Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čelična djevica - najokrutnija smrt

Go down

Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty Čelična djevica - najokrutnija smrt

Postaj by Lady Evolet uto vel 10, 2009 9:13 pm

Vlasnica Čelične djevice (Iron Maiden) bila je Elizabeth Bathory. I dan danas se ta sprava smatra najokrutnijom spravom ikada izrađenom.

Naime, to je zapravo bila lutka ljudske veličine i boje, a imala je satni mehanizam. Gola, obojana, prekrivena draguljima s plavom kosom koja je sezala do poda imala je mehanički uređaj tako da je mogla micati oči i nasmiješiti se. Da bi proradila, bilo je nužno dotaknuti jedan od dragulja na njenoj ogrlici. Elizabeth bi poručila sluškinji da popravi dragulje na 'Željeznoj djevi', a kad bi se određeni dragulj pomaknuo, 'Djeva' bi ugrabila djevojku, šiljci bi izašli iz grudi, a djevojka bi ubrzo iskrvarila do smrti.

Grofica je dala napraviti jedan oblik 'željezne djevice', kutiju oblikovanu po ljudskom tijelu s oštrim šiljcima koji su stršali u unutrašnjost kutije. Mučitelj bi u kutiju zatvarao žrtvu, a kada bi zatvorio poklopac kutije, šiljci bi probili tijelo uzrokujući nevjerojatne boli i patnju te obilno krvarenje. Potom bi željeznu djevicu užad povukla u viseći položaj, a jedna od grofičinih sluškinja bakljom bi palila žrtvu te bi se ona vrpoljila u agoniji i sve jače nabijala na šiljke. Grofica bi sjedila ispod kaveza, a krv bi curila po njoj.

Sadističko i erotsko značenje ovih postupaka potvrđeno je činjenicom da je sprava za mučenje imala nacrtane stidne dlake i crvene bradavice. Postojali su i posebno konstruirani kanalići kojima je krv mogla istjecati, filtrirati se i sakupiti u posudu te pohraniti i kasnije koristiti za grofičine krvave kupke.

Kavez, prenizak da bi se u njemu stajalo, ali preuzak da bi se u njemu sjedilo bio je grofičina najdraža igračka. Kavez je imao mnoštvo šiljaka koji su ulazili u njega, a njihao bi se kako bi djevojke unutra ostale razderane u dijelove zbog šiljaka.
Lady Evolet
Lady Evolet
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 02.02.2009
Broj postova : 130
Reputacija Reputacija : 1
Godina imam : 98
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty11 / 99911 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty Re: Čelična djevica - najokrutnija smrt

Postaj by goc uto vel 10, 2009 9:14 pm

brutalno...
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty62 / 99962 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty Re: Čelična djevica - najokrutnija smrt

Postaj by Hell uto vel 10, 2009 9:18 pm

..hm...supač..
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty497 / 999497 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Lady Evolet uto vel 10, 2009 9:21 pm

Elizabeth je čuvala krv svojih žrtava u staklenkama i kada je prikupila dovoljno krvi, onda se okupala u njoj...
A žrtve su uvijek morale biti žene...i samo djevice...
Lady Evolet
Lady Evolet
Nevina dušica
Nevina dušica

Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty11 / 99911 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by goc uto vel 10, 2009 9:22 pm

odakle je ona znala da je neka žena djevica?
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty62 / 99962 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell uto vel 10, 2009 9:23 pm

..znali su i oni...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty497 / 999497 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Love uto vel 10, 2009 9:23 pm

o issssss,prestrašno,koji izopačeni um..
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty672 / 999672 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Lady Evolet uto vel 10, 2009 9:25 pm

gocpz je napisao/la:odakle je ona znala da je neka žena djevica?

Njezine žrtve su najčešće bile njezine sluškinje, a zapošljavala je samo one ''neokaljanje'' iliti djevice. Prije toga su trebale proći neki pregled kako bi se uvjerila da ne lažu, jer je mislila da je krv djevice najčišća.
Lady Evolet
Lady Evolet
Nevina dušica
Nevina dušica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sinister uto vel 10, 2009 9:39 pm

Takve metode bi trebali vratiti...
Sinister
Sinister
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 15.01.2009
Broj postova : 6027
Reputacija Reputacija : 139
Godina imam : 1010
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty14 / 99914 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu sri vel 18, 2009 9:20 am

Lady Evolet je napisao/la:Elizabeth je čuvala krv svojih žrtava u staklenkama i kada je prikupila dovoljno krvi, onda se okupala u njoj...
A žrtve su uvijek morale biti žene...i samo djevice...
strašno. a zašto samo djevice? zato što su one najčistije?

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty999 / 999999 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell sri vel 18, 2009 4:44 pm

..inače mislim da to nije najbrutalniji način mučenja..
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu sri vel 18, 2009 4:45 pm

nego koji?

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty999 / 999999 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell sri vel 18, 2009 4:46 pm

---.igle. noževi, visjenje na lancima s kukama, nasilno guljenje kože ili čak važenje organa ..polako..
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hitman sri vel 18, 2009 4:47 pm

Hellraiser je napisao/la:..inače mislim da to nije najbrutalniji način mučenja..
Hitman
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2019
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty257 / 999257 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sinister sri vel 18, 2009 10:22 pm

Neukrotiva je napisao/la:nego koji?

Pa Hellraiserov Very Happy
Sinister
Sinister
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 15.01.2009
Broj postova : 6027
Reputacija Reputacija : 139
Godina imam : 1010
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty14 / 99914 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Arkannen čet vel 19, 2009 2:20 pm

Lady Evolet je napisao/la:
gocpz je napisao/la:odakle je ona znala da je neka žena djevica?

Njezine žrtve su najčešće bile njezine sluškinje, a zapošljavala je samo one ''neokaljanje'' iliti djevice. Prije toga su trebale proći neki pregled kako bi se uvjerila da ne lažu, jer je mislila da je krv djevice najčišća.

"Neki" pregled? Pa valjda pogleda himen. Very Happy

Arkannen
Trajno baniran/a

Registriran/a : 12.01.2009
Broj postova : 553
Reputacija Reputacija : -2
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty5 / 9995 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa čet lis 22, 2009 4:40 pm

Žena izvanredne ljepote.Duga crna kosa u kontrastu sa mliječnim tenom,te oči kao u mačke.Odisala je ljepotom,ali i uobraženošću.Bijaše neosjetljiva mučiteljica djevica,ubojica bolesnoga uma koja je spremala krv djevica u bačve i boce te se naknadno kupala u njima.Poznata pod imenima “Krvava grofica” i “Zvijer” bila je jedna od naozloglašenijih masovnih ubojica koje je Europa ikad vidjela.Sa lica zemlje izbrisala je oko 650 ženskih života.
Njeno ime je Elizabeth Bathory.
Rođena je u jednoj od najstarijih aristokratskih obitelji u Europi u 16.st,u obitelji Bathory.
Stoljeća prakticiranja incesta doveli su do toga da su mentalne bolesti postale stalno obilježje obitelji Bathory.Obitelj je obilovala čarobnjacima,homoseksualcima i satirima.Ni Elizabeth tu nije bila iznimka.U dječijoj dobi utvrđena joj je epilepsija.
Događaji iz djetinjstva koji su u njenoj glavi stvorili viziju kako oduzimanje tuđih života za sobom ne povlači nikakve posljedice zajedno sa njenim prirodnim tendencijama prema nasilnom ponašanju,formirali su smrtnu kombinaciju.Najveća tragedija Elizabeth Bathory nije bila njena prirodna sklonost nasilju i mučenjima,nego to što je rođena u moćnoj,vladajućoj dinastiji koja nije poznavala granice zakona jer je i sama bila zakon.Da je Elizabeth Bathory rođena u neplemićkoj obitelji čim bi počinila maksimalno 2 ubojstva već bi bila uhvaćena i sprječena u daljnjim zločinima.Činjenica je da vlasti nisu obeshrabrili Elizabeth koja je imala sklonosti nasilju.
Sve ove stvari koje negativno opisuju parlament i njihovu pravdu ukinute su nakon grofičinih zvjerstva,no tada je bilo prekasno za 650 života koji su bačeni u nepovrat smrtima koje zdravi čovjek ne može ni zamislitiOna i njeni pomoćnici napokon su ushvaćeni na djelu 1610.godine. Suđenje je odigrano 1611.godine.Njeni pomagači osuđeni su na razne kazne,dok grofica nije ni spomenuta,što može zahvaliti samo svome prezimenu.Nju su zazidali u njen dvorac gdje je ostavljena je samo pukotina za hranu i vodu.Tu je živila sve do svoje smrti ,14.kolovoza 1614.godine.

Legenda priča ovako:
“Čuvar koji nikada nije vidio groficu,želio je pogledati groficu,koja je i u 54.godini držala reputaciju jedne od najljepših žena u Europi.Pronašao je groficu licem prema dolje.Krvava Grofica bila je mrtva.

Elisabeth Bathory

[You must be registered and logged in to see this image.]
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty0 / 9990 / 999Čelična djevica - najokrutnija smrt Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu ned stu 13, 2011 10:19 pm

Hell je napisao/la:---.igle. noževi, visjenje na lancima s kukama, nasilno guljenje kože ili čak važenje organa ..polako..
Slažem se da je to također okrutno ali i ovo je ^^

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]