Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izbijeljivanje zubi

5 posters

Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Izbijeljivanje zubi

Postaj by Neu pon vel 02, 2009 10:06 am

Koristite li nešto za izbjeljivanje vaših zubiju?

Izbijeljivanje zubi Thumb_c6362c8c

Pet trikova za bjelije zube

Bez obzira jeste li pušač, pijete kavu ili naprosto želite izbijeliti svoje
zube, postoji nekoliko načina da to učinite sama kod kuće. Sve mi smo vidjele desetke produkata za izbjeljivanje zubiju koji se reklamiraju, no mnogi od njih su skupi, a i često ne postignu obećane rezultate. Evo nekoliko načina kako sami kod kuće možete izbijeliti zube:
1. Izbjeljivanje “Bakinom metodom”
Ovaj način izbjeljivanja je poznat od davnina, a mnogi se kunu da i djeluje. Pomiješajte jednu žličicu sode bikarbone, malo soli i nekoliko kapi jabučnog octa. Mješavina bi se trebala malo zapjeniti i spremni ste za četkanje zubiju. Nakon toga zube iščetkajte običnom pastom za zube. Ovo metodom zube smijete izbjeljivati najviše jednom tjedno.
2. Izbjeljivanje pomoću jagoda
Ovo je i nas iznenadilo, no tko god je isprobao ovu tehniku bio je zadovoljan. Trljajte jagodu cijelu ili zgnječenu po zubima i vaši će zubi biti bjeliji. Ovaj trik su isprobale i dive poput Oprah Winfrey i Tyre Banks, a od onda ga koriste i milijuni žena.
Jagode čine čuda zbog enzima koji sadrže. Taj enzim izbjeljuje zube i čisti zubne naslage. Zbog visokog udjela šećera u jagodama preporuča se nakon korištenja jagoda zube oprati običnom pastom za zube
3. Izbjeljivanje pomoću peroksida i sode bikarbone
Jeftin i jednostavan način izbjeljivanja zubiju je da usta s vremena na vrijeme isperete s 3 postotnim vodikovim peroksidom (hidrogenom). Ili izmiješajte žličicu soda bikarbone s žličicom hidrogena i žličicom vode. Ovime iščetkajte zube. Trik ovdje je hidrogen. Mnoge zubne paste i gotovo sva sredstva za izbjeljivanje zubiju sadrže vodikov peroksid i do sad je najuspješnije izbjeljivanje zubi postignuto pomoću njega. Jedini je problem što se s hidrogenom mora postupati veoma oprezno. Ne smijete ga progutati, a ako se to slučajno i dogodi, morate odmah popiti barem jednu čašu vode
kako bi se razrijedio. Isto tako ne preporuča se prečesto ovako izbjeljivati zube. Najviše jednom tjedno.
4. Izbjeljivanje pomoću narančine kore
Mnogi tvrde da ova tehnika definitivno pali. Unutarnja strana kore (bijela) sadrži sastojke koji izbjeljuju zube. Zato samo uzmite koru i protrljajte po zubima i vratite im prirodni sjaj. Neki ljudi isto čine s korom limuna. Metoda je još uspješnija ako na koru stavite malo soli pa time zajedno istrljate. Kao i nakon jagoda preporuča se da
nakon postupka iščetkate zube običnom pastom za zube.
5. Izbjeljivanje jabučnim octom
I jabučni ocat pomaže izbjeljivanju zubiju. No, i s octom je važno biti pažljiv jer kiselina nagriza zubnu caklinu. Ali ako ga koristite pravilno, razrijeđenog vodom, ovo postaje jednostavan i zdrav način izbjeljivanja zubi. Žličica jabučnog octa pomiješana s pola čaše vode postaje izvrsna tekućina za ispiranje usta. Mješavina je dovoljno slaba i neće oštetiti zubnu caklinu, a opet dovoljno jaka da zube očisti od štetnih naslaga. Koristeći ovu mješavinu svakog dana primijeti ćete kako će vam zubi postati znatni bjeliji.

izvor:žena.hr


Zadnja promjena: Neukrotiva; sri srp 08, 2009 1:45 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty999 / 999999 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by goc pon vel 02, 2009 10:11 am

zanimljivo, jednom ćemo probat Very Happy
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty62 / 99962 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by Neu sri srp 08, 2009 1:46 pm

i jesi probao goc?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty999 / 999999 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by goc sri srp 08, 2009 1:51 pm

nisam Laughing
rekao sam 'jednom'

jel znate da vam to uništava caklinu?
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty62 / 99962 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by Neu sri srp 08, 2009 1:53 pm

pa sve živo ti uništava caklinu maltene
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty999 / 999999 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by mala_lutkica ned srp 26, 2009 12:28 pm

baš ću isprobati neki od načina za izbjeljivanje

mala_lutkica
Trajno baniran/a

Registriran/a : 06.06.2009
Broj postova : 1282
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty97 / 99997 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by evitaa pet ruj 25, 2009 7:17 pm

Znala sam prije pomiješati sodu bikarbonu sa pastom za zube ,te time izbjeljivati zube.
Izbijeljivanje zubi ImgSizer
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty0 / 9990 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by Neukrotivi pastuh pet ruj 25, 2009 7:19 pm

Danas imaš izbjeljivač :=U:
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty72 / 99972 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by evitaa sub ruj 26, 2009 1:25 pm

Neukrotivi pastuh je napisao/la:Danas imaš izbjeljivač :=U:
Naravno da ima izbjeljivča tj.pasti za izbjeljivanje zubiju.Ja to napravim kod svakog posjeta zubaru,ali ovdje je teme izbjeljivanje zubi iz "domače " radinosti. Wink
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty0 / 9990 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by Neu sri oľu 24, 2010 2:19 pm

Neka zubi govore
Postanite zavodnica blistavog osmijeha

Izbijeljivanje zubi 0179007.42

Gettyimages


Održavanje vaših biserno bijelih zubiju često može biti skupa investicija, pa smo za vas istražili posljednje tretmane i proizvode koji će vam pomoći da zablistate u svakoj prilici.

Istraživanje kojeg je provelo američko udruženje zubara pokazalo je da je osmijeh pretekao oči, kosu i tijelo na listi najvažnijih fizičkih obilježja.
Primjerice, 74 posto ispitanika kazalo je kako neatraktivan osmijeh može naštetiti prvom dojmu prilikom intervjua za novi posao, pa vam lijepi osmijeh može pomoći u dobivanju novog posla ili nove doze samopouzdanja.

Izbjeljivanje
Ljudi su skloni izbjeljivanju zubiju jer žele biserni osmijeh. To je posve razumljivo - lijep osmijeh prva je star koju na vama primijete, on vam daje više samopouzdanja i čini da se bolje osjećate u svojoj koži.

Tijekom života, zubi izgube na bjelini uslijed starenja, pušenja, konzumiranja raznih tekućina i hrane kao što su crveno vino, čaj, gazirana pića, kava i umak od soje. Posljednji tretman u stomatološkim ordinacijama zove se Zoom Advance koji traje od 45 minuta do pola sata i cijena mu se kreće do 3500 kuna.

Ovo je proces izbjeljivanja koji gelom pod posebnim svjetlom uklanja mrlje i žutilo iz cakline i dentina, a rezultati traju od 4 do 6 godina. Ono što morate imati na umu jest da ovakvi tretmani ne moraju
biti jednako učinkoviti za svakoga. Stomatolog odlučuje jeste li odgovarajući kandidat za ovaj postupak prilikom pregleda, uključujući procjenu nijanse vaših zubi.

Nakon tretmana poželjno je izbjegavati konzumiranje stvari koji ostavljaju mrlje na zubima, te je potrebno redovito se brinuti o njihovom zdravlju što uključuje redovite preglede kod stomatologa.

Ako vam je ovo ipak preskupo, alternativna opcija su Crest Whitestrips Advanced Seal, proizvod koji sadrži 28 navlaka za zube, 14 za gornji i 14 za donji red zubiju, koje kroz period od dva tjedna koristite na pola sata. Učinci
izbjeljivanja vidljivi su nakon tri dana, uz blagu nuspojavu (koja se, uostalom, pojavljuje kod svih tretmana za izbjeljivanje), a to je da ćete kroz nekoliko dana osjetiti pojačanu osjetljivost zubiju, pa je potrebno koristiti Sensodine pastu za zube.


Izbijeljivanje zubi 0183007.42
Gettyimages



Crest Whitestrips Advanced Seal nisu dostupne u Hrvatskoj pa ih možete naručiti preko interneta po cijeni od oko 250 kuna uključujući i troškove dostave, pa se ovo smatra najjednostavnijim, najbržim i najučinkovitijim rješenjem.


Preoblikovanje
Uljepšajte Vaš osmijeh produženjem ili preoblikovanjem zuba i
zatvaranjem praznina između zuba. Ovo je idealno za male krhotine i za dobivanje zadovoljavajućeg osmijeha. Ako je jedan zub malo duži od drugog, ako na sebi ima nekakve kvrge ili ako je zub šiljast, takva se područja mogu učiniti mekšima, zaobljenijima i glađima sa ovim tretmanom za kojeg nije potrebna anestezija. Ovo je postupak koji daje trajne rezultate, a cijena mu je do 700 kuna po jednom zubu.


Izbijeljivanje zubi 0126007.42
Getty Images




Potpuna ortodontologija

Pojačajte vaše zube "nevidljivim protezama". Prilikom ovog tretmana koriste se poravnjači koji se lako mogu skinuti, a zadaća im je da malo po malo pomiču zube dok oni ne budu potpuno ravni i reprezentatibilni.
Potrebno je iznimno paziti na oralnu higijenu, a ove se proteze nose najmanje 22 sata dnevno.

S njima ne smijete ni jesti ni piti. Cijena ovakve proteze, koja se izrađuje individualno za svakog pacijenta, može koštati i do 40 tisuća kuna. Za razliku od drugih proteza, ovdje ne postoje žice ni bravice,
već je proteza nevidljiva i lako uklonjiva zbog čega je čišćenje i pranje zubiju uvelike olakšano.

Net.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Izbijeljivanje zubi Empty999 / 999999 / 999Izbijeljivanje zubi Empty

[Vrh] Go down

Izbijeljivanje zubi Empty Re: Izbijeljivanje zubi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.