Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

+18
Hunnerkongen
nikolina
Amyicha
gio_deluxe
eva kant
Stevo Largo
Ly
scorpio57
Prop
tanuki
Sinister
bittersweet
WEYLAND-YUTANI
Neu
Love
m
House
Hitman
22 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Hitman sri oľu 18, 2009 5:58 pm

Vegetarijanci imaju za 20% nižu stopu mortaliteta iz svih uzroka, što znači žive dulje i ne razbolijevaju se često.

Radi taloženja pesticida, teških metala i ostalih otrova iz krme u tijelu životinja, dolazi do koncentracije čak do 14 puta veće npr. pesticida u mesu i 5,5 puta u mliječnim proizvodima u odnosu na povrće.

Vegetarijanci su za 40% manjoj opasnosti od raka. To je radi visokog unosa vitamina.

Uzrok osteoporoze (gubitak kalcija iz kostiju) u velikoj mjeri je sadržaj sumpora u mesu i protein casein u mlijeku koji uzrokuje gubitak kalcija putem urina. Države u kojima se najviše koriste mesni i mliječni proizvodi imaju najveći stupanj bolovanja od osteoporoze i drugih bolesti kostiju.

Neke od bolesti za koje se zna da je mesna prehrana većinski uzročnik su: visoki krvni tlak, bolesti srca, problemi s cirkulacijom, reumatizam, kostobolja, neurodermatitis te neke vrste raka.

Prilikom "umiranja" životinje proizvode velike količine raznih vrsta hormona (npr. adrenalin) koji se, kao i svi ostali otrovi, prenose na osobu koja konzumira meso. Posljedice su u prethodnoj točci navedene bolesti (između ostalih).

Od 2,100,000 smrti u SAD-u 1987 g., 1,500,000 je povezano sa mesnom i/ili mliječnom prehranom.

Sa aspekta da smo energetska bića što i jesmo, razmislite o energiji odnosno strahu koje je životinja tijekom njenog ubijanja morala osjećati a koji se je utjelovio u njenom mesu koje jedemo.

Kao paralela slijedi pokus kojime je dokazana prethodna tvrdnja. Crvima su davani elektrošokovi uz bljeskalicu tako da su se kasnije počeli grčiti samo prilikom osvjetljavanja bljeskalicom odnosno bez elektrošokova. Njima su hranjeni miševi koji su nakon nekog perioda na svjetlost bljeskalice također počeli reagirati sa grčenjem.

S anatomskog i psihološkog stajališta ljudi su biljojedi. Mesojedi imaju veliki broj karakteristika koji se razlikuju od ljudskih.

Čini se da će biti sad više vegera. Very Happy
Da li bi vi ikada postali veger?
Što mislite o njima?
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty257 / 999257 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Gost sri oľu 18, 2009 11:28 pm

svaka im čast,nemam ništa protiv ali mislim da ja na takvoj ishrani nebi mogao radit ovo što radim..nznam,nisam probao..
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by House čet oľu 19, 2009 7:11 am

za normalno funkcioniranje organizma treba jesti svega pomalo, a jednu stvar pretjerano ne.

House
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 6097
Reputacija Reputacija : 435
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty390 / 999390 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by m čet oľu 19, 2009 7:15 am

da bi se zdravo hranili treba sve jesti , ali umjereno .......... i meso i zelenje ..........
jer svaka namjernica ima neke svoje vitamine , minerale ...............
terba sve jesti ........... ali umjereno ..............

mislim da ti vegetarijanci pretjeruju ,.........

imam kolegu na poslu .. on pak nejede salatu uopče ........ ništa što je zelanjava....
i to je neka nezdrava krajnost .............
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty14 / 99914 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Love čet oľu 19, 2009 8:05 am

Svaka čast al ja vegetarijanka nebi nikad bila i nikad neču,nije to za mene,meso je život!
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty672 / 999672 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Hitman čet oľu 19, 2009 1:11 pm

m2m je napisao/la:da bi se zdravo hranili treba sve jesti , ali umjereno .......... i meso i zelenje ..........
jer svaka namjernica ima neke svoje vitamine , minerale ...............
terba sve jesti ........... ali umjereno ..............

mislim da ti vegetarijanci pretjeruju ,.........

imam kolegu na poslu .. on pak nejede salatu uopče ........ ništa što je zelanjava....
i to je neka nezdrava krajnost .............

ni ja ne jedem salatu, ne volim ju.... Very Happy
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty257 / 999257 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by m čet oľu 19, 2009 1:13 pm

nevoliš salatu ........ zelje .......
ili opčenito svo povrče .................
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty14 / 99914 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Hitman čet oľu 19, 2009 1:14 pm

nevolim samo salatu, nepaše mi njen okus....
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty257 / 999257 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by m čet oľu 19, 2009 1:16 pm

ma da ali ovaj moj opčenito nejede ništa od povrča .............
pa to je katastrofa za organizam .....
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty14 / 99914 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Hitman čet oľu 19, 2009 1:18 pm

tom je organizam u kaosu..... No
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty257 / 999257 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Neu čet oľu 19, 2009 2:41 pm

ne bi bila veger,zato jel volim pojest i meso. a šta mislim o njima?pa ko voli nek izvoli
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty999 / 999999 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Gost sub oľu 21, 2009 12:16 am

možda samo zbog zdravlja bih mogo postat veger...dotad ko što Neu rekla;
tko voli nek izvoli..
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by WEYLAND-YUTANI sub oľu 21, 2009 12:18 am

ma kakva zdravija prehrana,treba jesti meso.
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty133 / 999133 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Gost sub oľu 21, 2009 12:28 am

ma da,to i ja kažem...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by bittersweet sub oľu 21, 2009 12:35 am

Love je napisao/la:Svaka čast al ja vegetarijanka nebi nikad bila i nikad neču,nije to za mene,meso je život!

hahaha aha ahahhaahah Laughing Laughing

bittersweet
Trajno baniran/a

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 7152
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty51 / 99951 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Sinister sub oľu 21, 2009 12:37 am

Ma treba unositi optimalne količine svega,a ne isključivo jedno...nikako to nije zdravije.
Sinister
Sinister
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 15.01.2009
Broj postova : 6027
Reputacija Reputacija : 139
Godina imam : 1013
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty14 / 99914 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Neu sub oľu 21, 2009 9:23 am

Laughing ^^love,ahahah daj mesa
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty999 / 999999 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Love pon sij 18, 2010 10:24 am

Ja nebi nikad mogla bit vegetarijanka,meso je život a ne neke trave Razz
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty672 / 999672 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by tanuki pon sij 18, 2010 10:30 am

mogao bi biti i vegetarijanac- zašto ne?
ali samo ako nemam mogućnost korištenja mesa-
vegetarijanci često uspoređuju životinje i ljude- uzroćno , posljedićne veze nekih bolesti, ali zaboravljaju da jedino čovijek termički obrađuje hranu!
čovijek po svom fizićkom ustrojstvu nije vegetarijanac, i inzistiranje na tom je nasilje nad prirodom!
imam prijateljicu koja se ponosi što joj mačka jede krumpir zaćinjen maslinovim uljem-
a to što joj mačka mazne kojeg miša sa strana , nema veze Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty700 / 999700 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Prop pon sij 18, 2010 3:29 pm

Crveno meso je potrebna namirnica za zdravlje Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana 615415
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty108 / 999108 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by tanuki pon sij 18, 2010 3:37 pm

prop_ovednik je napisao/la:Crveno meso je potrebna namirnica za zdravlje Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana 615415
nije!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty700 / 999700 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Prop pon sij 18, 2010 3:38 pm

Tan, znače li tebi što ovi smajlići ?! Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana 91798
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty108 / 999108 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Love pon sij 18, 2010 3:59 pm

Ma bez mesa nema života ljudi Smile
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty672 / 999672 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by scorpio57 pon sij 18, 2010 4:02 pm

Vegetarijanstvo-sama riječ kaže(samo vegetiraš)ko biljka a jok nema mesa do prasice i pivo
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty65 / 99965 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Ly sri oľu 17, 2010 3:40 pm

Vegetarijanstvo je riječ koju bi trebalo izbaciti iz riječnika kao riječ koja opisuje one koji ne jedu meso. Ta je riječ primjerenija za ljude koji jedu samo biljke. Za ostale je prikladniji termin bezmesna prehrana. Riječ "vegetarijanac" stvara krivi dojam da vegetarijanci jedu samo biljke što nije točno. Ja sam ovolaktovegetarijanac. Moja prehrana sadrži dovoljno bjelančevina da mi meso nije potrebno. Željezo mi je normalno.

Druga je predrasuda da je vegetarijanstvo skupo. Nije ako pazite što uzimate. Možete ići u dućan zdrave hrane i za komadić seitana izdvojiti 30 kuna. To je skupo. Ako seitan napravite od dva kila brašna koje ste kupili za 6 kuna tada nije skupo. Gulaš od seitana i njoke moežet napraviti kod kuće za desetak kuna kad se količina koju iskoristite odbije od količine koju ste kupili. Na primjer, brašno za njoke bi došlo recimo 5 kuna,a vi ga iskoristite 20 deka. Sad izračunajte koliko je to. KIl polubijelog brašna u superkonzumu dođe oko 3 kune. Dakle, dva kila dođu 6 kuna. Kad seitan kuhate u temeljcu za taj temeljac treba vam toliko malo biljaka i začina da sve skup dođe, kad se ubroje i njoki, desetak kuna. Jedino što potrošite malo više plina i vode. Dobro, to spada u režije. Ali gledajući sastojke koje koristite plus poznavajući cake kako proći jeftinije i uzeti više i znajući gdje to možete onda je vegetarijanstvo najčešće način kako se dobro najesti za male pare. I još se nadebljati!

Vegan ne bih mogla biti. Probala sam, ali ne bi išlo. Ipak ne mogu bez mliječnih proizvoda i jaja.

Makrobiotika me ne zanima. Meni je najbolja makrobiotika slanutak i pašta s malo maslinova ulja. Nije tako skupo,a jednostavno je za pripremiti. I dobiješ bjelančevine, ugljikohidrate i nezasićene masne kiseline.
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty61 / 99961 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.