Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara?

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty Re: Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara?

Postaj by Prop on sub ruj 12, 2009 5:09 pm

To kupiš moje metode!! Laughing
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty108 / 999108 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty Re: Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara?

Postaj by tanuki on sub ruj 12, 2009 5:17 pm

Gabrijel je napisao/la:
THUNDER_DINIX je napisao/la:Sotona
ne,đavoleta..... Razz
eva kant je napisao/la:
tanuki je napisao/la:nije tragedija kada se brak raspadne, već je tragedija kad se održava neuspio brak, kada se roditelji svađaju pred djecom- kad se mrze- pljuj- daju negativan primjer vlastitoj djeci!
kada ulaze u tempo života- zbog međusobne mržnje ne pružaju im sretne trenutke-
i naravno da su djeca gubitnici!
isto mislim.
rep+
također

OT,niti sam za niti protiv vjenčanja,meni osobno sva ta cirkusarija oko svadbi,vjenčanja itd
ide na živce pa tak ako ikad budem(u što sumnjam)se ženio......samo draga,ja i matičar,za svjedoke pokupit neke pijance iz birtije i sve 5,naravno,na kraju ću ipak reć "Da draga" Very Happy
blago tebi- još si uvijek romantik- još uvijek misliš da te čeka sreća u romantićnom braku!
bitna e ljubav- a forma je nebitna!
ja sam postao cinik- dao bi sve da se ponovo mogu zaljubiti- ali muči me racio, mući me iskustvo- volio bih biti sa ženom, koja če mi prvenstveno biti prijatelj- ali već sam prestar da bih vjerovao u bajke!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub ruj 12, 2009 5:21 pm

@ prop hehe,pa vidim da tebi pale takve stvari,možda budu i meni Very Happy
zasad se nemogu požalit Very Happy

@ tanuki,pa nisam rekao ništa protiv ovog što ti govoriš,i rekao sam
da mi ni vjenčanje niti svadba ne znače nešto ekstra,ali ako draga žali.....
moje rječi su već poznate Very Happy
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica on sub ruj 12, 2009 8:11 pm

THUNDER_DINIX je napisao/la:
fosforica je napisao/la:ne tanuki...stvarno sam mislila to što sam rekla...

td...666 je broj cara Nerona Very Happy
a sa njim nemam nekih dodirnih točaka Wink
Sotona

ne..u bibliji se to navodi kao broj zvjeri...što je u to vrijeme bio car neron.
sve ostalo je propaganda Very Happy

u jednom od pronađenih fragmenata ivanog otkrivenja se čak vidi da taj broj uopce nije 666...i on je nastao - greškom u prepisivanju i prevođenju...lol
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 45
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty21 / 99921 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hunnerkongen on sub ruj 12, 2009 8:49 pm

Za vjenčanje u crkvi.

Kakve to veze ima dal si ateist ili nisi, jer obred je isti samo je lokacija druga. neznam
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty39 / 99939 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica on sub ruj 12, 2009 9:19 pm

kak misliš obred isti a lokacija druga?
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty21 / 99921 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hunnerkongen on sub ruj 12, 2009 9:22 pm

Ovo je samo moje mišljenje respekt

Mislim u crkvi i kod matičara je postupak isti samo je druga lokacija i druga osoba to radi.

Zar ne ili sam ja nešto pobrkao?
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty39 / 99939 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on sub ruj 12, 2009 9:25 pm

Pa pobrkao si, kod matičara se brak ne sklapa pred bogom u kojeg ne vjeruješ Laughing
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty108 / 999108 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica on sub ruj 12, 2009 9:33 pm

nije ista.
matičar ti ne spominje bogove, vragove i svo to imaginarno društvo.
traje puno krace i više je službeno.

u trenutku kada dođeš kod matičara, ti si zapravo vec vjenčan.
jer prije nego li počne službena ceremonija...ti je nekad moraš doci dogovoriti.
a tad kad dođeš dogovaraš sve...
od vremena i načina do promjene prezimena.
u trentuku kad dođeš sa svjedocima pred matičara tvoj vjenčani list je vec napisan.
i sasvim je svejedno kako ceš biti obucen,koji dan ceš doci, koliko uzvanika ceš dovesti i tome sl.

moja....neko...se udavao za noć vještica i svi gosti su joj bili maskirani, a njih dvoje u frakovima. ona u bijelom, on u crnom.
roditelji i kumovi također u maskama...vecina gostiju - u maskama.
bilo je tu princeza, vještica, vragova...
sumnjam da bi tako nešto moglo biti viđeno u crkvi Laughing
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hunnerkongen on sub ruj 12, 2009 9:35 pm

Hvala na razjašnjenju Wink
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica on sub ruj 12, 2009 9:38 pm

niš Wink
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. on ned ruj 13, 2009 6:19 am

fosforica je napisao/la:

moja....neko...se udavao za noć vještica i svi gosti su joj bili maskirani, a njih dvoje u frakovima. ona u bijelom, on u crnom.
roditelji i kumovi također u maskama...vecina gostiju - u maskama.
bilo je tu princeza, vještica, vragova...
sumnjam da bi tako nešto moglo biti viđeno u crkvi Laughing

U crkcvi se vjenčavaju vjernici i oni se maskiraju samo na Fašnik, jer je to dan određen za ludovanje i glupiranje.
Od vjenčanja pravti cirkus govori koliko ti je stalo do osobe s kojim bi trebao dijeliti dobro i zlo na neku malo dužu stazu.
No, nije dobro niti zanemariti činjenicu da je i tradicija veoma važan segment našeg života i da je neozbiljno od nas zanemarivati istu.
A tradicionalna vjenčanja su naročito zanimljiva i važna kao dio kulturne baštine svakog naroda.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty74 / 99974 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica on ned ruj 13, 2009 8:06 am

gluposti.
vjenčanje i jest cirkus.
ideja vjenčanja je jednaka ideji bilo kojeg pravnog ugovora.
kad kod javnog bilježnika ovjeriš dokument kojim postaješ vlasnik vozila...možeš nakon toga slobodno napraviti feštu u to ime.

sklapanje braka je pravni akt, koji definira odnose između partnera.
a svi koji u tome vide nešto njonjkavo i idilicno...svi koji žele biti pepeljuge i konji..pardon, prinčevi...također od toga rade - cirkus.
krinoline, kočije, limuzine, barjaktari...lažne mlade...negdje je čak "tradicija" da ti gore spomenute maškare (koje se makiraju samo na dan ludovanja..lol) dođu na svadbu...sve je to - cirkus.

zato je to danas tako dobro. možeš ici kod bilježnika da vam pravno utvrdi vaš odnos...i ne moraš...možeš ici kod klerofašista da ti kažu kako bog spaja i ne razdvaja dok vas smrt ne razdvoji...pa nakon godinu dve tri pit u ime razvoda...možeš se ženit kao klaun ili kao princeza...
možeš što god hoceš.

tradicije su precjenjene.
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mr.Cooly on ned ruj 13, 2009 8:09 am

pa za
Mr.Cooly
Mr.Cooly
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 21.04.2009
Broj postova : 4748
Reputacija Reputacija : 253
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. on ned ruj 13, 2009 8:13 am

fosforica je napisao/la:gluposti.
vjenčanje i jest cirkus.
ideja vjenčanja je jednaka ideji bilo kojeg pravnog ugovora.
kad kod javnog bilježnika ovjeriš dokument kojim postaješ vlasnik vozila...možeš nakon toga slobodno napraviti feštu u to ime.

.

U pravu si samo ukoliko bračnog partnera doživljavaš kao auto. U takvim slučajevima vijek trajanja nije bitan, jer je logično da će se isti biti u dogledno vrijeme biti zamijenjen novim modelom.
Radi toga je najvjerojatnije i nastalaona poslovica da se auto i žene ne posuđuju nikome. Laughing .
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty74 / 99974 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica on ned ruj 13, 2009 8:25 am

imaš čudan sistem zaključivanja.

primjerom sam ti rekla da je sklapanje braka pravni akt.
nešto što ce definirati vaša prava i obaveze u braku i u slucaju da do razvoda dođe...nakon njega.

to mu je osnova...bit.
a kako ga netko želi obavit je svakome na volju i nacin na koji to obave nema aposlutno nikakve veze na dužinu ili kvalitetu brakova.
to bi ti bar mogao znati.
i tvoja tradicijska vjenčanja pred bogekom, nerjetko završavaju razvodima, koliko god božjeg blagoslova, volje i planova mislili da su dobili. pa se mjenjaju novim "izabranicama koje sam bog šalje". Laughing
koliko god se zavjetovali pred samim nesposobnim Stvoriteljem i Otkupiteljem.
koliko god se to sve tada činilo kao da ima neku težinu.
za čas se zaboravlja. kasnije se izmišljaju što kakva opravdanja zašto brak nije uspio.
neki čak idu toliko daleko da žele da im sam vatikan poništi ono što je bog spojio, a niko ne smije razdvojiti...lol
di ceš veceg cirkusa Laughing
tradicionalno vjenčanje i vjenčanje "pred bogom" ne garantira ni ljubav i respekt prema partneru.

zato je svima na volju kako će proslaviti taj ugovor.
od onih koji dođu u trapericama sa svjedocima, bilo kojeg radnog dana...potpišu i odu na ručak...do onih koji od toga rade višednevne cirkuse.
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. on ned ruj 13, 2009 8:50 am

fosforica je napisao/la:imaš čudan sistem zaključivanja.

primjerom sam ti rekla da je sklapanje braka pravni akt.
nešto što ce definirati vaša prava i obaveze u braku i u slucaju da do razvoda dođe...nakon njega.

to mu je osnova...bit.
.

Ne.
Pravna strana je sekundarni dio, a primarni dio je ono što ni jedno pismo, potpis, pop, rabin, načelnik, ćato, ili klaun ne mogu napisati, jer jednostavno ne postoji šema, ili matrica koja bi vrijedila za sve i za sva vremena, a samo zato jer su ljudi jedinke koje se razlikuju, koje imaju svoj um , razum i razmišljenje.
Istina je da se brak shvaća na različite načine, istina je da se brakovi raspadaju, da se sklapaju na razne načine , na raznom mjestima, u raznim uvjetima i nitko nikome ne može zabraniti da se ženi i udaje onak kak želi, no ipak se ljudi žene i udaju na način koji je prolašen tradicijskim, na način kako su to činili ljudi bezbroj godina unazad, na način koji je opstao i koji će opstati još puno godina i to je razlog što je tradicija za najmanje korak ispred alternative.
Sve ostalo se prije može proglasiti lakrdijom, a tek onda tradiciju staviti u isti kontekst.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica on ned ruj 13, 2009 9:03 am

precjenjuješ tradiciju...ali pošto je i ona, naravno, u izboru - tko voli...nek izvoli Wink

osobno, veca mi je lakrdija vidjeti zavjetovanje pred imaginarnim prijateljima i famoznim božjim posrednikom, često u zadnje vrijeme zvanim - nitkonijesavršenac ili samosmoljudina... koje u tom trenutku tako puno znaci...a već u sljedecem postaje ne bitno.
no..kako ko voli :smajlić:
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. on ned ruj 13, 2009 9:20 am

fosforica je napisao/la:precjenjuješ tradiciju...ali pošto je i ona, naravno, u izboru - tko voli...nek izvoli Wink

osobno, veca mi je lakrdija vidjeti zavjetovanje pred imaginarnim prijateljima i famoznim božjim posrednikom, :

Meni kumovi nisu nikakvi imaginarni prijatelji, jer sam ih birao zajedno sa suprugom i dobro sam ih poznavao, roditelji su ti roditelji i tu nemaš izbora, pop je pop, isto ko i matičar, kapetan broda, rabin ili hodža, isti kiki, njima je to posao ko i svaki drugi, a na svečanost sam pozvao sve lljude za koje mi je bilo drago da se provesele na fešti upriličenoj radi mojeg vjenčanja.
Većinu tih istih ljudi pozivam na kojekakve fešte povodom drugih razloga, ali i ti ljudi pozivaju i mene, stoga ti ja na sve to gledam malo s vedrije strane.
Ujedno i na takvim feštama ne mjerkam druge, kak su odjeveni, kaj piju, koliko jedu, s kim pričaju i slično. Jednostavno se veselim, pijem i jedem,plešem i skačem, sve ovoisno o raspoloženju i ....

alkoholu... Laughing Laughing Laughing

Fos, možda griješim, ali ovi tvoji postovi su mi tak djelovali kak da si neka cjepidlaka koja se nezna veseliti, koja u vemu glada neku drugu dimenziju i slično.
A, nešto mi govori od prije da nije tak.
Ne zajebavaš li ti mene ovdje pomalo???
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica on ned ruj 13, 2009 9:32 am

čudi me da nisi shvatio da su imaginarni prijatlji...otac, sin i duh sveti...možda i pokoji anđeo čuvar...svetac ili tako nešto....

pa ne čudi da iz ove prepiske izvlačiš još što kakvih čudnovatih zaključaka.

a ne da mi se sada ispravljati tvoje logičke pogreške koje te dovode do krivih zaključaka.

odoh se primit posla nekog

bye Wink
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Ancksunamun on ned ruj 13, 2009 9:35 am

skofik je napisao/la:
fosforica je napisao/la:precjenjuješ tradiciju...ali pošto je i ona, naravno, u izboru - tko voli...nek izvoli Wink

osobno, veca mi je lakrdija vidjeti zavjetovanje pred imaginarnim prijateljima i famoznim božjim posrednikom, :

Meni kumovi nisu nikakvi imaginarni prijatelji, jer sam ih birao zajedno sa suprugom i dobro sam ih poznavao, roditelji su ti roditelji i tu nemaš izbora, pop je pop, isto ko i matičar, kapetan broda, rabin ili hodža, isti kiki, njima je to posao ko i svaki drugi, a na svečanost sam pozvao sve lljude za koje mi je bilo drago da se provesele na fešti upriličenoj radi mojeg vjenčanja.
Većinu tih istih ljudi pozivam na kojekakve fešte povodom drugih razloga, ali i ti ljudi pozivaju i mene, stoga ti ja na sve to gledam malo s vedrije strane.
Ujedno i na takvim feštama ne mjerkam druge, kak su odjeveni, kaj piju, koliko jedu, s kim pričaju i slično. Jednostavno se veselim, pijem i jedem,plešem i skačem, sve ovoisno o raspoloženju i ....

alkoholu... Laughing Laughing Laughing

Fos, možda griješim, ali ovi tvoji postovi su mi tak djelovali kak da si neka cjepidlaka koja se nezna veseliti, koja u vemu glada neku drugu dimenziju i slično.
A, nešto mi govori od prije da nije tak.
Ne zajebavaš li ti mene ovdje pomalo???

Kad netko nema argumenata niti elemenata za konstruktivnu raspravu, .... Wink nema smisla

Brak je izmišljotina licemjernog patrijahalnog društva..
Ancksunamun
Ancksunamun
Junior
Junior

Registriran/a : 31.01.2009
Broj postova : 668
Reputacija Reputacija : 39
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on ned ruj 13, 2009 9:35 am

skofik, meni nije jasno, kad već toliko zagovaraš crkveno vjenčanje, kako to da se nisi odmah u crkvi vjenčao, nego tek kad su djeca krenula u školu?

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 20
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty92 / 99992 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. on ned ruj 13, 2009 9:47 am

eva kant je napisao/la:skofik, meni nije jasno, kad već toliko zagovaraš crkveno vjenčanje, kako to da se nisi odmah u crkvi vjenčao, nego tek kad su djeca krenula u školu?

Radi djece sam se vjenčao u crkvi. Znaš i sama da je u to doba Crkva u našoj državi bila na posebnome mjestu, pa da mi djeca nebi bila na neki način diskriminirana i da bi mogla zajedno s svojim vršnjacima pohađati sve predmete sam se vjenčao i u crkvi, krstio djeci i to je to. To je i najmanje što sam mogao učiniti za djecu.
Nisam ti ja nikakav preobračenik, pa da sad budem veći pop od popa.
Ja nisam neki veliki vjernik, ne visim na misama, ali crkveno vjenčanje je tradicija, duga tradicija i tu tradiciju dovoditi u razinu vjenčavanja pod maskama je u najmanju ruku neozbiljno.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on ned ruj 13, 2009 9:48 am

ali ti sam tu tradiciju nisi poštovao, nego si to odradio radi djece.

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 20
Započeo/la tema :
Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty92 / 99992 / 999Vjenčanje u crkvi (za ili protiv) ili kod matičara? - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. on ned ruj 13, 2009 9:50 am

eva kant je napisao/la:ali ti sam tu tradiciju nisi poštovao, nego si to odradio radi djece.

Da, ali nisam niti pljuvao po tradiciji.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]