Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Posjedovanje droge

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Posjedovanje droge - Page 2 Empty Re: Posjedovanje droge

Postaj by gio_deluxe ned oľu 14, 2010 12:27 pm

da , slažem se ; jeste li znali da postoji ideja da u Afganistanu država otkupljuje opijum , na taj način su ovce na broju , a vukovi umrli od gladi
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 39
Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty41 / 99941 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell ned oľu 14, 2010 12:51 pm

..to neće zaživjeti jer prisilno govore seljacima da se ostave uzgoja , te da uzgajaju hranu...Izvor CNN
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty497 / 999497 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki ned oľu 14, 2010 12:56 pm

gio_deluxe je napisao/la:da , slažem se ; jeste li znali da postoji ideja da u Afganistanu država otkupljuje opijum , na taj način su ovce na broju , a vukovi umrli od gladi
a dali znaš tko u evropi proizvodi opim?
imaš li pojma da i sam možeš proizvoditi opium, a sjeme legalno kupiti u svakoj trgovini Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe ned oľu 14, 2010 1:07 pm

Hell je napisao/la:..to neće zaživjeti jer prisilno govore seljacima da se ostave uzgoja , te da uzgajaju hranu...Izvor CNN

samo ti slušaj CNN , osim toga rekao sam ideja - znači nešto o čemu se priča i razglaba glavauzid

tanuki je napisao/la:
gio_deluxe je napisao/la:da , slažem se ; jeste li znali da postoji ideja da u Afganistanu država otkupljuje opijum , na taj način su ovce na broju , a vukovi umrli od gladi
a dali znaš tko u evropi proizvodi opim?
imaš li pojma da i sam možeš proizvoditi opium, a sjeme legalno kupiti u svakoj trgovini Laughing

neznam tanuki , ali ako ikad odlučim uzgajati opijum , sjetit ću se da ga mogu sam proizvesti hammer
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty41 / 99941 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa ned oľu 14, 2010 1:16 pm

gio_deluxe je napisao/la:da , samo ispravak , vlast bi preuzela kontrolu od podzemlja , zamisli da legalno , jeftinije narkomani mogu doći do svoje doze , za koju još pri tome znaju da je "čista" , misliš da bi ulični dileri imali posla ?
možda su narkomani , ali nisu glupi

Mislim da tada dileri nebi imali posla ali smatram da to ionako nije bitno da bi se legalizirala droga jer bi se time samo povečao broj ovisnika na ionako enormno tržište droge koje bi završilo u kanđama države i time punilo državnu blagajnu.Ništa više.Čisti kapitalizam.

tanuki je napisao/la:znam da moje pisanje o legalizaciji droge djeluju previše radikalno,
ali zabrane nikada nisu polućile pozitivan rezultat!
poznato je kakvo je sranje napravila prohibicija u americi!
ako postoji potrošać, uvijek će postojati ponuđać,
ako je nemoguće iskljućiti potrošaća , onda je nemoguće iskljućiti i ponuđaća!
ja sam rekao da za legalizaciju, ali i za registraciju korisnika-
stvar je u tome kako se postavi zakon!
i danas imamo zakon o saobraćaju, gdje bi se trebali kažnjavati vozaći koji uzastopno konzumiraju alkohol, s trajnim oduzimanje vozačke, ali u praksi to ne funkcionira!

U ovom slučaju ja sam za oštru borbu protiv svih onih koji zahtijevaju da droga postane i ostane biti izvrsna tržišna roba, sa svim kvarovima koje poznajemo. Ako realna sloboda bude u izlasku iz svijeta tržišta istina je i da je realno ropstvo nenazivanje stvari njihovim imenom.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe ned oľu 14, 2010 1:20 pm

pa zar nije bolje da se bolnice ili autoceste financiraju od te zarade , nego da ti dileri tom zaradom potplačuju političare da se još više ošteti taj proračun koji se teško puni ?

Edit - pa i zatvori
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki ned oľu 14, 2010 1:57 pm

U ovom slučaju ja sam za oštru borbu protiv svih onih koji zahtijevaju da droga postane i ostane biti izvrsna tržišna roba, sa svim kvarovima koje poznajemo. Ako realna sloboda bude u izlasku iz svijeta tržišta istina je i da je realno ropstvo nenazivanje stvari njihovim imenom.
evo ti citat iz moje bosanske kuharice:Afiön (opium, afiun, afijun) su u Bosni nekad uživale starije osobe, dakle kao stimulans, dok mladež nije poznavala to "uživalo". Hamdija Kreševljaković navodi veći broj starijih osoba u Tešnju koje uživaju opijum. Narodna pjesma kaže kako se pije "vino i afijun".
opijum se dobiva zarezivanjem glavice maka-
mlijeć je sirovi opijum, a destilacijom se dobiva morfij-
najveći proizvođać maka i opijuma je nizozemska!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa ned oľu 14, 2010 2:50 pm

gio_deluxe je napisao/la:pa zar nije bolje da se bolnice ili autoceste financiraju od te zarade , nego da ti dileri tom zaradom potplačuju političare da se još više ošteti taj proračun koji se teško puni ?

Po meni nema niti jednog konkretnog razloga za legalizaciju droga.Da se odmah ogradim, tu ne mislim na marihuanu jer nju i ne smatram drogom i svoj stav o njoj sam rekla na temi.
Gio smatram da bi se dogodilo to da političari kako kažeš nebi uzimali postotak već cijelu zaradu od prodaje droge a sam prelazak droge u ilegalu stvara prividan osjačaj slobode tj.nema straha , mogučnost dobivanja na recept ..što zapravo dovodi jedino do smanjnja sloboda i povečanja konzumenata opojnih sredstava što bi u ovom slučaju znaćilo legalizirati jednu raširenu praksu, dovesti u red i upotrijebiti kao teren za ekspolataciju i iznuđivanje suglasnosti baš kada ona upliće tako raznovrstan spektar osoba da ne može više biti smatrana antidruštvenom, bez da se riskira sam kredibilitet društvenosti.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Mass ned ruj 19, 2010 12:27 am

Posjedovanje droge - Page 2 0693007.23
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hate sri lis 06, 2010 7:21 pm

Razgovori o zakonima, a nigdje zakoni? Posjedovanje droge - Page 2 787171

U trebalo bi ove teme učinit zanimljivijima.... Posjedovanje droge - Page 2 91798
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty245 / 999245 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost sri lis 06, 2010 8:26 pm

Čim vidiš policiju bježi koliko god te noge nose kavica
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki čet lis 07, 2010 3:57 pm

evitaa je napisao/la:
gio_deluxe je napisao/la:pa zar nije bolje da se bolnice ili autoceste financiraju od te zarade , nego da ti dileri tom zaradom potplačuju političare da se još više ošteti taj proračun koji se teško puni ?

Po meni nema niti jednog konkretnog razloga za legalizaciju droga.Da se odmah ogradim, tu ne mislim na marihuanu jer nju i ne smatram drogom i svoj stav o njoj sam rekla na temi.
Gio smatram da bi se dogodilo to da političari kako kažeš nebi uzimali postotak već cijelu zaradu od prodaje droge a sam prelazak droge u ilegalu stvara prividan osjačaj slobode tj.nema straha , mogučnost dobivanja na recept ..što zapravo dovodi jedino do smanjnja sloboda i povečanja konzumenata opojnih sredstava što bi u ovom slučaju znaćilo legalizirati jednu raširenu praksu, dovesti u red i upotrijebiti kao teren za ekspolataciju i iznuđivanje suglasnosti baš kada ona upliće tako raznovrstan spektar osoba da ne može više biti smatrana antidruštvenom, bez da se riskira sam kredibilitet društvenosti.
konkretni razlog je da se stvari stave pod kontrolu-
problem našeg društva nije narkomanija-
narkomanija je problem bogatog društva-
problem hrvatske je alkoholizam-
pretnja oduzimanja vozaćke je pretnja srednjem sloju i poprilično efikasna-
ali siromašni sloj se napija i sigurno je da nam predstoji porastbroja alkoholičara!
legalizacijom droge u hr, ništa se nebi promjenilo-
jer droga bi se i dlje dilala ilegalno-
onaj tko ima lovu za drogu, vjerojatno posjeduje i auto, a da se upiše u registar narkomana- ostao bi bez povlastice da upravlja istim!
jedino riješenje je edukacija-
ali ne kako to država radi s cigaretama-
to je jednostavno farsa- milinovića i ekipe !

tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa sub lis 09, 2010 12:13 am

evitaa je napisao/la:

tanuki je napisao/la:[konkretni razlog je da se stvari stave pod kontrolu-?

Tko bi drzao stvari pod kontrolom?
Sama drzava do lakta ima ruke u svercu droge i cigareta.

tanuki je napisao/la:problem našeg društva nije narkomanija-
narkomanija je problem bogatog društva-

Narkomanija ne da je probem drustva vec je uzela nezaustavljivi mah.
Registrirano je 15.000 narkomana , 55 osoba umrlo prosle godine
a prava je istina daleko od toga.
Zatim su ti popratne pojave narkomanije ,smrti ovisnika ,ubojstva medu dilerima
ili ratovi narkomafija .Tako da je stanje i vise nego alarmantno a ne da nije problem.
A teska socijal-ekonomska situacija u drustvu je plodno tlo za povecanje broja
ovisnosti a nema veze nikakve sa "bogatim drustvom" kako ti kazes.
I sta je tebi uopce bogato drustvo?

tanuki je napisao/la:problem hrvatske je alkoholizam-
pretnja oduzimanja vozaćke je pretnja srednjem sloju i poprilično efikasna-
ali siromašni sloj se napija i sigurno je da nam predstoji porastbroja alkoholičara!-
Hrvatska ima jako dobre i ostre Zakone .Samo nije problem u Zakonu vec u tome
sto se oni ne sprovode.Daj policajcu 200 kn i vozi!

tanuki je napisao/la:legalizacijom droge u hr, ništa se nebi promjenilo-
jer droga bi se i dlje dilala ilegalno-

Pa to sam ja napisala a ti si me isao ispravljati jos si boldao
sta sam napisala ali donio na kraju isti zakljucak!

tanuki je napisao/la:onaj tko ima lovu za drogu, vjerojatno posjeduje i auto, a da se upiše u registar narkomana-
ostao bi bez povlastice da upravlja istim!

Narkomanija nije vezana uz bogatstvo jer droga nije
samo kokain vec je trziste preplavljeno sintetickim drogama
koje se prodaju tolko jeftino da su dostupne za svaki deparac !
Razlika je jedino ako si bogat da ces kupovat kokain ako ne bomboncic
a u krajnosti narkoman si u oba slucaja.

tanuki je napisao/la:jedino riješenje je edukacija-
ali ne kako to država radi s cigaretama-
to je jednostavno farsa- milinovića i ekipe !

Nasa drzava i sam njen vrh je rame uz rame sa narko i duhanskom mafijom!
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu uto oľu 06, 2012 2:50 pm

Ministarstvo pravosuđa namjerava ukinuti odredbe koje su kažnjavale i najmanje posjedovanje najmanjih količina opojnih droga. Naime, uz niz zakona koje je potrebno uskladiti s novim Kaznenim zakonom koji stupa na snagu 1. siječnja 2013. godine, mijenjat će se i taj zakon, što će nova vlast iskoristiti da posjedovanje opojnih droga prebaci iz kaznene u prekršajnu sferu.

''Mišljenja sam da je za posjedovanje droge za vlastitu uporabu prekršajna odgovornost dovoljna. Maksimalna kazna od tri mjeseca zatvora, predviđena Zakonom o suzbijanju zlouporabe droga, dovoljna je da bi društvo izrazilo stav o neprihvatljivosti konzumiranja droge. Ta je kazna proporcionalna težini djela i prikladnija je od kaznene odgovornosti jer nema stigmatizirajući karakter, ne dovodi do toga da se ovisnici ili povremeni konzumenti droge upisuju u kaznenu evidenciju, što im može štetiti kod uključivanja u društvo, a prekršajni zakon daje i fleksibilnije mogućnosti za liječenje'', obrazložio je ministar pravosuđa Orsat Miljenić svoju namjeru.

net.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu sub lip 02, 2012 10:50 am

Uhićeni zbog 6 tona kokaina:
Šefovi talijanske mafije godinama su lagodno živjeli u Dubrovniku!

U Dubrovniku su imali dvije tvrtke za uslužne djelatnosti preko kojih su navodno prali novac zarađen od šverca droge

DUBROVNIK - Talijanski državljani Antonio Melato (56) i njegov sin Alessandro (26), uhićeni su u nedjelju rano ujutro nadomak zračne luke Dubrovnik. Zaskočili su ih djelatnici PNUSKOK-a prije negoli su uspjeli sjesti u zrakoplov koji bi ih odvezao prema Zagrebu, a zatim su trebali krenuti dalje prema jednoj od istočnih zemalja, javlja Slobodna Dalmacija.

Kako doznajemo, otac i sin su, kad su doznali da se oko njih steže obruč, preko svojih privatnih kanala pustili informaciju da prodaju kuću na području Dubrovnika koja se nalazi na vrlo atraktivnoj lokaciji uz samu obalu, a u kojoj su živjeli sve ove godine dok su boravili u Hrvatskoj. Navodno su ovih dana u tijeku i daljnja uhićenja članova ove kriminalne organizacije po Španjolskoj, Italiji i nekim južnoameričkim zemljama koje se tereti za organiziranje švercerskog lanca kokaina.

Kako smo neslužbeno doznali, čini se da su Melato senior i njegov sin već nekoliko godina mirno živjeli na području Dubrovnika, čak su se tamo i oženili. Imali su i dvije tvrtke koje se bave uslužnim djelatnostima, a koje su, kako sumnjaju istražitelji, služile kao pokriće za pranje “prljavog”, od prodaje droge zarađenog novca.

Sumnja se da su zajedno s nekim crnogorskim mafijaškim organizacijama organizirali lanac preko kojeg se iz Južne Amerike kokainom opskrbljivao jugoistok Europe. Navodno se radi o količini od oko šest tona kokaina koliko su planirali prebaciti na naše područje, no u kojem su vremenskom razdoblju to radili i koliko dugo ih je policija pratila, nismo uspjeli doznati.

Doznajemo i da stariji Melato, za vrijeme dok je živio na području Dubrovnika, nije uopće ničim odavao da posjeduje nekakvo bogatstvo niti je itko od onih u čijem se društvu kretao mogao misliti da se radi o mafijaškom bosu. Nakon uhićenja, obojica su privedena u splitski Županijski sud.

Zatim ih je ispitao istražni sudac te su ispitani uz pomoć prevoditelja za talijanski jezik nakon čega je nad njima određen ekstradicijski pritvor. U svojim obranama negirali su da uopće znaju za Interpolovu tjeralicu te su se protivili postupku izručenja. Istražno ročište trajalo je više od tri sata te su zatim odvedeni u ćeliju na Bilice.

Za sada Županijski sud u Splitu i tužiteljstvo raspolažu samo s podacima iz raspisane tjeralice te će u nastavku postupka zatražiti od Italije originalne dokumente na temelju kojih se vodi kazneni postupak nad ocem i sinom, piše Slobodna Dalmacija .

Ekstradicijski pritvor može trajati do 40 dana tijekom kojih bi sud trebao zaprimiti originalnu dokumentaciju zbog koje je raspisana međunarodna tjeralica.

U ekstradicijskom pritvoru osumnjičeni za krijumčarenje droge

SPLIT - Županijski sud u Splitu odredio je ekstradicijski pritvor od 40 dana u zatvoru na Bilicama dvojici talijanskih državljana Antoniju i Alessandru Melatu koji su prije nekoliko dana uhićeni u Dubrovniku na temelju međunarodne tjeralice Interpola, a koje se sumnjiči da su sudjelovali u krijumčarenju droge i pranju novca, potvrđeno je danas u splitskom Županijskom sudu.

Splitski odvjetnik Jadran Franceschi i dubrovački odvjetnik Dragan Pištalo, koji u ovom slučaju brane dvojicu talijanskih državljana, najavili su da će idućeg tjedna podnijeti žalbu na odluku Županijskog suda o ekstradicijskom pritvoru.

- Moj klijent Alessandro Melato živi u Hrvatskoj od 2006. godine, oženjen je i ima prijavljen boravak u Dubrovniku i smatram da nema potrebe za njegovim pritvaranjem radi postupka izručenja jer on nema razloga ometati postupak ekstradicije, izjavio je danas za Hinu Franceschi. Po njegovim riječima, dvojici osumnjičenika se umjesto pritvora može izreći blaža mjera, odnosno jamstvo ili mjera opreza.

Pištalo je istaknuo kako će nastojati svojem štićeniku Antoniju Melatu ishoditi izlazak iz ekstradicijskog pritvora, odnosno u ovom početnom procesnom postupku omogućiti mu obranu sa slobode. Odvjetnici Franceschi i Pištalo su rekli kako su dvojica osumnjičenih Talijana otac (Antonio) i sin (Alessandro). Potvrdili su da je i otac Antonio živio u Dubrovniku prijavljen na istoj adresi gdje i sin Alessandro.

U vezi uhićenja ove dvojice talijanskih državljana međunarodnu tehničku i stručnu pomoć talijanskim pravosudnim tijelima pružio je PNUSKOK, rekli su odvjetnici Franceschi i Pištalo. Po njihovim riječima sada se čeka zahtjev Italije za izručenje njihove dvojice državljana, a po primitku tog zahtijeva Županijski sud u Splitu će odlučiti postoje li uvjeti za njihovo izručenje. (Hina) - jutarnji.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Započeo/la tema :
Posjedovanje droge - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Posjedovanje droge - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]