Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto

+5
Hera
Hell
evitaa
fosforica
Neu
9 posters

Go down

Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto

Postaj by Neu pon lip 08, 2009 11:07 am

S wikipedije sam za one koji ne znaju vrste mitologije preuzela sljedeći članak:

Afrika :

Zulu mitologija
Egipatska mitologija

Azija
Budistička mitologija - Japanska mitologija - Kineska mitologija - Korejska mitologija - Hinduistička mitologija

Australija i Oceanija

Melanezijska mitologija - Mikronezijska mitologija - Polinezijska mitologija - Australska mitologija

Bliski Istok

Arapska mitologija- Kršćanska mitologija- Islamska mitologija- Sumerska mitologija- Židovska mitologija

Europa

Anglosaska mitologija - Engleska mitologija - Etrurska mitologija - Grčka mitologija - Keltska mitologija - Korzikanska mitologija - Kršćanska mitologija - Germanska mitologija - Rimska mitologija - Nordijska mitologija - Slavenska mitologija

Sjeverna Amerika

Američka mitologija - Navaho mitologija

Srednja Amerika i Južna Amerika

Mitologija Srednje Amerike i Južnoamerička mitologija

Dakle koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty999 / 999999 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty Re: Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto

Postaj by fosforica pon lip 08, 2009 11:14 am

mitologija sama po sebi je vrlo zanimljiva.
onog tko se odluci krenuti u te vode očekuje vrlo zanimljivo putovanje.

povezivanje simbola, prepoznavanje poruka, mnoštvo bogova, priča, zapleta, junaka i njegovih pustolovina.

nemogu se odluciti za neku posebno, ali egipat je uvijek bio zeru privlacniji od drugih.
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty21 / 99921 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty Re: Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto

Postaj by Neu pon lip 08, 2009 5:03 pm

slažem se da je zanimljiva,i fora ju je istraživati. ja još ne znam koja je meni mitlogija najbolja,moram ih sve prije istražiti..ali egipatska mi je fascinantna zbog boga krokodila XD

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty999 / 999999 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa ned stu 01, 2009 9:22 am

Egipatska mitologija mi se jako sviđa zbog zasnivanja na totemizmu tj.vjerovanju u životinje koje karakteriziraju božanstva sa ljudskimtijelom i glavom životinje.Jedan od bitnijih dijelova religije je vjerovanje u zagrobni život ,čemu svjedoče mnoge nađene grpbnice od kojih su najveće -piramide,zatim nađene mumije ,statue te brojna božanstva povezana sa zagrobni životom.večina bogova nosi znak ahkh-sveti znak života.Egićani su vjerovali u bogove i prinosili žrtve jer su ih smatrali gospodarima svijeta.Tako je bilo u svim razdobljima osim za razdoblja Amarne a po nalogu faraona Ekhnatona hramov su zatvoreni te se gradi novi grad -Amarna.U Armanu su štovali Atona- sunćev disk,a prikazima starih bogova su uništavana lica.Tijekom vladavine Rinljana uvedeno je kršćanstvo a hramovi zatvoreni te izdana naredba da se zabrani štovanje poganskih bogova.

[You must be registered and logged in to see this image.]
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty0 / 9990 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell pet stu 06, 2009 11:17 am

i meni egipatska , evitaa je sve objasnila...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty497 / 999497 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hera pon pro 07, 2009 9:07 pm

Zanima me sva mitologija..najviše egipatska...ali volim i grčku mitologiju ...uglavnom sve su mi zanimljive... kavica
Hera
Hera
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 07.12.2009
Broj postova : 188
Reputacija Reputacija : 5
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty0 / 9990 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Postaj by shakti sub pro 12, 2009 1:47 pm

grčka i hinduistička mitologija. zapravo volim bilo čiju mitologiju
shakti
shakti
Junior
Junior

Registriran/a : 03.06.2009
Broj postova : 769
Reputacija Reputacija : 61
Godina imam : 30
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hunnerkongen ned pro 12, 2010 5:19 pm

Volim nordijsku i slavensku mitologiju.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty39 / 99939 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa uto kol 14, 2012 1:40 pm

Zanimljivi su Kelti , njihova religija i mitologija. Religija najvise zbog povezanosti s prirodom i prirodnim silama. Sto se mitologije tice mislim da je nepravedno zapostavljena, za razliku od, recimo, grcke.

>Na Sacred-texts.com<imaju dosta odlicnih knjiga o religijama i mitologijama.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 49
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Chulpan čet oľu 27, 2014 9:01 pm

Srednja i juzna Amerika nemaju alternativu.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 40
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Iron Man čet oľu 27, 2014 9:11 pm

Svaku obožavam i fasciniraju me

Sva pravila CroFriends foruma|Istekao rok trajanja kartona|Knjiga pohvala CroFriends foruma i forumaša| Knjiga žalbe|Mišljenje forumaša o kartonima i banovima| Upute za forumaše |CroFriends Team|
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty336 / 999336 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Chulpan čet oľu 27, 2014 9:13 pm

Chulpan
Trajno baniran/a

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Iron Man čet oľu 27, 2014 9:15 pm

Uvijek mi je bilo žao što nisam studirao povijest kao

Sva pravila CroFriends foruma|Istekao rok trajanja kartona|Knjiga pohvala CroFriends foruma i forumaša| Knjiga žalbe|Mišljenje forumaša o kartonima i banovima| Upute za forumaše |CroFriends Team|
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty336 / 999336 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Chulpan čet oľu 27, 2014 9:19 pm

Mozes se fino informirati i kao amater..

Chulpan
Trajno baniran/a

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by fosforica čet oľu 27, 2014 9:33 pm

Zanimljivost - bog Quetzalcoatl također se povezuje sa zvijezdom Danicom, a spominje se raspeće i uskrsnuće.
cool
fosforica
fosforica
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 14.02.2009
Broj postova : 6076
Reputacija Reputacija : 1195
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty21 / 99921 / 999Koja vrsta mitologije vas najviše fascinira i zašto Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]