Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

+5
diabolik.
pustinja
m
Gabriel
Teo
9 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by diabolik. ned kol 03, 2014 5:44 pm

FALKON 2 je napisao/la:Znam, i tko da mi napiše i tko da odradi ... i onda to dođe do državnih agencija koje očekuju (djelatnici po stranačkim podobnostima) da dobiju pinku da bi uopće uzeli u razmatranje isto ...


To su priče za malu djecu.
Ti ako znaš kako ide procedura, ako imaš uvjete i želiš dobiti ono što ti pripada, onda te ne more tam neki pikzibner s nekom traljavom pinkom spriječiti da dođeš do cilja.
Ja imam dojam da masu naših ljudi izbaci iz takta sam spomen na neke procedure, administraciju i slično. Svi bi mi da nam se daju pare na riječ i poštenje, a to ne ide.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty74 / 99974 / 999Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by FALKON 2 ned kol 03, 2014 7:29 pm

Ja sam više puta pokretao to ... tako da o tim pričama za malu djecu možeš pričati nekome drugom a ne meni ...

Sreća pa ja sve u životu sam postigao samo na lijepe oči i na riječ ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by Neu ned kol 10, 2014 10:44 am

„Poslovni se ljudi znaju prilagoditi, čak i pod sankcijama. Jedina je razlika što sada smrznuto povrće u Rusiju nećemo uvoziti iz Hrvatske, već iz Urugvaja ili Turske“, komentirao je rusko uvođenje zabrane uvoza prehrambenih proizvoda Stefano Vlahović, najuspješniji Hrvat u Rusiji i tzv. „kralj smrznutih pilića“. Njegova tvrtka Produkty Pitania najveći je proizvođač smrznutih proizvoda u Rusiji. » Večernji
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by Neu sub ruj 13, 2014 3:31 pm

Ne uvozimo mi smao hranu, uvozimo čak i naš pijesak.


Zahvaljujući izmjenama Zakona o vodama iz 2010. godine, u Hrvatskoj je zabranjena eksploatacija pijeska i šljunka iz hrvatskih rijeka. Ova je zabrana uzrokovala veliku štetu hrvatskom gospodarstvu – od trenutka njezina stupanja na snagu, Hrvatska je iz BiH i Srbije uvezla pijeska i šljunka u vrijednosti od 100 milijuna dolara. Hrvatski brodari prešli su na drugu stranu graničnih rijeka i sada mineralne sirovine uvoze uz dvostruko veće troškove. » Index, Lider
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by Neu pon ruj 22, 2014 7:39 pm

Izvozimo prvoklasnu robu, a između ostaloga, uvozimo stare jabuke koje godinu dana stoje u hladnjači, smrznuto meso i bezokusno povrće i voće!
Tijekom šest godina udvostručen je deficit, pa smo tako, 2007. uvozili 1,85 a izvozili 3,06 dok smo 2013. izvozili 1,80 a uvozili 4,02 milijardi kuna. Primjećujete li da duplo više uvozimo nego što izvozimo. A zašto?
Cilj "Agende 21" je da SVA proizvodnja hrane padne u ruke korporacija, a selo kao takvo da više ne postoji već, da svi ljudi žive u uber kul mega gradovima i jedu genetski modifiiiciranu ili kvazi ekološku hranu po bezobrazno skupim cijenama.
Ove poplave koje nas zadnjih nekoliko mjeseci zajebavaju, vjerujem da nisu slučajne, već su izmanipulirane (HAARP).
hrvatski-dom.net navodi kako se 123.000 hektara OPG nalazi na područjima pogođenim poplavama!
Prilikom prošlogodišnjeg istraživanja, spoznala sam kako potrošači baš i ne gledaju porijeklo na proizvodu. Kako ćemo spasiti hrvatsku poljoprivredu i domaće proizvode ako nam je sasvim svejedno što jedemo i kojeg je porijekla određeni proizvod?!
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by zbracun uto ruj 23, 2014 3:08 pm

Prije svega, nikom nije svejedno šta jede, nego su ljudi prisiljeni jesti šta je jeftinije, da bi uopće jeli. A i naši, kao "kvalitetni" proizvodi, se isto rade kao i oni koje uvozimo. Samo šta su skuplji. Naš narod je poznat po tome da uz malo truda hoće zaradit bogatstvo, pa se zajebu sa cijenama i ne mogu prodat proizvode. A da bi to nadoknadili, još više dižu cijenu, pa idu sve više u propast, iz čega se kasnije ne mogu izvući. Većina nas smatra da je naše vrednije od susjedovog, pa tako je i moja kuna vrednija od susjedove, moje vrijeme je vrednije, itd. Tako gledamo među sobom, pa kako onda nećemo prema strancima.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty3 / 9993 / 999Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by damfisk uto ruj 23, 2014 4:27 pm

Kakve gluposti...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by Neu uto ruj 30, 2014 8:29 pm

Unatoč tomu što je Hrvatska već dulje od godinu dana u EU, propisi o roku trajanja mesa se nisu mijenjali. Rok trajanja u Hrvatskoj određuje proizvođač, te nema pravne prepreke da se meso staro, primjerice, pet godina, koje ne smije na tržište drugih zemalja EU, uvozi i prodaje u Hrvatskoj. "Kad god upozoravamo na to pitanje, kažu nam da to meso nije otrovno. Naravno da nije otrovno. Ali svakako nije ni svježe, ni zdravo", poručuju iz Hrvatske poljoprivredne komore. » Jutarnji
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso - Page 2 Empty Re: Jedemo tuđe smeće: izvozimo prvoklasnu robu, a uvozimo stare jabuke i smrznuto meso

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.