Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mržja prema čovjeku

+28
damfisk
bokaso1
Stevo Largo
Ly
Mass
pustinja
Teo
Angie
scorpio57
m
pinkpanter
minutus
pope_on_dope
Ancksunamun
Neukrotivi pastuh
diabolik.
H[a]D
Hell
Slavonski
Amyicha
walter
eva kant
evitaa
THUNDER_DINIX
Love
Neu
Prop
tanuki
32 posters

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by eva kant uto lis 20, 2009 10:23 pm

@ evita
ja odgovaram umjesto njega (jer mi je dao punomoć Very Happy) zato što znam čitati s razumjevanjem, pa ti pokušavam objasniti dok on ne dođe.

pratila sam i onaj topic koji je td zatvorio, a i ovaj od samog početka.

tvoje pitanje je ovo:

Tanuki ,ako ti je drago čuti ovakvo mišljenje poput propovog i čudiš se mržnji prema drugim nacijama,zašto otvaraš temu:
Zašto ne volim židove i tu pišeš kako ih ne voliš?


a jedno sa drugim nema nikakve veze. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by evitaa uto lis 20, 2009 10:24 pm

Abbath je napisao/la:ne zamaram se tko je koje nacionalnosti. srbin, hrvat, muslima, amer, indijanac, indijac... tko us to vjeruje i slicno. postujem druge koliko i sebe.

rep +
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Neu uto lis 20, 2009 10:27 pm

ja poštujem druge onoliko koliko oni mene poštuju Mržja  prema  čovjeku - Page 2 91798
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by evitaa uto lis 20, 2009 10:29 pm

Eva krivo,odgovorio mi je tanuki na to pitanje,kažem ti da ne pratiš.Na ovo sam htjela komentar,ali od njega :

Tanuki sam ga argumentiraš naslovom teme,a sada ču ti argumentirati gdje si napisao da ne voliš židove kao ni katolike,protestante,muslimane...sorry ako ih ne navodim istim redoslijedom kao ti.i daj stoj kod onoga što jednom napišeš.


i da,ne razgovaram preko opunomoćenika Mržja  prema  čovjeku - Page 2 275355
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by tanuki uto lis 20, 2009 10:33 pm

evitaa je napisao/la:
eva kant je napisao/la:pa ako su to dva različita pojma zašto ga uopće ono pitaš?
meni nije jasno šta tebi zapravo nije jasno?

Eva pitam ga jer me zanima i voljela bi da mi odgovori.mene zanima zašto ti odgovaraš umjesto njega?
Tebi nemože biti jasno što meni nije jasno jer nisi pratila diskusuju.pročitaj pa češ znati.
evo evitaa- odgovorit ću ti!
bilo mi je izazovno da to stavim u temu poemika- baš zato što je semitizam škakljivo pitanje!
definitivno je židovski narod pretrpio puno zla- ali ja kao ateista ne preferiram ni jednu religiju!
u srcu nemam mržnje i osobno ne osjećam odgovornost za holokaust naćinjen prema tom narodu!

upravo zbog proganjanj- taj narod se borio i izborio za pozicije u društvu- ali definitivno su opterećeni-
umjetnici u pravilu pljuju i izruguju se po svojoj vjeri!
ali meni je to postalo dosadno - i pod pojmom koji sam napisao zašto nevolim židove- nisam mislio na naciju, nisam mislio na ljude kao pojedince, već na autore i umjetnike, koje u biti više mrze svoju vjeru, nego ja- budući da je ne poznajem!
prića iz planine je istinita- ali to je samo anegdota!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by eva kant uto lis 20, 2009 10:39 pm

opet joj nisi odgovorio na pitanje. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Gost uto lis 20, 2009 10:40 pm

pricekajte dok se tanuki zalaufa na forumu Laughing
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by evitaa uto lis 20, 2009 10:44 pm

[quote="tanuki"]

Ako si naslov teme stavio radi izazova ,vidjeli smo da je ispunio svrhu.Hvala Tanuki.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by eva kant uto lis 20, 2009 10:54 pm

ja i dalje ne kužim zašto je TD zaključao onu temu.
kao možeš otvorit temu u kojoj ćeš reći da ne voliš npr. političare, ali o židovima se ne smije ništa napisati, jer je to odamh rasizam.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by walter uto lis 20, 2009 11:28 pm

Nisam pročitao sve u ovoj temi, ali evo vam jedan primjer...naučen sam od roditelja da ne mrzim nikoga, bio on žut, crn, bijel...bio on srbin...musliman...židov...afrikanac, kinez, japanac....bio bilo tko tko je čovjek...iste boje u našim venama teče krv.

U domovinskom ratu, poginuo mi je najmlađi brat. 21 godina. Ubijen je krhotinama granate. Pucali su Srbi. Nakon sahrane, ručali smo. U jednom trenutku moja mama pogledala nas je sve i rekla. "Djeco ne mrzim nikoga, evo on je poginuo od srpske granate, rat još traje...ja sam sahranila svoje djete, sudit će im dragi Bog...a i vas sam naućila da ne mrzite...ako ja kao majka ne mrzim i opraštam...to tražim sada i od vas"

Ovo je primjer roditeljskog odgoja kojeg smatram presudnim u svakom trenutku čovjekova življenja od rođenja pa do smrti pa tako i u odgoju naspram drugih ljudi, njihovoj boji kože, njihovoj vjeroispovjesti, različitosti.
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty80 / 99980 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Gost sri lis 21, 2009 12:20 am

tanuki je napisao/la:
evitaa je napisao/la:
eva kant je napisao/la:pa ako su to dva različita pojma zašto ga uopće ono pitaš?
meni nije jasno šta tebi zapravo nije jasno?

Eva pitam ga jer me zanima i voljela bi da mi odgovori.mene zanima zašto ti odgovaraš umjesto njega?
Tebi nemože biti jasno što meni nije jasno jer nisi pratila diskusuju.pročitaj pa češ znati.
evo evitaa- odgovorit ću ti!
bilo mi je izazovno da to stavim u temu poemika- baš zato što je semitizam škakljivo pitanje!
definitivno je židovski narod pretrpio puno zla- ali ja kao ateista ne preferiram ni jednu religiju!
u srcu nemam mržnje i osobno ne osjećam odgovornost za holokaust naćinjen prema tom narodu!

upravo zbog proganjanj- taj narod se borio i izborio za pozicije u društvu- ali definitivno su opterećeni-
umjetnici u pravilu pljuju i izruguju se po svojoj vjeri!
ali meni je to postalo dosadno - i pod pojmom koji sam napisao zašto nevolim židove- nisam mislio na naciju, nisam mislio na ljude kao pojedince, već na autore i umjetnike, koje u biti više mrze svoju vjeru, nego ja- budući da je ne poznajem!
prića iz planine je istinita- ali to je samo anegdota!

ti nisi ni ateist jer da jesi znao bi da od ako se ne varam 2002. (mozda kiksah godinu davno je bilo kad sma citao o inom) ateizma je usao kako u vjere tako i u manje religije. neces vjerovat odobreno po rimskoj crkvi cak i ateisticke crkve postoje. stoga si vjernik koji ni vlastitu vjeru ne poznaje. ali bih rekao da "vjerovanje u nevjerovanje" je najgluplje u sto netko moze vjerovat, uvrijedio se neki ateist na ovo ili ne totalno mi svejeno jer vjerojatno vjeruju da ja i ne postojim pa stoga i ta recenica koja je napisana vjerojatno vjeruju da sanjaju. vidi se da je nekim ljudima stvarno dosadno u zivotu.

druga stvar. zidovi su bili proganjani, medjutim zidovi su kada su preuzeli vlast pod krunom cara konstantina proganjali i naredjivali proganjanje i ubijanje drugih na kraj toga stao je novi poredak svecenstva u rimskom carstvu ali sve je zapocelo masakrom prvo zidova a ond pod vodstvom zidova "osvecivanje". tako je rimski narod pod vodstvom konstantina i zidovskih svecenika pa i onih koji su uslijedili pocinili niz monstruoznih djela. zidovi se ne razlikuju nista vise od bilo kojeg drugog naroda.

ja bih te jednom u zivotu zamolio da eto jednom kad nesto "polemiziras" i navedes osnovu. volio bih cuti imena tih zidovskih umjetnika i autore koji se izruguju vlastitoj vjeri? koliko ja znam zidovi su izuzetno ponosan narod koji drze do tradicije. tako da znamo odmah o cemu i o kojim ljudima u zidovskom drustvu se prica pa da napokon neka tvoj tema ima veze sa "polemikom" da opet sve ne ispadne da si sve gluposti prosuo iz vlastite mutne glave i svojim teskim nadrealnim i nepostojecim filozofijama o tome kako ti "mislis" da vidis svijet. tanuki molim imena tih umjetnika i autora, kad vec govoris o njima.

isto tako tanuki zelim te uvjeriti u tvoju nesposobnost vodjenja polemike ili bilo kakve teme, tvojoj gluposti i kontradiktornosti jednostavno nema kraja a najgore je sto za znanje nemas ni temelja. prvi korak je ka tome da uopce odlucis stati, smiriti se i procitati kakve budalastine pises a onda otici i nabaviti prvu knjigu o onome sto te zanima, jer vjerovao ili ne otkrit cu ti sad toplu vodu ali pamet se ne prenosi zrakom.

tanukijev citat:"nisam mislio na ljude kao pojedince, već na autore i umjetnike, koje u biti više mrze svoju vjeru, nego ja- budući da je ne poznajem!

imas pravo tanuki. umjetnici i autori nisu pojedinci u nekom narodu. naprotiv, u drzavi od 100 000 ljudi samo 10 000 su gradjani sve ostalo su umjetnici i "autori". -ovo je sarkazam da doticni ne pomisli da djelim njegovo misljenje o pojedincima. jer da imam papir vjerojatno bi trebalo crtati mu.

mislim lik, ja tebe nemogu razumjeti ali mislim da ni ti sam sebe ne razumijes. ali zbilja ako zelis glumit nekog filozofa slobodno. samo drugi put pazi kako pises malo si previse kontradiktoran u vlastitim textovima zato te nitko ziv ne moze uzeti za ozbiljno. bar ne ja Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Amyicha sri lis 21, 2009 12:18 pm

mržnja prema čovjeku po meni i nije baš ljepa. al šta možeš kad je ne znam taj čovjek kojeg mrziš gad prema tebi i kako ga ne mrziti :S:
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty113 / 999113 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Slavonski sri lis 21, 2009 12:47 pm

Po meni je mržnja dobra, zato što zna biti kontruktivna, i znam dosta primjera, ne sam svojih, gdje je upravo mržnja prema nečemu, i nekima, djelovala i više nego konstruktivno. Mržnja zna biti dobar motivator, i kada preko nje ostvariš ono negativno prema onome prema kome si ju uperio, osjećaš se(bar ja, i neki ljudi koje poznajem) lakše, bolje i budeš veseliji, zato što znaš da si učinio pravednu stvar, u svojoj koncepciji shvaćanja.
Vidim da se raspravljalo i o mržnji prema drugim narodima, rasama, religijama itd. Po meni ne valja previše generalizirati ljude, niti bih to nazivao mržnjom.
Kršćanin sam, a kršćani automatski ne toleriraju. Ali poštuju druge, koji poštovanje zasluže. Stvarno nemam ništa protiv većine religija.
Načelno nemam ništa niti protiv drugih nacija i rasa, pošto velim, ne valja generalizirati, iako itekako jesam nacionalno, i rasno svijestan. Nacionalne manjine rođene u Hrvatskoj (npr. srpska ili židovska), imaju svako pravo dobiti priliku reintegrirati se u hrvatsko društvo. Ali uz preduvijet da poštivaju hrvatsku državu, da se prilagode hrvatskoj većini, i da se asimiliraju ne u hrvatski narod, ali da u hrvatski politički narod.
Što se tiče drugih rasa, ne smetaju mi dok nisu na ovom kontinentu. Što se tiče mješanja rasa, tu sam odlučno protivbilo kakvog mješanja. Gadi mi se uopće takva abnormalna i bolesna pomisao, i bića proistekla iz takvo čega.

Slavonski
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.12.2008
Broj postova : 42
Reputacija Reputacija : 10
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by eva kant sri lis 21, 2009 12:56 pm

Slavonski je napisao/la:
Što se tiče drugih rasa, ne smetaju mi dok nisu na ovom kontinentu. Što se tiče mješanja rasa, tu sam odlučno protivbilo kakvog mješanja. Gadi mi se uopće takva abnormalna i bolesna pomisao, i bića proistekla iz takvo čega.
jel ovo nečiji klon? Very Happy

šta je tebi abnormalno u miješanju rasa?
meni su inače onako generalno gledajući, mulati najljepši ljudi.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Slavonski sri lis 21, 2009 1:08 pm

eva kant je napisao/la:
Slavonski je napisao/la:
Što se tiče drugih rasa, ne smetaju mi dok nisu na ovom kontinentu. Što se tiče mješanja rasa, tu sam odlučno protivbilo kakvog mješanja. Gadi mi se uopće takva abnormalna i bolesna pomisao, i bića proistekla iz takvo čega.
jel ovo nečiji klon? Very Happy

šta je tebi abnormalno u miješanju rasa?
meni su inače onako generalno gledajući, mulati najljepši ljudi.
Jesi li ti nečiji klon? Very Happy
Od mulata mi se gade još više osobe koje razmišljaju kao ti. Čekaj, ako sam dobro shvatio, tebi je cilj istrijebiti bijelu rasu??
Očito onda nemaš ni malo poštovanja, kršćanskog morala, ponosa i časti. Također, vjerovatno niti nemaš pojma da nije bilo bijele rase, da ne bi niti danas tipkala na comp, jer ne da ne bi bilo njega, nego ne bi bilo niti struje, niti asfalta, niti betona, niti sveučilišta, niti kemikalija ili operacija u bolnici......
Blaženo neznanje

Slavonski
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.12.2008
Broj postova : 42
Reputacija Reputacija : 10
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by eva kant sri lis 21, 2009 1:14 pm

aha, ti si jedan od onih koji vjeruje u riječi nobelovca watsona i njegovu tezu da su crnci manje inteligentni od bijelaca. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Slavonski sri lis 21, 2009 1:17 pm

eva kant je napisao/la:aha, ti si jedan od onih koji vjeruje u riječi nobelovca watsona i njegovu tezu da su crnci manje inteligentni od bijelaca. Very Happy
Nije to sam njegova teza, nego teza svih znastvenika, dok nisu prije 20-30 godina najednom ušutkani. Kao što rekoh, stvarno ih ne mrzim, ali mora se znati tko gdje pripada.

Slavonski
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.12.2008
Broj postova : 42
Reputacija Reputacija : 10
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by eva kant sri lis 21, 2009 1:19 pm

kako ti se sviđa obama i njegova family? meni su baš simpa. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by eva kant sri lis 21, 2009 1:28 pm

i zašto se ne javi ovdje onaj tko ti daje pluseve za ove postove, pa da vidimo tko još dijeli s tobom ovo mišljenje? Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Gost sri lis 21, 2009 1:57 pm

Slavonski je napisao/la:Po meni je mržnja dobra, zato što zna biti kontruktivna, i znam dosta primjera, ne sam svojih, gdje je upravo mržnja prema nečemu, i nekima, djelovala i više nego konstruktivno. Mržnja zna biti dobar motivator, i kada preko nje ostvariš ono negativno prema onome prema kome si ju uperio, osjećaš se(bar ja, i neki ljudi koje poznajem) lakše, bolje i budeš veseliji, zato što znaš da si učinio pravednu stvar, u svojoj koncepciji shvaćanja.
Vidim da se raspravljalo i o mržnji prema drugim narodima, rasama, religijama itd. Po meni ne valja previše generalizirati ljude, niti bih to nazivao mržnjom.
Kršćanin sam, a kršćani automatski ne toleriraju. Ali poštuju druge, koji poštovanje zasluže. Stvarno nemam ništa protiv većine religija.
Načelno nemam ništa niti protiv drugih nacija i rasa, pošto velim, ne valja generalizirati, iako itekako jesam nacionalno, i rasno svijestan. Nacionalne manjine rođene u Hrvatskoj (npr. srpska ili židovska), imaju svako pravo dobiti priliku reintegrirati se u hrvatsko društvo. Ali uz preduvijet da poštivaju hrvatsku državu, da se prilagode hrvatskoj većini, i da se asimiliraju ne u hrvatski narod, ali da u hrvatski politički narod.
Što se tiče drugih rasa, ne smetaju mi dok nisu na ovom kontinentu. Što se tiče mješanja rasa, tu sam odlučno protivbilo kakvog mješanja. Gadi mi se uopće takva abnormalna i bolesna pomisao, i bića proistekla iz takvo čega.

podsjecas me na lika koji je rekao kako ljubomora moze biti pozitivna.
na sto sam mu odgovorio:"kako nesto negativno i sto isusuje covjeka i steti kako tebi samome tako i drugome moze biti nesto poztiivno i konstruktivno?!"
na sto on kaze:"ljubomora pokazuje koliko mi je stalo do osobe koju volim!"
na sto mu ja uputih:"ne, nego pokazuje tvoju nesigurnost i nepovjerenje prema osobi koju volis, jer da si siguran u svoje osjecaje i imas povjerenja u onoga koga volis nebi drzao tu osobu u lancima i preispitivao svaki njezin pokret i odluku. nebi svaki put planuo kada bi vidio da osoba koju volis prica sa suprotnim spolom niti bi se bavio izmisljanjem urota i prijevara! I naposlijetku ta osoba ce otici od tebe!"

neki ljudi su jednostavno robovi sami sebe a pritom robljem prave i odnos sa osobama do kojih im je "stalo". to niti je krscanski niti konstruktivno.

mrznja nastaje iz straha, radja se u bijes i eksplodira u vrlo nasilno i agersivno ponasanje. ne, mrznja nikada ne moze biti nesto pozitivno i konstruktivno. iz straha ti se isto radja i ljubomora.
a strah nastaje kod osoba sa slabim karakterom i jedini nacin kako sebi mogu dokazati "tko su" je tlacenje slabijih sto mrznjom sto ljubomorom.

Hesse kaze nesto u stilu ne sjecam se sad od rijeci do rjeci:"covjek se razlikuje od zivotinje tek kada strah prestane upravljati njegovim zivotom!"

zivotinje = djeciji ljudi = ljudi bez ostvarenog potencijala = ljudi bez karaktera.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Gost sri lis 21, 2009 2:14 pm

Slavonski je napisao/la:
eva kant je napisao/la:
Slavonski je napisao/la:
Što se tiče drugih rasa, ne smetaju mi dok nisu na ovom kontinentu. Što se tiče mješanja rasa, tu sam odlučno protivbilo kakvog mješanja. Gadi mi se uopće takva abnormalna i bolesna pomisao, i bića proistekla iz takvo čega.
jel ovo nečiji klon? Very Happy

šta je tebi abnormalno u miješanju rasa?
meni su inače onako generalno gledajući, mulati najljepši ljudi.
Jesi li ti nečiji klon? Very Happy
Od mulata mi se gade još više osobe koje razmišljaju kao ti. Čekaj, ako sam dobro shvatio, tebi je cilj istrijebiti bijelu rasu??
Očito onda nemaš ni malo poštovanja, kršćanskog morala, ponosa i časti. Također, vjerovatno niti nemaš pojma da nije bilo bijele rase, da ne bi niti danas tipkala na comp, jer ne da ne bi bilo njega, nego ne bi bilo niti struje, niti asfalta, niti betona, niti sveučilišta, niti kemikalija ili operacija u bolnici......
Blaženo neznanje

ok. vidim da si zapeo u vrijeme spanjolske inkvizicije. ti nisi krscanin. krscanstvo jeste izgradjeno na nasilju ali i na dobrim djelima. dobra djela su cinili oni mali ljudi daleko od nadzora careva i visokog bogatog svecenstva, lose stvari su cinili krscani koji su imali vecu vlast ali jako malu vlast nad samim sobom. govoris o postovanju. d bi nekoga postovao trebas se tome diviti. recimo ja ne vjerujem u boga kako ga biblija dozivljava. vjerujem u majku prirodu i njezine elemente (5 ih je), u bibliji bi to laicki receno bili "duhovi". sad ja znam da kad kazem da postujem neciju vjeru u mojem rijecniku tada ne postoji rijec "gadi mi se", naprotiv ima mnogo ljudi iz krscanskog kruga koji su cinili dobra i promicali prosvjetiteljstvo (edukacija, knjizevnost, gramatika, lijecenje i razlciite doktrine...) ali isto tako postoji i budizam, ciji ljudi nikad nisu ratovali. postoji niz drugih vjera i religija stoljecima starije od krscanstva koji na cijim osnovama krscanstvo je izgradjeno. ali mogu ti samo reci da mrznjom drugih zapravo smao pokazujes koliko si slab i koliko se bojis svijeta koji te okruzuje. prvenstveno mrznja i gađenje koje imas prema drugima zapravo je odraz tvog gađenja prema samome sebi. poradi na sebi ako mozes, ak ne... nauci ne vrijedjati druge ljude i njihovu vjeru. ako ja volim cuti price iz krscanskog svijeta i diviti im se mozes ti i iz drugih vjera i religija. ali vjerujem da si ti vise crkveni tip nego vjerski. jercrkva i vjera su razliciti pojmovi. ima ljudi koji u crkvu odlaze zbog vjere a ima ljudi koji vjeruju zbog crkve. vjerujemda si ti ovaj drugi tip inace nebi bio toliko ogranicen. jer vjera kakva god da jest prosiruje vidike, crkva ih ogradjuje. pa sad vidi da li ti u crkvu ides zbog vjere(zbog sebe) ili vjerujes zbog crkve.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Prop sri lis 21, 2009 2:38 pm

Slavonski je napisao/la:Po meni je mržnja dobra, zato što zna biti kontruktivna, i znam dosta primjera, ne sam svojih, gdje je upravo mržnja prema nečemu, i nekima, djelovala i više nego konstruktivno. Mržnja zna biti dobar motivator, i kada preko nje ostvariš ono negativno prema onome prema kome si ju uperio, osjećaš se(bar ja, i neki ljudi koje poznajem) lakše, bolje i budeš veseliji, zato što znaš da si učinio pravednu stvar, u svojoj koncepciji shvaćanja.
Vidim da se raspravljalo i o mržnji prema drugim narodima, rasama, religijama itd. Po meni ne valja previše generalizirati ljude, niti bih to nazivao mržnjom.
Kršćanin sam, a kršćani automatski ne toleriraju. Ali poštuju druge, koji poštovanje zasluže. Stvarno nemam ništa protiv većine religija.
Načelno nemam ništa niti protiv drugih nacija i rasa, pošto velim, ne valja generalizirati, iako itekako jesam nacionalno, i rasno svijestan. Nacionalne manjine rođene u Hrvatskoj (npr. srpska ili židovska), imaju svako pravo dobiti priliku reintegrirati se u hrvatsko društvo. Ali uz preduvijet da poštivaju hrvatsku državu, da se prilagode hrvatskoj većini, i da se asimiliraju ne u hrvatski narod, ali da u hrvatski politički narod.
Što se tiče drugih rasa, ne smetaju mi dok nisu na ovom kontinentu. Što se tiče mješanja rasa, tu sam odlučno protivbilo kakvog mješanja. Gadi mi se uopće takva abnormalna i bolesna pomisao, i bića proistekla iz takvo čega.

Slavonski je napisao/la:
eva kant je napisao/la:
Slavonski je napisao/la:
Što se tiče drugih rasa, ne smetaju mi dok nisu na ovom kontinentu. Što se tiče mješanja rasa, tu sam odlučno protivbilo kakvog mješanja. Gadi mi se uopće takva abnormalna i bolesna pomisao, i bića proistekla iz takvo čega.
jel ovo nečiji klon? Very Happy

šta je tebi abnormalno u miješanju rasa?
meni su inače onako generalno gledajući, mulati najljepši ljudi.
Jesi li ti nečiji klon? Very Happy
Od mulata mi se gade još više osobe koje razmišljaju kao ti. Čekaj, ako sam dobro shvatio, tebi je cilj istrijebiti bijelu rasu??
Očito onda nemaš ni malo poštovanja, kršćanskog morala, ponosa i časti. Također, vjerovatno niti nemaš pojma da nije bilo bijele rase, da ne bi niti danas tipkala na comp, jer ne da ne bi bilo njega, nego ne bi bilo niti struje, niti asfalta, niti betona, niti sveučilišta, niti kemikalija ili operacija u bolnici......
Blaženo neznanje

Imao sam namjeru komentirati nešto, zaista jesam... Al' ono, glupost do gluposti, čisto ne znam odakle krenuti dole
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty108 / 999108 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Hell sri lis 21, 2009 2:44 pm

slažem se s propom..ovaj Slavonac..samo lupeta gluposti..
Mržnja motivator? za kaj ubiti...s mržnjom nemožeš ništa kvalitetno napraviti , opet si na nuli..

ova teoriju o asimilaciji je manjina je tako glupa , da je to prestrašno, kupit ću mu Ustav, pa nek ga nauči...ccc

A ovo o rasama, da je dobro dok nisu na ovome kontinentu je dokaz naše ksenofobičnosti(večine(kršćanske večine)), i ne poznavanje temeljnih zakona i prava svoje države..koma..

usput žuta rasa je izmislila većinu današnjih izuma skupa sa muslimanima, tada je Kršćanska europa bila u mračnom dobu...da Slavonski blaženo neznanje...


Zadnja promjena: Cylon; sri lis 21, 2009 2:48 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty497 / 999497 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Gost sri lis 21, 2009 2:45 pm

Slavonski je napisao/la:
eva kant je napisao/la:aha, ti si jedan od onih koji vjeruje u riječi nobelovca watsona i njegovu tezu da su crnci manje inteligentni od bijelaca. Very Happy
Nije to sam njegova teza, nego teza svih znastvenika, dok nisu prije 20-30 godina najednom ušutkani. Kao što rekoh, stvarno ih ne mrzim, ali mora se znati tko gdje pripada.
Šta si ti?
da sam ikad ikom dao rep negativan tebi bih za ovakve izjave dao za svaki post na ovom forumu,nije mi jasno kako ti nije neugodno trkeljat takve stvari......al sigurno si ponosan.....

OT jedini čovjek kojeg mrzim,i kojeg mogu mrzit sam ja sam.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by eva kant sri lis 21, 2009 2:49 pm

meni se čini da ovaj samo trolla. Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Mržja  prema  čovjeku - Page 2 Empty Re: Mržja prema čovjeku

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.