Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Strip preporuke

+8
Sinister
Hitman
gio_deluxe
Shtiriputanac
FALKON 2
House
Mass
Prop
12 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop uto svi 05, 2009 3:52 pm

strip - Strip preporuke - Page 2 Fromhelltpb0

From Hell (1991-1996 Razni izdavači) Alan Moore/Eddie Campbell

Izdavan u razmaku od pet godina u 10 epizoda za različite izdavače(Taboo, pa Kitchen Sink Press), "From hell" spada u sam vrh devete umjetnosti, priča o najzloglasnijem ubojici svih vremena, Jacku Rasparaču, meditacija o poremećenom umu, izgubljenom smislu i strahu od života, pa i smrti.

Hrvatsko izdanje doživjeli smo 2008., u prijevodu Tatjane Jambrišak u izdanju Fibre d.o.o., naslov preveden kao "PAKAO"...

EDIT: 2001. snimljen je istoimeni film sa Johnny Deppom u glavnoj ulozi.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Shtiriputanac uto svi 05, 2009 5:54 pm

prop_ovednik je napisao/la:U Hrvatskoj ne, mogu ti baciti pogled na amazone i takve siteove?
Čim pročitaš, očekujem te ovdje sa komentarom o "V for Vendetta"!!!
Nažalost, nisam imao priliku otići u ZG i kupiti ga, morat ću se malo strpiti Sad
Shtiriputanac
Shtiriputanac
Junior
Junior

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 830
Reputacija Reputacija : 65
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty6 / 9996 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop sri svi 06, 2009 1:27 pm

strip - Strip preporuke - Page 2 Afsa150

Alan Ford:Udar munje (Il colpo di fumine) (SR 15) Max Bunker/Magnus

Jedna od epizoda koja je pogurala ovaj sjajan strip u legende!
Pozvan na sud kao svjedok, Alan se zaljubi u prvooptuženu i od tog trenutka kreće najveća količini sprdanja, zajebancije i smjeha koju si možete zamisliti... I usput ćete saznati pravu istinu o Karlu Velikome Laughing
Za sve dane i uzraste, apsolutni smjeh i lijek!!

Da vam dam primjer:
Broj 1 (očinski edukativno): «Droga utječe na mozak! Daje ti utisak da si u raju kad si zapravo u paklu. Siromašni misle da su puni novaca, a gladni da se nalaze pred stolom krcatim najprivlačnijim jelima!»

Da su besprijekorno shvatili sve što im je Njegova Visost ispričala, dokazuje sugestija pristigla od jednog neustrašivog agenta grupe TNT:

«Možemo li je dobiti za osobnu uporabu?» Laughing
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop čet svi 14, 2009 2:08 pm

strip - Strip preporuke - Page 2 Klaralib11

Klara, Carlos Trillo & Eduardo Maicas/Jordi Bernet

Premijerno izašao 1992. kao ideja argentinskog novinara Carlosa Trilla i Paragvajca irskog podrijetla, Maicasa, uz genijalan crtež Španjolca Berneta, Klara je zahvatila svijet stripa maštom, inteligencijom i nadasve krutom realnošću.
Klara je samohrana majka, koja zarađuje za život najstarijim zanatom na svijetu. Odlučna da svome sinu osigura miran život, daleko od svega toga, ne odustaje ni u najgorim trenutcima... Pisano u formi dvodijelnih tabli, za razne publikacije, kasnije tiskane u albume, koje danas imamo i na hrvatskom tržištu, zahvaljujući izdanju Libellusa, da ne duljim, pročitajte jednu od genijalnih tabli ovog stripa!



strip - Strip preporuke - Page 2 Klara850


Zadnja promjena: prop_ovednik; sub lip 06, 2009 11:16 am; ukupno mijenjano 1 put.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop sub lip 06, 2009 11:14 am

strip - Strip preporuke - Page 2 Getslikavarijacijaphp9


Ugovor s Bogom, Will Eisner, 1976.

LEGENDARNO OSTVARENJE VELIKOG MAJSTORA STRIPA KOJE JE LANSIRALO NOVU UMJETNIČKU FORMU - GRAFIČKU NOVELU - PRIČU U SLIKAMA VISOKE UMJETNIČKE VRIJEDNOSTI NAMJENJENU OZBILJNIJEM ČITANJU; l KOJE JE AFIRMIRALO SAMOG WILLA EISNERA KAO JEDNOG OD NAJVEĆIH PIONIRA GRAFIČKE UMJETNOSTI XX. STOLJEĆA .

U Hrvatskom izdanju od 2008., Wedis, d.o.o., Zagreb...
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by gamer boy sub ruj 05, 2009 12:02 pm

čINI MI SE INTERESANTAN TAJ STRIP

gamer boy
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 19.08.2009
Broj postova : 113
Reputacija Reputacija : 1
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty0 / 9990 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by hogar_grozni sub ruj 05, 2009 12:07 pm

Magnapurga......Kostja Gatnik
hogar_grozni
hogar_grozni
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 451
Reputacija Reputacija : 34
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty1 / 9991 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop sub ruj 05, 2009 12:16 pm

gamer boy je napisao/la:čINI MI SE INTERESANTAN TAJ STRIP

Najtoplije preporučam gore
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop uto stu 10, 2009 4:03 pm

strip - Strip preporuke - Page 2 AS_IZ_4

Asterix i Goti, Rene Goscinny, Albert Uderzo, 1961/1962



Danas sam naletio na ovo, pročitao i tako se ismijao, da sam vam morao to vamo staviti....
Uzmite, čitajte i uživajte, vrijeme potrošeno na pravu stvar!
Prepun sjajnih gegova, ovaj strip zabavit će vas onako kako samo ti tvrdoglavi Gali, koji odbijaju Rimsku prevlast, mogu!

Remek djelo! Laughing
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by harley_quinn ned kol 01, 2010 8:48 pm

Joann Sfar i njegov strip album Rabinova mačka, priča o mački koja se pocinje interesirati za židovsku kulturu,pa cim pojede papigu koja govori pocinje razgovarati s rabinom.
http://www.randomhouse.com/pantheon/graphicnovels/art/rabbiscat6.gif

Lewis Trondheim njegov strip dnevnik Les petits riens, koji je postavljen jako duhovito kao geg, al' je i prava okrutna stvarnost :D Ili bilokoji album Zekanovih hvalevrijednih pustolovina.
http://www.comicsbeat.com/wp-content/2007/10/pre1.jpg

Zaintrigirala su me i razmisljanja kod Osamu Tezuke, oca japanske mange. Svi ti njegovi slatki "djecji" likovi pricaju jako potresne price kao u pravom zivotu.
Njegov rad me jako odusevljava jer se nije samo bavio stripom vec i bliskim medijima.
Strip Ode to Kirihito, ukratko, priznati kirurg se zbog zaraze pocinje transformirati u zivotinju, a okolina ga odbacuje i on postepeno pada na dno.
Preporucujem jos i njegov strip Buddha (uskoro izlazi anime)
https://media.photobucket.com/image/osamu%20tezuka%20ode%20to%20kirihito/samehat/kirihitoPOST3.jpg

@Prop - bravo za preporuku najboljeg Batmana ikad,malo ljudi koji nisu jako upoznati sa stripom ne znaju za to (i oni koji mrze DC i Marvel heroje),al ih to uvede da bolje zagrebu! :)
harley_quinn
harley_quinn
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 28.07.2010
Broj postova : 442
Reputacija Reputacija : 109
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty0 / 9990 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop pon kol 02, 2010 8:51 am

harley_quinn je napisao/la:
Lewis Trondheim njegov strip dnevnik Les petits riens, koji je postavljen jako duhovito kao geg, al' je i prava okrutna stvarnost Very Happy Ili bilokoji album Zekanovih hvalevrijednih pustolovina.
http://www.comicsbeat.com/wp-content/2007/10/pre1.jpg

strip - Strip preporuke - Page 2 589485 strip - Strip preporuke - Page 2 589485 strip - Strip preporuke - Page 2 589485 strip - Strip preporuke - Page 2 589485 strip - Strip preporuke - Page 2 589485 strip - Strip preporuke - Page 2 589485



harley_quinn je napisao/la:@Prop - bravo za preporuku najboljeg Batmana ikad,malo ljudi koji nisu jako upoznati sa stripom ne znaju za to (i oni koji mrze DC i Marvel heroje),al ih to uvede da bolje zagrebu! smajlić

Čim sam ti vidio nick, znao sam da ćemo se slagati! strip - Strip preporuke - Page 2 91798
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by harley_quinn pon kol 02, 2010 8:59 pm

heheh, nije smijesno, ovo je okrutna realnost!
Em imam macka,
em mi neda crtat,
em sam alergicna pa uz svo ovo prisilno mazenje i kisem Very Happy
harley_quinn
harley_quinn
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 28.07.2010
Broj postova : 442
Reputacija Reputacija : 109
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty0 / 9990 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Neu pet kol 20, 2010 3:40 pm

zagor- put na zapad. do sada najbolji zagor strip koji sam ja pročitala. baš je zanimljiv i ima provala.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty999 / 999999 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop pet tra 05, 2013 9:03 am

"Asterios Polyp", David Mazzucchelli

strip - Strip preporuke - Page 2 KLO_SP_3

Asterios Poly profesor je arhitekture poznat samo kao teoretičar, ali to mu ne smeta. Egoističan, nadmen, uvijek u pravu našao se na životnom dnu i jedna olujna noć i jedan grom natjerat će ga da krene novim putem...

Volio bih misliti da sam dovoljno talentiran kako bi vam mogao predočiti koliko je sjajan ovaj strip, ali pošto nisam, samo ću vam reći da je ovo nešto što bi svaka osoba koja voli čitati trebala uzeti u ruke. To je knjiga o novim putevima, životnim krizama, satira o obnovi ljubavi i komedija o ljudima. Već izborom pripovjedača - Asteriosova brata blizanca koji je poginuo pri porodu - vidite da je ovo nešto drugačije. Uz to, svaki lik ima svoj font strip - Strip preporuke - Page 2 398466
Crtež, pripovijedanje, likovi... Fenomenalno. Hrvatsko izdanje je isto došlo, treba čestitati "Fibri", samo da vam pojasnim koliko je to problem izdati citirat ću njihova glavnog izdavača:

Ali je zato s produkcijske strane noćna mora. Treba zadovoljiti cijeli niz
autorovih zahtjeva - upis teksta mora biti identičan originalu, što znači da treba simulirati desetak vrsta rukopisa, prijevod treba proći njihovu kontrolu, tisak se mora raditi u točno određenoj tiskari u Kini na točno određenom papiru (koji se, osim što je vrlo skup, proizvodi samo dva mjeseca u godini, pa tisak može biti samo u to vrijeme) itd itd. Ali dobro, vrijedi truda.

Grčka mitologija, Woody Allen, sve je tu i sve je drugačije i svježe!

Prvom prilikom kupujem ovo za kućnu biblioteku!
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop čet lip 27, 2013 6:22 pm

Gledam sad jesam vam igdi spomenija "I killed Giants", nisan moga naći, pa se nadam kako se ne ponavljam...

strip - Strip preporuke - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSWPqk_jvBlh6rF5a-Bio4ZxRDKUirNRUpi2s-D1-_yKHSWW-LS

Joe Kelly ga napisao potaknutim nekim životnim gubicima. Tema je prilično jasna i poznata svakom klincu u životu - od strahota odraslog života cura biži u svijet mašte u kojima se bori protiv divova. Dugo san ga izbjegava, nekako nisan mislija da će to biti to, ali kad san krenija čitati stvarno nisan moga stati - na jednostavan način tematizira toliko životnih tema, od prijateljstva, familije, gubitaka i prvih pravih lecija...

Budi emocije, dopire do čitatelja, što je pokazatelj da vridi, meni makar....
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Prop sub srp 06, 2013 5:02 pm

Za sve zgubidane, ako vam je kad dosadno, samo malo čitajte "Peanuts", Charlesa Schulza....

strip - Strip preporuke - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTMYOU5TQE6zqB5er5GCCcibbyAOFtNP2Y_E00QLpbH3bnQ_-Zs
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
strip - Strip preporuke - Page 2 Empty108 / 999108 / 999strip - Strip preporuke - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

strip - Strip preporuke - Page 2 Empty Re: Strip preporuke

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.