Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

5 posters

Go down

Treba li "Osnove Financija" uvesti u skole kao nastavni predmet ?

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? I_vote_lcap100%Zasto su mnogi financijski nepismeni ? I_vote_rcap 100% 
[ 2 ]
Zasto su mnogi financijski nepismeni ? I_vote_lcap0%Zasto su mnogi financijski nepismeni ? I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno glasova : 2
 
 

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by Gost pet sij 17, 2014 4:41 am

Fascinira me financijska nepismenost okolice. Epidemija.

Zasto je to tako, treba li u obvezno skolovanje uvesti "Osnove Financija" ?

U moje su se doba predavali domacinstvo, tehnicki , marksizam teritorijalna obrana, ali o lovi nitko da rijeci kaze, a taboo nije niti smije bit.

Sve sam morao nauciti sam, o kucnom budzetu, bankama, kreditima, karticama, stednji, fondovima, orocenju, assetu/liability-u etc....

Da li biste voljeli da se takav predmet uvede kao obvezan - ako ne vama onda vasoj djeci ?

Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Re: Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by Chulpan pet sij 17, 2014 3:13 pm

Za sad ne treba.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty0 / 9990 / 999Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty

[Vrh] Go down

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Re: Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by Neu pet sij 17, 2014 11:10 pm

Jako dobro pitanje i smatram da je potrebno uvesti takav predmet u školstvo jer brojni ljudi zaprvao ispadaju glupi kada ne znaju osnove.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty999 / 999999 / 999Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty

[Vrh] Go down

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Re: Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by Gost pet sij 17, 2014 11:36 pm

Ja bih svakako da se takav predmet uvede, obvezno bar u dvije zavrsne godine srednjoskolskog obrazovanja, svima bez izuzetka.

Koliko ih je nadrapalo s fondovima i kreditima, a to se moglo izbjeci.....
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Re: Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by rider331 sub sij 18, 2014 4:47 am

A od čega će naše drage banke onda živjeti? Very Happy

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty0 / 9990 / 999Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty

[Vrh] Go down

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Re: Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by FALKON 2 sub sij 18, 2014 6:56 am

Iskreno nebih volio da ispadnem grub ili bezobrazan ali u našoj državi više pojma o financijama imaju oni koji navodno nemaju pojma, nego ekonomisti i stručnjaci vezani za to ... jer upravo loše raspolaganje financijama je i dovelo do ovakvog stanja u državi ...
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty9 / 9999 / 999Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty

[Vrh] Go down

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Re: Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by Gost sub sij 18, 2014 7:09 am

Nisi bezobrazan.
Mnogi samouki su bolji od samoprozvanih strucnjaka teoreticara, pa tako i u osobnim financijama.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Re: Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by damfisk sub sij 18, 2014 10:15 am

Da.

A osobne financije su ono baš iste, identične, kao i državne financije.


Naime, postoji makroekonomija i mikroekonomija. Ako niste znali.

Toliko o samoukom poznavanju financija.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty0 / 9990 / 999Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty

[Vrh] Go down

Zasto su mnogi financijski nepismeni ? Empty Re: Zasto su mnogi financijski nepismeni ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.