Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uvodimo poreze na štednju i nekretnine

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty Re: Uvodimo poreze na štednju i nekretnine

Postaj by eva kant sri ruj 10, 2014 7:08 am

Mihovil je napisao/la:U Crnoj Gori.

Porez za nerezidente je 5%

Kamata duplo nego u Hr.

Molim, i drugi put  Wink

slobodno ti štedi tamo, ja ipak ne bih, kao ni u bosni..Very Happy

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 21
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty92 / 99992 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty Re: Uvodimo poreze na štednju i nekretnine

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 7:17 am

Svakom po volji, meni nije daleko.

Kamate na štednju u Hr su smiješne, kamate na kredite visoke, a kredibilitet garancije države u slučaju pada veće banke upitan.

Štednja u Hr je trenutno posve nepotreban rizik, ovaj porez na kamate je samo kap koja je prelila čašu.

Zlato nije štednja u pravom smislu riječi, već disipacija imovine, varijabla špekulativne naravi.

No kao sto sam već rekao, financijski sam laik pa me ne treba zaozbiljno shvaćati.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2142
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 45
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty37 / 99937 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant sri ruj 10, 2014 7:27 am

naravno da zlato nije štednja u klasičnom smislu, ali zlato ima trajnu vrijednost, a to je važno ako dođe do sloma bankarskog sustava. za razliku od novca, zlato nikad neće postati bezvrijedno.

Domaćica foruma Eva

Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty92 / 99992 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 7:32 am

Tako je.

I kad dođe do financijskog sloma, uvijek ga možeš pomalo grickati, pogotovo ako nije fizičko nego virtualno.

Osobno, u tom bih trenutku radije bih imao 4000 M2 zemlje, kravu, 2 prasca i 10 kokoše nego 100 kg virtualnog zlata.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty37 / 99937 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant sri ruj 10, 2014 7:36 am

zlato (ne pričam o virtualnom) uvijek možeš pretvoriti u novac, u bilo koju valutu bilo koje države.

Domaćica foruma Eva

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 7:38 am

Ili mijenjati po načelu jedan zlatnik - jedno jaje.

Desilo se već. I desit će se opet.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo sri ruj 10, 2014 8:47 am

bilo bi bolje da bankama udare porez na visoke kamate tako da kamate padnu, ili na sve kamate progresivno oporezivanje - veća kamata veći porez
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 9:19 am

Država sa junk ratingom ne može ništa diktirati bankama jer je o njima ovisna.

Tim istim bankama, koje su bile državne, sanirane državnim novcem i prodane za siću....e moj narode.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant sri ruj 10, 2014 10:06 am

Teo je napisao/la:bilo bi bolje da bankama udare porez na visoke kamate tako da kamate padnu, ili na sve kamate progresivno oporezivanje - veća kamata veći porez

ne razumijem na koje kamate da se udari bankama porez?

Domaćica foruma Eva

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 10:18 am

Koliko ja shvacam misli na kamate na kredite koja banka izdaje tj njihov profit.

Trenutno je
(nakon niza spustanja kamatnih stopa na stednu uz istovremeno odrzavanje kamatnih stopa na kredite istima)

prosjecna stednja cca 1.5-2 % (Eur)
prosjecna kamata na stambene kredite 5-6 % (Eur klauzula)
prosjecna kamata na auto/nenamjeske kredite 8% + (Eur klauzula)

Rating drzave "junk"
Opasnost da se ostane bez kompletne stednje sasvim realna.

Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant sri ruj 10, 2014 10:29 am

koliko ja kužim, banke ostvaruju profit na kreditima, a na tu dobit plaćaju državi porez.

Domaćica foruma Eva

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 10:35 am

Tako je.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant sri ruj 10, 2014 10:52 am

što znači da je državi svejedno hoće li puniti proračun kroz ostvarenu dobit od visokih ili niskih kamata na kredite.
no za banke vjerojatno nije svejedno, jer svaki kredit u ovakvim uvjetima koji vladaju u hrvatskoj, prestavlja svojevrstan rizik. kamate mora diktirati tržište, a ne država.

Domaćica foruma Eva

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 11:04 am

eva kant je napisao/la:što znači da je državi svejedno hoće li puniti proračun kroz ostvarenu dobit od visokih ili niskih kamata na kredite..

Tako je, bitno da se puni a dokle i sta poslije...o tome ce poslije "razmisljati"

eva kant je napisao/la:
no za banke vjerojatno nije svejedno, jer svaki kredit u ovakvim uvjetima koji vladaju u hrvatskoj, prestavlja svojevrstan rizik.
Bankama je svejedno, vecinu love su isisale u zemlje matice.
Ostali su depoziti stedisa i krediti, od kojih su mnogi nenaplativi.
Kad se depoziti povuku (guglaj bank run), banka (HR podruznica) propada jer love za isplatu nema.
Ali zato ima, khmmmm, nenaplativih kredita.

eva kant je napisao/la:
kamate mora diktirati tržište, a ne država.

Slazem se. S ovakvim rejtingom drzave, kamate na stednju bi trebale biti 10%, a na kredite 15%.
No, banksteri se igraju kuhanja zabe, i dobro ih ide.
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant sri ruj 10, 2014 12:46 pm

i sad da država propiše da se kamate na kredite moraju smanjiti, tko bi trebao podmiriti taj realan deficit?

Domaćica foruma Eva

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil sri ruj 10, 2014 12:58 pm

Od bitnih parametara država može propisati maksimalnu zateznu kamatu i obveznu rezervu banke te tu njezina moć završava.

Po koliko se ono sama država zadužuje, 6 ili više posto (a kamata ECB negativna) ?
Mihovil
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu uto ruj 23, 2014 8:15 pm

Uvođenjem poreza na kamate na štednju, ponovno se aktualizira ideja o izdavanju tzv. narodnih obveznica, piše HRT. Dobije li ministar Lalovac potporu guvernera Vujčića, građani bi za svoju štednju mogli dobiti veću kamatu od države nego od banaka. Država će se jednostavnije zadužiti, a građani će štednju bez oporezivanja moći uložiti u državnu obveznicu. Danas građani u bankama imaju 75 milijardi kuna štednje.monitor.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty999 / 999999 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo uto ruj 23, 2014 9:41 pm

Rađe ću dat taj porez državi nego dat im svoje novce za obveznice. Novce koje imam na štednji uvjek mogu razročiti i podići.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 sri ruj 24, 2014 4:30 am

Zanimljivo je u kolikoj mjeribVlada pokusavabna sve moguce i nrmoguce nacine zadirati u privatno vlasnistvo ... Od raznoraznih nsmeta pa sad do tog da građani kupuju obveznice te na taj nacin financiraju drzavu ... A posto smo vec pouceni iskustvom ovih partizana da su u stanju mijenjat zakone pa i ustav tako vrlo lako onaj tko kupi obveznice da ostsne i brz njihbi bez usteđevine ... Jer kod nas je sve moguce.
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty9 / 9999 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo sri ruj 24, 2014 5:00 am

Je mama mi je pričala da su se nekad morale obveznice kupovati a onda k je došla inflacija i te obveznice nisu imale nikakvu vrijednost kad se. Dobio si manje nego njihova nominalna vrijednpst
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 sri ruj 24, 2014 5:36 am

Upravo o tome ti pričam ... komplet sve što se sada radit to se radilo za vrijeme komunizma ... niti je jugoslavija uspjela opstati na taj način a niti će Hrvatska ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Započeo/la tema :
Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty9 / 9999 / 999Uvodimo poreze na štednju i nekretnine - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk sri ruj 24, 2014 7:30 am

FALKON 2 je napisao/la:Zanimljivo je u kolikoj mjeribVlada pokusavabna sve moguce i nrmoguce nacine zadirati u privatno vlasnistvo ...

Pričaš gluposti, kao pravi član HDZ-a.

Na koji to točno način državne obveznice predstavljaju "zadiranje u privatno vlasništvo"?

FALKON 2 je napisao/la:
Od raznoraznih nsmeta pa sad do tog da građani kupuju obveznice te na taj nacin financiraju drzavu ...

Na koji to način porezi i nameti predstavljaju "zadiranje u privatno vlasništvo"?

Državne obveznice postoje i u SAD-u. Porezi i nameti postoje i u SAD-u.

Pa nije valjda Amerika partizanska i komunistička država, kad propisuje poreze i namete i izdaje državne obveznice?

FALKON 2 je napisao/la:
A posto smo vec pouceni iskustvom ovih partizana da su u stanju mijenjat zakone pa i ustav tako vrlo lako onaj tko kupi obveznice da ostsne i brz njihbi bez usteđevine ... Jer kod nas je sve moguce.

Ustav Republike Hrvatske do sada se mijenjao četiri puta.

Prvi put 1997. godine - za vladavine HDZ-a.
Drugi put 2000. godine - za vladavine SDP-a.
Treći put 2001. godine - za vladavine SDP-a.
Četvrti put 2010. godine - za vladavine HDZ-a.

Prema tome, SDP je mijenjao Ustav RH jednaki broj puta kao i HDZ.

Ali dobro, očekivati od člana HDZ-a da poznaje ustav vlastite zemlje je kao očekivati od netkom rođenog orangutana da poznaje načela rada motora sa unutrašnjim sagorijevanjem. Potpuno izlišno.

Teo je napisao/la:Je mama mi je pričala da su se nekad morale obveznice kupovati a onda k je došla inflacija i te obveznice nisu imale nikakvu vrijednost kad se. Dobio si manje nego njihova nominalna vrijednpst

Pa nitko te neće tjerat da kupuješ državne obveznice.

Državna obveznica je vrijednosti papir, kao i dionica neke firme. Ako hoćeš, kupiš. Ako nećeš, ne moraš...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo sri ruj 24, 2014 9:05 am

Znam da neće nitko tjerati ali će uvjeravati ljude da kupe što je trošak koji će otići na reklame i sl.....
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 sri ruj 24, 2014 10:01 am

Pravniče zaboravio si promjenu ustava u svrhu prolaska referenduma za ulazak Hrvatske u EU ... za vrijeme SDP-a?
Jednako kako bi se sada opet mijenajo da referendumi nebi prolazili ako nema izlaznost veću od 50% biračkog tijela ... a ako je to samo manipuliranje i tapkanje u mraku onda jasno pokazuje koliko je vjerodostojna sadašnja Vlada RH.

Jednako kako se pričalo i o promjenama ustava u svrhu predsjedničkih ovlasti, jednako kako se nagovještavalo promjena ustava vezano za referendum "u ime obitelji" ... vidim ja da ti na puno toga laprdanja partijske elite doživiš amneziju.
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk sri ruj 24, 2014 12:05 pm

Teo je napisao/la:Znam da neće nitko tjerati ali će uvjeravati ljude da kupe što je trošak koji će otići na reklame i sl.....

A ti vjeruješ reklamama? :faceklanjanje:

FALKON 2 je napisao/la:Pravniče zaboravio si promjenu ustava u svrhu prolaska referenduma za ulazak Hrvatske u EU ... za vrijeme SDP-a?

Ništa nisam zaboravio. Dvije promjene Ustava za vrijeme HDZ-a i dvije promjene Ustava za vrijeme SDP-a.

FALKON 2 je napisao/la:
Jednako kako bi se sada opet mijenajo da referendumi nebi prolazili ako nema izlaznost veću od 50% biračkog tijela ... a ako je to samo manipuliranje i tapkanje u mraku onda jasno pokazuje koliko je vjerodostojna sadašnja Vlada RH.

Jednako vjerodostojna kao i sve ranije Vlade RH.

FALKON 2 je napisao/la:
Jednako kako se pričalo i o promjenama ustava u svrhu predsjedničkih ovlasti, jednako kako se nagovještavalo promjena ustava vezano za referendum "u ime obitelji" ... vidim ja da ti na puno toga laprdanja partijske elite doživiš amneziju.

Jedini koji ovdje laprda si ti.

Prvo si zaurlao u pravedničkom gnjevu kako "partizani ograničavaju privatno vlasništvo", a kad te se upita na koji način - odgovora nema.

Zatim si zacvilio kako "partizani mijenjaju Ustav" a kad ti se dokazalo da je HDZ jednako često mijenjao Ustav kao i SDP - odgovora nema.

Sad ću te pitat o kakvim točno "promjenama Ustava u svrhu predsjedničkih ovlasti" ti ovdje pričaš...
I pitat ću te o kakvim "nagovještajima Ustava vezano za referendum u ime obitelji" ti ovdje pričaš...

Ali već znam da odgovora neće biti. Jer očekivati od člana HDZ-a da odgovori na izravno pitanje je kao i očekivati od praseta da opere ruke prije jela - potpuno izlišno.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]