ostane na konju je pobjednik.

- borba oružjem: određen broj muškaraca bori se mačevima, buzdovanima i sjekirama. Protivnike se mora srušiti i natjerati na predaju.

- streljaštvo: strijelci se natječu da bi pokazali tko je najprecizniji i najkonzistentniji.

- bacanje sjekire: slično streljaštvu, ali sa sjekirama.

- utrka konja: neoklopljeni vitezovi na konju utrkuju se na kružnoj stazi.

Na turnirima ima i mnogo dodatnih događanja poput lutkarskih predstava, pantomimičara i tako dalje. Na turnirima se konzumira mnogo hrane i pića, a kovači imaju pune ruke posla popravljajući oštećene oklope ili kupujući oklope i oružje poraženih vitezova.

Premda turniri nisu smrtonosni i poduzimaju se neke mjere sigurnosti, slučajne smrti ili ozljede na turnirima nisu neuobičajne.

Divljaci
Divljaci ili slobodni ljudi rasa su ljudi koji žive iza Zida. Još su na kontinentu Westeros, ali žive iza sjeverne granice Sedam kraljevina.

Divljaci se sastoje od mnogih ratujućih plemena i seljana, od kojih su neki kulturni, a drugi divlji i agresivni. Većinu vremena provode u međusobnoj borbi, osim kad ih ne ujedini Kralj-s-one-strane-Zida.

Stanovnici Westerosa smatraju da Zid postoji da bi zaštitio zemlju od divljaka, ali Noćna straža zna da on postoji da bi štitio zemlju od mitskih Drugih koji su gotovo uništili svijet prije osam tisućljeća.

iZVOR: hbo.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty999 / 999999 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by AryMan čet tra 21, 2011 7:42 pm

Dakle, ja sam pogledao kad je bila premijera na HBO, 18.4. u 21 sat. Serija je zakon, a obnovljena je i za drugu sezonu! klanjanje Jedva čekam novu epizodu, svaka se prikazuje u čak šest termina (uključujući premijerni) tako da nitko tko želi gledati neće propustiti..


Zadnja promjena: AryMan; čet tra 21, 2011 7:43 pm; ukupno mijenjano 1 put.
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty405 / 999405 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Neu čet tra 21, 2011 7:43 pm

Pogledao si a nisi se ni pohvalio u ovoj temi. Sram te bilo. Ja još nisam pogledala ali mogu ti reći da jedva čekam da vidim kakva je serija. smajlić
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty999 / 999999 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by AryMan čet tra 21, 2011 7:47 pm

Znam da mi je mana to što rijetko kad komentiram serije, moram se naviknuti na to, još više jer sam ovdje mod Very Happy

Evo zato dva videa s HBO-a (stavio bih izravno ali izgleda da je zabranjen kod za 'ugrađivanje')

https://www.youtube.com/watch?v=LqWeFfHiP14

https://www.youtube.com/watch?v=bQfno6dIfcY
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty405 / 999405 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Neu čet tra 21, 2011 7:49 pm



kako zabranjen, ja ga normalno stavim?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty999 / 999999 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by AryMan čet tra 21, 2011 7:51 pm

Gle, sad vidim i ja stidljivko Nešto se promijenilo na YT-u, prije je bio taj gumb vidljiviji..
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty405 / 999405 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Hunnerkongen čet tra 21, 2011 7:55 pm

Jedva čekam petu knjigu iz ovog serijala, a seriju ću pogledati naknadno, da pogledam kolko su fejlali u odnosu na knjigu i koliko ju prate.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty39 / 99939 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Iron Man uto tra 26, 2011 2:51 pm

moram malo proučiti ovo pa da pogledam kao
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty336 / 999336 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by THUNDER_DINIX uto tra 26, 2011 2:56 pm

pogledao prve 2, dobra je serija. iako se malo sporije odvija radnja, ali dobro je
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty889 / 999889 / 999Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty

[Vrh] Go down

Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-) Empty Re: Game of Thrones - Igra prijestolja (2011-)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 40. 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.