Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Josip Broz Tito

+29
nikolina
eva kant
diabolik.
tanuki
ivo3
Mihael12
zbracun
damfisk
HESTIJA__
BAGIRA
Teo
Dawor
pustinja
scorpio57
Prop
Neukrotivi pastuh
evitaa
ager
hogar_grozni
Purgy
Hitman
FALKON 2
m
Hell
Turrican
gio_deluxe
Mass
WEYLAND-YUTANI
Neu
33 posters

Stranica 11 / 12. Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by FALKON 2 čet ruj 04, 2014 6:50 am

Debelo su oni platili tu zemlju, primjera imam tisuću o oduzimanju, od zemljišta pa čak su neke obiteljske zadruge imale svoje mlinove i klaonice ... sve je oduzeto .

Ima jedna pjesmica koja glasi : Druže tito i Jovanka,
porodilo žito talijanka,
vama žito a nama slama,
jebo oca ko ima posla sa vama.

A kad si se već vratio u 1919 godinu, nisi napiso dokle je bila granica te Hrvatske?
I nakon zasjedanja AVNOJ-a se promjenila u današnje granice?
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by nikolina čet ruj 04, 2014 6:58 am

FALKON 2 je napisao/la:E zajebi za tih 40 hektara. U slavoniji to nije bilo moguće ... znači MAKSIMUM  10 hektara sve preko se oduzimalo.
Istina ,mojima su oduzeli više od 50hektara,prije par godina su ih tužili,i dobili novac jel zemlju je bilo nemoguče vratiti(kuće su sada tamo).

Kako se živilo za vrijeme Tita ne znam,ali kad slušam starije kažu da je bilo puno bolje....
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion čet ruj 04, 2014 7:04 am

FALKON 2 je napisao/la:Debelo su oni platili tu zemlju, primjera imam tisuću o oduzimanju, od zemljišta pa čak su neke obiteljske zadruge imale svoje mlinove i klaonice ... sve je oduzeto .

... nisi napiso dokle je bila granica te Hrvatske?
I nakon zasjedanja AVNOJ-a se promjenila u današnje granice?

Ja mislim da ti pojma nemaš o čemu pišeš.
Agrarna reforma 1919. godine zemlju je oduzela crkvi i veleposjednicima. U ono vrijeme država se zvala SHS.

O kojim ti to granicama Hrvatske sanjaš ??!!??
Ovim ??!!??

Josip Broz Tito - Page 11 Yu
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion čet ruj 04, 2014 7:14 am

nikolina je napisao/la:
... mojima  su oduzeli više od 50 hektara ...

To su ti rekli.
A jesu li ti rekli i kako su do tih 60 hektara došli?
Kada su ih i od koga kupili ili "kupili"?

Nemoj ni pomisliti da želim reći da su ih ukrali.

Agrarna reforma 1919. godine zemlju je podijelila svima koji su samo pomislili da bi imali zemlju.
Nakon nekoliko godina tu su poklonjenu zemlju prodavali za sitniš (1925. godine hektar zemlje mijenjao se za tele .... danas bi to bilo 10 lipa za kvadratni metar).
Pitaj susjede po kojoj bi ti cijeni danas prodali metar zemlje.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion čet ruj 04, 2014 7:42 am

Na nekim je područjima agrarna reforma 1919. godine izgledala ovako:

Svaka obitelj dobije 5 ha zemlje. Uz to svaki oženjeni član obitelji dodatnih 4 ha i svaki neoženjeni stariji od 21 godine 3 ha, a onaj od 16 do 21 dodatna 2 ha. Svako dijete do 16. godine i svaka udovica još dodatni hektar. Uz to još 2 ha za pošumljavanje i 2 ha za vinograd.

Znači muž i žena sa petero djece kod kojih žive i neoženjen brat i sestra udovica sa dvoje djece = 20 hektara.
Uz to svaka je obitelj dobila i nacrt za kuću te svu drvenu građu besplatno.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by nikolina čet ruj 04, 2014 9:39 am

histrion je napisao/la:

To su ti rekli.
A jesu li ti rekli i kako su do tih 60 hektara došli?
Kada su ih i od koga kupili ili "kupili"?

Nemoj ni pomisliti da želim reći da su ih ukrali.

Agrarna reforma 1919. godine zemlju je podijelila svima koji su samo pomislili da bi imali zemlju.
Nakon nekoliko godina tu su poklonjenu zemlju prodavali za sitniš (1925. godine hektar zemlje mijenjao se za tele .... danas bi to bilo 10 lipa za kvadratni metar).
Pitaj susjede po kojoj bi ti cijeni danas prodali metar zemlje.
histrio tu pričamo o mom pradjedu kojem su uzeli zemlju...kako je došao do nje iskreno nema pojma,ali vjerujem radom.....znam samo da cijeli život živim od poljoprivrede(ok,od kad sam se udala ne) i tako svi ostali preci moji s tatine strane.....zemlje mi ne treba imam je dovoljno,ono što će mi ostati danas sutra nema namjeru prodavati ,tako da me cijena ne zanima....
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion čet ruj 04, 2014 9:57 am

nikolina je napisao/la:
... pričamo o mom pradjedu kojem su uzeli zemlju...kako je došao do nje iskreno nema pojma,ali vjerujem radom ...

Ok, ok.

Primjedba nije bila napisana uz negativan prizvuk.

Ipak pomislimo ... tvoj pradjed je bio rođen (recimo) 1920. godine.
Teško vjerujem da je u šest godina (od 1946. do 1952.) zaradio za 60 hektara zemlje.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by Gabriel čet ruj 04, 2014 10:34 am

neznam na koji su način ljudi dolazili do zemlje, znam da su tada, bar u mom selu, postojale obiteljske zadruge koje su znale brojati i po 30 članova domaćinstva, znam da je limit bio na 10 ha poljoprivrednog zemljišta, oni snalažljiviji su se razdjelili u to vrijeme pa ako je bilo u domaćinstvu/zadruzi 5 sinova punoljetnih postali su 5 domaćinstava koji su imali pravo zadržati 50 ha zemlje (svaki po 10), nadalje znam da sa tih 10 ha zemlje je jedna obitelj mogla živjeti (ne preživljavati kao danas), znam da tada nisi smio govoriti protiv vlasti i države jer si u tom slučaju jebo čvorka (moj je djed rekao da jebe tita i njegovu državu i završio u zatvoru), znam da je bilo problema ako si htio biti političar i kontra komunizma.

Hrvatska je došla do samostalnosti i tuđman do vlasti u vrijeme kad su titovi nasljednici sjebali državu pa su ljudi mislili, slovenci su pametni, oni će se odvojit i pripojit njemačkoj, njemačka ima novce, ajmo i mi za njima, pomoloit ćemo se, jer kao jugosloveni to nismo smjeli a kao hrvati moremo, da i nas njemci uzmu pod svoje..

također najava povrata oduzetog zemljišta je bila jedan od važnih faktora zbog kojih se odigralo sve kako je, no mene zanima a ne vidim, stvarno ne vidim kako su profitirali i što točno imaju onikojima je zemlja vraćena, papiri su ih za povrat toliko koštali živaca i novaca da su uglavnom-većina njih, tu istu zemlju prodali. nisu svi, naravno da ima ljudi koji juimaju i obrađuju i danas, ali ti ljudi nisu ni ovisili o njoj, ti ljudi su i u jugoslaviji radili puno više od vlastitih 10 ha, što im nije bilo zabranjeno.

pametni i vrijedni ljudi, koji su htjeli i znali raditi, za primjer mogu uzet upravo falkovog oca, u to su vrijeme također znali napredovati kao i danas, onaj koji je tada propadao, danas propada još lakše bez obzira koliko zemlje dobio u povrat.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by damfisk čet ruj 04, 2014 11:05 am

Ma daaaaaj!!!!!!!

Hrvat je napredovao u Titovoj Jugoslaviji?????

Neeeeeeeeeee... To nije moguće!
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by FALKON 2 čet ruj 04, 2014 11:23 am

Falk i falkov otac su lopovi jer su HDZ-ci, i nemoguće da je uspio napredovati od svojeg rada a ne od plaćke i krađe ...

teorija damsfika ...

kažu bilo je dobro za vrijeme tita, ali samo kažu jer upravo kako je rekao gabrijel samo snalažljivi su opstajali, jer danas ako sma prodao pšenicu i dobio novac za koji mogu kupiti (primjera radi) traktor, isti dan do ponoći sam taj novac morao promijeniti u devize ili sutra dan to nije imalo vrijednosti niti gajbe piva ... toliko je bilo dobro da se štampao novac na veliko da bi se pokrivali troškovi države, kada je sve sjebano onda se jugoslavija raspala ... naravno sve prema zakonu i ustavu ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by damfisk čet ruj 04, 2014 11:42 am

Lažeš.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion čet ruj 04, 2014 11:55 am

FALKON 2 je napisao/la:
... ako sam prodao pšenicu i dobio novac za koji mogu kupiti (primjera radi) traktor, isti dan do ponoći sam taj novac morao promijeniti u devize ili sutra dan to nije imalo vrijednosti niti gajbe piva ...

Opet pišeš gluposti ili pišeš o stvarima o kojima pojma nemaš.

Do osamdesetih godina (trideset godina nakon agrarne reforme) u Jugoslaviji je inflacija bila približno ista kao u ostalim državama po svijetu ... približno 10%.

Samo najnaivniji (takvi kao što si ti) vjerujete da je danas bolje.
Inflacija u Hrvatskoj zahvaljujući promijenjenoj metodologiji računanja iznosi nekoliko % ... da računaju inflaciju kao što su računali prije 30 godina iznosila bi više od 20%.

Pošto vjerujem da ti nisi jedini otvoriti ću novu temu ... metodologija izračunavanja inflacije.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by Gabriel čet ruj 04, 2014 12:19 pm

histrion je napisao/la:Opet pišeš gluposti ili pišeš o stvarima o kojima pojma nemaš.

Do osamdesetih godina (trideset godina nakon agrarne reforme) u Jugoslaviji je inflacija bila približno ista kao u ostalim državama po svijetu ... približno 10%.
ne, nego piše o vremenu od titove smrti pa do raspada jugoslavije, odnosno od '80.-'90. godine prošlog stoljeća.
i govori točno, od izlaska novčanice sa likom tita (5000 dinara) i rudara (20000 dinara) dinar je devalvirao doslovno preko noći, ovo što je naveo je možda pre drastičan primjer ali je bilo blizu tome.

kad smo stigli do nevjerojatnih brojki na novčanicama

Josip Broz Tito - Page 11 1Million-Dinara-1989

onda su počeli brisati nule

Josip Broz Tito - Page 11 100-Dinara-1990f
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by FALKON 2 čet ruj 04, 2014 4:43 pm

Upravo tako, danas prodas bika i vrijedi jutro zemlje, sutra mu je vrijednost kutije cigareta.

Da to je razdoblje 80-90 godina.
Al bolji je primjer kad su mi pokojnim djedovima nocu lupali na prozor sa pitanjem koliko je zita posijo i odmah dobiovo naredbu koliko mora na godinu predat ( ne prodati) za druga tita i partiju. Tako je bilo i za ovce, svinje, goveda i konje ... Tako se gradila Jugoslavija 50-tih godina.

A zadruge seljacke pounistavali ibrazjedinili, oni koji su se bunili bili su ubijeni ili protjerani ... U takvoj zadruge je bila i Gabrijelova baka a glavni iz te zadruge zavrsio u zatvoru, zemlja oduzeta i cak htjeli i dio kuce cijepati te dodijeliti jednom selskom drugu partijcu.

Damsfik i histrion to je istina ljepote iz slavonskih sela u vrijeme druga tita koji je obican zlocinac
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion čet ruj 04, 2014 8:42 pm

FALKON 2 je napisao/la:
... to je istina ljepote iz slavonskih sela u vrijeme druga tita koji je obican zlocinac ...

Zabavljaju me osobe kao što si ti.
Osobe kojima je folklorni element razumjeti samo ono što im odgovara i praviti se glupim kad im nešto ne paše.

Poštujem tvoje uvjerenje da je Tito običan zločinac ... samo mi nije jasno zašto ti ne poštuješ moje da je Tuđman obično govno.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by FALKON 2 pet ruj 05, 2014 4:28 am

Zanimljivije je to vidis i tvrdis sto ja ne razumijem a ne vidis da i ssm ne razumijes kako je bilo u selima. Kupovina na bonove bonove i cekanje u redovima. Dolazi jesen a nedaju ti gorivo nego dan noc se ceka uvredovima ... Kredit si mogo dobiti ako si u savezu komunista koji ionako za oar godina bude opet vrijednost kutije cigareta ...

Tvoje je pravo misliti sta hoces al ja ti pisem o stvarnosti sela za vrijeme tita i neposredno poslije njega. Ako nisi imao sa cim posijat kazu posudi ivzavtita imas toliku obavezu predaz itd itd ...to je stvarnost bila
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion pet ruj 05, 2014 4:59 am

FALKON 2 je napisao/la:Zanimljivije je to vidis i tvrdis sto ja ne razumijem a ne vidis da i ssm ne razumijes kako je bilo u selima. Kupovina na bonove bonove i cekanje u redovima. Dolazi jesen a nedaju ti gorivo nego dan noc se ceka uvredovima ... Kredit si mogo dobiti ako si u savezu komunista koji ionako za oar godina bude opet vrijednost kutije cigareta ...

Tvoje je pravo misliti sta hoces al ja ti pisem o stvarnosti sela za vrijeme tita i neposredno poslije njega. Ako nisi imao sa cim posijat kazu posudi ivzavtita imas toliku obavezu predaz itd itd ...to je stvarnost bila

Ne. Ti mi pišeš ono što su ti rekli, a ti si im vjerovao (i još uvijek im vjeruješ) ... jer si u vremenima o kojima pišeš bio dijete.
I to je osnovna razlika ... ti pišeš što su ti rekli, a ja što sam doživio (i ja sam živio na selu).
I ima još jedna razlika ... ti si živio na selu u kojem su vam zemlju poklonili, a ja na selu u kojem su svaki kvadratni metar morali platiti Lirama.

Nisu samo tvoji roditelji kupovali bonovima i čekali u redovima. Cijela je Jugoslavija čekala. Goriva za traktore su imali koliko su htjeli za razliku od onih koji su živjeli u gradu i zaista nisu imali benzina ... i kad smo kod traktora. U Jugoslaviji smo bili u svjetskom vrhu po broju traktora na stanovnika i svjetski prvaci po broju traktora na hektar. Za traktor su dobili kredit svaki put kad im se kurac dignuo ... i nakon godinu dana ga otplaćivali sitnišem koji im je ostao u džepu kad su izašli iz gostionice.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by igor malteze pet ruj 05, 2014 5:02 am

FALKON 2 je napisao/la:Upravo tako, danas prodas bika i vrijedi jutro zemlje, sutra mu je vrijednost kutije cigareta.

Da to je razdoblje 80-90 godina.
Al bolji je primjer kad su mi pokojnim djedovima nocu lupali na prozor sa pitanjem koliko je zita posijo i odmah dobiovo naredbu koliko mora na godinu predat ( ne prodati) za druga tita i partiju. Tako je bilo i za ovce, svinje, goveda i konje ... Tako se gradila Jugoslavija 50-tih godina.

A zadruge seljacke pounistavali ibrazjedinili, oni koji su se bunili bili su ubijeni ili protjerani ... U takvoj zadruge je bila i Gabrijelova baka a glavni iz te zadruge zavrsio u zatvoru, zemlja oduzeta i cak htjeli i dio kuce cijepati te dodijeliti jednom selskom drugu partijcu.

Damsfik i histrion to je istina ljepote iz slavonskih sela u vrijeme druga tita koji je obican zlocinac

bilo je gadno u titovoj jugoslaviji;digneš kredit,napraviš kuću i onako iz vica i vikendicu na moru te na kraju kredit isplatiš u vrijednosti dvije šteke ronhila.

čini mi se da bi ljudima bilo najbolje u austro - ugarskoj prije onih agrarnih reformi u kraljevini i titovoj jugoslaviji jer što manje imaš brige te manje muče.

tvoj djed sigurno nije imao ugodna iskustva odmah nakon rata s novom vlašću ali je sigurno imao ugodna iskustva s zdrastvenim osiguranjem i besplatnim obrazovanjem za njegovu djecu i unuke.

inače u SAD školovanje za doktora košta više od 100 000 dolara a u titovoj jugoslaviji je bilo besplatno da bi danas oni koji su se besplatno školovali uzimali novac prilikom pregleda ili lječenja od onih koji su izdvajali za školovanje istih.
igor malteze
igor malteze
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.11.2013
Broj postova : 1413
Reputacija Reputacija : 74
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by Teo pet ruj 05, 2014 5:16 am

igor malteze je napisao/la:bilo je gadno u titovoj jugoslaviji;digneš kredit,napraviš kuću i onako iz vica i vikendicu na moru te na kraju kredit isplatiš u vrijednosti dvije šteke ronhila
.
E sad baš si dao krivu usporedbu, znam iz iskustva svojih roditelja. Dobili su dozvolu za gradnju vikendice samo tek dok su dokazali da nemaju u vlasništvu/posjedu nijednu drugu nektretninu u kojoj se može stanovati na području ex Yu. A i i na snazi je bila ona poznata izreka "Imaš kuću vrati stan".
A da su se krediti kad si ih dobio lako vraćali to je istina, nije bilo valutne klauzule na kredite pa je inflacija podmirila dugove.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by igor malteze pet ruj 05, 2014 5:22 am

Teo je napisao/la:
.
E sad baš si dao krivu usporedbu, znam iz iskustva svojih roditelja. Dobili su dozvolu za gradnju vikendice samo tek dok su dokazali da nemaju u vlasništvu/posjedu nijednu drugu nektretninu u kojoj se može stanovati na području ex Yu. A i i na snazi je bila ona poznata izreka "Imaš kuću vrati stan".
A da su se krediti kad si ih dobio lako vraćali to je istina, nije bilo valutne klauzule na kredite pa je inflacija podmirila dugove.

možda sam dao krivu usporedbu ali za vrijeme titove jugoslavije sam bio osmoškolac a što se tiće - imaš kuću vrati stan - ona je bila neobavezujuća na dobrovoljnoj bazi.
igor malteze
igor malteze
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.11.2013
Broj postova : 1413
Reputacija Reputacija : 74
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion pet ruj 05, 2014 5:38 am

igor malteze je napisao/la:
bilo je gadno u titovoj jugoslaviji

... digneš kredit,napraviš kuću i onako iz vica i vikendicu na moru te na kraju kredit isplatiš u vrijednosti dvije šteke ronhila.

... ali je sigurno imao ugodna iskustva s zdrastvenim osiguranjem i besplatnim obrazovanjem za njegovu djecu i unuke.

Pametno zboriš.
Bilo je baš gadno.

Posebno na selima.
Generacije su 8 mjeseci godišnje hodale u čizmama i gazile blato do koljena ... a onda dođe neki Tito i položi im asfalt do praga. Užas.
Generacijama djeca nisu išla u školu ... a onda dođe Tito i postavi im školu usred sela. Za popizditi.
Generacijama su doktore viđali samo na cesti kad su otišli u grad kupiti sol ... a onda dođe Tito i sagradi im zdravstveni dom ispred kuće. Odvratno.

Nije čudno da su bili tako oduševljeni kad je došao Tuđman.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion pet ruj 05, 2014 5:49 am

Teo je napisao/la:
... znam iz iskustva svojih roditelja. Dobili su dozvolu za gradnju vikendice samo tek dok su dokazali da nemaju u vlasništvu/posjedu nijednu drugu nektretninu u kojoj se može stanovati na području ex Yu ...

I ti govoriš o vremenima kad si bio dijete ... i samo prepričavaš ono što su ti rekli.
A rekli su ti samo dio istine.

Sam si napisao da su dobili dozvolu za VIKENDICU.
To znači da su imali stan i dovoljno novaca da su se mogli preseravati gradnjom vikendice (pretpostavljam da tvoj otac nije bio direktor Hidromontaže, a majka doktorica na institutu biomedicine).
Suze su mi napunile oči kad sam pročitao kako kruto se je život poigrao sa njima i pomislio kako je danas lako sagraditi vikendicu.

p.s. - dokazati su morali da nemaju KUĆU u istoj OPĆINI.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by FALKON 2 pet ruj 05, 2014 6:03 am

I opet izvrćete činjenice koje sam napisao ... a to su da si mogao dići kredit ako si član partije ...

A šta mislite zašto je završilo kako je završilo kad su se tako krediti dizali a otplaćivali u kutijama cigareta?

Razmišljanje vam je tipa "danas ću da jedem vola,a sutra nije bitno dali ću imati i za kruh"
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by histrion pet ruj 05, 2014 6:19 am

FALKON 2 je napisao/la:I opet izvrćete činjenice koje sam napisao ... a to su da si mogao dići kredit ako si član partije ...

Nije istina.

p.s. - Damfisk bi napisao da sereš.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by FALKON 2 pet ruj 05, 2014 7:31 am

Istina a sada zašto nećeš priznati to je druga stvar ...

znam xxl broj ljudi koji nisu mogli ništa dobiti jer nisu članovi partije ...

A još uvijek nisi odgovorio kako je to bolje ako digneš kredit i napraviš kuću a isti otplatiš sa par kutija cigareta, koja država može to izdržati?
A upravo ti ondašnji koji su dobivali kredite na taj način su danas pod ovrhama i blokadama, jer su dolaskom države Hrvatske ulazili u kredite sa idejom da će i Hrvatska propasti pa tako da će na isti način otplatiti kredit za par kutija duvana ...

to su činjinice koje su nepobitne ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Josip Broz Tito - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Josip Broz Tito - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Josip Broz Tito - Page 11 Empty Re: Josip Broz Tito

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 12. Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.