Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kravlje ludilo

4 posters

Go down

Kravlje ludilo Empty Kravlje ludilo

Postaj by Hitman sri oľu 18, 2009 5:56 pm

Kriza kravljeg ludila izbila je u Velikoj Britaniji i trajala je 10 godina. U tom periodu ubijeno je 180 000 krava radi spriječavanja širenja bolesti. Bolest je po tome što nastaju šupljine u mozgu dobila ime BSE (Bovine Spongiform Encephalopathy). Liječnici su pronašli uzročnika bolesti, a to su tzv. prioni koji potiču iz recikliranog mesa, a koji se ne mogu uništiti prokuhavanjima tijekom procesa reciklaže.

Preko zaraženog mesa ljudi su također oboljeli od neizlječive bolesti koja je nazvana Creutzfeldt - Jakob Disease (CJD), koja je ljudski oblik BSE.

Dr. Richard Lacey, vodeći britanski mikrobiolog upozorio je da je BSE opasnija od AIDS-a (rendering plant se do tog vremena koristio već 30 godina) i napravio, s obzirom na inkubacijsko razdoblje od 14 godina, proračun prema kojemu će poslije 2000. godine početi godišnje umirati oko 5000 - 500 000 ljudi.

Iako se BSE navodno (odnosno, od SAD-a se nije dobilo javno priznanje za postojanje bolesti) nije proširila na SAD, nakon nekoliko godina, liječnici su utvrdili da se Alzheimerova bolest (koji je 4. uzročnik smrti u SAD-u) krivo dijagnosticira u više od 5% slučajeva radi vrlo sličnih simptoma CJD-u, tj. od 4 mil. ljudi koji trenutno boluju od Alzheimerove bolesti u SAD-u, 200 000 ih godišnje umire od CJD-a!


180 000 krava!!!! Što vi mislite op tome?
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2022
Započeo/la tema :
Kravlje ludilo Empty257 / 999257 / 999Kravlje ludilo Empty

[Vrh] Go down

Kravlje ludilo Empty Re: Kravlje ludilo

Postaj by Gost sri oľu 18, 2009 11:33 pm

zlo..znam da(po sadašnjoj veterinarskoj logici)krava koja ima dvije godine je zdrava 100% i nemora poslje uginuća mozak na ispitivanje,ako je stara 2 godine i 1 dan..može bit bolesna..i mora na analizu.. neznam
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kravlje ludilo Empty Re: Kravlje ludilo

Postaj by House čet oľu 19, 2009 7:13 am

mogu samo reč da je to strašna stvar

VIC: Pričaju dvije krave, kaže prva:
-Jel tebe brine ono kravlje ludilo?
Kaže druga:
-Ne, ja sam helikopter.

House
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 6097
Reputacija Reputacija : 435
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Kravlje ludilo Empty390 / 999390 / 999Kravlje ludilo Empty

[Vrh] Go down

Kravlje ludilo Empty Re: Kravlje ludilo

Postaj by Gost čet oľu 19, 2009 11:42 am

Very Happy dobar Laughing Laughing
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kravlje ludilo Empty Re: Kravlje ludilo

Postaj by Neu čet oľu 19, 2009 2:30 pm

Kravlje ludilo je svima poznato,i to baš i nije za šalu,zato što je to dosta i opasno. ako niste znali sad ćete saznati i zašto



Dvije osobe umrle su u Španjolskoj od Creutzfeldt-Jakobove bolesti, ljudske verzije kravljeg ludila, izvijestilo je ministarstvo zdravstva.

Slučaj kravljeg ludila prvi put se pojavio u Velikoj Britaniji 1980. godine, a kasnije se bolest proširila u neke zemlje Europe. Znanstvenici vjeruju da se kravlje ludilo prenosi putem zaraženog mesa i stočne hrane.

Ministarstvo zdravstva kaže da ovo nije prvi slučaj da je ta bolest uzrokovala smrt ljudi u Španjolskoj, ali nisu dali podrobnije informacije.



Kravlje ludilo Kravlje%20ludilo-karta
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Kravlje ludilo Empty999 / 999999 / 999Kravlje ludilo Empty

[Vrh] Go down

Kravlje ludilo Empty Re: Kravlje ludilo

Postaj by Gost čet oľu 19, 2009 2:41 pm

naravno da je opasno,i naravno da nije za šalu,ali tko meni može objasnit kako krava koja ima dvije godine NEMOŽE BIT PRENOSNIK a ona koja je stara dvije godine i jedan dan može...to
je meni smiješna logika.. neznam
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kravlje ludilo Empty Re: Kravlje ludilo

Postaj by vector sub oľu 10, 2012 1:39 am

Glupost!Pa tko ne bi poludio da se hrani smecem i to jos zatrovanim!Moje misljenje "MADE IN LAB"
vector
vector
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 08.03.2011
Broj postova : 58
Reputacija Reputacija : 13
Započeo/la tema :
Kravlje ludilo Empty0 / 9990 / 999Kravlje ludilo Empty

[Vrh] Go down

Kravlje ludilo Empty Re: Kravlje ludilo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.