Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka

Go down

NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka

Postaj by Teo pet lis 24, 2014 10:17 am

NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka 108irmt

NASA POTVRDILA: Slijedi nam tri dana

NASA je potvrdila tri dana potpunog mraka koji će uslijediti 21, 22, i 23. prosinca ove godine! Planet Zemlja u tom će razdoblju ostati bez sunčeve svjetlosti a potpuni mrak nastupit popraćen velikim nevremenom i olujama.

Visoko pozicionirani čelnik NASE, Charles Bolden najavio je ovu neobičnu pojavu solarne oluje, po njegovim riječima najveće u posljednjih 50 godina koja će trajati 72 sata, čitava tri dana. Uz ovu je najavu ujedno odaslao i upozorenje u kojem kaže da nema razloga za strah ili paniku te poziva stanovništvo da ostanu mirni.

Francuska znanstvenica Monique Mathieu, svojim članovima društva „S neba na zemlju" pak poručuje:

"Ta tri dana mraka bit će veoma teško vrijeme za čovječanstvo"!

Da li je to još jedno u nizu upozorenja znanstvenika o hitnoj potrebi zaokreta velikih zagađivača u zaštiti okoliša ili još jedno u nizu senzacionaističkih predskazanja?
Saznat ćemo u prosincu.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty0 / 9990 / 999NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty

[Vrh] Go down

NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty Re: NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka

Postaj by silent pet lis 24, 2014 12:59 pm

Da ne kazem nije istina pitat cu samo za link na NASA-ine stranice nasa.gov gdje se ista slicno tome tvrdi ako nije problem.

silent
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.07.2009
Broj postova : 90
Reputacija Reputacija : 69
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty0 / 9990 / 999NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty

[Vrh] Go down

NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty Re: NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka

Postaj by tanuki pet lis 24, 2014 1:08 pm

još jedan od kiselih krastavaca novinarstva.
ja mislim da je to skretanje pažnje sa suđenja Bandiću Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty700 / 999700 / 999NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo pet lis 24, 2014 1:45 pm

kao što piše saznat ćemo u prosincu Very Happy
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki pet lis 24, 2014 2:19 pm

pa mene samo zanima kako 72 sata?
što će to pomračiti sunce na takav period?
dal će svemir stati na tri dana hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty700 / 999700 / 999NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty

[Vrh] Go down

Postaj by silent pet lis 24, 2014 3:02 pm

tanuki je napisao/la: još jedan od kiselih krastavaca novinarstva.
ja mislim da je to skretanje pažnje sa suđenja  Bandiću   Very Happy

teo je samo htio vidjet reakcije onih koji povjeruju i zabavit se. Sumnjam da to ima veze s novinarstvom. Mastovit je nas teo Very Happy

Edit :
tanuki je napisao/la: pa mene samo zanima kako 72 sata?
što će to pomračiti sunce na takav period?
dal će svemir stati na tri dana hmm
pa 72 sata ce trajat solarna oluja najjaca u zadnjih 50 godina(kako se tvrdi u tekstu), nema pomracenja. Ispada da ce solarna oluja uzrokovati to da cemo "ostati bez sunčeve svjetlosti"
Naravno to nema smisla. Solarna oluja, ako je dovoljno jaka, unistila bi elektricnu mrezu i uredjaje. Naravno ako bi do toga dosla opet bi bili u "mraku" duze od 3 dana jer dok bi hep sve obnovio prosle bi godine, a mi bi se za to vrijeme prisjetili kamenog doba, no svejedno bi i u ta 3 dana i u svim danima do potpune obnove imali normalno svakodnevno suncevo svijetlo.

silent
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.07.2009
Broj postova : 90
Reputacija Reputacija : 69
Godina imam : 37
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by moremore pet lis 24, 2014 6:32 pm

Jedna od takozvanih urbanih legendi. Evo originala:

http://www.snopes.com/science/astronomy/blackout.asp
moremore
moremore
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 05.10.2014
Broj postova : 316
Reputacija Reputacija : 38
Godina imam : 38
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu pet lis 24, 2014 6:43 pm

Uopće ne vjerujem u to, čak štoviše, tojeista pizdarija kao i ona da će 2012. biti kraj svijeta. Very Happy

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty999 / 999999 / 999NASA potvrdila: Slijedi nam tri dana mraka Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo pet lis 24, 2014 9:04 pm

izgleda Very Happy

Visoko pozicionirani čelnik NASA-e, Charles Bolden najavio je ovu neobičnu pojavu solarne oluje, po njegovim riječima najveće u posljednjih 50 godina koja će trajati 72 sata, čitava tri dana. Uz ovu je najavu ujedno odaslao i upozorenje u kojem kaže da nema razloga za strah ili paniku te poziva stanovništvo da ostanu mirni.

Francuska naučnica Monique Mathieu, svojim članovima društva „S neba na zemlju" pak poručuje:

"Ta tri dana mraka bit će veoma teško vrijeme za čovječanstvo"!

Da li je to još jedno u nizu upozorenja naučnika o hitnoj potrebi zaokreta velikih zagađivača u zaštiti okoliša ili još jedno u nizu senzacionaističkih predskazanja?

Ovu 'vijest' danas su prenijeli brojni portali u BiH i regiji, najavljujući kataklizmični scenario pred kraj decembra i pri tome se pozivajući na NASA-u. Kako to obično biva, linkovi na ovu informaciju poput epidemije su se proširili Facebookom i drugim društvenim mrežama.

Da bi informacija bila uvjerljivija, kao izvor je naveden Charles Bolden, čovjek koji zaista postoji i radi NASA-i, ali nikad nije govorio o solarnim olujama.

Oni koji ne vjeruju 'na prvu' svemu što pročitaju, jednostavnim pretraživanjem u Googleu mogli su otkriti da se gotovo identična 'vijest' pojavila i 2012. godine, kada je za 21. decembar najavljivan Smak svijeta. Tada se, sjetit ćete se, pisalo o famoznom Majanskom kalendaru.

Trodnevni mrak na Zemlji bio je najavljen za 23. 24. i 25. decembar 2012. i naravno nije se desio, kao što se neće desiti ni ove godine.

Inače, NASA nije ni saopćila ni potvrdila bilo šta što ima veze sa trodnevnim mrakom na Zemlji.

A ni o 'medijskom mraku' niko ništa ne govori.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]