Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VIP.fastnet na Firefoxu

2 posters

Go down

VIP.fastnet na Firefoxu Empty VIP.fastnet na Firefoxu

Postaj by Turrican sub tra 18, 2009 6:55 pm

Zgrožen visokim cijenama, odlučio sam prije kojih 2 sata (ponovno) instalirati i početi koristiti VIP.fastnet podešen tako da je kvaliteta stranica jednaka kao i bez njega ali račun manji!
Stvar je u tome da je Fastnet jako nepopularan i rijetko ko ga voli, ali uz pravi tutorijal nećete ni znati da je tu, a uštedjet ćete novac.
Ovaj tutorijal je samo za one koji se spajaju na net preko Vipneta! Vi ostali i ADSL-ovci (srećkovići) možete prestati čitati ovo, ništa ne propuštate, ajd bok! smajlić

Kao što je poznato, oni koji se na internet spajaju preko raznih Vipnetovih usluga i rješenja kao što je Homebox, razne podatkovne kartice za laptope, USB stickovi, 091 mobitel spojen na komp da radi kao modem itd. moraju plaćati jako puno, često i nerealne cijene za surfanje i skidanje. A tu je i čest problem sporosti bežične veze.
Kako bi Vip donekle umanjio problem sporosti već dugo su uveli tzv. VIP.fastnet. Radi se o dobro poznatoj aplikaciji koju kada instalirate se automatski starta sa Windowsima i "čuči" u vašem trayu u taskbaru i kako surfate tako ona automatski snažno kompresira podatke i štedi vrijeme i novac. Također Vip ne reklamira Fastnet jer im je u interesu da što više ljudi surfa bez njega i nabija si račun pošto princip rada na njihovu veliku žalost kao nuspojavu ubrzanja još više štedi i novac jer kompresijom kroz njihov brojač teče daleko manje podataka i tako da im se brojač "vrti" podosta slabije. Ukoliko koristite Internet Explorer ili Operu tada nećete imati problema sa korištenjem VIP.fastneta. Ali na Firefoxu ne radi... Ili možda radi?
Pošto bi ovo trebao biti najbolji forum na netu, tu bi trebale biti i informacije kojih (očito) nema nigdje drugdje!

Zato je ovdje kratki tutorijal za Firefox koji će vam omogućiti:

- znantu uštedu novaca: to je najvažnije. Fastnet radi na principu da kompresira podatke koje vaš komp ŠALJE i PRIMA tako da ćete uštedjeti puno-puno megabajta na kraju mjeseca, možda i pokoji gigabajt!
- da surfate bez promjene u kvaliteti prikaza web stranica
- aktivaciju/deaktivaciju Fastneta sa jednim klikom u Firefoxu tako da ga možete uključiti kad želite i isključiti kad ga netrebate/neželite
- povećanje brzine je neznatno (bar meni) ali to mi uopće nije bitno jer se tu radi o uštedi podatkovnog prometa = manji račun!

Najprije downloadajte VIP.fastnet: http://www.vip.hr/portal/bigfiles/VIP.fastnet_ENG.zip

Zatim kad ga instalirate, potrebno ga je pravilno podesiti inače će vam Fastnet više smetati nego koristiti.
- dvaput kliknite na VIP.fastnet ikonu u trayu
- kad vam se otvori prozor pogledajte na WEB kartici da su vam opcije ovako podešene kao na slici inače će vam kvaliteta prikaza biti umanjena kada surfate na što su se mnogi žalili i zato deinstalirali VIP.fastnet upravo zbog toga.
(također obavezno maknite kvačicu kako je prikazano)

VIP.fastnet na Firefoxu 27196243

Zatim je potrebno konfigurirati Firefox da radi sa Fastnetom. Odite na Tools > Options u Firefoxu i kliknite Settings... gumb:
VIP.fastnet na Firefoxu 93781993

i onda napravite kao na slici:
VIP.fastnet na Firefoxu 64130130


E sad, ponekad VIP.fastnet radi a ponekad je server nedostupan. Zato ćemo složiti da u Firefoxu možete jednostavno uključiti i isključiti surfanje Fastnetom pomoću jednog jedinog klika na ikonu dolje u Firefoxovom status-baru.

Kako to izgleda:
Kada kliknete na ikonu u Firefoxu (vidi strelicu) ona pozeleni i Firefox će koristiti Fastnet, a kada opet kliknete na tu ikonicu ona će opet postati sive boje a Firefox neće koristiti Fastnet. (spajat će se kako se spajao i do sada prije instalacije Fastneta)
VIP.fastnet na Firefoxu 83783643
(btw ove ostale ikone su razni drugi Firefox pluginovi koje imam i nemaju veze s ovim)

Da biste mogli ovako uključivati i isključivati korištenje Fastneta u Firefoxu, potrebno je instalirati plugin koji se zove "QuickProxy" za Firefox.
Za informacije i install plugina pogledajte ovdje: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1557

Nakon što ste ga instalirali i restartali Firefox (bez brige, automatski će vam ponovno otvoriti ovu stranicu) potrebno je još samo podesiti plugin i to je to!

Dvaput kliknite na ikonu plugina i narihtajte kako je na slici:
VIP.fastnet na Firefoxu 35344338

Evo kada ovako složite, klikom na onu ikonu moći ćete uključiti (zeleno) i isključiti (sivo) korištenje Fastneta u Firefoxu.
Što vam ove gore opcije daju:
- jednostavnu i vidljivu ikonu
- nećete morati razmišljati je li spajanje sa Fastnetom ostalo uključeno od prošli put ili ne, jer je automatski uvijek isključeno kad opet pokrenete Firefox (samo kliknite na ikonu da pozeleni ako želite aktivirati Fastnet u Firefoxu, automatski će se deaktivirati kada ugasite Firefox)

I to je to!

Evo još samo par savjeta:
VIP.fastnet se ponekad nemože spojiti na server te ga je nemoguće korisiti.
Status VIP.fastneta možete provjeriti na 2 načina:

1. način:
Pogledajte u taskbaru je li ikona Fastneta u trayu ovakva: VIP.fastnet na Firefoxu 41589902
Onda je sve OK, VIP.fastnet radi.

Ali ako je ikona ovakva: VIP.fastnet na Firefoxu Crappfh
Onda je došlo do problema.

2. način (ujedno i dijagnostika):
Desni klik na ikonu od VIP.fastneta u trayu i odaberite: "Connection Monitor..."
Vidjet ćete ovakav prozorčić:
VIP.fastnet na Firefoxu 97997267

Tu možete i pogledati koliko ste uštedjeli (raw-compressed), prikaz je u bajtovima, ja sam ovdje slučajno poništio statistike dok sam printscreenao tako da skoro ništa ne piše) a gumbić "Restart" možete kliknuti ako Fastnet ne radi da forsirate ponovno spajanje.
Ukoliko Fastnet baš nikako da proradi (a zna se desiti) onda samo isključite kako je opisano u Firefoxu njegovo korištenje dok ne proradi sam od sebe (vidjet ćete po ikoni u taskbar trayu je li Fastnet dostupan ili trenutno nije)

Eto to je to, i uživajte u nešto jeftinijem (i možda bržem, kažu 4x) surfanju! (samo nemojte zaboraviti aktivirati (jednim klikom) korištenje Fastneta svaki puta kada pokrenete Firefox)

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
VIP.fastnet na Firefoxu Empty55 / 99955 / 999VIP.fastnet na Firefoxu Empty

[Vrh] Go down

VIP.fastnet na Firefoxu Empty Re: VIP.fastnet na Firefoxu

Postaj by Gost sub tra 18, 2009 7:04 pm

E care svaka ti čast,ovo mi je stvarno trebalo.......rep+
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

VIP.fastnet na Firefoxu Empty Re: VIP.fastnet na Firefoxu

Postaj by Turrican sub tra 18, 2009 7:13 pm

Od kud ti ovdje, mislio sam da nisi online Very Happy

Btw sa ovakvim postavkama nećete uštedjeti kada recimo gledate YouTube filmiće ili skidate MP3-ce, ali na općenitom surfanju hoćete itekako. :cooll
Ako si u postavkama smanjite kvalitetu prikaza slika onda ćete uštedjeti fakat puno, ali će i stranice izgledati ružno jer će u tom slučaju Fastnet unakaziti slike. (u ovom tutorijalu je to izbjegnuto tako da se kompresira samo sadržaj web stranica i dokumenata a ne i multimedija, tako imate "i ovce i novce" smajlić )

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
VIP.fastnet na Firefoxu Empty55 / 99955 / 999VIP.fastnet na Firefoxu Empty

[Vrh] Go down

VIP.fastnet na Firefoxu Empty Re: VIP.fastnet na Firefoxu

Postaj by Gost sub tra 18, 2009 7:18 pm

nisam bio,al sam dojurio......... Very Happy
ma i ovo surfanje pojede pun ku*** MB,meni sad ovaj VMB podešen na 500 MB da upozorava kad se približim limitu,i juče u toku dana nisam uopće ništ skido,niti youtube ili slično a sinoć mi aktivira se upozorenje.........
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

VIP.fastnet na Firefoxu Empty Re: VIP.fastnet na Firefoxu

Postaj by Turrican sub tra 18, 2009 7:29 pm

Još jedna zanimljivost;
Ako odete na ovu stranicu: http://www.whatsmyip.org vidjet ćete svoju IP adresu. Ako aktivirate korištenje VIP.fastneta u Firefoxu i refreshate stranicu pisat će druga IP adresa (ona koju ima Fastnet)

Neki pametnjakovići koriste taj trik da zeznu Rapidshare i sl. download servise tako da mogu skidati istodobno 2 fajla Laughing

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
VIP.fastnet na Firefoxu Empty55 / 99955 / 999VIP.fastnet na Firefoxu Empty

[Vrh] Go down

VIP.fastnet na Firefoxu Empty Re: VIP.fastnet na Firefoxu

Postaj by Hitman sub tra 18, 2009 7:36 pm

kao naprimjer ja Very Happy
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
VIP.fastnet na Firefoxu Empty257 / 999257 / 999VIP.fastnet na Firefoxu Empty

[Vrh] Go down

VIP.fastnet na Firefoxu Empty Re: VIP.fastnet na Firefoxu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.