Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motiv fotografiranja: Portreti

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty Re: Motiv fotografiranja: Portreti

Postaj by RobinUd on čet pro 24, 2015 3:14 pm

tanuki je napisao/la:     prijatelju......    

Nece ici. Ja svoje prijatelje biram. Osim elementarne kulture i kucnog odgoja, moraju zadovoljavati jos neke uvjete.

tanuki je napisao/la:
....objasniti svoje stavove a ne samo reći ovo mi se sviđa a ovo ne;
poput tebe:
"zadovoljavaju tek dvije zadnje fotografije"
zanima me po čemu to zadovoljavaju tek dvije zadnje fotografije?  

https://hr.wikipedia.org/wiki/Portret
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1739
Reputacija Reputacija : 184
Godina imam : 67
Započeo/la tema :
Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty Re: Motiv fotografiranja: Portreti

Postaj by tanuki on čet pro 24, 2015 8:05 pm

RobinUd je napisao/la:

Nece ici. Ja svoje prijatelje biram. Osim elementarne kulture i kucnog odgoja, moraju zadovoljavati jos neke uvjete.

Ok dobro nismo prijatelji, mada si mi prihvatljiv forumaš sa sličnim stavovima pa sam krivo zaključio i ovo je prva tema na kojoj se konfrontiramo!
skidam kapu na link, ali dali je Wikipedija nekakav dokaz?
Likovna kategorija i fotografija?
pa ne možemo miješati kruške i jabuke;
fotografija je oslobođena likovnog talenta i nema potrebu za autorom koji će vjerno prikazati lik, a na ovoj temi apsolutno sve prezentirane fotografije jesu dobre i pogotovo one prve koje su fotografski portret odmaknuli od likovnog portreta!
Phoenix je jako dobar fotograf koji dobro barata tehnikom i ova dva portreta jesu korektna i dobra, ali daleko od toga da su najbolji,
ja samozvani kritičar tvrdim da nisu jer od objavljenih portreta ima daleko boljih, a ti samozvani kritičar tvrdiš da su ta dva objavljena portreta jedino dobra,
ja svoju tvrdnju mogu obrazložiti, mogu analizirati svaku fotku, reći po čemu je svaka dobra i što joj fali da bi bila još bolja, a ti ne možeš, tvoje objašnjenje je link na Wikipediju što je to portret!
-dalje ti se bojiš objaviti svoj autorski rad jer se bojiš kritike "samozvanog" kritičara poput mene-
zašto ako me ne uvažavaš!
šteta što je ovaj forum na odumiranju i nećemo imati priliku više gledati dobre radove Phoenixa kao ni drugih genijalnih fotografskih autora koji su napustili ovaj forum,
žao mi je Robine- kurcu što se nismo više susretali na ovom forumu, diskutirali, svađali, jer sada više nema smisla Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by RobinUd on pet pro 25, 2015 3:11 pm

tanuki je napisao/la:

skidam kapu na link, ali dali je Wikipedija nekakav dokaz?
pa ne možemo miješati kruške i jabuke;

Dok ne osvane nekakva druga tocna i prihvatljiva definicija, ova s wikipedije je prihvatljiva.
Napisana je na temelju povijesnog razvoja tog dijela slikarske umjetnosti.

tanuki je napisao/la:
......a ti samozvani kritičar tvrdiš da su ta dva objavljena portreta jedino dobra,
tvoje objašnjenje je link na Wikipediju što je to portret!

Ja se nigdje nisam upustao u ocjenu kvalitete.
Ja sam izricito napisao da ta dva rada jedino zadovoljavaju kriterije.

tanuki je napisao/la:  ......ako me ne uvažavaš!

Neki prije meme su vec napisali puno tocniju dijagnozu.
Bilo je skroz nepametno s moje strane zapocinjati bilo kakvu prepisku. Ovim postom ispravljam tu gresku.
Jednostavno nema smisla.
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1739
Reputacija Reputacija : 184
Godina imam : 67
Započeo/la tema :
Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pon pro 28, 2015 2:44 pm

RobinUd je napisao/la:

Dok ne osvane nekakva druga tocna i prihvatljiva definicija, ova s wikipedije je prihvatljiva.
Napisana je na temelju povijesnog razvoja tog dijela slikarske umjetnosti.

Ja se nigdje nisam upustao u ocjenu kvalitete.
Ja sam izricito napisao da ta dva rada jedino zadovoljavaju kriterije.

Neki prije meme su vec napisali puno tocniju dijagnozu.
Bilo je skroz nepametno s moje strane zapocinjati bilo kakvu prepisku. Ovim postom ispravljam tu gresku.
Jednostavno nema smisla.
ja neću multikvotati jer to je podvala da se razvodni i obezvrijedi misao,
jedino sam spreman razgovarati o konkretnom portretu, a ne postoje točne odrednice što je to u stvari portret, samo slika lica ili lice u ambijentu koje pokazuje i djelatnost kojom se osoba bavi, pa se čak i likovnost odmaknula od dogmatske definicije portreta!
možda je nepametno i s moje strane što ovo tipkam, ali do sada sam te uvažavao kao inteligentnog forumaša, pa mi je možda polemika s tobom izazov, možda jesam samozvani kritičar, koji ima muda reći da je medijski najpopularniji i najpoznatiji fotograf Stevo Lepetić alias Stephan Lupino, blefer i pozer i da su ovi mladi forumaši fotografi, koji su na ovom našem malom forumu podijelili s nam svoje fotke deset puta bolji od Lupina!
a ti si taj koji se boji objaviti svoje uratke iz straha da bi ih mogli popljuvati samozvani kritičari poput mene, kao što kažeš:
Kod samozvanih " stručnjaka " ne bi vjerojatno prošla ni najveća imena svjetske fotografije.
zanimljivo je da se podređuješ s najvećim imenima svjetske fotografije, ali bojeći se kritike ne samozvanih, već "samozvanog" stručnjaka- odnosno mene!
zalijepi čovječe tu svoju sličicu bez straha od moje kritike, jer moje kritike na ovom našem malom forumu nisu bile upućene u namjeri da nekoga pokopam i obeshrabrim , već samo da ga potaknem i nisam "samozvani" već instruktor fotografije FSH i 10 g. član žirija vrlo uspješne međunarodne izložbe fotografija! Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on pon pro 28, 2015 3:39 pm

RobinUd je napisao/la:

Od prikazanih radova, temu (portreti) zadovoljavaju tek dvije zadnje fotografije.

ne bih se baš složila..
iako definicija portreta kaže da je to prikaz glave (lica), najpoznatiji potret je onaj Mona Lise koji osim lica prikazuje i torzo.

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 20
Započeo/la tema :
Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty92 / 99992 / 999Motiv fotografiranja: Portreti - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]