Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ivo Pukanić

Go down

Ivo Pukanić Empty Ivo Pukanić

Postaj by evitaa uto lis 20, 2009 12:06 am

Ivo Pukanić Neobavezno_4679_v

Ivo Pukanić rođen je 21.siječnja 1961.god.u Zagrebu.Bavio se novinarstvom od svoje osamnaeste godine..U novinarstvo ja je uveo Denis Kuljiš 1991.god.u tjedniku Globus,iz kojeg se odmetnuo sa nekoliko kolega a 1995.god.pokreću Nacional gdje izlaskom Denisa Kuljiša iz vlasničke strukture,Ivo Pukanić postaje večiski vlasnik Nacionala,te medijski rat protiv Hdz-a i desnice koji je Kuljiš vodio a Pukanić usoješno balansira između lijeve i desne strukture Hdz-a,diskretno upozoravajući na posjedovanje kompromitirajučih fotografija i podataka.1999.god..je proglašen novinarom godine,a 2000.god. dobiva nagradu Hrvatskog novinarskog društva za istraživačko novinarstvo tj.za intervju sa Antom Gotovinom.30.lipnja 2008.god.Ivo Pukanić je izbačen i Hrvatskog novinarskog društva ,zbog objavljivanja medicinske dokumentacije o bolesti supruge,čime je povrijedio više zakonskih odredbi i novinarsku struku.Postojala je također sumnja u naglo bogačenje Ive Pukanića tijekom poslijednjih šest godina.Ubrzo nakon objave dokumentacije o bolesti supruge na njega je u Ilici pokušan atentat,što su mnogi smatrali Pukanićevom izmišljotinom.
Ivo Pukanić ubijen je nedugo nakontoga 23.10.2008.god.ispred redakcije Nacionala na križanju Palmotičeve i Stare Vlaške u eksploziji bombe koja je postavljena pod njegov auto.Sa njim je u autu bio Niko Pranjić koji je isto smrtno stradao.
Na stradavanje Ive Pukanića bilo je velikih poltičkih reakcija a nakon godine dana protiv osumnjičenika za ubojstva I.Pukanića i N.Pranjića.Kada dobije spis Uskok tek treba odlučiti hoće li podići optužnicu,brače Matanić.A,Mafalanja,S.Đurić .Ž.Milovanović a za bjegunca B.Gudurića je raspisana nagradaod 100.000 tisuća kuna.U Srbiji se vodi odvojen postupak protiv Kuzmanovića i Jocića poznatijeg kao Joca Amsterdam kojeg Srbija ne želi izručiti a koji je spominjan kao naručitelj ubojstva na osnovu svjedočenja pokajnka koji je sudjelovao u pripremi atentata te uzjavio da je Ivo Pukanić žrtva duhaske mafije.Svjedočio je i Ratko Knetović kum Crnogorskog premijera Mile Đukanovića koji je Subotića i crnogorskog premijera označio kao šefove "baklanske mafije",mada sutkinji nije ponudio niti jedan kokretan dokaz.
Što vi mislite
-Zašto je jednogodišnja istraga ubojstva Ive Pukanića i Nike Pranjića proglašena tajnom?

-Dali je Ivo Pukanić žrtva vlastite ambicije ili duhanske mafije?

-Mislite li da je ubojstvo Ive Pukanića usnjereno na duhansku mafiju da bi se odmaknulo od političke pozadine?

Zadnja promjena: evitaa; čet lis 22, 2009 12:52 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Ivo Pukanić Empty0 / 9990 / 999Ivo Pukanić Empty

[Vrh] Go down

Ivo Pukanić Empty Re: Ivo Pukanić

Postaj by Gost uto lis 20, 2009 10:45 pm

zao mi je sto se to dogodilo..ali nikako ga nisam volio...jer za mene svi koji su na vece polozaju meni je uvijek sumljiv...znaci skupocjen auto,stanovi,kuce vikendice na moru...jahte i sta ti ja znam...uvijek mi je sumljiv je se tesko tesko moze zaraditi za to...tako da on je za mene tajkun koji je umijesan u neku mafiju...navodno su ga ubili sto je znao neke stvari sto nebi trebao znati...
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa uto lis 20, 2009 10:56 pm

zrine89 je napisao/la:zao mi je sto se to dogodilo..ali nikako ga nisam volio...jer za mene svi koji su na vece polozaju meni je uvijek sumljiv...znaci skupocjen auto,stanovi,kuce vikendice na moru...jahte i sta ti ja znam...uvijek mi je sumljiv je se tesko tesko moze zaraditi za to...tako da on je za mene tajkun koji je umijesan u neku mafiju...navodno su ga ubili sto je znao neke stvari sto nebi trebao znati...

Sve ide u tom smjeru kako kažeš Zrine.Jer koliko god se taj događaj želi prikazati povezanošću sa duhanskom mafijom,nakon godinu dana istraga je gotova ali se rezultati skrivaju,osumnjičeni nisu optuženi...sve mi se čini da bi ta istraga mogla krenuti prema političkom zaleđu ,a pošto dolaze izbori moglo bi se puno toga otkriti jer je predizborno doba uvjek popračeno novim saznanjima.ili če ostati tako.

Zrine tebi rep+ i hvala jer si aktivan u mojim pdf Ivo Pukanić 110158
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Ivo Pukanić Empty0 / 9990 / 999Ivo Pukanić Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost uto lis 20, 2009 10:59 pm

hvala na jos jednom rep-u...
ocito da njemu nemoze niko nista jer ga politicari stite :S:..evo primjer slucaj roncevic afera sa kamionima...tu se natezu on priznaje da nije kriv..to ce trajati godinu dana i nikome nista...evo nesto u HAC neke afere...i opet nikom nista...nedao boze da nisam na vrijeme platio porez sve bi mi uzeli...ili neku opomenu dobio...sta vrijedi o tome pricati i tim aferama kada nikada necemo saznati istinu :S:
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]