Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uvodimo poreze na štednju i nekretnine

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty Re: Uvodimo poreze na štednju i nekretnine

Postaj by damfisk čet kol 07, 2014 10:36 am

Kao prvo, nikome u turizmu se ne isplaćuju poticaji.

Kao drugo, turizam puni državni proračun za razliku od poljoprivrede koja ga isključivo prazni.

Kao treće, kad se tako dobro razumiješ u narkotike u Splitu, onda zacijelo govoriš iz vlastitog širokog iskustva. Čitajući tvoje napise, u to uopće ne sumnjam.

I kao četvrto, ništa od onoga šta si ti napisao nije istina. A to nije nimalo iznenađujuće, imajući u vidu ono treće.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty Re: Uvodimo poreze na štednju i nekretnine

Postaj by FALKON 2 čet kol 07, 2014 12:29 pm

Poticajna sredstva za poduzetništvo sae isplaćuju ... tako isto ima vezano i za turizam, razne povlastice itd ...

Proveo i predugo vremena u Splitu tak oda sam upoznao pravo lice Splita, pogotovo vozeći nrkiće u bolnicu ...

A pošto znamo da i tko si znamo da svaka daljnja rasprava sa tobom je bezvrijedno gubljenje vremena jer svaku riječ si u stanju izvrnuti u svakom mogućem trenutku ... naravno u svrhu dokazivanja neke nove teze kako su svi lopovi,šovinisti i što ne ako ne slažu se sa tvojim mišljenjem ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki čet kol 07, 2014 4:25 pm

damfisk je napisao/la:Kao prvo, nikome u turizmu se ne isplaćuju poticaji.

Kao drugo, turizam puni državni proračun za razliku od poljoprivrede koja ga isključivo prazni.

Kao treće, kad se tako dobro razumiješ u narkotike u Splitu, onda zacijelo govoriš iz vlastitog širokog iskustva. Čitajući tvoje napise, u to uopće ne sumnjam.

I kao četvrto, ništa od onoga šta si ti napisao nije istina. A to nije nimalo iznenađujuće, imajući u vidu ono treće.
buua  Nesretan pozdrav , turizam puni proračun hrvatske !
to što je turizam napunio jedva da je dostatno za ispunjavanje vatikanskih ugovora Very Happy
da, turizam puni nečije džepove, ali sigurno najmanje državni proračun!
na koji vid punjenja državnog proračuna misliš?
na pdv uplaćen iz veletrgovina koje većinom nisu u vlasništvu hrvatske, osim naravno nedodirljivog Todorićevog carstva,
ili možda misliš na povećane prihode HAC-a, koji je eto u gubitku?
na koje to stvarne prihode misliš, kada tvrdiš da turizam popunjava državnu blagajnu?
vjerojatno na boravišnu taksu Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 čet kol 07, 2014 5:44 pm

Ma nema on pojma šta piše, jer za razliku od te usporedbe mogu samo kratko i provjereno napisati da poljopriveda u proračun slije preko 7 milijardi kuna dok iz proračuna ne izvuče niti 2 milijarde kuna ... naravno sada će samoprozvani pravnik to pobiti sa člancima i informacija dobivenim direkt od bivšeg ministra Linića ... Laughing
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki čet kol 07, 2014 7:31 pm

FALKON 2 je napisao/la:Ma nema on pojma šta piše, jer za razliku od te usporedbe mogu samo kratko i provjereno napisati da poljopriveda u proračun slije preko 7 milijardi kuna dok iz proračuna ne izvuče niti 2 milijarde kuna ... naravno sada će samoprozvani pravnik to pobiti sa člancima i informacija dobivenim direkt od bivšeg ministra Linića ... Laughing
ekonomija je egzaktna znanost, ali na žalost u našoj vladi nije prepoznata!
svako normalan bi prepoznao poljoprivredu kao stratešku ideju u razvoju hrvatske!
turizam je ok, ali suport turizmu treba biti upravo ta poljoprivreda!
jebem ti turizam i ugostiteljsku ponudu, ako je ne prati hrvatska poljoprivreda!
rajćice kod todorića uvezene iz holandije koje dozrjevaju u kašetama?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk čet kol 07, 2014 11:10 pm

FALKON 2 je napisao/la:Poticajna sredstva za poduzetništvo sae isplaćuju ... tako isto ima vezano i za turizam, razne povlastice itd ...

Aha. Svakako.

Evo baš jučer je EU donijela novu uredbu o obaveznim turističkim poticajima, koji se nazivaju "poticaji za poljoprivredu"

FALKON 2 je napisao/la:Proveo i predugo vremena u Splitu tak oda sam upoznao pravo lice Splita, pogotovo vozeći nrkiće u bolnicu ...

Hoćeš reć, vozio se sa narkomanima u bolnicu?

FALKON 2 je napisao/la:
A pošto znamo da i tko si znamo da svaka daljnja rasprava sa tobom je bezvrijedno gubljenje vremena jer svaku riječ si u stanju izvrnuti u svakom mogućem trenutku ... naravno u svrhu dokazivanja neke nove teze kako su svi lopovi,šovinisti i što ne ako ne slažu se sa tvojim mišljenjem ...

Jedini koji nešto izvrće si ti.

Sa poticaja za poljoprivredu si došao na narkomane u Splitu. Vezu između te dvije stvari vidiš jedino ti. Vjerovatno zato šta si, u jednom razdoblju svog života, iskusio oboje.

tanuki je napisao/la:buua  Nesretan pozdrav , turizam puni proračun hrvatske !
to što je turizam napunio jedva da je dostatno za ispunjavanje vatikanskih ugovora Very Happy
da, turizam puni nečije džepove, ali sigurno najmanje državni proračun!
na koji vid punjenja državnog proračuna misliš?
na pdv uplaćen iz veletrgovina koje većinom nisu u vlasništvu hrvatske, osim naravno nedodirljivog Todorićevog carstva,
ili možda misliš na povećane prihode HAC-a, koji je eto u gubitku?
na koje to stvarne prihode misliš, kada tvrdiš da turizam popunjava državnu blagajnu?
vjerojatno na boravišnu taksu Laughing

Da.

Potpuno si u pravu.

Od turizma proračun Republike Hrvatske nema ama baš nikakve koristi.

:faceklanjanje:

FALKON 2 je napisao/la:Ma nema on pojma šta piše, jer za razliku od te usporedbe mogu samo kratko i provjereno napisati da poljopriveda u proračun slije preko 7 milijardi kuna dok iz proračuna ne izvuče niti 2 milijarde kuna ... naravno sada će samoprozvani pravnik to pobiti sa člancima i informacija dobivenim direkt od bivšeg ministra Linića ... Laughing

Aha.

Eto, samoprozvani poljoprivednik sve zna.

Preko 7 milijardi kuna od poljoprivrede, kažeš...

Dok turizam u proračun doprinosi, koliko? Šezedesetak tisuća kuna, ili čak malo manje?

kofica
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 pet kol 08, 2014 5:12 am

tanuki je napisao/la:
ekonomija je egzaktna znanost, ali na žalost u našoj vladi nije prepoznata!
svako normalan bi prepoznao  poljoprivredu kao stratešku ideju u razvoju  hrvatske!
turizam je ok, ali  suport turizmu  treba biti upravo ta poljoprivreda!
jebem ti  turizam i ugostiteljsku ponudu, ako je ne prati hrvatska poljoprivreda!
rajćice kod todorića uvezene iz holandije  koje dozrjevaju  u kašetama?

BINGOOO

Upravo tako tanuki, jednako je u obadva slučaja, kada bi turizam trebao biti potpora poljoprivedi te naravno ujedno i osigurano tržište, a opet poljopriveda treba biti potpora turizmu sa kvalitetom (koju definitivno nema uvoznim mesom iz zamrzivača iz Njemačke,Brazila itd)
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 pet kol 08, 2014 5:56 am

E da damsfik zaboravio sam da se poticajna sredstva za poduzetnike i turističku uslugu isplaćuje za LEGALNU djelatnost, dok kako već tvrdiš nema poticajnih sredstva za sektor turizma je samo iz razloga što se većina radi na crno a onda ujedno se i ne uplaćuje u proiračun ... a kada zbrojimo robu koja se ne plati proizvođačima u slavonije a koja se potroši na crno kao "turistička" ponuda ... heh moram priznati da si u pravu što se tiče tih poticajnih sredstava za turizam, jer ipak toga nema za rad na crno ... Very Happy
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk pet kol 08, 2014 8:33 am

FALKON 2 je napisao/la:E da damsfik zaboravio sam da se poticajna sredstva za poduzetnike i turističku uslugu isplaćuje za LEGALNU djelatnost,

Ne isplaćuju se poticajna sredstva za "legalni" turizam zato šta poticajna sredstva za turizam ne postoje.

FALKON 2 je napisao/la:dok kako već tvrdiš nema poticajnih sredstva za sektor turizma je samo iz razloga što se većina radi na crno a onda ujedno se i ne uplaćuje u proiračun ...

Nije točno. Većina turističkih djelatnika ne radi na crno.

FALKON 2 je napisao/la:a kada zbrojimo robu koja se ne plati proizvođačima u slavonije a koja se potroši na crno kao "turistička" ponuda ...

Aha... Evo, svi turistički djelatnici "robu" naručuju direktno iz Slavonije

:faceklanjanje: 

FALKON 2 je napisao/la:heh moram priznati da si u pravu što se tiče tih poticajnih sredstava za turizam, jer ipak toga nema za rad na crno ... Very Happy

Poticajna sredstva za turizam ne postoje.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 pet kol 08, 2014 5:36 pm

Svaki od 4 odgovora ti je svjesna laž i koprcanje jer ipak da malo bolje pročitaš i provjeriš onda nebi niti odovarao na postove jer laži su ti u krvi po profesiji ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. pet kol 08, 2014 6:40 pm

damfisk je napisao/la:

Pa već sam ti gore napisao - porez ide u državni proračun a komunalna naknada ostaje u proračunu lokalne samouprave...

Svejedno je kuda ide novac. Bitno u svemu je da ljudi sve teže podnose i ova davanja koja sada plaćaju, a kamoli sad kad će se ta davanja i povećati. Ja ne vjerujem da će se ikome u ičemu išta smanjiti. Bit je povećanje davanja i punjenje rupa u proračunu, a pitanje je kako će to podnijeti nezaposleni i oni s najnižim primanjima ili mirovinama.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty74 / 99974 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gabriel pet kol 08, 2014 9:10 pm

damfisk je napisao/la:Ne isplaćuju se poticajna sredstva za "legalni" turizam zato šta poticajna sredstva za turizam ne postoje.
HTZ je napisao/la:Hrvatska turistička zajednica će i u 2014. godini dodjeljivati bespovratna sredstva putem programa potpora s ciljem unapređenja proizvoda, stvaranje prepoznatljivog imidža hrvatskog turizma i zemlje u cjelini, te obogaćivanja ponude u pred i posezoni.

Programi u 2014. godini:

Potpore događanjima,
Potpore turističkim zajednicama na turistički nerazvijenim područjima,
Potpore projektima turističkih inicijativa i proizvoda na turistički nerazvijenim područjima,
Potpore turističkim zajednicama na turistički nerazvijenim područjima za turističke projekte za koje koriste sredstva ili će aplicirati za korištenje sredstava iz fondova Europske unije

damfisk je napisao/la:Poticajna sredstva za turizam ne postoje.
http://www.mint.hr/default.aspx?id=7937
http://www.mint.hr/UserDocsImages/140725_odluka-plazz.pdf
http://www.mint.hr/default.aspx?id=7936
http://www.poslovnipuls.com/2014/02/24/potpore-privatnim-iznajmljivacima-za-izgradnju-bazena/#ds

Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 ned kol 10, 2014 5:59 am

Ja stvarno neznam kakve ti sad to gluposti stavljaš, kad naš priznati pravnik tvrdi da to ne postoji u turizmu ... i da oni tamo sve legalno rade,za sve izdaju račune ... i da tamo uopće nema na crno ništa.
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk ned kol 10, 2014 3:18 pm

diabolik. je napisao/la:
Svejedno je kuda ide novac.

Ti si pitao u čemu je razlika između komunalnog doprinosa i poreza na nekretnine, i ja sam ti napisao u čemu je razlika - razlika je u tome gdje novci idu.

diabolik. je napisao/la:
Bitno u svemu je da ljudi sve teže podnose i ova davanja koja sada plaćaju, a kamoli  sad kad će se ta davanja i povećati.

Kao šta sam već rekao, onima koji žive u vlastitom stanu/kući i imaju kuću za odmor, davanja se neće povećati. Ostati će ista.

Davanja će se povećati onima koji imaju u vlasništvu više stanova/kuća ili pak koji imaju poljoprivredne površine koje je koriste i ne obrađuju ih.

diabolik. je napisao/la:Ja ne vjerujem da će se ikome u ičemu išta smanjiti. Bit je povećanje davanja i punjenje rupa u proračunu, a pitanje je kako će to podnijeti nezaposleni i oni s najnižim primanjima ili mirovinama.

Ono šta ti vjeruješ i ono šta će se dogoditi su dvije potpuno različite stvari.

Moja pokojna baba je do svoje smrti vjerovala kako će Rusi izvršiti invaziju na Split. Pa se to ipak nije dogodilo, iako je ona to vjerovala.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. ned kol 10, 2014 5:08 pm

Gluposti pišeš.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty74 / 99974 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk ned kol 10, 2014 5:25 pm

Aha, svakako...

Srećom, imamo tebe pametnog da nam sve to objasniš.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil pon kol 11, 2014 7:31 am

Kamata na štednju je trenutno cca 2% (manje od inflacije)

Tržište nekretnina je mrtvo

Ovo nije trenutak za uvođenje nameta, samo totalni ekonomski ignorant to ne vidi.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2142
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 45
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty37 / 99937 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk pon kol 11, 2014 10:30 am

Možda. A možda i ne.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil pon kol 11, 2014 12:14 pm

Porez na nekretnine - pad cijena nekretnina, smanjenje trgovine nekretninama, smanjenje novogradnji uz pad prometa vezanih djelatnosti (građevinara, elektricara, vodoinstalatera,parketara etc) + pad proizvodnje (cigli cementa namještaja etc) + pad trgovine svim onim sto u jednu novogradnju ide

Porez na štednju - izvlačenje štednje iz Hr i polaganje u druge zemlje, smanjenje likvidnosti , porast kamata etc
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty37 / 99937 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk pon kol 11, 2014 12:18 pm

Aha. Upravo tako.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil pon kol 11, 2014 12:43 pm

Ne kažem da sam u pravu, ali znam da se u krizi nikad ne nameću neproduktivni porezi koji koče protok novca .

Osim sto su samo sebi svrha, štetni su i kontraproduktivni te mogu donijeti dobit (državi) samo na kratke staze.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk pon kol 11, 2014 12:45 pm

Da.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki pon kol 11, 2014 12:58 pm

PDV, porezi na nekretnine, porezi na ljepote,
ma sve je to opravdano, jer se tako financira svaka država, ali odgovorna vlast opravdava i način kak troši svoj budžet !
eto neki su se javili kako ima previše pemzionera , jer eto zaposleni ne mogu pokrivati pemzije ,
mada se zaboravlja da se nekada i sada svakom zaposleniku s plaće oduzima porezna obveza, mada većina krepa i prije nego realizira i desetinu onog što je uplaćeno državi!
pitanje je tko to neodgovorno troši naše poreze?
zašto hrvati na svaki način pokušavaju eskivirati svoje porezne obveze?
zato što im se ne sviđa gospodarenje naše vlade s budžetom napunjenim iz poreznih obveza!
eto netko gnjevan je usporedio audie vlade i MIG-ove!
jasene slažem, možda jest vozni park vlade bahat i skup, al sigurno da je opravdaniji od održavanja zastarjelih migova koji ne služe ni kurcu!

pitanje stoji zašto građani hrvatske ne vole porezni sistem,
zbog čega su skeptični na svaki novi obrazac?
možda ću biti ponovo dosadan ako spomenem Vatikanske ugovore, mada bi mi bilo drago da je to jedina pušiona svih hrvatskih vlasti, odnosno SDP-a i HDZ-a koji se ciklično izmjenjuju na vlasti do sada, a očito i od sada! volio bih nekakvu hrvatsku u budućnosti čiju će politiku voditi mladi ljudi i stručnjaci!
zamislite hrvatsku bez HDZ-a i SDP-a-
to bi bio raj na zemlji : lol :
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 pon kol 11, 2014 2:43 pm

Pa ajmo ruku na srce ako izuzmemo par matoraca ova SDp-va Vlada je sastavljena od mlađih ljudi ... koji su napravili šta? Hrvatske građane opteretili sa svim mogućim i nemogućim nametima, uništili svaku moguću gospodarsku obnovu da se to pokrene , jednako kao i sve ostalo ...

Znači riješenje nije niti u tim mladim koji rade po načelima koji su davno dokazani da nemaju nekakih držanja vode ... jer da je to sve tako dobro bilo za vrijeme komunizma i ovog načina vođenja države,uvođena poreza i nameta se dokazao da je i bivša juga imala preveliku inflaciju baš zbog toga, baš zbog se štampao novac da se prqavi pokriće gubitaka zbog inflacije ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk uto kol 12, 2014 12:09 am

Koji je to novi porez uvela SDP-ova vlada?

Konkretno, koji porez je SDP-ova vlada uvela, a da nije postojao za HDZ-ove vlade?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]